Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Ahoj,

nějak to s těmi moduly CI+ souviset musí, protože já s těmi starými CI moduly žádné problémy nemám.

Je fakt, že nahrávám z jiných stanic, než z těch, které píšeš. Převážně nahrávám z HBO HD, HBO 2 HD, HBO Comedy HD, Filmbox HD, Film Europe HD a samozřejmě z ČT 1 HD, ČT 2 HD a z ČT Art. Teoreticky je možné, že to nějak s konkrétními programy souvisí. Možná že přímo dodavatelé těchto programů dávají do svého streamu nějaké CI+ zvrhlosti. Ale pokud by tomu tak bylo, tak si myslím, že bych nebyl schopen takové programy pomocí neplusového CI modulu vůbec přijímat

A s tím střihem - já v ISIO všechny záznamy stříhám a pak kopíruji ven. Vše bez problémů.

Ano, ISIO má nějaký specifický způsob stříhání. TS Doctor ten střih pozná, ale nekonzistence v záznamu mi nehlásil.

Jak máš tedy ten disk naformátovaný? Na RAW (TSD)? Pokud FAT32, tak ho vyndej a připoj k PC a nahrávky z disku zkopíruj přímo pomocí programu TS Doctor.

Pak mě ještě napadá možnost, jestli nemáš nějaké vadné sektory na disku?

Jo a ještě - zkus si v menu "podmíněný přístup" přečíst verze firmwaru všech svých tří CA modulů, které máš. Teoreticky by mohl být problém v kombinaci dvou modulů s různými verzemi fw. Zažil jsem to v době, když jsem testoval "Digit ISIO C". Ostatní uživatelé už mi hlásili po upgradu firmwaru, že už vesele bez problémů nahrávají v kombinaci dvou nových CI+ modulů UPC a mně se, v případě současné aktivace obou CI+ modulů, záznamy sekaly.

Třeba z těch tří kusů modulů dáš dohromady dva, které mají shodnou verzi. Ideální by ale samozřejmě bylo, pokud by se ti podařilo sehnat staré CI moduly.

Nebo ještě můžeš zkusit provozovat ISIO s jedním modulem a opožděným dekódováním. Mohlo by to být spolehlivější, než provoz se dvěma moduly s nekompatibilními verzemi fw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Vyzkoušejte i nový TS Doctor 2 - momentálně je ve fázi betatestu a není potřeba licence :)

Nezapomeňte v nastavení - Předvolby - Vlastnosti oprav zaškrtnout volbu Opravit chybné střihy Technisat.

Program (i starší verzi) jsem překládal do češtiny, pokud narazíte na nějaké chyby, dejte mi případně vědět do PM, budu rád.

http://forum.cypheros.de/index.php?topic=3248.0

 

Případně Beta starší verze 1.2.179

http://cypheros.de/tsdoctor_beta.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

TSDoctor 2 vyzkouším.

 

Já jsem to včera ještě testoval s novými nahrávkami z průběhu října a listopadu. Konkrétně jsem si vybral závody MotoGP z Nova Sport 1 (možná jestli něco z toho nebylo na Nova Sport 2). Jsou to vždycky nahrávky nahrávané návazně za sebou v jeden den, tj. nejdříve Moto3, pak Moto2 a nakonec MotoGP - každé je to zvlášť nahrávka. Poslední nahrávka byla nahrána s hodinovým přesahem. Nahrávky jsem upravil, tj. ustřihl v prvé řadě těch prvních problematických 11s a pak obecně části kde dobíhá reklama atd. Pak jsem ustřihl jednak doběhovou část a konec kde byla reklama před startem další třídy atd.

Některé nahrávky opět nešly ručně po jedné nahrávce kopírovat ven z ISIO. Zkopíroval jsem proto celý adresář. Při kontrole nahrávek TSDoctor mi to u nahrávek, co nešly kopírovat ručně po jedné, hlásilo tu hlášku "Not a valid transport stream format or stream is encrypted". V ISIO tyto nahrávky přehrávat normálně jsou, stejně tak editovat. Nicméně u těchto nahrávek je v info poznámka "Právo užívání vyvrší <čas>". Pak tam jsou takové ikonky. Jednak ikonka 16:9 a pak pro Dolby - to je u všech nahrávek nějaké současné produkce. Nicméně u těch s hláškou o omezeném právu užívání je ještě ikona CRM - to nevím, co znamená. Datum vypršení je závislí na dni pořízení nahrávky a u všech je to stejná doba v dnech (teď nevím kolik dní, musel bych to spočítat - odhadem 90dní). Nicméně co je divné, že čas vypršení je roven času kdy nahrávka končila, ale už po upravení. Tj. jestliže nahrávka dle původního nastavení časovače končila např. 15:30 a já z ní ustřihl posledních 9min tak aktuální konec je 15:21. A čas 15:21 mi to pak hlásí jako čas vypršení práv.

Když takovou nuceně s celým adresářem překopírovanou nahrávku nakopíruju zpět do ISIO tak mi přehrávat jde s tím, že v info je výše uvedená poznámka o právech užívání. Nahrávky, o kterých jsem se zmiňoval v předešlém příspěvku, byly už starší 90 dní (něco dokonce ještě květen a červen). Ty už pak zřejmě nešly ani v ISIO přehrávat z důvodů vypršení práv.

Výskyt hlášky o časové limitaci práv k užívání není nijak systematický ve smyslu, že by to bylo u všech nahrávek z Nova Sport nebo u všech přenosů MotoGP. Spíš mi přijde, že výskyt je nějaká porucha. Nebo naopak je porucha že to u všech nahrávek ze stejné stanice nebo stejné události není, to se samozřejmě neví. Jediný systém co v tom nacházím je, že mi přijde, že se to děje u nahrávek kdy se dělá více samostatných nahrávek (každá má zvlášť časovač a každá své soubory záznamů) z jednoho kanálu těsně za sebou. Tj. že první nahrávka začne třeba 10:00 a končí 12:00, druhá začíná hned 12:00 atd. A vypadá to konkrétně tak, že první nahrávka je vždy v pořádku a hláška o časové limitaci práv se objeví až u druhé, někdy až u třetí v řadě. Nakonec takto vypadají i pokažené nahrávky ze Slovak Sport, kde nepřehratelné nahrávky jsou ty, co těsně následovaly za jinou z toho samého kanálu. Akorát že ze Slovak Sport hodně málo kdy nahrávám takto několik nahrávek návazně a proto se problém vyskytl jen párkrát.

V tom případě bych řešení viděl navazující nahrávání nedělit na samostatné části z hlediska časovače a souborů na disku, ale nahrát to celé v kuse. Začal jsem to dělat, protože se mi někdy v květnu stalo, že se dlouhá nahrávka někde na začátku pokazila a já pak přišel i o další návazné pořady (to ale asi souviselo s opožděným dekódováním a možná i že nebyl disk naformátován na FAT32). Druhý důvod je, že to jsou různé pořady, které chci mít uložené ve zvlášť adresářích. V tom případě jedině zkusit jak by dopadlo dát tam třeba přestávku 1min.

 

Jinak interní disk mam naformátovaný na FAT32. Nahrávky jsem kopíroval na USB disk taky s FAT32. Akorát teď jsem to kopíroval po intranet rovnou do notebooku kde je NTFS, ale podle mě to s formátem cílového disku, kam se kopíruje, nesouvisí.

Jak je to s firmware CA modulů se podívám. Z hlediska firmware tam ten z TV nemá možná cenu dávat, protože to je modul co tu máme už snad někdy od roku 2013. CA moduly co jsou v ISIO jsme objednávali současně těsně, než jsem koupil ISIO abych to měl připravené k testování ISIO v 14ti denní lhůtě pro zrušení internetového nákupu. Dá se firmware nějak upgradovat ručně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Takže oba CA moduly mají verzi SW CNX-SECPLUSGRC-2.8.2.4

 

Pak se chci zeptat - u každého CI slotu je nějaká položka "Stav Zavadece" (když jdu v nastavení ISIO do Podmíněný přístup/Conax Conditional Access tak je to předposlední položka před "Informace o CI+"). V této položce můžu přepínat mezi "je dovoleno stahnout" a "zákaz stažení". O co se přesně jedná, k čemu to je?

 

Dále v Podmíněný přístup/Nastavení kódového systému jsou dvě položky:

- První je "CI duální kódování" a tu mam nastavenou na Auto. Další možnosti jsou vyp., CI1, CI2 a CI1+CI2. Může to s tím nějak souviset, nemam to vypnout?

- Další položka pod tím je "CAM MHEG autostart" nastavená na vyp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Ahoj, položku "Stav Zavadece" jsem nikdy nepoužil, neměnil a jen matně tuším, k čemu asi je.

CI duální kódování přepni na vyp. Jen tak pro jistotu, protože "Auto" by to mělo zdetekovat.

V každém případě Conax moduly UPC nepodporují duální kódování, takže je lepší explicitně nastavit na "vyp.".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Jak vlastně dosahuješ toho, aby záznam dvou pořadů těsně následujících za sebou na jednom programu, byl ve dvou samostatných souborech a ne v jednom velkém?

To je vlastnost, kterou neznám.

Já když nastavím nahrávání dvou navazujících pořadů, tak mi vznikne jeden velký záznam, ve kterém jsou oba pořady.

Ten jeden dlouhý záznam pak můžu s dopomocí nabízených "záložek" rozdělit na dva.

Možná je to tím, že mám navolený předstih začátku nahrávání na -5minut a dojezd nahrávání na +15minut.

Nebo to může být tím, že ty volíš pro každý z pořadů jinou složku. Tím zřejmě donutíš ISIO k použití druhého modulu, protože jinak, pokud je definovaný jakýkoliv předstih nahrávání, nemůže ISIO dosáhnout dvou souborů. V tom případě ale vlastně plýtváš dvěma moduly na stejný kanál. Pak když se má současně nahrávat třetí program, tak to musí vést buď k chybě nebo k záznamu v kódovaném stavu, tj. použití opožděného dekódování.

Jak už jsem psal, zkusil bych nějakou dobu provozovat s jedním modulem v kombinaci s opožděným dekódováním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Doběh u první nahrávky musíš mít 0 a předstih u druhé taky 0, jinak to samozřejmě ISIO slepí do jedné nahrávky. Přesněji reálný konec (nikoliv nastavený) jedné nahrávky nesmí přesahovat přes reálný začátek nahrávání druhé. Takže když u jedné máš v časovači konec nahrávání třeba 15:00 a doběh 15:30, tak druhá se nesmí začít nahrávat dříve než 15:30 včetně předstihu. Ale to si vždycky hlídám. Implicitně mam předstih 0 a doběh 60, nicméně když bude navazovat další nahrávka, kterou chci mít ve zvlášť souborech, tak doběh nastavím ručně u daného časovače na 0, nebo zkrátím tak aby to vyšlo.

Teď popravdě z hlavy nevím, co by se stalo, kdyby se nahrávalo ještě navíc do jiného adresáře, musel bych to znovu zkusit. Mam pocit, že se stane to samé, jako když se nahrává do stejného, tj. nahrávky zůstanou slepené v jedné, tj. nahraje se to celé do adresáře pro první nahrávku a do druhého se nenahraje nic.

Více modulů pro jeden kanál se určitě neblokuje, to jsem zkoušel. Nastavil jsem 2 překrývající se nahrávání z jednoho kódovaného kanálu, pak další z druhého kódovaného, a pak jsem tuším ještě navrch nahrával z dalších 2 nekódovaných. Tj. administrativně běželo souběžně 5 časovačů v jeden okamžik, ale reálně se nahrávalo ze 4 různých kanálu s použitím 4 tunerů a 2 dekódovacích modulů. To si naštěstí ISIO dokáže ohlídat. U ručního nastavení časovačů se to dá ohlídat, u časovačů sérií si to staví ISIO podle toho jak to najde v programovém deníku a tudíž se to ani nedá ovlivnit.

 

Vyndat jeden CA modul a zapnout opožděné dekódování zkusím. Stejně tak zkusím vypnout to duální dekódování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Testoval jsem dál. Mimo jiné jsem udělal i test kdy jsem jeden CA modul vyndal, zapnul dodatečné dekódování a provedl ze 3 kanálů souběžně 3 navazující nahrávky z každého. Nemělo to žádný vliv, problém se děje pořád stejně.

 

Mimo jiné jsem při celých dalších testech (bez dodatečného dekódování) zjistil:

- Mam podezření, že hláška o časově omezených právech užívání se objevuje nejen v případě těsně na sobě následujících nahrávek, ale i když se třeba začne nahrávat z druhého kanálu v době, kdy se souběžně už nahrává z jiného. To budu ještě prověřovat. Každopádně kdyby to tak bylo, byl by to poměrně těžko odstranitelný problém. V podstatě by se z ISIO stal STB s pouze jedním použitelným tunerem pro nahrávání z kódovaného kanálu.

- I když některé nahrávka není značená s časovým omezením uživatelských práv, tak když jsem smazal řekněme prvních 15s tak se najednou hláška objevila.

 

V dalších testech chci vyzkoušet jak je to tedy když se paralelně nahrává z více kanálů současně. Jednak když nahrávání začne současně ve stejný okamžik, a dále pak když tam bude nějaký odstup (tj. nahrávání z druhého kanálu začne třeba o 10min později, samozřejmě stále by se nahrávalo současně z obou kanálů). Dále potom jak by to vypadalo, když by mezi navazujícími nahrávkami byl odstup třeba 1min. Ona je totiž pravda, že co se týče různých jiných zařízení schopných nahrávat na HDD připojený přes USB kódovaný signál (digitální TV přijímač, STB Kaon), tak všechna vyžadovala mezi jednotlivými nahrávkami určitou minimální přestávku. Tj. je možné, že tam vzniká určitá nekorektnost. To, že při zadání takových časovačů ISIO neřve, je dáno, že má více tunerů atd.

Uvidím, co v dalších testech zjistím, tj. jestli z toho pro mě vyplyne nějaké snadno uchopitelné řešení, které nebude omezovat rozsah užívání ISIO (jako že bych třeba nemohl nahrávat z více kódovaných kanálů současně atd.). Pak bych z toho udělal nějaký report co a jak se přesně děje a položil třeba ještě dotaz na TVfreak.

Chci taky pořídit NAS a testovat jak by fungovalo přesouvání nahrávek a hlavně nahrávání přímo na NAS.

 

Ono by časové omezení práv k užívání u některých nahrávek teoreticky nevadilo, protože stejně řekněme 95% nahrávek po přehrání mažu. Nicméně limit 90 nebo 120 dní je pro mě příliš krátký, potřeboval bych alespoň 6 měsíců, ideálně rok.

 

TO Kodl:

Až budeš mít čas, zkus prosím, jak by u tebe dopadlo, kdybys u sebe provedl nahrávání, kdy nahrávky půjdou těsně za sebou a budou uloženy každá zvlášť. Tj. zadat předstih a doběh 0. Ona je totiž otázka, jestli by nejlepší řešení nebylo koupit si bazarově CA moduly UPC, ale ty co jsou jen CI ne CI+. Jestli tedy takové jsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

TO Ales: test proveden - viz obrazovky.

Konfigurace testu:

  • 1 x modul kabelové UPC, konkrétně TechniSat TechniCrypt CX CSP koupený z dvb-c-shop.cz (Lica)
  • + 1 x modul pro příjem satelitního Skylink, konkrétně TechniSat TechniCrypt IR CI+
    se zapnutou funkcí „Dodatečné dekódování CI“. Duální kódování v menu Podmíněný přístup mám nastaveno na vyp.

Záměrně jsem testoval nahrávání ze dvou sportovních kódovaných programů.

Nahrávání jsem nastavil tak, jak jsi chtěl, tj. čas konce jednoho dvouminutového záznamu (Nova Sport 1 HD) byl zároveň časem začátku druhého dvouminutového záznamu (Slovak Sport.TV 1 HD). U obou plánů nahrávání jsem nastavil čas předstihu a doběhu na nulu.

Nahrávání probíhalo na základě plánu na pozadí. Přitom jsem měl záměrně přepnuté sledování na kódovaný Eurosport 2 HD.

Tím jsem TechniCorder donutil k tomu, že musel oba záznamy nahrávat kódovaně (viz symbol klíče u záznamů).

Oba záznamy pak bylo možné ihned přehrát (TechniCorder je dokáže dekódovat "živě").

U obou záznamů jsem pak manuálně spustil dekódování, které proběhlo úspěšně. Symbol klíče zmizel a oba záznamy pak byly opět bez potíží přehratelné.

Mohu klidně udělat nějaký test, kterým úplně přesně okopíruji to, s čím máš potíže, ale musel bys mi napsat přesně v jaké konfiguraci to mám otestovat, co přesně mám zadat do plánu nahrávání (programy, časy, atd.).

Screen-0001.JPG.f45cc5d1ced2b0a98ca29e9fac821a7d.JPG

Screen-0002.JPG.9cd0fd22171283b3cc8b9fdab6c47d11.JPG

Screen-0004.JPG.cedd75d8541ac29dbe00017d79d10241.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Ahoj,

díky za test, i když jsem to myslel testovat trochu jinak. Myslel jsem, aby šly nahrávky z jednoho kanálu za sebou. Tj. třeba 14:00 – 14:20 Nova Sport 1 a pak hned 14:20 – 14:30 další taky z Nova Sport 1, a paralelně s tím třeba od 14:10 – 14:30 Sport 1 a pak hned 14:30 – 14:40 taky ze Sport 1.

Já jsem zatím taky testoval a moc optimisticky to zatím nevypadá. Chtělo by to, kdybych měl starý CI modul bez "+" jak se to bude chovat, bohužel mam všechny 3 jen CI+. Mam podezření, že to dělají právě CI+ moduly nebo obecně že je co se týče UPC něco podělaného.

Nahrávky se dají v zásadě rozdělit na 2 skupiny:

- A) Korektně nahrané: Ty začínají při přehrávání časově od 0s a není s nimi žádný problém, co se týče limitace práv užívání, ať s nimi dělám cokoliv.

- B) Nekorektně nahrané: Jdou sice normálně přehrávat, ale když už tam hláška o právech není od začátku tak se tam později objeví. Jsou to nahrávky, které nezačínají při přehrávání od 0s, ale většinou od cca 11. nebo 12. sekundy, nebo tam první 2s jsou a pak je skosk až k té 11. nebo 12. Tady stačí, abych s nimi udělal jakoukoliv editaci, a hláška se tam hned objeví. Stačí ustřihnout část konce, začátku, vystřihnout nějakou část zevnitř, nebo nahrávku rozdělit na 2 samostatné. Stejně tak taková nahrávka nejde jako samostatná překopírovat ven z ISIO (pouze násilně s celým adresářem) a pak stejně třeba TSDoctor nahlásí, že je kódovaná (i když tam ta hláška v ISIO ještě není). Když pak nahrávku nakopíruju zpět do ISIO tak už tam hláška o časové limitaci práv je.

Jestli se nahrávka stane nekorektní typu B), nebo nestane, mi přijde, že je relativně věc náhody (resp. mechanismus jsem zcela ještě nerozluštil) s tím, že tomu napomáhají věci, jako že jdou nahrávky příliš rychle za sebou atd.:

- Když byl odstup mezi nahrávkami 0s tak se to dělo u řekněme 90 nebo 95 % nahrávek (vyjma první)

- Když jsem dal odstup 1min a 5min tak se to děje stejně, ale méně.

Třeba v So jsem nahrával následovně (to byl ostrý provoz, nikoli testovací):

1) 9:00 – 10:45 Eurosport 2: Nahrávka dopadla korektně.

2) 11:00 – 13:15 Sport 1: Nahrávka dopadla korektně.

3) 14:00 – 18:00 Sport 1: To už se nahrálo nekorektně jako za B). Byly tam nahrány 2 pořady. Jednak od 14:00 Kvalifikace F1 a pak od 15:30 GP2. Když jsem to rozstřihl na 2, abych měl zvlášť kvalifikace F1 a zvlášť GP2 tak se u nahrávky najednou objevila hláška o časové limitaci práv k užívání.

Ještě chci dělat další testy, protože teď vím na co se zaměřit. Prostě to vypadá, že když jdou nahrávky příliš rychle za sebou (časový odstup mezi koncem jedné nahrávky a začátkem druhé je moc krátký) tak je ta následující nahrávka nějak na začátku pokažená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...