Jump to content

marian.lozi

User
 • Posts

  124
 • Joined

 • Days Won

  3

Everything posted by marian.lozi

 1. V Německu, v lokalitách kde už přešli kompletně na DOCSIS 3.1 (modemy Vodafone Station, FRITZ!Box 6660 a 6690) zvýšili upload "až" na 50Mbit. Tarify se liší jen v rychlosti downloadu. Stejné to bude i nás, heslo je: "Naši zákazníci doma víc nepotřebují". Ovšem rád bych se mýlil.
 2. Jo a když mi na tom extra záleží a vím předem že to budu chtít vidět, nahrávám v TV na flešku - takový obraz se ze zpětného shlédnutí z jejich serverů nedostane ani omylem.
 3. U modemu Compal CH7465VF je jeho WAN portem ten šroubovací F konektor pro koax. Jestli jej chceš využít jen jako modem, tak přepnout v jeho menu (nutné mit IPv4) a WAN svého routru můžeš připojit do libovolného z těch žlutých. Jesli ti nestačí wifi Compalu a druhý router použiješ jen jako AP, tak je propojíš přes LAN port, samozřejmě po správné konfiguraci.
 4. Stačilo FM rozhlas omezit třebas do 104MHz a zbytek zařídí filtry. Ale to už je teď jedno, hodně štěstí s tim uploadem - já už odešel jinam.
 5. Tu technologii a práci s tím musí někdo zaplatit a také penízky nesmrdí. Dle mé předchozí komunikace Vodafone dobře ví, že jeho zákazníci (až na pár bláznů) vyšší upload nepotřebují, tak čekám navýšení max na dvojnásobek, čím se vlastně jen dorovná nepoměr vůči ostatnim tarifům (250/25, 500/50 a nově snad 1000/100).
 6. Vidím že je to až od 108,5MHz, FM rádio se vypínat nemuselo.
 7. Pokud je mi známo, meteoradary používají frekvence kolem kanálů 124 a 128 (Brdy 5630 MHz, Skalky 5645 MHz), takže dejme tomu do kanálu 120 a pak od 132 máte volné pole.
 8. Přesně, kabel zakončit F-kem a redukcí na samce IEC do TV a krabičku se zásuvkami TV/R vynechat - když je připojena jenom TV a není pro jaká další zařízení signál rozbočovat a oddělovat, tak jí také není potřeba (mám potvrzeno technikem exUPC). Nicméně vynechání zásuvek problém stejně neodstranilo, kvůli návštěvě technika bych to vrátil do původního stavu - nevíte na koho narazíte. A jestli je rušení způsobené blízkou BTS-kou na stejné frekvenci, stejně bude nutná revize toho letitého UPC boxu na chodbě, nebo jít po kabelu ještě dál, tak bych to nechal na Vodafone ať se stará.
 9. Ta zásuvka na fotce je evidentně jenom TV/R, konektor pro připojení modemu tam nevidím. Tím pádem nehrozí ani potenciální filtr zpětného směru.
 10. @razor911 Nebo hledej jestli umí router změnit MAC na xDSL portu a pak restart. Za mého mládí borci ochomítajíci se kolem "razor 1911" tyhle věci uměli.
 11. @JirkaP Třebas využije ten méně chcíplý upload.
 12. Jako jestli je některý z portů PoE? Ne, není.
 13. Já jsem taky na CETINu a tracert jede v poho.
 14. @gaddy A dál? Kde to běží, na čem to běží, přes co je k tomu udělaný přístup z internetu...? A jinak pozor, tady není technická podpora vodafonu, pouze diskuzní klub jeho uživatelů.
 15. @ludekUPC Tak nějak. To ale může být nejen za dlouho (jakože ještě déle než dlouho, neb dlouho už to je) a taky jen pro novější TV.
 16. @ludekUPCTak to má být, v prohlížeči to nejede ani na nových tv.
 17. Když jsem chtěl u Vodafonu přejít s internetem z DOCSISu na GPON, nebyl zájem. Musel jsem skončit a jít jinam.
 18. Můj odkoupený UBEE se měnil jednoduše - dostal jsem do pronájmu nový Compal a se svým starým modemem jsem se mohl projít ke kontejneru s elektroodpadem. Doufám, že neočekáváte nic jiného.
 19. @retron Teď jsem otestoval ladění DVB-T muxů na dvou zařízeních (jedno z nich také bez podpory HD = zvuk bez obrazu), u obou vyhledání všech a zobrazení SD kanálů naprosto ok bez popisovaného problému. Zkoušeno v Praze.
 20. @pgoc Jestli jsou je pár metrů od sebe, kabel co vede do toho dnes již úsměvného AP připojte do TV-STB a bude snad vystaráno.
 21. Zvláštní - se Sony jsem měl problémy se zvukem už za UPC když se zaváděli CA moduly, u některých hudebních kanálů nešel zvuk. Po pár přehození horké brambory mezi Sony a UPC/Lica šla z tv z domu.
 22. @kautskym Nejspíš nějaký problém s kompatibilitou. 🙂 Bez konkrétního typu TV těžko radit - eshopy jako Datart, CzC nebo Alza mají aktuálně v nabídce u Android TV kolem 200 položek. Přesný typ té TV pomůže taky ostatním, aby se při výběru nespálili jako ten kolega.
 23. @lukasb Já mám klasik a po odchodu s internetem jinam cena zustala. On tam zůstal viset nějaký nulovy internetovy tarif, ale modem jsem odevzdal - k ca modulům nepotřebuji.
 24. @Martin Heslo jo, ale kdo si má pamatovat to debilní user name? Přitom do muj.vodafone se přihlašuji mailem a heslem, tak proč se nelze stejně přihlásit i do TV? A vůbec to je jen berlička, vodafone.tv prudí s vypršením relace nadměrně často, to je potřeba přednostně opravit.
 25. To by u optiky (CETIN GPON) nemuselo vadit. @MSwamp Mně se z nich vydolovat připojení optikou GPON CETINu nepovedlo, musel jsem jinam - díky jejich neochotě jsem v součtu s jejich TV ještě ušetřil. 🙂 Přitom s tím mají minimum práce - technicky vše řeší CETIN a oni jen fakturují, lidi v callcentru musí mít tak jako tak. A marže jsou tam velmi zajímavé.
×
×
 • Create New...