Jump to content

marian.lozi

User
 • Posts

  108
 • Joined

 • Days Won

  3

Everything posted by marian.lozi

 1. Když jsem chtěl u Vodafonu přejít s internetem z DOCSISu na GPON, nebyl zájem. Musel jsem skončit a jít jinam.
 2. Můj odkoupený UBEE se měnil jednoduše - dostal jsem do pronájmu nový Compal a se svým starým modemem jsem se mohl projít ke kontejneru s elektroodpadem. Doufám, že neočekáváte nic jiného.
 3. @retron Teď jsem otestoval ladění DVB-T muxů na dvou zařízeních (jedno z nich také bez podpory HD = zvuk bez obrazu), u obou vyhledání všech a zobrazení SD kanálů naprosto ok bez popisovaného problému. Zkoušeno v Praze.
 4. @pgoc Jestli jsou je pár metrů od sebe, kabel co vede do toho dnes již úsměvného AP připojte do TV-STB a bude snad vystaráno.
 5. Zvláštní - se Sony jsem měl problémy se zvukem už za UPC když se zaváděli CA moduly, u některých hudebních kanálů nešel zvuk. Po pár přehození horké brambory mezi Sony a UPC/Lica šla z tv z domu.
 6. @kautskym Nejspíš nějaký problém s kompatibilitou. 🙂 Bez konkrétního typu TV těžko radit - eshopy jako Datart, CzC nebo Alza mají aktuálně v nabídce u Android TV kolem 200 položek. Přesný typ té TV pomůže taky ostatním, aby se při výběru nespálili jako ten kolega.
 7. @lukasb Já mám klasik a po odchodu s internetem jinam cena zustala. On tam zůstal viset nějaký nulovy internetovy tarif, ale modem jsem odevzdal - k ca modulům nepotřebuji.
 8. @Martin Heslo jo, ale kdo si má pamatovat to debilní user name? Přitom do muj.vodafone se přihlašuji mailem a heslem, tak proč se nelze stejně přihlásit i do TV? A vůbec to je jen berlička, vodafone.tv prudí s vypršením relace nadměrně často, to je potřeba přednostně opravit.
 9. To by u optiky (CETIN GPON) nemuselo vadit. @MSwamp Mně se z nich vydolovat připojení optikou GPON CETINu nepovedlo, musel jsem jinam - díky jejich neochotě jsem v součtu s jejich TV ještě ušetřil. 🙂 Přitom s tím mají minimum práce - technicky vše řeší CETIN a oni jen fakturují, lidi v callcentru musí mít tak jako tak. A marže jsou tam velmi zajímavé.
 10. DHCP server nerozlišuje zdali je připojení po kabelu nebo wifi, záleží na MAC adrese. Jinak https://pics.vodafone.cz/2/kabel/compal_ch7465lg/compal_ch7465vf_manual.pdf , strana 32
 11. @kautskym Link by nebyl? Protože vidím jen Klasik, Komfort a Komplet.
 12. Pořád tady čtu o nějaké "TV Basic", ale nějak se mi nedaří o ní najít zmínku na stránkách nebo dokumentech ke stažení na webu Vodafonu. Jestli tím míníte "TV Start" šířenou v DVB-T po koaxu (https://www.vodafone.cz/pece/televize/tv-doplnkove-sluzby/tv-start/), tak prosím uvádět správný název, jinak je to zbytečně matoucí.
 13. @MSwamp 😮 To by mne tedy zajímalo jaké. 🙂
 14. @lukasbJá právě kvůli uploadu odešel a nelituji.
 15. Celkem mne obtěžuje téměř denní potřeba se přihlašovat do Vodafone TV v prohlížeči. Někdy to vydrží neprudit i déle než týden, pak to náhodně spadne na denní opruz, pak třebas dva-tři dny klid a tak dokola. Jak to máte vy? Vodafone podpora tvrdí že ostatní tímto netrpí a jsem sám koho to zlobí. Jedu přes Firefox, vždy aktualizovaná poslední verze, jiné stránky kam je potřeba se přihlašovat (např. gmail, seznam, facebook nebo sledovani.tv) ve stejném prohlížeči tento problém nemají, dokud se neodhlásím jsou po zapnutí pc a spuštění prohlížeče přihlášené. Zkoušel jsem uklidit cookies, ale to na to nemá vliv.
 16. @petrmet Nemá smysl na SIPO nechávat jednu platbu, telefonem to bylo vyřízeno během pár minut - nejvíc času zabralo vyťukávání a hledání zákaznického čísla a hesla. Poště nejde zrušit SIPO dokud na něm vidí TV a radio poplatky, proto to ukončení na místě. Možná ale lze počkat do dalšího měsíce - jak jsem byl rozjetý, žádné čekání nepřicházelo do úvahy. 🙂 @retron I kydž nebudou na SIPO žádné platby a budete ty tři roky čekat, budete za prázdný výpis každý měsíc platit - nyní od října už i za ten emailem.
 17. @petrmet Všechny uvedené krom Vodafonu, kam je potřeba volat, lze řešit online. Až půjdete zrušit SIPO na poštu, připravte se že na místě musíte nejdřív zrušit TV a rozhlas i když už máte online zařízené platby trvalým příkazem. Celkem to bylo úsměvné, paní u nás na poště byla z toho zoufalá - na každé je lejstro k podepsání. Říkala že je nás hodně, a to je dobře!
 18. SIPO jsem využíval ze zvyku. V papírové podobě byl požadavek na poplatek v pořádku, ale za odeslání mailu nebudu platit i kdyby jen korunu. Zrušeno, převedeno na inkasa a trvalé příkazy. Už jen samotné zrušení plateb a pak samotného SIPA u okénka na poště byl zážitek!
 19. @Daviddvbc Nezrušil a pořád je na webu: https://www.vodafone.cz/pece/televize/tv-doplnkove-sluzby/tv-start/
 20. U mne měří dobře jenom download: Výsledky jsou podobné jako měřák na http://speedtest.dkm.cz/ :
 21. To je určitě tím, že uživatelé neposkytli podpoře svá telefonní čísla na kterých to zlobí. 😄
 22. No já nevím jestli jenom 2,5Gbps vůbec stojí za námahu. Zažil jsem přechod z 10Mbps na 100Mbps včetně výměny kabeláže, později ze 100Mbps na 1000Mbps také v mnoha případech včetně výměny kabeláže, ale neumím si představit že bych místo toho přecházel jenom na 25Mbps nebo později na 250Mbps. A levné to nebylo!
 23. Aha. Tak ne: "Námi prodávaný modem je nakonfigurovaný pro využití v síti Vodafone, proto je potřeba využít právě ten. Jde o nedílnou součást služby Pevný internet."
 24. Snad jsem otázku pochopil dobře - dle stránky https://www.vodafone.cz/modemy/vodafone/vodafone-gigacube-5g/ je GigaCube 5G s LTE kompatibilní.
×
×
 • Create New...