Jump to content

Vulva

User
 • Posts

  79
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Vulva

 1. Já si nedávno zapojil měřák přímo do trojfáze, abych zjistil spotřebu, a žasnul jsem.. Když mi "nic" neběží, tak mi to stále bralo přes 300W. Modem, router, nabíječky, Google Assistent, repráky, lednička, trouba, mikrovlnka, atd., vše má minimální, ale nějakou spotřebu. A to je masakr na elektřině. Něco jsem čekal, ale ne přes 300W "standby". Tak jsem začal trošku optimalizovat a stáhnul to na 150W, což právě při dnešních cenách elektřiny je dost, 1.3 MWh ročně, pro nové ceny dost přes 10 tisíc Kč ... Takže optimalizovat i jednotky desítek W docela dává smysl.
 2. Případně se dá přes web vynutit obnovení programové nabídky.. TV nechat zapnutou na ČT1 HD nebo Nova HD.
 3. @Veronika - Vodafone jak si tento modem nastavuje Rx Power? V mém případě je fakt nízko, a s tím souvisí asi i nízké SNR, běžně je na 38, což je na OFDM fakt na hraně a ztrácejí se pak packety a rozpadá linka. 3 měsíce dozadu jsem tam měl lepší hodnoty, a nyní se to "samo" nějak změnilo.
 4. 940Mbps je reálné maximum, on ten 1Gbps taky má nějaké hlavičky, co zabírají přenosové pásmo, ale nepočítají se do "rychlosti", pokud člověk měří správně. I když třeba http://speedtest.dkm.cz/ k tomu přidává nějaký "offset", aby to lépe vypadalo, cca +6%.
 5. Přesně je to u Vodafone 2^6 = 64GB. To je docela dost 🙂
 6. Akorát některé datově neomezené tarify (v ČR) jsou v zahraničí omezené, myslím že na cca 60GB / měsíc.
 7. Nějaký update? Kdo má HBO / HBO GO přes Vodafone, od zítřka tedy HBO Max, cena zůstává?
 8. To je spíše programátorská chyba. Asi tam má někdo kontrolu na první dvě číslice verze, že jsou (třeba) větší než 50, což 10(0) nesplňuje.
 9. To vypadá na luxusní hodnoty 🙂 Mám je výrazně horší, stejný SW/HW verze, a jede mi to teda stabilně. Nicméně bridge režim a dedikovaná IPv4.
 10. @ivan.p zkus sem hodit výpis úrovní z "DOCSIS Status" co jsem dával já. A případně zkus i Speedtest.net na telefonu, měří packet loss, nebo zde - https://devicetests.com/packet-loss-test nebo si stáhni https://www.paessler.com/packet_loss_test - na zarušené lince se slabým signálem se to bude pohybovat na 10-15% kldině, a bude se ti rozpadat spojení. Což je podklad pro to aby přijel zdarma technik a pořešil ti to 😉 A dělej to samozřejmě přes LAN, ne přes Wifi.
 11. Jj, od počátku v bridge režimu, mám vlastní modem s VPN a tak..
 12. To by mne zajímalo podle jakého klíče se downgraduje firmware. Já mám stále AR01.04.046.07_072921_7244.SIP.10.X1 ( 01.04.046.07.EURO.SIP )
 13. SNR na 42 teda určitě nemám, na OFDM s QAM 4096 mám 39 dB a běží to teda stabilně. Jen mne zajímalo, co tam máte vy..
 14. Hodíte mi sem někdo screenshot z Vodafone Station ze sekce "DOCSIS Status"? Zejména jaké máte Rx Power a SNR na OFDM?
 15. Zarušený OFDM kanál či slabý signál. Já měl občas 10-15% ztrátovost packetů, přijel technik, poladil nastavení modemu, vyměnil jednu zásuvku a jednu propojku v bytě a:
 16. Toto cituji celé, protože přesně jde o můj pocit. A pokud to čte někdo z Vodafone, dělejte s tím prosím něco. INternet pro podnikatele se nedá bastlit, je potřeba 100% spolehlivost a okamžitá podpora, ne sliby, že "někdo se ozve" a pak nic a nic a nic.
 17. Problém je, že s UPC jsem byl přepojen na člověka, prvního, který mi hned dokázal odborně pomoci. Dnes po třetím přepojení jsem furt u operátorky, která ví kulové 😞 Jo, a volám 800 77 77 31
 18. Existuje přímá linka na ExUPC techniky? Když jsem měl dříve s UPC problém, zavolal jsem, do 10 minut vyřešeno. Dnes si mě přepojují 3-4 Vodafone lidé a nic 😞 Na lince, kde má být 70Mbps upload mám od rána cca 10Mbps, ztrátovost packetů 10%, a "nejodbornější" člověk na lince mi povídá, že "ping vypadá v pořádku". Nulové vědomosti, neschopnost řešit problém. Takto to nejde... Nehledě na to, že dle mého tarifu mám mít 70Mbps upload, ale nastaveno je 60Mbps, už 10 dní to nikdo není schopen řešit.
 19. Tam to mne zajímá, jak se to bude účtovat, přechod na Max, když mám nyní "HBO GO free" v ceně 🙂
 20. @Ondra - Vodafone mimochodem, po přechodu, v případě problémů s internetem se dá stále volat linka ExUPC? Nebo už jen Vodafone?
 21. Jj, používám jen CA v TV, rychlejší než nějaký settop box, navíc streamovaná televize je pro mne v podstatě úplně pasé, kromě občasného sportu, jinak se díváme stejně jen na streamované HBO a Netflix. A s Vodafone fakt spokojenost, internet běží stabilně na 100/60, pevná IP, v mobilu mám za super cenu neomezená 5G data, neomezené volání a 1000 minut do zahraničí (Neomezený Premium 5G tarif), takže se nemusím ohlížet co stahuji, a k TV Klasik je přihozeno HBO zdarma. Když je nějaký problém, na infolince (ExUPC) jsem zastihnul operátorku i ve 23:30. Nemám co bych kritizoval 🙂 ........ Ale otázka k HBO GO .. ve Vodafone je zobrazeno jiné číslo účtu a PIN pro aktivaci HBO GO přístupu než bylo v UPC systému. Přestane ten dosavadní účet fungovat? Je potřeba to nějak znovu provázat?
 22. Tak u mne ten přechod proběhl až překvapivě rychle a v pohodě 🙂 Dnes ráno SMS, že na tom pracují, v 11:00 bylo dokončeno, v Samoobsluze vidím veškeré 3 služby co tam mám (telefon, internet, TV), správně nastavené, správná IP adresa, správně slevy a domluvené free služby ještě s UPC, i celková částka sedí. Akorát internet z 1000/50 nastavili "jen" na 1000/60 (měl být 1000/70, ale to je detail, řeší se; UPC prý neumělo více než 50Mbps upload v systému, Vodafone ano). Takže cajk 🙂 Jen teda u webové Vodafone TV, buď jsem slepej, ale heslo co došlo v SMS nejde změnit?
 23. Já používám bridge asi měsíc, zhruba 3 noci jsem měl packet loss kolem 10-15%, opravdu hodně. Tak jsem volal na infolinku a bylo to rušením na cestě, s bridge režimem to nemělo nic společného.
 24. Funguje vám https://www.vodafone.cz/prevedeni-sluzeb/ ? Když tam zadám svůj VS, zahlásí mi to "Došlo k technické chybě. Zkuste to prosím znovu později.". Vzbuzuje to důvěru, že přechod proběhne hladce 😄 😄
×
×
 • Create New...