Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Nevím, jestli jsi to četl, ale probírali jsme to tu v tématu k staršímu modelu ISIO C:

viewtopic.php?f=10&t=4209&start=120

Jeden z uživatelů tehdy potvrzoval, že to skutečně vypadá na souvislost s podivnou dlouhou autentizací modulů UPC, která začala otravovat život od určité verze FW těch modulů.

Uživatelům tehdy pomohla moje rada přepnutí do módu rychlého startu.

To ty ale máš, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Rychlý start mam nastavený. Navíc kdyby to bylo tímto, tak by to dělaly všechny nahrávky a ne jen od druhé dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

No, vzhledem k tomu, že se to projevuje stejnou chybou v nahrávce, jako tehdy u Digit ISIO C, tak je dost pravděpodobné, že to má stejný původ.

Dovolím si zaspekulovat - myslím, že při aktuální honbě za nízkou spotřebou, TechniCorder se k modulům chová jinak než starší Digit ISIO C.

Digit ISIO C v módu "Rychlý start" nechával zapnuté prakticky vše, takže se v některých verzích FW ani nevypínal externí disk, pokud byl napájený z USB z Digit ISIO C. Velmi pravděpodobně (s ohledem na příspěvky z diskuze v odkazu výše) v tom módu "Rychlý start" nechával Digit ISIO C zapnuté dokonce i napájení obou CA modulů.

Pak samozřejmě nahrávání netrpělo autentizační prodlevou CA modulu, protože moduly nebylo třeba autentizovat.

Kdy a jak si zapíná / vypíná napájení CA modulů TechniCorder ISIO STC to ví zřejmě jen vývojáři jeho firmwaru (a to ještě kdoví jestli).

Škoda, že nejsi z Brna. Půjčil bych ti na pár dní svůj modul CI+, který jsem kdysi koupil v eshopu LICA. Je to už CI+, ale se starším firmwarem, který ještě nevykazoval tu blbou dlouhou autentizaci na začátku. Věřím, že bys měl po problému.

Mohu ale ten modul z TV dát do TechniCorderu a sám zkusit, jak se to bude chovat.

Mimochodem, zkoušel jsi TechniCorder provozovat se zapnutou funkcí Late Descrambling (opožděné dekódování) a pouze jedním modulem? (předem se omlouvám, pokud jsi to tu už psal, ale já teď nemám čas ani sílu procházet tvé příspěvky v tématu všechny zpětně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Opožděné dekódování jsem zkoušel, ale nepomohlo to.

 

Já bych mohl udělat jeden pokus. Nastavit nahrávání z jednoho kódovaného kanálu třeba 3h v kuse a paralelně nahrávat z jiného kódovaného kanálu po 5min úsecích s přestávkou 5min mezi jednotlivými nahráváními. Pak je šance, že oba sloty CA zůstanou pod napětím. Samozřejmě FW může ovládat napájení taky jen jednotlivých slotů.

 

Jestli můžeš tak to s tím CI+ prosím zkus. Vezmi třeba Eurosport 1 HD a udělej nahrávání o délce 5min. Pak 5min přestávka a po ní další 5min trvající nahrávání ze stejného kanálu. Pak zase 5min přestávka, další nahrávání, atd. Takto třeba pořídit 6 záznamů.

 

Nicméně mě to dělalo, i když mezi nahráváními nebyla žádná přestávka. Jedno navazovalo na druhé. A jak už jsem psal, pak by se tato vada projevovala i u první nahrávky a ne jen u 2. a další v intervalu třeba několika hodin. Ještě můžu udělat pokus, co se stane, když do mezer v nahrávání z jednoho kanálu vložím nahrávání z nějakého jiného kanálu.

 

Chtělo by to, kdyby se přihlásil ještě někdo další, kdo má ISIO a provozuje ho v kabelové síti UPC s CI+ kartami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Myslím, že právě klidně i ihned navazující nahrávka může být z druhého tuneru a s použitím druhého modulu.

Zkus ještě pouze jeden modul, opožděné dekódování, ale k tomu zkus ještě nastavit reserved tuners na 1. Všechny nahrávky bez rozdílu by se pak (asi) měly dít kódovaně.

Dekódovat by se měly až v noci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Udělal jsem reset na tovární nastavení a máš pravdu - FW to nepřepsalo. Kdoví jak to s předchozími FW bylo, že se tam u nějakého z června psal datum konec dubna. Nicméně na problém to vliv nemělo, zlobilo to stále. Jinak by mě docela zajímalo, jak bych řešil, kdyby mi to s novým FW nějak blblo a potřeboval jsem tam dát zpět starší verzi, nebo vůbec tu co tam byla od prodeje.

 

Zkoušel jsem i jak by to bylo s opožděným dekódováním. Nakonec jsem to udělal tak, že jsem nastavil 2 paralelní nahrávání z 2 různých kódovaných kanálů (abych zaměstnal dekódovací moduly) a časově uvnitř tohoto nahrávání jsem provedl další 2 nahrávání z dalšího kódovaného kanálu s určitou přestávkou. Po skončení všech nahrávání jsem provedl ručně dodatečné dekódování těch dvou nahrávek, na které už při nahrávání nezbyl volný modul. Chovalo se to úplně stejně, jako kdybych dekódování prováděl rovnou při nahrávání.

 

Zkoušel jsem plno různých variant (paralelní nahrávání ze 2 kódovaných kanálů, atd.) a zatím jediné co se zdá funkční je prokládat 2 nahrávání z jednoho kódovaného kanálu nahráváním z jiného kódovaného kanálu. Ještě to budu dál testovat, jestli to nebyla jen náhoda (dělal jsem jen 2 testy - jeden s určitou časovou mezerou mezi nahrávkami, a jeden kdy nahrávky těsně navazovaly), nicméně to by bylo v celku schůdné řešení.

Ještě zkusím udělat stejný test, ale aby se nahrávky dekódovaly opožděně. Zajímalo by mě totiž, jestli to dělají dekódovací moduly, že když dekódují po sobě 2 nahrávky ze stejného kanálu, tak se tam něco podělá, nebo jestli jsou už takto nějak nahrávky blbě uložené. Tj. že to třeba s dekódovacími moduly nesouvisí.

 

Chtělo by to někoho, kdo vidí více na technické pozadí, jak vše přesně funguje a co se zhruba může dít. Pak by třeba stačila drobná úprava FW (to pak jde spíš o to, jak by bylo schůdné si takovou úpravu u Technisat vyžádat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Zkoušel jsi to, co jsem ti radil výše, tj. nechat vložený pouze jeden modul, zapnout opožděné dekódování, nastavit počet rezervovaných tunerů na 1 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Takhle přímo ne, ale to je přeci už jedno, jestli 2 moduly zaměstnám jiným nahráváním a provedu 3. nahrávání, nebo jestli jeden vyjmu a jeden zablokuju, ne? Nahrávky, o které mi šlo, byly značené jako zakódované a musel jsem je dekódovat. Stejně tak můžu zablokovat 2 tunery, nebo vůbec vyjmou oba moduly. Ještě to zkusím pro případ, že by to jedno nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

To Ales:

Vyzkoušel jsi? Tím myslím tu variantu - vložený jeden CA modul, zapnuté opožděné dekódování, reserved tuners = 1.

Jsem zvědavý, jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Ještě ne. Dostanu se k tomu asi až v průběhu příštího týdne. Tohle musím dělat v době, kdy se nic nenahrává a musím u toho celou dobu být. Teď testuju jen tu mojí metodu řečení problému vložením nahrávání z jiného kanálu, protože to stačí nastavit časovače třeba na dopoledne a nechat to běžet. Zatím to vypadá funkčně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...