Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

Pavle, jsem rád, že jste nám zveřejnil velmi důležitou informaci ohledně nové verze firmwaru pro modem Vodafone Station. Když už jsme u toho, neměl byste náhodou pro zvědavější uživatele informace o tom, co je nového a co nám to přináší za opravy? 

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera se mi, po restartu, nahrál nový firmware. Rozhraní se mi zdá rychlejší, ale možná to je jenom dojem. V každém případě, pokud je modem v režimu mostu (modem mode), tak se na úvodní stránce zobrazuje stav DOCSIS jako offline. Ověřeno i po obnovení továrního nastavení. To se zas něco povedlo... 🫢

Upraveno uživatelem ToMiR
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • 3xCA Modul, Vodafone Station+RT-AX86U
  • Karviná
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak bych řekl, že s posledním FW AR01.04.046.25_091322_7244.SIP.10.X1 mi začaly velké problémy.

Mám VF Station v bridgi, za ním Mikrotik RB4011. Donedávna všechno Tip Ťop. Teď se mi rozpadá nepravidelně, ale často spojení na WAN portu. Ztráta a obnovení veřejné IP.  Průměrně co 6 minut. Internet je nepoužitelný.

Už u mě byl třikrát různý technik, protože mi blbla i TV (výrazné rozpadání jednoho MUXu), nějaké problémy nalezeny byly a byly postupně opravovány. Jestli je teď TV v pořádku na 100% nevím, chvilku to jelo ale uvidíme během pár dnů. Ale nechci teď přímo spojovat problém mezi TV a internetovým signálem. Řekněme, že měřák ukázal signál v pořádku.

 

Pojďme dále - s jiným Mikrotikem z řady RB4011 naprosto stejný problém. Jakmile ale zapojím např RB951G, spojení drží.

Dokonce teď mám za sebou dva routery. Jako první RB951, za ním RB4011. Všechno funguje, v logu ani na jednom z routerů se chyba neukazuje. Nojo, jenže dva routery, dvojí routování, nevím jestli synkovi neshodím VPNko atd ....

V podstatě stejný problém jsem našel tady : 

https://forum.vodafone.de/t5/Störungen-im-Kabel-Netz/Bridge-mode-dhcp-lease-stopping-every-5-10mins/td-p/2763598

(jejich řešení s meziswitchem jsem zatím neměl možnost vyzkoušet, jak najdu obyčejný switch, hned to prověřím)

a pak o tom samém problému krátce diskutovali u Mikrotiku tady :

https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=169115

 

Přiznám se, na mě už je to vyšší dívčí . Nevím, jestli to s VF vyřeším, nebo zda budu hledat cestu např. k nižšímu tarifu s Compalem (tady jsem nikdy problém dlouhodobě neměl).

 

Nenapadá vás ve fóru nějaké řešení? Případně netušíte, jak se ujal tento FW a jestli se hned nechystá nějaký další? Díky.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se schválně mrknul, taky mám asi 5 dní AR01.04.046.25_091322_7244.SIP.10.X1 a vše v pohodě. Jako router teda Asus AX86U.

 

Akorát VF Station mi na homepage píše "DOCSIS Offline", což je zjevně blbost, jede to v pohodě.

  • Kabel 1000 Mb/s Profi
  • Premium 5G
  • Klasik
  • Vodafone Station 3.1
  • localhost
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docsis Offline mám stejně jako ty. Momentálně net funguje bez výpadků. Z RB951G jsem dočasně udělal switch a všechno v pořádku. Tedy pár hodin bez výpadku, což předtím nebylo. Jen je to řešní, které se mi nelíbí (další krám v cestě) a pochybuji, že bych to s VF nějak vyřešil...

Zřejmě řada RB411 ve spojení s VF Station nedokáže držet stabilní spojení s veřejnou IP, což vložený switch dokáže nějakýmk způsobem obejít. Možná posílí signál nebo nevím. Netuším, jak to technicky funguje, navíc VF Station převádí signál z Ethernetu na koax. Co se tam může pos.at nevím.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Což ale opravdu ukazuje na nekompatibilitu na úrovni ethernetových rozhraní a patrně to teda opravdu rozbil update firmwaru. To je ale vlastně dobrá zpráva, co šlo rozbít tak by mělo jít i opravit, operativně i rollbackem na původní verzi 🙂

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...