Jump to content

Vulva

User
 • Posts

  37
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Vulva

 1. Takže pokud mám nyní super stabilní 500/50, nemám riskovat s novým modemem a přecházet na 1000/50? 🙂
 2. Umí ten nový 1Gbps modem tedy bridge režim? Mám firemní 500/50 tarif se statickou IPv4, převést IP adresu by problém být neměl, navázat na novou MAC, ale tady čtu něco o ne/podpoře bridge režimu? Mám a chci za tím mít vlastní Asus Wifi router. Podpoře UPC / VF jsem volal, ale moc jistě ten technik nezněl, ve stylu "mělo by to umět bridge režim", nikoliv "zcela jistě to umí bridge režim".
 3. Tak se mi zdá, že to nové přihlášení je výrazně stabilnější, televize se zatím neodhlásila.
 4. Při registraci přes PIN na HBOGO.cz se nezadávají žádné platební údaje, tak to nic nebude strhávat 2x. Vytvoří se prostě skutečný HBO účet, konečně, a ten PIN bude sloužit jen pro propojení s UPC. Možná se tím vyřeší i to neustálé odhlašování, protože přihlášení přes UPC a aktivace televize bylo vždy jen na týden. Není tam už to přesměrování na UPC.cz pro přihlášení.
 5. V my.upc.cz je potřeba si vygenerovat PIN a registrovat si účet přímo na hbogo.cz. Třeba se to v televizi přestane týden co týden odhlašovat..
 6. U inkasa si nastavíš max inkasovanou částku a o vůbec nic se nestaráš. Pokud se bojíš, že by tě chtěl operátor / UPC / elektrárna okrást, prostě se ti to z účtu nestrhne 😉 SIPO je prehistorie.
 7. S 52 a vyšším je občas problém, třeba Amazon Alexa jede jen na 36-48:
 8. IPTV takový Netflix či HBO GO zvládá, ten prvně jmenovaný i ve 4K / HDR, s datovým tokem 15Mbps.
 9. Statická IP adresa není ani tak důležitá, když má člověk router, co podporuje (třeba) DDNS. Obecně, když se změní WAN IP adresa, udělá router automaticky záznam do DNS. Podporuje to třeba Asus nebo D-Link, bohužel UPC modemy asi ne? Je potřeba použít UPC krabičku jen jako modem a schopnější router za ním. Pak člověk jede přes jméno jako XYZ.asuscomm.com, a že se v pozadí něco změní jej moc nezajímá. To stačí an to, aby se napojil na domácí / firemní FTP, VPN, atd.
 10. Já mám hodně let. Ale nejsem starej... 😉 Lineární vysílání je dle mého prostě určeno pro méně aktivní lidi. Lenochy. Zkusil jsem, jaké je to mít 130+ kanálů, a vůbec nic mi to nedává. A ani v 80 letech to chtít nebudu. Já si chci řídit svůj život, i odpočinek, a to mi dává streaming na požádání, ne lineární cosi, co někde předžvýkal. Takže do budoucna od UPC jen ten internet, co nejrychlejší... A bude to mít takto víc a víc lidí. Chtějí si ovládat svůj život, ne být voděni za ručičku "vůdcem, co sestavuje (byť) 130 kanálů" 😉 Lineární TV a rádio jsou "pro starý". Mentalitou, ne nutně věkem. Netflix (anglicky), HBO GO (i česky), Spotify (hudba), podcasty (výukové kurzy, povídky, atd.), Amazon Prime (video) pro mladý.
 11. Pokud si chceš otestovat rychlost, tak se připoj Ethernet kabelem k modemu, nepoužíevej žádná další zařízení, a jdi sem: http://speedtest.dkm.cz/
 12. U nás vlastně nikdo klasické televizní vysílání nesleduje. Na české stanice se nemá smysl koukat asi vůbec nikdy, snad kromě Primy a Simpsonů, ale to běží i zdarma, a sledovat Ordinaci či TV Nova / Barrandov zprávy? To tak 🙂 No a pokud je něco zajímavého na HBO, zase je to o tom, že nechceme čekat na přesný čas kdy to "jde v TV", takže pouštíme dle našich preferencí HBO GO. A protože není problém s angličtinou, tak si platíme Netflix. 90% času co běží TV je to Netflix. To co sledujeme, filmy a seriály, i v původním znění, najdeme na streamingu. Na hudbu je místo MTV či Óčka lepší pustit Youtube. A myslím, že toto použití bude častější a častější... Kabel a 130+ kanálů přestává hodně lidem dávat smysl. Ale někdo to má jinak, třeba sportovní přenosy v reálném čase, tam ano. To není opravdu myšleno pejorativně, ale streaming asi "není pro starý" 🙂 Ono najít něco na HBO GO či Netflixu zabere cca 3 sekundy, pohodlně ovladačem, či připojenou klávesnicí k televizi 😉 Rozhodně je to rychlejší, než sledovat program a čekat a čekat..
 13. Bohužel, s HBO GO přes UPC jsou jen problémy, aplikace se pravidelně týden co týden odhlašuje. Napřímo tento problém přitom není. Až mi skončí 12měsíční úvazek, ponechám si jen internet a HBO si zaplatím přímo u nich. Ono klasické vysílání je v roce 2018 skoro k ničemu a je zbytečné za ně platit, streaming ve formě HBO GO (a Netflix), oboje placené přímo těmto společnostem, nabídne vše co člověk potřebuje. Ani se nepamatuji, že bych někdy jen tak pustil televizi a díval se na ni, nebo čekal na přesný čas vysílání nějakého programu. To je pasé 🙂 A o společnou fakturu fakt nejde, Netflix se platí kartou, zbytek přes inkaso, člověk se o nic nestará.
 14. Dost pohodlné je taky za cca 1.000 Kč si pořídit Google Chromecast, připojit jej do HDMI portu televize, a můžeš z Horizon Go aplikace v Android telefonu streamovat pořady do TV. Je to ve 100% kvalitě. A funguje to i pro Netflix a další, pokud je nemáš v TV.
 15. Vulva

  IPV6

  Já se teda bojím dne, kdy nebude k dispozici pevná IPv4. 🙂
 16. Tak, zrovna na DNS není přece nutné používat servery providera. Co třeba https://1.1.1.1/ ?
 17. No, jsem zákazníkem UPC i Vodafone, ale toto pozitivně nevidím. Vznikne tlak na sjednocení nejen služeb, ale i technické podpory a techniků obecně, těch co pracují na síti a její stabilitě. Prostě část z nich vyhodí. Co to může znamenat pro kvalitu je jasné. Je možné, že vznikne kombo balíček "Vodafone komplet", kde bude 500/50 internet, televize, telefon, LTE, atd., a člověk ušetří 10% ceny, ale to není zásadní.
 18. 4K obsah má smysl tak od 65" televize, a ideálně 3m od ní. Jinak člověk moc nerozliší 4K vs FullHD. Kolik to má u nás lidí? Jinak 4K s HDR na Netflixu či Amazon Prime je parádní (Grand Tour). HBO ve 4K s HDR bych bral Ale opět, spíše v aplikaci než vysílání. Jak si člověk někdy zvykne na streaming, normální TV vlastně nepouští, nebude se přece přizpůsobovat programu on, ale program jemu.
 19. Autorská práva, ne? Horizon aplikace bohužel část programové nabídky nepovoluje stremovat. Je to velmi hloupé, ale je to tak. Třeba Netflix či Amazon Prime Video s tím problém nemají.
 20. http://speedtest.dkm.cz/ Compal modem v bridge mode, za tím vlastní (Asus) router
 21. Naprosto přesnou lokaci Existuje linka, kam se dá o víkendu dovolat, že to zvedne technik? 241 005 200 to není.. Po namluveném vzkazu ("všichni operátoři jsou obsazeni") následuje totiž akorát položení telefonu automatem.
 22. U mě 500/50 intertet vypadá dnes takto.. Přes kabel. SNR je 38-40, vše v modemu vypadá v pohodě, ale download zkolaboval. Volání na infolinku znamená položení telefonu automatem.. Krása za 1700 Kč / měsíc.
 23. Netflix je k dispozici ve 4K a s HDR. Ono samotné 4K takový odvaz není oproti 1080i, to až 4K v kombinaci s HDR. A pro 4K + HDR zatím skoro nikdo nemá televizi, je to věc posledního roku a top modelových řad, a skoro nikdo pro to nemá filmy a seriály. Třeba Netflix má ve 4K / HDR jen část své nejnovější produkce, a jen trochu starší seriály a filmy do toho nikdo nedostane. S HBO to bude podobné... I kdyby HBO začalo vysílat ve 4K / HDR, stejně to bude jen upsample z HD zdroje. A to může udělat samotná televize.
 24. Cenově je to stejné jako Fiber Business 350 co jsem měl předtím. Takže cca 1399 Kč + DPH za 500/50 + komplet TV + pevná IP adresa (ta třetí nabídka z https://business.upc.cz/zivnostnici-a-podnikatele/balicky-sluzeb/ ). Stačilo zavolat, během dvou minut změněno.
×
×
 • Create New...