Jump to content

ToMiR

User
 • Posts

  51
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ToMiR

 1. @petrmetTady se pomoci nedočkáš, budou ti pořád opakovat to samé. Každopádně musíš infolinku bombardovat pořád dokola, jinak se ničeho nedočkáš...Vlastní zkušenost. Jo hold časy za UPC už pominuly, kvalita služeb jde hold dolů.
 2. @TubeVeř mi, mám doma ten první Mi Stick (ne 4K), pokud jsou DFS kanály, 5GHz nenajde.
 3. Ahoj, je to jednoduché. Xiaomi Mi Stick nefunguje na 5GHz kanálech, které jsou DFS. To znamená, že musíš na Compalu manuálně zvolit kanál 36-48...
 4. @sodekczMoje slova, mě je to z pohledu zákazníka úplně jedno. Pokud mají s vendorem problém, mají nabídnout jiné "funkční" zařízení.
 5. @Marek-26 ...Protože je to neodladěný krám. Vodafone to dobře ví, nic s tím nedělá, ale spokojeně fakturuje 100 Kč pronájem. Mám z toho pocit, že v Německu ho mají plné sklady, tak je to potřeba někam udat. Pokud jsem se díval správně, tam již nasazují nová zařízení.
 6. @AltinikJediné řešení je přepnutí do bridge a za to vlastní řešení. Těch problémů s VS je až přes příliš. Řešil jsem i věci se supportem, ale je to házení hráchu na zeď. Před 4 měsíci mi bylo sděleno, že bude nový firmware. Do teď nic, takže asi tak. Věřím, že běžnému uživateli na brouzdání internetu to asi stačí, ale...
 7. @AltinikAhoj, mě se takto choval NAS. Vždy po zapnutí jsem jej musel ještě jednou restartovat, jinak zůstal na 100 Mbit.
 8. @SparhawkNo ja teda nevím, ale na bridge jedu asi 3 měsíce a žádnou ztrátu paketů nepozoruji. Naopak, po ročním trápení s nestabilitou VS mám konečně klid.
 9. @ludekUPC Tak přesně tento jev pozoruji už tak měsíc, vždy se to děje večer. Technik u mě byl kvůli internetu naposledy minulý měsíc, signál v pořádku. Už nemám sílu reklamovat, ale vidím, že nejsem sám, kdo to pozoruje.
 10. @Vratislav Abych se přiznal, já už se nad tou odpovědí Veroniky směju dobré 2 hodiny. Jen jsem na to nechtěl reagovat první, čekal jsem na tebe. 😄 V každém případě věř, že na pobočce to s tebou bez problému vyřeší. @Veronika - Vodafone Veroniko, četla jste tuto diskuzi, nebo jen strojově vkládáte odpovědi?
 11. @Neo_Moucha Tuto informaci o rušení tohoto muxu jsem na infolince slyšel asi před měsícem, řeší se to, ale ještě se neví jak, pravděpodobně přesunutím na jinou frekvenci.😄Hlavně , že chodí peníze, ne? Já už fakt nevím, co si o tom myslet.
 12. @Vratislav No já konkrétně ho tam měl a neměl jsem při převodu problém. Jak jsem zmiňoval, otec ne, no a přihlásit se nedokázal. Na lince trefil nějakého sympatického pána, který mu po třetím nadiktování čísla plátce sdělil, že to v systému nemá a že si vymýšlí... 😀No málem vyskočil z kůže, co Vám budu povídat. Pak šel na pobočku a tam to s ním bylo vyřešeno za 5 minut. Myslím, že to bude pro Vás nejrychlejší varianta a hlavně bez nervů při čekání na infolince...
 13. @Michal Pelikán Jak píšeš o těch výpadcích wifi, tak u mě výměna za vyšší verzi hardwaru nepomohla, chování je naprosto stejné. Ten VS prostě neumí routovat při větším zatížení. Může za to dle mého názoru vadný firmware, ale jak je vidět, vodafone si dává načas a je mu to u pr.... Koupil jsem router a VS přepnul do bridge, od té doby nemusím nic řešit. Teda až na minulý týden, kdy začalo docházet k výpadkům i 6x denně. Ve čtvrtek byl u mě technik, měnil tu samou spojku o které píšeš. Respektive musel, když na ni šáhnul, zůstala mu v ruce. Zásuvku mi měnil někdy před vánoci, to mi po pravidelné údržbě přestalo hrát několik kanálů televize. Takže po stránce vedení to snad bude už v pořádku. Co musím pochválit je přístup tohoto technika, už byl u mě po druhé a snaží se to vyřešit k dokonalosti. Také se divil, že se provádí instalace giga internetu formou samoinstalace, toto jsou prý následky této praxe... Takže moje rada pro někoho kompetentního zní, zkuste se nad tím zamyslet a do budoucna to dělat jinak.
 14. @VratislavMěl jste v databázi UPC uvedené rodné číslo? Z počátku to totiž nebylo nutné, ale po nějaké době to vyžadovalo vložení na webu, nebo to bylo po změně služeb. Už si přesně nevzpomínám. Pokud ho tam totiž nemáte, zde je podle mě zakopaný pes. Přesně toto se stalo otci, na infolince vám nepomůžou, musíte na pobočku. Tam to s vámi vyřeší.
 15. @Michal Pelikán Jako nechci malovat čerta na zeď, ale na prodejně ti modem nevymění, protože tam žádné nemají. Řešilo se to tu několikrát. Je to taková ohraná fráze operátora na lince. Mě to řekli taky, tak jsem je usměrnil s odkazem na toto forum. Na to mi bylo odpovězeno, že se omlouvá, že má špatné informace. Jediná možnost výměny je přes technika, ten ho doveze.
 16. @slidercz No to by mě taky zajímalo, mám taky jenom CA moduly. Z mého pohledu je celý vodafone v takovém beta režimu...Ale zas to beru z té lepší stránky, podílím se na vývoji. 😀
 17. Tak jestli máš předplacené kanály HBO, tak součástí je i HBO MAX, ne? Z čehož usuzuji, že je nejlepší si udělat názor sám. Co se týče mě, momentálně nevidím v HBO MAX nějakou super novinku, která není vysílána na HBO. To se ale může změnit, přece jenom je HBO MAX novinka. Co vidím jako velké plus, že si můžu novinku pustit ve 4K, to jaksi v lineárním vysílaní není možné. Toliko můj názor. 😋
 18. Tak teď by mě opravdu zajímalo, jestli tam má někdo uvedené něco jiného, než 0/10. Já tam mám totiž úplně to samé.
 19. Momentálně mám "rozbočovač 3x hybridní širokopásmový TEROZ 104". Záleží, jestli potřebuješ IEC, nebo SAT koncovky. Ten aktivní z předchozího příspěvků jsem používal u otce, měl nekvalitní kabel. On to vlastně není zesilovač, jen dorovná útlum kolem 4dB. Samozřejmě, že tobě stačí verze s dvěma vývody. Lepší je mít to rozbočené sat koncovkami, ale ja mám všude nalisované cabelcon koncovky IEC...Nechtělo se mi to předělávat.
 20. Mám dokonce 3, ale fakt nevím, co k tomu ještě dodat. Já používám trojitý pasivní rozbočovač a problém nemám. Ale před vánoci jsem volal technika, po pravidelné údržbě přestal fungovat jeden multiplex na nejvzdálenější tv. Pokud máš problém se signálem, zkus třeba tohle: https://www.exasoft.cz/ivo-i100-iec-aktivni-rozbocovac-na-2-tv-se-zdrojem-12v_d214848.html
 21. Ten, který byl stažen a následně vypuštěn znova. Konkrétně jde o AR01.04.046.07_072921_7244.SIP.10.X1
 22. Packet loss v bridge režimu na posledním firmwaru nepozoruji, takže směle do toho.
 23. Nechci, aby to působilo, že jsem vůči Vodafone Station zaujatý, ale přesně takto se mi to chovalo taky. Vždy to začalo kolem 40 hodiny provozu, pak následoval občasný výpadek, někdy se sám restartoval. Jak jsem zmiňoval, nebylo to nějak často, ale k odpojení wifi došlo krátkodobě někdy i 2x za 5 min. Teda co jsem si všiml, nesedím na tom furt. Takže naprosto chápu, proč to kolega na noc vypíná a funguje mu to. Těch 24 hodin to vždy jelo spolehlivě. No a co se týče signálů, ten je dle technické podpory v naprostém pořádku. Dokonce mám asi 3 týdny vyměněn nový kus, ale to už jsem tu psal, nebudu to tu psát znovu. Od té doby, co mám bridge vše funguje na 120%, signál je pořád na stejné úrovní, technik u mě nebyl. Tím samozřejmě nevylučuji problém ze signálem, ten mohl nastat.
 24. Přesně tak, to je jediné řešení, po roce trápení přepnuto do bridge a všechno funguje jak má. Jinak to co popisuješ se mi dělo taky, ale nebylo to nějak časté. Když tak jsem dej screen s hodnotami signálů modemu. Třeba máš problém někde tam.
 25. Tak u mě všechno v pohodě, čas sedí i na muxu HBO2.
×
×
 • Create New...