Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Já nahrávky nekonvertuji. Pouze přímo v TechniSatu ostřihnu a pak případně zaarchivuji (v původním TS formátu) na NAS.

Oba CA moduly, které mám v TechniSatu, jsou ty starší, se kterými ještě nebyl problém s tou nekorektní dlouhou inicializací/autentizací. Proto jsem nepotřeboval nikdy řešit ani problém prvních pár zakódovaných vteřin záznamu. Divím se ale, že by nešlo přímo v TechniSatu těch prvních pár vteřin autentizace modulu ustřihnout i po uplynutí několika dnů. V každém případě být tebou bych zkusil zapnout na TechniSatu mód Rychlý start nebo Rychlé uvedení do provozu - tak nějak se to jmenuje. Už jsem tu někde o tom psal - někomu jsem tuto fintu poradil a myslím, že mu to pomohlo. Zvýší se ti sice odběr v standby, ale problém s autentizací modulů by to mohlo vyřešit, protože v tom teplém standby módu by měly moduly zůstat autentizované.

Občas, když je cílové přehrávací zařízení vybíravé na formát a přece jen potřebuji nějaký záznam zkonvertovat, volím konverzi do MKV. Ona to v podstatě ani není konverze - je to spíše přebalení vybraných video+audio stop do jiného kontejneru. To mi vyhovuje, protože nedojde ke ztrátě kvality. Používám k tomu mkvmerge z balíčku MKVToolNix.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Jj, já se nevyhraňoval proti TSDoctor. Věřím, že TSDoctor umí i remux. Já jen napsal své zaběhané postupy :)

TSDoctor je navíc schopen i opravit případné nekonzistence v nahrávce, které mohou vzniknout např. kvůli krátkodobým poruchám v přenosové síti - takže nic proti němu nemám ba naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Rychlí start zapnutý mam. Nicméně na načítání karet to nemá vliv.

Sestřihat nahrávky s hláškou "Právo užívání vypršelo" nejde. Jen jsem ještě zjistil jednu zajímavost, že ve správě filmů jde u ní pustit náhled. Akorát s vyjímkou jedné nahrávky, u které mi pod náhledem visí hláška "Z licenčních důvodů je možné záznam přehrávat pouze do 90 minut po vysílání". Jinak mimo náhled je taky hláška "Právo užívání vypršelo". Zkoušel jsem jí přehrávat na počítači a taky to nejde. Konverzi mi to sice udělalo, ale - záznam má mít celkem 18min, když to pustím, skočí to cca do 1/3 je tam tak 1s obrazu a hned to skončí. Tj. je možné, že je obecně nahrávka nějaká poškozená.

 

Zkusím tedy ještě ty 2 programy. Jednak TS doctor jestli je nějak neopraví, popř. jestli se mi nepodaří ustřihnout vadný začátek. Pak ten MKVToolNix na konverzi. Ono jde totiž o to, že TS a TS4 moc programů přehrávat neumí. Když pak chci nahrávku nezávislou na ISIO (třeba to někomu dát aby si to pustil), tak je pak potřeba to mít v nějakém běžném počítačovém formátu.

 

Jak jsem psal - teď když o tomto problému vím tak rovnou kousek začátku ustřihnu. Problém ale je, že někdy to nestihnu. Jsem pár dní pryč atd. a když se k nahrávce dostanu tak je tam už hláška "Právo užívání vypršelo".

Tohle je trochu blbé. To u Technisat nezvládli. Dá se jim o tom někam poslat zpráva, aby na to udělali nějaký fix (třeba v upgrade firmware, atd.)? Tenhle problém může mít více uživatelů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

To je problém CA modulu (jeho firmwaru) a ne TechniSatu. Modul nahlásí, že už je připravený, ale dekódovat reálně začne až po několika sekundách. V tu dobu se ale už nahrává. Vypadá to, že časově se začátek skutečného dekódování shoduje až s tím časem, kdy modul vrátí tu druhou hlášku o úspěšné autentizaci.

Se staršími moduly tento problém není, jak jsem psal. Dokonce ani s těmi novějšími CI+ tento problém do určité verze firmware nebyl. I toto se tu na upczone už řešilo a našli jsme, že rozdíl byl jen ve verzi firmwaru CA modulu. Jakmile CA modul zobrazuje tu druhou zpožděnou hlášku o úspěšné autentizaci, tak se bohužel jedná o tu novější blbou verzi firmware.

Opravdu nemůžeš u takového záznamu přetočit vpřed např. o 10 vteřin opakovaným rychlým pomačkáním přetáčení?

Jak máš nastavené moduly - v TechniSatu v menu Podmíněný přístup je myslím možné nastavit režim modulů na normal nebo fast. Nevím, jestli to pomůže, ale můžeš to zkusit přepnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Já vím, ale pak by přeci stačilo aby ISIO počkalo až na druhou hlášku, nebo se třeba moduly aktivovaly chvilku před začátkem nahrávání, nebo při práci s takovou nahrávkou se případná hláška o vypršení práv nejprve ignorovala a až teprve když by se ISIO nedostal ani na záznam řekněme 15s dál tak by definitivně konstatoval, že práva vypršela.

Teoreticky mě napadlo, než se začne nahrávat záznam, co chci, tak udělat třeba 1min trvající záznam ze stejného kanálu, který pak smažu, jen aby se aktivovaly moduly. Problém ale je, někdy se tenhle problém stává i za situace, že ze stejného kanálu skončí jedna nahrávka a pak se ihned dělá druhá. Typicky tohle dělá, když ve stejný čas začne nahrávání z jiného kanálu a druhý kanál si již aktivovaný modul sebere pro sebe. Někdy by samozřejmě šlo, nahrávání z druhého kanálu začít o 1min dříve aby si ISIO pro ten účel sebralo ještě neaktivovaný modul, ale pokaždé to prostě nejde - někdy se řetězec souběžných nahrávání ze 2 kanálů sejde tak, že v jeden okamžik začíná nahrávání ze dvou kanálů současně a rozfázovat to nejde. Pak jde samozřejmě o to, že to už se z toho stává šachová partie (vymýšlet ještě jak nastavovat začátky) a hlavně když časovač nahrávání vytvoří časovač sérií tak s tím nic neudělám.

 

Koukal jsem se a já se všude dostanu jen na náhled. Přetáčet nahrávku můžu, ale nemůžu si jí dát na celou obrazovku a nemůžu použít střihové funkce - úpravu nahrávek mi správa filmů vůbec nenabídne.

 

Zmiňované nastavení režimů modulů jsem nenašel, asi to nelze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Pravda, díval jsem se do manuálu (nejsem teď u Technicorderu, jsem v práci), že to nastavení režimu modulů tam už není. V předchozích ISIO C přístrojích bylo.

Ten problém s moduly CI+ a s 90 minutovým omezením je diskutován i na http://www.tvfreak.cz. Můžeš se zkusit poptat přímo ve vláknu TechniCorder ISIO STC, jestli s tímto chováním má někdo zkušenosti a případně jestli se tomu dá nějak vyhnout.

Na tvfreak.cz v tématu k ISIO S1 Dagy2 píše: "nahrávka ovšem nebyla ve skutečnosti nijak omezená, bylo ji potřeba spustit buď dvojím stlačením tlačítka přehrávaní nebo po překopírování do jiné složky v rámci ISIO S1 tento příznak zmizel."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky,

 

Tento STB se mi líbí, ale mám nějaké otázky.

 

1) Když si tu od někoho koupím ještě jeden CA modul (CI bez +), jeden uz mam, půjdou mi tedy dva tunery, tzn budu moci nahravat - sledovat 2 libovolne programy od UPC (mám Horizon Komplet)?

 

2) půjdou mi dva CA moduly bez +? Nebo musim mit jen c +?

 

3) Nebude problem s UPC? Vim, že budu potřebovat tedy dvě párovací karty - což by mi měli na požádání poslat a zároveň si přijet pro tu hnusnou cihlu...která posl. dobou fakt s***. Zároveň mi dají nový modem. Nebude, když mám Horizon Komplet 300 nějaký problém, když nebudu mít jejich cihlu, nechají mi tento tarif za ty peníze, co jim dávám?

 

Díky moc za odpovědi, jo a kdyby někdo měl CI, tak ho rád koupím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
1) Když si tu od někoho koupím ještě jeden CA modul (CI bez +), jeden uz mam, půjdou mi tedy dva tunery, tzn budu moci nahravat - sledovat 2 libovolne programy od UPC (mám Horizon Komplet)?

Mám vyzkoušen provoz:

  • 2 x modul kabelové UPC TechniSat TechniCrypt CX CSP koupený z dvb-c-shop.cz (Lica)

dále také v konfiguraci:

  • 1 x modul kabelové UPC, konkrétně TechniSat TechniCrypt CX CSP koupený z dvb-c-shop.cz (Lica)
  • + 1 x modul pro příjem satelitního Skylink, konkrétně TechniSat TechniCrypt IR CI+
    se zapnutou funkcí „Dodatečné dekódování CI“.

2) půjdou mi dva CA moduly bez +? Nebo musim mit jen c +?

viz výše

3) Nebude problem s UPC? Vim, že budu potřebovat tedy dvě párovací karty - což by mi měli na požádání poslat a zároveň si přijet pro tu hnusnou cihlu...která posl. dobou fakt s***. Zároveň mi dají nový modem. Nebude, když mám Horizon Komplet 300 nějaký problém, když nebudu mít jejich cihlu, nechají mi tento tarif za ty peníze, co jim dávám?

Také mám balíček Horizon Komplet+ a cihlu nemám. Mám jen CA moduly. Z toho soudím, že balíček není na cihlu nijak svázaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...