Jump to content

marian.lozi

User
 • Posts

  93
 • Joined

 • Days Won

  3

Everything posted by marian.lozi

 1. @petrmet Nemá smysl na SIPO nechávat jednu platbu, telefonem to bylo vyřízeno během pár minut - nejvíc času zabralo vyťukávání a hledání zákaznického čísla a hesla. Poště nejde zrušit SIPO dokud na něm vidí TV a radio poplatky, proto to ukončení na místě. Možná ale lze počkat do dalšího měsíce - jak jsem byl rozjetý, žádné čekání nepřicházelo do úvahy. 🙂 @retron I kydž nebudou na SIPO žádné platby a budete ty tři roky čekat, budete za prázdný výpis každý měsíc platit - nyní od října už i za ten emailem.
 2. @petrmet Všechny uvedené krom Vodafonu, kam je potřeba volat, lze řešit online. Až půjdete zrušit SIPO na poštu, připravte se že na místě musíte nejdřív zrušit TV a rozhlas i když už máte online zařízené platby trvalým příkazem. Celkem to bylo úsměvné, paní u nás na poště byla z toho zoufalá - na každé je lejstro k podepsání. Říkala že je nás hodně, a to je dobře!
 3. SIPO jsem využíval ze zvyku. V papírové podobě byl požadavek na poplatek v pořádku, ale za odeslání mailu nebudu platit i kdyby jen korunu. Zrušeno, převedeno na inkasa a trvalé příkazy. Už jen samotné zrušení plateb a pak samotného SIPA u okénka na poště byl zážitek!
 4. @Daviddvbc Nezrušil a pořád je na webu: https://www.vodafone.cz/pece/televize/tv-doplnkove-sluzby/tv-start/
 5. U mne měří dobře jenom download: Výsledky jsou podobné jako měřák na http://speedtest.dkm.cz/ :
 6. To je určitě tím, že uživatelé neposkytli podpoře svá telefonní čísla na kterých to zlobí. 😄
 7. No já nevím jestli jenom 2,5Gbps vůbec stojí za námahu. Zažil jsem přechod z 10Mbps na 100Mbps včetně výměny kabeláže, později ze 100Mbps na 1000Mbps také v mnoha případech včetně výměny kabeláže, ale neumím si představit že bych místo toho přecházel jenom na 25Mbps nebo později na 250Mbps. A levné to nebylo!
 8. Aha. Tak ne: "Námi prodávaný modem je nakonfigurovaný pro využití v síti Vodafone, proto je potřeba využít právě ten. Jde o nedílnou součást služby Pevný internet."
 9. Snad jsem otázku pochopil dobře - dle stránky https://www.vodafone.cz/modemy/vodafone/vodafone-gigacube-5g/ je GigaCube 5G s LTE kompatibilní.
 10. @Martes Ne. A pište ty dotazy pořádně - čert ví jaký máte ten "vlastní" router.
 11. @Dorian @kautskym Zajímalo by mne jaké se teď "fasují" zásuvky. Můžete vyfotit? Nějak aby z toho bylo něco poznat. 🙂 Děkuji
 12. @DorianZesilovač k modemu v žádném případě! Tento navíc ani neřeší frekvence nebo průchod signálu pro upload.
 13. Může jich být propojených v jedné siti až 16. https://www.tp-link.com/cz/support/faq/434/
 14. @AltinikSmysl to dává, protože koax je až "poslední míle". Ale není zájem kazit si pohodičku. Mně vždycky říkali (nebo psali), že o rychlejší upload není u zákazníků zájem a že jsem ojedinělý úkaz. 🙂 Ani mnou nabizený příplatek, jako byl za UPC "upload booster" nikdo nechtěl. 😞
 15. U takto starého systému chybí podpora akcelerace videa pro vodafoní tv v prohlížeči, vše pak táhne ten chcíplý procesor, který od nějaké úrovně datového toku je už bez šance na plynulý obraz.
 16. @SnahMně se při přechodu z odkoupeného Ubee na pronajímaný Compal povedlo o pronájem modemu snížit cenu za službu, takže v součtu jsem platil +- stejně.
 17. @paffko Ano četl, něco z toho znám už déle. Jsem jedním z prvních prudičů už za éry UPC o povolení prodeje CA modulů do DVB-C kompatibilních televizí, a také za použití nepronajímaných modemů. Tehdy byl úspěch, že jsme si mohli modemy alespoň odkoupit a používat, případně je prodat někomu dalšímu nebo je je takto od někoho získat. Dnes už nelze ani toto, např. s bílým Compalem odkoupeným od původního majitele se můžete jít vyfotit a cestou domů jej umístit do kontejneru s elektroodpadem. Já používal vlastní Fritz!Box 7590 za černým modemem Compal, což se dalo mírně považovat za úspěch, ale už jsem s internetem u Vodafone skončil a přešel jinam na optiku. Tady ale taky mohu používat svůj router až za zařízením poskytovatele, převodník z optiky na RJ45 je jejich.
 18. Podmínky služby Vodafone Pevný Internet Podmínky pro poskytování služby Vodafone Pevný internet (dále jen „Služba“) společnosti Vodafone Czech Republic a.s. (dále jen „Vodafone“ nebo „Poskytovatel“) se sídlem náměstí Junkových 2, 155 00 Praha 5, IČO: 257 88 001, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, sp. zn. B 6064 (dále jen „Podmínky“). ..... 6.2 Požadavky na zařízení (modem) pro technologii EuroDOCSIS Službu lze využívat výhradně prostřednictvím modemu dodaného společnosti Vodafone. Tyto modemy jsou ve vlastnictví Vodafonu a jsou zákazníkovi poskytovány pouze do pronájmu po dobu využívání Služby. ..... Tyto Podmínky nabývají účinnosti dne 1. 5. 2022 a nahrazují Podmínky ze dne 1. 1. 2022. Tyto Podmínky se vztahují na všechny smlouvy o poskytování Služby, včetně smluv uzavřených před datem účinnosti těchto Podmínek.
 19. Nechápete to správně, bez registrace zařízení u Vodafonu nebude fungovat. A registrace neproběhne, neb je nežádoucí.
 20. Rozlišujte funkci CA modulu = programy se jen nerozkóduji a funkci tuneru = programy se nenaladi. U tuneru ještě rozlišujte ladění dle DVB-C a DVB-T. V případě problému s laděním vždy prověřte kabely a zapojení, se zapínáním nových 5G vysílačů budou mít nekvalitní instalace problémy s rušením některých skupin programů na kolizních frekvencich. Co možná stačilo k příjmu pred rokem už teď nemusí vyhovovat.
 21. Ani německý Vodafone ani tam kde jede na DOCSIS 3.1 nenabízí žádný pořádný upload. Plná reklama gigabitu, nebo i dvou, ale upload jako za krále Klacka.
 22. marian.lozi

  Rádio

  K tuneru v domácím kině připoj anténu a je to.
 23. Už tím že z toho koukají dve F samice nebude vnitřek odpovídat víčku. Můžeš vyfotit co je pod víčkem? Nejlépe bez připojeného kabelu. Díky!
 24. https://static.vodafone.cz/cp/docs/tv/frekvencni_prehled_digitalni_kabelove_televize.pdf
×
×
 • Create New...