Jump to content

Vulva

User
 • Posts

  89
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Vulva

 1. Je to normální stav, Wifi router je povinen skenovat, zda jeho vysílání nebude rušit radar. https://hippocratesguild.com/cs/jak-používat-dfs-kanály-v-wifi/
 2. Sice trošku off-topic, ale při případné migraci na exUPC síti od Vodafone k T-M zůstane člověku stejná pevná IPv4? T-M má momentálně 1000/60 za 299 Kč a modem jen za 50 Kč.
 3. Samsung je jinde, je to "Apple" mezi Androidy, v tom nejlepším slova smyslu. Motorola patří pod Lenovo, to dělá dobré notebooky, ale telefony jsou pro ně okrajové. Samsung má dnes nejlepší software, vychytávky, aktualizace. Navíc sám vyrábí většinu komponentů v tom telefonu (displeje, paměti, úložiště, procesor, atd.). Vůbec bych kolem 10 tisíc neuvažoval o ničem jiném.
 4. Tak jsem se schválně mrknul, taky mám asi 5 dní AR01.04.046.25_091322_7244.SIP.10.X1 a vše v pohodě. Jako router teda Asus AX86U. Akorát VF Station mi na homepage píše "DOCSIS Offline", což je zjevně blbost, jede to v pohodě.
 5. Wireguard je lepší volba jak OpenVPN, mnohem rychlejší. Navíc i ten WG klient pro Android / WIndows / Mac je fajn. A jsem rád, že to DDNS změnit na Asus pomohlo 🙂
 6. Tak z toho obrázku si Asus router myslí, že má WAN IP 94.112.87.242, ale traminek.myddns.me se ti resolvuje na 78.45.36.83. Co ti nastavuje to myddns? Doporučil bych ti použít přímo Asus DDNS, co má router, je zdarma a spolehlivé.
 7. @tramin - a máš Vodafone modem opravdu v režimu bridge? Jinak tam vcelku není co nastavovat, default settings stačí, po vygenerování (min) jednoho klíče pro klienta: https://www.asus.com/support/FAQ/1048280
 8. Snazší to bude s pevnou IP adresou, dá se zjistit třeba tu: https://www.mojeip.cz/ Pokud pevná není, není problém, Asus má svoje DYNDNS, dá se to nastavit v WAN / DynDNS, dynamická IP adresa se pak bude mapovat na ZVOLENEJMENO.asuscomm.com. A na tuto adresu se pak prostě zvenku připojovat 🙂 Nic víc složitého tam k nastavení není.
 9. No, třeba 2FA ověření přihlášení do Můj Vodafone, to je dramaticky vyšší bezpečnostní risk...
 10. Jde o plastovou SIM? Jen na okraj, v případě e-SIM by s tím neměl být problém odkudkoliv, ne?
 11. Já si nedávno zapojil měřák přímo do trojfáze, abych zjistil spotřebu, a žasnul jsem.. Když mi "nic" neběží, tak mi to stále bralo přes 300W. Modem, router, nabíječky, Google Assistent, repráky, lednička, trouba, mikrovlnka, atd., vše má minimální, ale nějakou spotřebu. A to je masakr na elektřině. Něco jsem čekal, ale ne přes 300W "standby". Tak jsem začal trošku optimalizovat a stáhnul to na 150W, což právě při dnešních cenách elektřiny je dost, 1.3 MWh ročně, pro nové ceny dost přes 10 tisíc Kč ... Takže optimalizovat i jednotky desítek W docela dává smysl.
 12. Případně se dá přes web vynutit obnovení programové nabídky.. TV nechat zapnutou na ČT1 HD nebo Nova HD.
 13. @Veronika - Vodafone jak si tento modem nastavuje Rx Power? V mém případě je fakt nízko, a s tím souvisí asi i nízké SNR, běžně je na 38, což je na OFDM fakt na hraně a ztrácejí se pak packety a rozpadá linka. 3 měsíce dozadu jsem tam měl lepší hodnoty, a nyní se to "samo" nějak změnilo.
 14. 940Mbps je reálné maximum, on ten 1Gbps taky má nějaké hlavičky, co zabírají přenosové pásmo, ale nepočítají se do "rychlosti", pokud člověk měří správně. I když třeba http://speedtest.dkm.cz/ k tomu přidává nějaký "offset", aby to lépe vypadalo, cca +6%.
 15. Přesně je to u Vodafone 2^6 = 64GB. To je docela dost 🙂
 16. Akorát některé datově neomezené tarify (v ČR) jsou v zahraničí omezené, myslím že na cca 60GB / měsíc.
 17. Nějaký update? Kdo má HBO / HBO GO přes Vodafone, od zítřka tedy HBO Max, cena zůstává?
 18. To je spíše programátorská chyba. Asi tam má někdo kontrolu na první dvě číslice verze, že jsou (třeba) větší než 50, což 10(0) nesplňuje.
 19. To vypadá na luxusní hodnoty 🙂 Mám je výrazně horší, stejný SW/HW verze, a jede mi to teda stabilně. Nicméně bridge režim a dedikovaná IPv4.
 20. @ivan.p zkus sem hodit výpis úrovní z "DOCSIS Status" co jsem dával já. A případně zkus i Speedtest.net na telefonu, měří packet loss, nebo zde - https://devicetests.com/packet-loss-test nebo si stáhni https://www.paessler.com/packet_loss_test - na zarušené lince se slabým signálem se to bude pohybovat na 10-15% kldině, a bude se ti rozpadat spojení. Což je podklad pro to aby přijel zdarma technik a pořešil ti to 😉 A dělej to samozřejmě přes LAN, ne přes Wifi.
 21. Jj, od počátku v bridge režimu, mám vlastní modem s VPN a tak..
 22. To by mne zajímalo podle jakého klíče se downgraduje firmware. Já mám stále AR01.04.046.07_072921_7244.SIP.10.X1 ( 01.04.046.07.EURO.SIP )
 23. SNR na 42 teda určitě nemám, na OFDM s QAM 4096 mám 39 dB a běží to teda stabilně. Jen mne zajímalo, co tam máte vy..
 24. Hodíte mi sem někdo screenshot z Vodafone Station ze sekce "DOCSIS Status"? Zejména jaké máte Rx Power a SNR na OFDM?
 25. Zarušený OFDM kanál či slabý signál. Já měl občas 10-15% ztrátovost packetů, přijel technik, poladil nastavení modemu, vyměnil jednu zásuvku a jednu propojku v bytě a:
×
×
 • Create New...