Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník pbr

To: Aleš

Dobrý den,

děkuji za popis experimentu. I když mi intuice říká, že v tom to asi nebude, určitě to vyzkouším. Jen bych potřeboval si ještě pár věcí upřesnit. Ve svém návodu jste podle mne trochu nešťastně zvolil jako příklad časový interval 5 minut a to jak pro dobu záznamu tak pro interval pro další spuštění záznamu. Nejsem si tak úplně jist jak tomu mám rozumět.

 

1. Mám to chápat tak, že mám nastavit nahrávání časovačem, nechat ho chvíli běžet a pak ho ručně zastavit (nebo i to nastavit časovačem) a teprve po skončení nahrávky programovat další bod Vašeho návodu?

2. Pokud by to tak bylo, pak by se o dekódování (lhostejno zda jednoho či druhého kanálu) postaral vždy jen jeden modul CA (nejspíše ten neplusový), který zřejmě žádné podmíněnou platnost nahrávky nevyvolává.

3. Pokud by snad měl současně běžet záznam i z druhého kanálu, tak který? Více než dva záznamy najednou nemohu naprogramovat, protože jsou tam jen 2 tunery (žádné přídavné nemám) a dodatečné dekódování já nepoužívám.

4. Nebo jsem to měl chápat tak, že nastavím nahrávání z jednoho kanálu, pak druhého a teprve poté zastavím záznam z toho prvého a stejně tak budu pokračovat dále?

5. Vaši poznámku z dalšího příspěvku mám chápat tak, že není důležitá noc jako taková, ale že je nutné si pro experiment vyhradit čas, kdy žádný jiný záznam neprovádím?

 

Rád bych si tyto věci ujasnil než se do toho experimentu pustil, abych to nedělal špatně. Děkuji Vám za Váš čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Nahrávání kompletně řiďte časovačem, tj. start i stop. Jak dlouho poběží každé nahrávání je jedno, stejně tak jaká bude přestávka mezi nahráváními. Já to dělal po 5min abych to měl rychleji celé hotové. Nicméně nahrávání a přestávky půjdou v sérii, paralelně se nic dělat nebude. Tj. začne nahrávání, skončí nahrávání, přestávka, začne další nahrávání, skončí nahrávání, opět přestávka, atd.

Jestli to poběží přes den nebo v noci je úplně jedno. Jen jde o to, aby právě paralelně s tím neběželo ještě nějaké jiné Vaše standardní nahrávání. To by mohlo narušit smysl experimentu.

Já mam oboje karty a moduly stejné. Nicméně můžete to řešit jednu kartu vyndat a nechat druhou, pak je třeba prohodit. Nebo to taky můžete řešit tak, že paralelně ještě zadáte nahrávání z kódovaných kanálů C a D, která budou začínat a končit ve stejných časech jako ta pro kanály A a B. Nebo třeba když budete mít délku každého nahrávání 5min a přestávky mezi nimi taky 5 minut, tak nahrávání pro kanály C a D třeba o minutu vůči nahráváním z kanálů A a B posunout.

Já tenkrát zkoušel všechny varianty. Tj. nejprve takto nahrávat jen z kanálů A a B, pak k tomu ještě přidat paralelní nahrávání z kanálů C a D a to jak aby časy začátků a konců přesně seděly s těmi pro kanály A a B, tak i s posunem o 1min. V podstatě mi šlo o to, napodobovat situace co nastávali při různých nahráváních, co jsem dělal a kdy to právě končilo, že některé nahrávky měly info o omezení práv a po nějaké době už nešly přehrávat a ani kopírovat ven z Technisat. Potřeboval jsem v tom najít nějaký systém a vymyslet jak se tomu bránit. Nejprve jsem myslel, jestli to není závislé na přestávce mezi nahráváním ze dvou stejných kódovaných kanálů, ale to tak nebylo. Pak mě právě napadlo zkoušet výše uvedené. Pro mě je tedy řešení, že nikdy nesmí jít nahrávání ze stejného kódovaného kanálu za sebou, musí mezi tím být nahrávání z jiného kódovaného kanálu (dlouhé třeba 5min), které pak smažu.

 

Ruční spuštění a zastavení nahrávání jsem nikdy nepoužil, takže nevím, co by se vše při tom dělo za problémy. Všechno dělám časovačem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Pánové, jakou vlastně máte verzi firmware?

Máte nejnovější 2.63.0.8-3415 (z prosince 2016)?

Ptám se, protože jednou z uváděných změn této verze je vylepšení "řízení CI+".

Já ten nový firmware už mám, psal jsem o tom výše, ale žádnou změnu jsem nepozoroval. Já jsem ale ani žádné problémy, asi díky neplusovým modulům CI, neměl.

@pbr: jsem zvědav na výsledky experimentu, který navrhuje Ales.

@Ales: výsledky toho experimentu u tebe byly vždy konzistentní? Pokaždé byla vždy druhá nahrávka ze stejného kódovaného programu označená tím podmíněným použitím nahrávky (= omezením)?

Škoda, že v tom hrají takovou roli moduly a dokonce i verze firmware těch modulů. Rád bych ten experiment provedl také, ale mám doma jen jeden CI+ modul SMiT a to ještě nějaký starý, kdysi dávno koupený od firmy LICA, se starším firmwarem, který se choval jinak než aktuální firmware modulů SMiT od UPC (například nevypisuje ty otravné úvodní zprávy po zapnutí "authentication successful").

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Verzi firmware nevím, musel bych se podívat. Nicméně aktualizaci firmware jsem dělal naposledy někdy na jaře, nebo v nejpozději v červnu. Pak jsem tu 1/4 prakticky nebyl a do teď jsem se k tomu ještě pořádně z časových důvodů nedostal. Nicméně aktualizaci udělám, teď stejně nic nenahrávám. To mi začne až tak v březnu.

Ona je popravdě otázka, jestli bych po změně firmware tyhle testy dělal všechny znovu, protože ona to zrovna není práce na 5min. Spíš bych to udělal jedině, kdyby se třeba řeklo - dobře, tak uděláme testy a report dáme Omco nebo přímo Technisat jestli je Technisat schopen něco s tím udělat. Nicméně to by chtělo aby stejný problém mělo více lidí.

 

Výsledky mého experimentu byly vždy konzistentní. Proto jsem konstatoval, že to tak je a že řešením je vkládat tam mezi nahrávky z jiného kódovaného kanálu. Od té doby je od toho pokoj a jediné problémy vznikají, že se někdy nahrávka pokazí při kopírování mimo Technisat (navíc nahrávky byly kopírovány snad 3x - poprvé z Technisat na USB disk a ten nebyl v nejlepší kondici, takže ten může být zdrojem poruch, podruhé pak z tohoto USB disku do notebook nebo jiný USB, a potřetí někdy v listopadu finálně na NAS když jsem si ho kvůli tomu koupil jako centrální uložiště). Nicméně to se mi vždy podařilo vyřešit transformací na wmv formát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...
  • Po letech...
Návštěvník Ferin
V 16. 4. 2015 v 11:31 AM, Kodl napsal:

V TechniSat menu - Nastavení - Speciální funkce - UPnP:

UPnP server: zapnout

Obsah live stream: zapnout

Konfigurace přes HTTP: zapnout

V menu nastavení LAN by bylo dobré (kvůli pozdějšímu portforwardingu) nastavit TechniSatu statickou IP adresu místo toho, aby byla přidělovaná dynamicky z DHCP. Např., podle rozsahu adres tvé LAN, 192.168.1.251. Nejdříve si ale ověř (alespoň pingem), že ta adresa není něčím v síti už obsazená.

Nyní otestuj uvnitř LAN, že se dostaneš do konfigurace a zobrazení programů. Ve web-prohlížeči zadej


http://192.168.1.251:9100
 

.

Když už tam budeš, nastav si v záložce Client/Security (nebo tak nějak) jméno a heslo pro přístup na tyto stránky. Aby ti tam nemohl vlézt každý, až to publikuješ do internetu. Pozor! Po případném resetu přístroje (dlouhé podržení vypínacího tlačítka) je potřeba toto nastavení jména a hesla obnovit.

Na routeru si nastav portforwarding pro přesměrování požadavků zvenku:

např. venkovní port 9129 -> 192.168.1.251 port 9100

Otestovat zvenku (mimo LAN, např. pomocí webového prohlížeče na mobilu s dočasně vypnutou WiFi) přístup


http://:9129
 

.

Pozn.: Pokud tvůj router umí DDNS a máš tuto službu nastavenou, tak si samozřejmě nemusíš zjišťovat veřejnou IP adresu svého routeru. Obracíš se na něj pomocí DDNS hostname.

Při přístupu zvenku (mimo LAN), hned po kliknutí na kterýkoliv z odkazů v úvodní stránce zjistíš, že se dál nedostaneš. Webové stránky, které TechniSat vrací, totiž, zřejmě záměrně, obsahují lokální IP adresu TechniSatu. Prohlížeč pak samozřejmě hlásí chybu, že se k danému URL nemůže připojit. Jde to snadno obejít. Prostě vezmeš URL z odkazu, na který bys chtěl kliknout, přepíšeš v tom URL IP adresu a port na ty veřejné (


http://192.168.1.251:9100 -> http://:9129
 

a to upravené URL vložíš do adresního řádku. Takto se asi třemi přískoky dostaneš až do podstránky, kterou potřebuješ.

Abych tuto opičárnu nemusel dělat pokaždé, když si chci z internetu na notebooku spustit živý TV stream, uložil jsem si alespoň tu HTML stránku se seznamem TV programů na lokální disk a v obyčejném textovém editoru jsem provedl hromadné nahrazení IP adresy a portu (viz výše). Když si pak chci pustit nějaký živý stream mimo domov, tak použiji tuto upravenou (uloženou-statickou) HTML stránku v niž kliknu na link příslušného TV programu a stream otevřu ve VLC Playeru.

Ahoj,

nevím, jestli tu ještě pobýváš, ale zkusím to.

Chtěl jsem zprovoznit DDNS, který potřebuji (hodil by se mi) pro občasný přístup po internetu k STC.
Postupoval jsem podle tvého návodu (i když to není uvedeno, předpokládám, že tou IP je myšlena veřejná.)
Nicméně se pohybuju poněkud v kruhu. Veřejnou (fixní) IP podle všeho nemám a vyšla by dost draho (nemám UPC). Takže tudy cesta asi nevede.
Můj router (Cisco EPC3928 EuroDocsis 3.0) zřejmě umí DDNS jen s dynDNS.org (v rolovacím seznamu jiná možnost není, je tam jen "Disable", nebo "www.DynDNS.org").
Problém je ten, že u dynDNS jsou nyní všechny služby zpoplatněny (55 USD ročně), což při zamýšleným sporadickým využívání nedává smysl.
Např. no-ip.com to sice umí obejít pomocí instalace prográmku zjišťujícího změny IP, nicméně to (předpokládám) vyžaduje, aby neustále jel počítač, v němž to bude instalovaný, takže pro dálkový přístup nesmysl.
Lze to nějak řešit? Zprovoznit to nějak například přes NAS nelze?

Díky za případnou pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hrochada
před 4 hodinami, Ferin napsal:

Chtěl jsem zprovoznit DDNS, který potřebuji (hodil by se mi) pro občasný přístup po internetu k STC.
Postupoval jsem podle tvého návodu (i když to není uvedeno, předpokládám, že tou IP je myšlena veřejná.)
Nicméně se pohybuju poněkud v kruhu. Veřejnou (fixní) IP podle všeho nemám a vyšla by dost draho (nemám UPC). Takže tudy cesta asi nevede.
Můj router (Cisco EPC3928 EuroDocsis 3.0) zřejmě umí DDNS jen s dynDNS.org (v rolovacím seznamu jiná možnost není, je tam jen "Disable", nebo "www.DynDNS.org").
Problém je ten, že u dynDNS jsou nyní všechny služby zpoplatněny (55 USD ročně), což při zamýšleným sporadickým využívání nedává smysl.
Např. no-ip.com to sice umí obejít pomocí instalace prográmku zjišťujícího změny IP, nicméně to (předpokládám) vyžaduje, aby neustále jel počítač, v němž to bude instalovaný, takže pro dálkový přístup nesmysl.
Lze to nějak řešit? Zprovoznit to nějak například přes NAS nelze?

Nejjednodušší cesta bude nejspíše výměna routeru. Například TP Link Archera C6 za 900 už umí i noip a vlastní TP Link DDNS. Na NASu to nepůjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No-IP je zadarmo, len treba kazdych 30 dni potvrdit konto/adresu.. ale je podporovany v kazdom routeri (asus, netgear, tplink..).

Na druhej strane - je to bezpecnostna diera, presmerovat si taky port trvalo do vlastnej siete z internetu (a Technisat sa velmi nestara o bezpecnost svojho DLNA/UPnP servera).. radsej by som to riesil po VPN.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...