Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ales1498650428

Já bych tedy taky raději věřil WD nebo Seagate.

 

Já to vše musím třídit do adresířů, protože bych se v tom jinak nevyznal.Ale teď když vím co a jak tak už by přesun měl být v pohodě.

 

Zdá se, že je nejlepší techniky od UPC do bytu raději vůbec nepouštět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Tak tohle ledacos vysvětluje:

 

Doplněno 28.4.2015, Omko Digital: Streamování autorsky chráněného obsahu přes UPnP není povoleno. Programy dekódované na úrovni CI+ (služby s aktivním omezením jejich šíření z důvodu ochrany autorských práv) jsou proto na straně serveru přijímače ISIO STC cíleně blokovány. Výrobce TechniSat takto učinil v souladu s licencí, týkající se produkce spotřební elektroniky s vestavěným rozhraním CI+.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

O tom jsem tu už psal:

V aplikaci lze spouštět i multimédia ze set-top boxu, ale pouze v LAN (uPnP).

Také jsem četl, že chráněné (kódované) programy nemusí být dostupné pro streamování ani v LAN, pokud pro dekódování je použit modul CI+. Prý je to cíleně blokováno kvůli autorsky chráněnému obsahu v souladu s licencí, týkající se produkce spotřební elektroniky s vestavěným rozhraním CI+.

Já mám, naštěstí, oba moduly ještě ty staré neplusové "CI", takže toto omezení nepozoruji.

Ale to má souvislost jen s živým streamováním v LAN přes uPnP.

Ty teď řešíš nějaký problém, který by s tím mohl souviset? Nepochopil jsem souvislost tvého příspěvku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Já to myslel v souvislosti s nefunkčností streamování přes LAN a problémy s uPnP co jsem dal už nějak k ledu. Sorry nějak jsem to vložil zkratkovitě. Teď je to tedy potvrzené a nemá cenu dál zkoušet uPnP. Bohužel je problém, že tohle mě jako uživatele omezuje v přehrávání záznamů na jiném mém zařízení. Šaškárna je, že když to budu chtít streamovat někam ven tak to stejně můžu udělat. Stačí nahrávku vytáhnout ven a je to, a streamovat něčím jiným. Už by mohli jít s těmi tzv. autorskými právy někam. Škoda, že nemam CI moduly. Kdo ví, co ještě vymyslí za čertovinu.

Na tohle by byl asi lepší Dreambox – tam by to šlo asi nějak přiohnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Ale já si myslím, že se jedná o omezení pouze živého streamování. (proto jsem to "živým" podtrhl).

Nemůžu to sice teď nijak ověřit, ale myslím, že nahrávku streamovat můžeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslim, ze by UPC CZ/SK vyuzivala CI+ funkcionalitu v zmysle autorskych prav.. ale neviem to povedat, kedze mam iba CI moduly.

 

No nemecki uzivatelia s CI+ na kanaloch sukromnych televizii (Pro7/RTL/etc.) potvrdzuju hore uvedene - timeshift obmedzeny na 90 minut, nahravka expiruje do 24 hodin (potom sa neda prehrat), zakazane zrychlene pretacanie (preskocenie reklamy) - ale to je iba pri HD+ kanaloch. zakazany prenos cez Technisat utilitu do PC, zakazany uPnP live streaming.

 

To plati pre oficialne CI+ moduly od Sky, su urcite pololegalne riesenia s univerzalnymi modulmi, ale tie su problematicke a kedykolvek mozu skoncit.

 

ARD/ZDF zatial neuplatnuje taketo obmedzenia.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

quadra2030:

V tomto případě se nejedná o omezení CI+, která jsou součástí pořadu od vysílatele, ale o omezení smlouvou výrobce set-top boxu.

Jestli jsem to pochopil dobře, TechniSat, jako výrobce přijímačů, má smlouvu s Conax a podmínky mu diktují že nesmí jakékoliv kódované programy dekódované pomocí modulu CI+, živě (tj. paralelně s dekódováním) dál předávat do sítě (streamovat / uPnP).

Poté, až je pořad zaznamenán na disku (a dekódován), tak už by mělo streamování uPnP mělo být možné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lenze ARD HD a ZDF HD (nie SD verzie, tie su nekodovane v zmysle must carry) su kodovane rovnakym modulom CI+ a pri nich restrikcie nie su.. takze nemas celkom pravdu, co mam ja informacie od insiderov, tak sa to riadi priznakmi CI+ v streame (co je povolene a co nie). Navyse Sky nepouziva Conax sifrovanie, pouziva pri starsich Alphacrypt, novsie maju tusim NDS.

 

Este raz - privatne HD programy uvedene vyssie maju zakazane stiahnutie dekodovaneho suboru do PC, streaming neviem (pocas 24h, co su prehratelne) - ale mozem poprosit nemeckeho kolegu, aby to vyskusal.

 

Technisat je aspon schopny pracovat s CI+ modulmi, linuxove stb s Enigmou nevedia komunikovat s CI+ vobec..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...