Jump to content

marian.lozi

User
 • Posts

  149
 • Joined

 • Days Won

  4

Everything posted by marian.lozi

 1. Asi chyba v popisu. Tento určitě převádí HDMI na VGA + audio.
 2. Ano, není to redukce ale převodník. A je to přímo tento: https://www.mironet.cz/savio-hdmi-vga-35-mm-jack-adapter-mf-cerna+dp572333/.
 3. Mám redukci "SAVIO HDMI - VGA& 3.5 mm" a funguje. PC s win10, iGPU, MB s HDMI výstupem, Vodafone TV ve Firefoxu, starý FullHD monitor jen s VGA vstupem.
 4. Jak můžou technici zkontrolovat co si nastavuješ na svém zařízení? Jestli máš připojení přes Cetin, pak nezapomenout u PPPoE na VLAN ID 848!
 5. marian.lozi

  EPG

  Na dvou různých TV Samsung a LG vše v pořádku jak EPG, tak info o vysílaném pořadu, a to na DVB-C i DVB-T. CA moduly s tim nemají nic společného.
 6. Moc vysvětlené to tam není, jenom oznámené. A navíc - některé dokovací stanice HDCP podporují.
 7. @MekliCZVtipné je to v kombinaci s Vodafonem. Jaké jsou možnosti již zavedeného (včetně již dlouho zabraného pásma po FM rozhlasu a analogové TV) a kolik se nabízí? Nevyžaduji symetrické rychlosti, ale upload 60 Mbit? Ale měl jsem štěstí, hned jak jsem mohl, musel jsem odejít.
 8. @Adolf.ShitlerZrovna AVM FRITZ!Box 6660 je v poho - aktualizace jsou přes menu, kde je buď na kliknutí nebo automatická, také volně ke stažení na http://ftp.avm.de/fritzbox/fritzbox-6660-cable/other/fritz.os/
 9. Prý "symetrickou rychlost", jste mně pobavil, po ránu. Díky!
 10. Ještě FRITZ!Box 6660, ten umí také WiFi 6.
 11. Programátoři klasicky špatně odvedli práci, nebo zařízení na to nemá po hw stránce (což se mi ale nezdá). Když se stb budí na jinou aktivitu než je sledování přes HDMI výstup, není důvod aby po HDMI posílal signál k zapnutí TV. Krom kontroly aktualizace takto musí fungovat např. naprogramovaný záznam pořadu na flešku. Obráceně takto funguje TV, když bude nahrávat nastavený pořad, není důvod aby šel obraz nebo se po HDMI zapínal připojený receiver nebo soundbar.
 12. @kraftwerk007Ten modem není povinný. Dle schématu u o2 je k optice pripojený malý ont (od Cetinu zdarma) a ten modem je jen jako router s wifi. Mám to tak zapojené, ale s vlastním routrem. Samozřejmě záleží kdo od toho co chce nebo umí.
 13. @kraftwerk00799*60 = ten modem, vzhledem k tomu jaký je to šmejd, musí být minimálně pozlacený!
 14. https://www.vodafone.cz/pece/telefony/zaciname-s-chytrym-telefonem/nastaveni-e-mailu/ - jak je uvedeno, bez autentizace funguje pouze přes mobilni připojení Vodafone.
 15. @tramin Jesti zkoušíš ping na WAN z LAN za routrem, tak to je k ničemu.
 16. Na optiku (vycházím z uvedeného Premium Fibre) ověření nefunguje.
 17. @DrobekTo je u VTV normální. Jak to že to nejde, tak to že jinde to jde.
 18. @smoukey8Nebo https://apksos.com/app/com.vodafone.vtv.atv.cz
 19. @smoukey8https://apkpure.com/vodafone-tv-cz/com.vodafone.vtv.cz
 20. @Technikus Jestli "nesmyslně vysoký rychlosti (donwloadu) nepotřebuji", tak počítat kalkulace jen podle uploadu a balíčku TV, rychlosti downloadu si zneviditelnit.
 21. @Technikus Tak to je ta lepší varianta, neb "Kdyby Vodafone 500/50 nabídl za zajímavější cenu, asi bych kývl a vlastně nic neměnil,..." = jenom pocit, že dostávám málo a vyšší upload skutečně nepotřebuji. A asi nevadí ani BFU-friendly modem/router. A jestli jde o cenu, musí se vždy při možném rozdělení služeb nebo změně poskytovatele zakalkulovat i cena za TV balíček, případně pro další TV přístroj jestli je potřeba, nebo set-top-box jestli jej poskytovatel vyžaduje.
 22. @Technikus Já sám jsem na GPON (Cetin) přešel také kvůli uploadu, potřebuji kvůli práci a to je jiná liga. Modem jsem měl u Vodafonu vždy jen jako modem s IPv4, mám vlastní router a je mi jedno co k němu do WAN portu připojím. Musíš poskládat priority. Jestli nejdůležitější je neměnit kabely = nechat koax, tak lze pouze zůstat u Vodafonu. S Compalem vyšší upload než 50-60Mbit nebude ani v budoucnu, s Vodafone Station to časem pojede rychleji, ale jen u vyšších tarifů. Ale víc než 100Mbit bych u domácích nečekal, pro firmy snad půjdou výš. Zákazníci prý vyšší upload nechtějí. Jestli je prioritou rychlost uploadu (ne jen pocit že dostávám málo), tak GPON Cetinu od jiného poskytovatele než je "velká trojka" je jasná volba, dostaneš do bytu zdarma malý ONT (převodník optiky na UTP) a za něj si dáš kvalitní router dle své volby - což u lidí se skutečnou potřebou vyššího uploadu očekávám. U Cetinu nehrozí v budoucnu tahání nového kabelu jiného poskytovatele. Poda nabízí na GPONu +- totéž, známí co to mají jsou spokojení, ale jejich ONT s funkcí router bych já nechtěl - pro BFU je to ale ok. A pak si k té změně musíš vykalkulovat TV - buď ponechání po koaxu od Vodafone (s CA modulem asi nejlepší dostupný obraz) nebo změnu na IPTV dle poskytovatele nebo dle vlastní volby, záleží co ti vyhovuje. S celkovou cenou se pak musíš srovnat.
 23. @Technikus A tobě jde o jaký upload? Když si necháš Compal, můžeš jít až do 500/50Mbit - to ti oproti Basic 250Mbit navýší upload 2x . Kabely i zařízení ti zůstane jak máš teď. A na retenčním je můžeš zkusit ukecat na zajímavou slevu.
 24. @kautskym Cetin určitě nepodražil, dokonce platím méně než když jsem s GPON-em začínal. To možná Vodafone se na tom "Fibre" tarifu pakuje, přitom to mají téměř bez práce.
×
×
 • Create New...