Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Vyšel nový firmware 2.63.0.8-3415 (15.12.2016 16:10, 41.3 MB).

Změny:

Obecná zlepšení funkcí:

- uPnP

- DVR (nahrávání)

- SCR (podpora Satellite Channel Routing / Single Cable Distribution - asi?)

- WLAN

- řízení CI+ (rozhraní CA modulů)

- USB

Aktualizoval jsem na něj včera. Zatím jsem nezaznamenal žádné rozdíly. Jelikož jsem předtím s přijímačem neměl problémy, tak jsem rád, že to tak (zatím) zůstalo.

 

Po zkušenostech s Digicoderem bych v případě spokojenosti s fw. už dál neaktualizoval :D

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Podrobný návod jsem našel jen pro satelitní verzi, která se naštěstí od té kabelové zase až tak moc neliší a tak jsem se v tom ovládání začal už trochu orientovat.

TechniCorder ISIO STC je přece přijímač tři-v-jednom (má satelitní, kabelové+pozemní tunery). Předpokládám tedy, že šlo asi o návod ke starší satelit-only verzi Digit/Digicorder ISIO S. Ale ano - návod ke staršímu ISIO S pokrývá většinu funkcí ISIO STC, takže může být užitečný.

vlastního pojmenování vybrané skupiny programů (Oblíbených)

V tom bohužel neporadím. Funkci seznamů nepoužívám. Mám pouze všechny kabelové programy setříděné tak, abych měl na začátku české programy, pak programy "filmové", pak sportovní, pak hudební. Vybírám si programy ke sledování (/nahrávání) většinou přes průvodce (EPG/SFI), takže - a to je u příjímačů TechniSat důležité - v menu "Programový deník" je nutné všechny programy vybrat (zaškrtnout) že je chci v EPG vidět. TechniSat ve výchozím stavu do EPG zařadí jen prvních 60 programů (asi - snad si to pamatuji správně).

Má další otázka je na automatické vypínání přístroje. V mém předchozím rekordéru SYNAPS byla možnost při programování nahrávky zvolit možnost automatického vypnutí po skončení této nahrávky. ...

Nevím, jestli rozumím otázce. U TechniCorderu je vše naprosto přirozené, nad nahráváním a vypínáním není třeba nijak špekulovat. Spustit, vypnout, znovu zapnout, znovu vypnout lze přístroj kdykoliv, ať už nějaké nahrávání právě probíhá nebo teprve bude probíhat dle plánu. Přijímač přece sám musí vědět, kdy se kvůli nahrávání má zapnout, musí také vědět, že byl před začátkem nahrávání zapnutý nebo vypnutý a zda tedy má po skončení nahrávání zůstat zapnutý nebo se zase vypnout. Netřeba nad ničím špekulovat. Pokud zapnu nahrávání (nebo programu "zapauzuji") ručně, tak pak můžu TechniCorder klidně vypnout. On si s pokračujícím nahráváním "na pozadí" poradí. Nestarám se o to a ani nechci 8)

Mimochodem, pokud používáte spouštění nahrávání ručně (mimo EPG, tedy pomocí červeného tlačítka na dálkovém ovládání nebo tlačítka pauzy tamtéž), tak je vám k dispozici užitečná funkce - další stisknutí červeného tlačítka vyvolá otevření seznamu pořadů následujících a vy si můžete zvolit, po kterém z pořadů má nahrávání skončit.

Další moje otázka s tou předchozí volně souvisí. Jak je to se sledováním programů (pro tentokrát abstrahujme od rozlišení na kódované a nekódované) v závislosti na CA modulech. ...

Ano, v podstatě je to tak, jak píšete. Nahrávání (nebo sledování) kódovaného programu zabere jeden CA modul. Další nahrávání nebo sledování kódovaného programu zabere další CA modul. Při dvou CA modulech samozřejmě třetí kódovaný program sledovat nelze. Lze však sledovat nekódované programy, ať už kabelové nebo satelitní. Ty CA modul nepotřebují. Pokud máte TV s kabelovým tunerem (a s CA modulem UPC vloženým do CI slotu TV), tak samozřejmě můžete další programy sledovat přímo na TV. Já mám v TechniCorderu vložený i dokoupený přídavný modul s dalšími dvěma DVB-C tunery. Celkem mám tedy k dispozici 4 DVB-C tunery a mohu při nahrávání dvou kódovaných programů současně nahrávat a/nebo sledovat třetí a čtvrtý nekódovaný - vše z kabelovky.

V TechniCorderu je navíc možné zapnout funkci "dodatečné dekódování" (nebo se také překládá jako "opožděné dekódování"). S využitím těch přídavných tunerů je takto možné nahrávat až čtyři kódované programy současně, protože dvě (ale spíše tři, za určitých okolností dokonce všechny čtyři, viz situace níže) nahrávky se zaznamenají v kódovaném tvaru. Takový kódovaný záznam na disku se pak dekóduje (automaticky nebo manuálně - dle nastavení v menu) až později, teprve když je některý z CA modulů "volný".

Já mám tuto funkci aktuálně vypnutou, protože se mi nestává, že bych potřeboval nahrávat z více než dvou kódovaných programů současně. Funkci dodatečného dekódování jsem však testoval a zjistil jsem, že není úplně spolehlivá. Po dobu zhruba tří měsíců, kdy jsem TechniCorder provozoval v tomto režimu, se mi několikrát stalo, že pořízený kódovaný záznam nebylo kvůli nějaké nespecifikované chybě možné dekódovat.

Pokud byste chtěl funkci dodatečného dekódování využívat a máte, stejně jako já, dokoupené přídavné dva tunery (protože jinak využití té funkce mi nedává smysl), doporučil bych vám, abyste jeden z CA modulů UPC z TechniCorderu vyjmul. Důvod: v případě vložených dvou CA modulů (definovaných se stejnou množinou programů, které jsou ochotny dekódovat) se mohou tyto moduly v přijímači "hádat". Přijímač, když ví, že má k dispozici dva CA moduly a pro uživatelovo online sledování potřebuje jen jeden z nich, může se (berte mé vysvětlení s rezervou - jen vycházím z vypozorovaného) při startu nové nahrávky, "zeptat" modulu(ů), jestli chce dekódovat program, který se chystá nahrávat. Tím (zřejmě) může vyrušit modul z aktuální činnosti a to si myslím, že pak může vést k poškození záznamu paralelně probíhajícího jiného nahrávání v nekódované podobě. (některé moduly podporují "dual-decrypt", mezi ně ale CA modul UPC nepatří)

Když píšete, že máte k dispozici i starší "CI" (neplusový) CA modul, tak bych případně v TechniCorderu, v režimu "dodatečné dekódování", nechal jen tento jeden, protože s těmi plusovými (CI+) bývají potíže s ochranami a limity doby přehrávání (90 minut).

Stále tu ale píši o případu, kdy chcete provozovat režim "dodatečné dekódování". Pokud ne, tak v TechniCorderu ponechte oba své CA moduly.

Když má tedy v režimu "dodatečné dekódování" přijímač k dispozici pouze jeden CA modul, nemá co řešit, prostě si jej MUSÍ rezervovat na uživatelovo online-sledování. Všechny záznamy musí provádět v kódované podobě, tj. tak, jak ve streamu přichází. Jejich dekódování musí nechat na později (výchozí nastavení dekódování "AUTO" v menu u funkce dodatečného dekódování znamená, že přijímač kódované záznamy automaticky dekóduje v noci - po doběhnutí aktualizace dat EPG/SFI).

Pozn.: Přestože se v režimu "dodatečné dekódování" záznam pořadu ukládá na disk v původní kódované podobě, umožňuje TechniCorder probíhající záznam sledovat a to od libovolného místa (jako timeshift). TechniCorder záznam čtený z disku průběžně předkládá CA modulu k dekódování a následně jej zobrazuje. To už je ale vyšší dívčí, funguje to, ale mohou se vyskytovat problémy. Evidentně hodně záleží na konkrétním použitém CA modulu, jak to bude stíhat a jestli se modul nebude bránit.

Pokud si přehrávám nějaký film a zastavím ho (ukončím přehrávání) přístroj si to místo pamatuje a při dalším spuštění téhož filmu pokračuje v přehrávání od místa předchozího ukončení. To je velice užitečné jen postrádám (nebo jsem to přehlédl) funkci skutečného ukončení, kdy nechci z nejrůznějších důvodů pokračovat ve sledování, ale chci si film pustit zase od počátku. Takhle musím odskákat nejdříve na konec, abych si ho mohl pustit od začátku.

Dvě možnosti:

  • buď odskákat na začátek ... stačí párkrát stisknout rychlé převíjení na dálkovém ovladači, které pak skáče po deseti minutách, takže je to velmi rychlé
    nebo
  • tlačítko "OPT" na dálkovém ovladači, volba Záložky (asi, nevím to teď z hlavy) a "Začátek"

Nejvíce mne zaskočilo, že jsem zřejmě vůbec nepochopil nastavení UPnP. ...

To je na samostatné téma, až někdy jindy. Protentokrát jsem vysílen. :wink:

Dovolím si ještě jednu otázku. Jak jsem se v předchozím zmínil mám externí disk s nahrávkami ještě ze SYNAPSu (formát *.ts). Domníval jsem se, že nebude problém si je přehrát. S většinou snad ne, ale s některými ano. U některých mi nejde zvuk a našel jsem i takové, které se sice rozběhnou, ale po několika málo vteřinách "spadne" Technisat (udělá automaticky reset).

Zřejmě jsou ty záznamy ze SYNAPSu nějak poškozené nebo něčím nestandardní. Doporučuji zakoupit program "TS-Doctor" a ty nahrávky ze SYNAPSu tím programem opravit. Také jsem ho koupil. Uznávám, není levný, ale pokud hodně nahráváte digitální vysílání (do formátu TS) a chcete si pořady archivovat a případně přehrávat i jinde než v set-top boxu, který záznam pořídil, bude pro vás program užitečný.

"Stream" ať už kabelový, satelitní nebo pozemní ze své podstaty může obsahovat chyby. Proto, když chci pořízený záznam archivovat, provedu přímo v TechniCorderu úvodní (hrubý) střih, pak stále ještě v TechniCorderu využiji Správce záznamů (nebo souborů?) a přesunu nahrávku na NAS. Pak, až je někdy čas, sednu k PC a "projedu" všechny ty nové nahrávky na NASu tím programem TS-Doctor.

Kromě toho, že dokáže opravit zjevné chyby, dokáže precizně stříhat, z TS souboru dokáže odstranit zbytečný balast a hlavně, TS soubor jaksi "standardizuje". Nejde o to, že by snad TechniCorder nahrávku špatně uložil. Jak mu přichází, tak je ukládá. Ovšem, ne zcela standardní TS může přicházet už od prvního článku trasy. Často jde o zmatek v časových značkách (viz PTR / PTS).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník pbr

To: Kodl,

Děkuji Vám za obsáhlou odpověď a omlouvám se, že těch mých dotazů bylo mnoho. Bylo to v době získávání mých prvotních zkušeností s tímto přístrojem a bohužel také srovnávání s tím mým předchozím přístrojem (Synaps). To asi není správná metoda, protože každý přístroj je jiný. Pořídil jsem si Synaps shodou okolností v době, kdy jsem odcházel do důchodu a vyrovnával jsem se s novou situací a tak jsem v té době dal přednost ceně a na radu svého kolegy jsem zvolil Synaps. Dnes toho lituji, nebyla to ve srovnání s Technisatem dobrá volba. Ale co se stalo nedá se odestát. Takže se omlouvám, že jsem v řadě případů srovnával své dosavadní zkušenosti s PVR Synaps (eventuálně s TV Panasonic) a první dojmy s PVR Technisat.

Co se týče vlastního pojmenování oblíbených programů tak to byla jen má snaha to udělat stejně jako to mám v TV. Nakonec jsem došel k velmi podobné praxi jako Vy. Vybral jsem si z kompletní nabídky cca 30 programů (ostatní jsem neměl potřebu si nikdy pustit) do seznamu oblíbených (myslím číslo 2) a všechny zároveň zaškrtl pro EPG (SFI). Stejně jsem to udělal i v TV a tak to teď funguje stejně k mé plné spokojenosti.

Co se týče vypínání a automatického zapínání přístroje tak platí co jsem uvedl na začátku a sice, že jsem srovnával nesrovnatelné (Synaps s Technisatem). Děkuji za radu ohledně ručního startu červeným tlačítkem a jeho dalším stiskem pro určení po kterém z programů má nahrávání skončit. Ve většině případů programuji nahrávání přes EPG/SFI, ale někdy má pořad značné zpoždění a tak abych zbytečně nenahrával deset minut (často i více) reklam a upoutávek, tak naprogramované nahrávání ukončím a nahrávku pak odstartuji ručně. Pak ovšem musím hlídat konec. Myslím, že to i tak jde přes přehled časovačů nastavit (jednou se mi to podařilo), ale je to dost těžkopádné. To Vaše řešení je lepší. Díky.

K Vaší odpovědi na mou otázku ohledně nahrávání nebo sledování programů ve vztahu k modulům CA. Tak jak jste to podrobně rozebral jsem tušil, že by to mohlo být. Já zpravidla nastavím nahrávání a pak se přepnu na TV a sleduji ať již nahrávaný nebo jakýkoli jiný program přes kabelový tuner (CA modul UPC). Kvalita zobrazení je prakticky stejná, což mi někdy dělá spíše problém rozeznat, se kterým ovladačem mám sledovaný program ovládat. Dodatečné dekódování také nepoužívám, protože nemám přídavné DVB-C tunery. Pravděpodobnost využití dvou modulů je poměrně častá a také jí využívám. Proto jsem do Technisatu vložil 2 moduly (jeden z předchozího Synapsu a druhý z monitoru PC s televizním tunerem, který jsem tam měl jako rezervu, kdyby se porouchala televize, ale jinak jsem televizní programy na monitoru nesledoval). Nahrávání většího počtu programů najednou je, alespoň v mém případě, dost nepravděpodobné a tak jsem to neřešil.

Co se týče toho mého dotazu na případný odskok na začátek filmu, tak to bylo jen takové postesknutí, že by se to hodilo, na Synapsu se sice film vždycky spouštěl od začátku, ale zase tam nebyla žádná možnost pokračovat v přehrávání od místa přerušení jeho sledování. Už jsem si na to zvykl a nevadí mi to.

Co se týče UPnP, tak to jsem v jedné chvíli zazmatkoval, domnívaje se, že ho musím mít zapnutý pro přesun filmů na NASku a všechno jsem pozapínal a pak mi skoro nic nešlo. To jsem zase spravil, takže mi vše opět fungovalo tak jak má. Rozhodně nechci, aby jste se pouštěl do podrobného výkladu UPnP, to si až budu mít potřebu nastuduji sám, případně se jen zeptám na nějakou drobnost, se kterou si nebudu vědět rady. Chtěl bych, aby jste věděl, že si velmi vážím Vašeho přístupu k našim (často laickým) dotazům a odborných fundovaných odpovědí a hlavně času, který tomu nezištně věnujete. Protože mezi svými známými nemám nikoho kdo vlastní tento přístroj, je toto fórum jediným místem, kde se poradit a najít řešení.

Co se týče zpracování nahrávek TS, tak tady mám ještě velký osobní dluh. Chci si samozřejmě uchovávat oblíbené filmy bez reklam a různého balastu na začátku a na konci, ale zatím jsem se k tomu nedostal. Díky za typ na program TS-Doctor. Já si nyní některé své oblíbené (mému srdci milé) filmy natáčím na Technisatu znovu, přestože je již mám zaznamenány ze Synapsu, ale tam jen jako SD. V HD kvalitě je to samozřejmě lepší a tak pokud se v nabídce televizních stanic objeví, tak si je zaznamenám znovu. Je to paradoxní, že některé filmy mám natočené na VHS, později na S-VHS, pak digitálně v SD ze Synapsu a nyní to bude již počtvrté v HD z Technisatu. To jenom na okraj. Také jsem zkusil střih na Technisatu, ale vzhledem k tomu, že jsem to dělal poprvé a stále se díval do manuálu, tak to trvalo dlouho a prozatím jsem to odložil. Na počítači to jistě půjde rychleji. Ale hlavním důvodem bylo to, že Technisat automaticky nastaví zarážky pro začátek a konec (podle SFI). Já mám nastaveno (asi jako většina uživatelů) nějakou rezervu na začátku a na konci. A v neposlední řadě sám film skoro nikdy nezačíná a nekončí přesně podle SFI. Kam tím mířím. Když jsem nastavoval zarážky pro vymazání nepotřebných částí, tak zahrnovaly i automatickou zarážku pro začátek, kde byl z SFI převzat název filmu a další údaje. Vymazáním této zarážky by, alespoň si to myslím, došlo zároveň k výmazu názvu celého souboru. Ruční zadávání je velice těžkopádné a pracné. Mimochodem asi nelze k Technisatu připojit klasickou klávesnici, nic takového jsem v manuálu nenašel. Například moje TV Panasonic to dovoluje. Takže to byl hlavní důvod proč jsem střih uložil k ledu a počítám, že vše budu řešit až na počítači, kde jsem přece jen více "doma".

Kdyby jste byl ještě ochoten věnovat mi trochu času, rád bych se zeptal ještě na jednu věc, která s tím střihem trochu souvisí. Natočil jsem si (naprogramoval jsem nahrávku přes SFI) dvě epizody seriálu, které šly za sebou. Zkoušel jsem je od sebe střihem oddělit, což se mi zdařilo bez problémů. Problém nastal, když jsem je chtěl pak překopírovat na NASku. Nešlo to ani procesem kopírování, ani přesunem. Technisat nehlásil žádnou chybu, prostě operaci neprovedl. Považoval jsem to za nějakou svou chybu (škoda, že když přístroj nehlásí jakou tak nic nezjistím). Ale setkal jsem se s tím ještě jednou a to bylo zapříčiněno chybou v SFI, tedy nezávisle na mne. Došlo k tomu, že u jednoho seriálu byla v EPG/SFI chybně uvedena epizoda a tak se také dostala do názvu a pak tam byla ještě jednou (se stejným názvem), tentokráte správně, uvedena znovu. U té chybné jsem název opravil na správný, ale přesto, tak jako v předchozím případě oba soubory nebylo možné na NASku překopírovat. Je to zřejmě nějaký problém v software Technisatu ve výběru souborů, kdy zřejmě nějak nedokáže tyto soubory od sebe odlišit (že by odlišoval soubory od sebe podle jiných kritérií?). Tak zatím nevím jak je na NASku převést.

Děkuji ještě jednou za Váš čas a snahu pomoci. Přeji Vám do roku 2017 hlavně pevné zdraví, úspěchů a hodně štěstí. Ať se Vám daří !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Vymazáním této zarážky by, alespoň si to myslím, došlo zároveň k výmazu názvu celého souboru. Ruční zadávání je velice těžkopádné a pracné.

Vymazáním automaticky vytvořené záložky nedojde k výmazu názvu celého souboru, ani jeho přejmenování. Toho se nemusíte obávat.

Já nahrávám pokud možno z kanálů, které nevysílají reklamy uvnitř pořadu (HBO, ČT, Filmbox, Cinemax). Úvodní hrubý střih dělám hned v TechniSatu takto:

  • Nastavím záložku začátku pořadu
  • Nastavím záložku konce pořadu
  • vymažu automaticky vytvořené záložky (jak píšete, málokdy pořad začíná přesně v čas uvedený v EPG)
  • zvolím poslední úsek (záložka2 - konec) a zvolím "rozsah vymazání" (divný překlad, že?) ... vymaže nepotřebnou část na konci
  • zvolím první úsek (začátek - záložka1) a zvolím "rozsah vymazání" ... vymaže nepotřebnou část na začátku

Po případném přenosu na NAS (když už se mi pořad líbí natolik, abych si ho uchoval natrvalo) ještě projedu TS soubory programem TS-Doctor a zároveň případně ostřihnu začátek a konec s větší přesností (pokud možno na "I-snímku" - TS-Doctor umožňuje při stříhání skákat po I-snímcích).

Co se týče Vaší otázky - bohužel neporadím. Nesetkal jsem se s tím nikdy, že by něco nešlo zkopírovat na NAS.

Co bych na Vašem místě vyzkoušel:

Možná je Váš NAS háklivý na nějaké znaky v názvu souboru.

Pokud totiž nahrávku v TechniSatu (pomocí jeho střihových funkcí) "rozdělíte", tak je pak v seznamu nahrávek vidět soubory s názvy "xxx - 1. část" a "xxx - 2. část".

Nevím, co máte za NAS, ale je možné, že se brání přijmout třeba soubor s tečkou uvnitř nebo je háklivý na české znaky v názvu ... kdoví?

Já mám NAS Synology a problémy s přesunem/kopírováním souborů jsem nezaznamenal.

Ve střihových funkcích TechniSatu je funkce "Přejmenovat záznam". Zkuste ty rozdělené soubory přejmenovat na názvy bez diakritiky a bez tečky.

I Já Vám přeji hodně zdraví a štěstí do roku 2017.

Prosím, snažte se příště svůj text více oddělovat do odstavců, těžko se tím prokousává :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník pbr

To: Kodl,

Dobrý den, měl bych ještě jeden dotaz a zprávu.

Dotaz bych měl na program TS-Doctor. Jak a kde lze tento program legálně zakoupit? Pokud je schopen i opravovat TS soubory (standardizovat), pak si myslím, že by pro mne byl velmi vhodný a mohl by mi pomoci v opravách streamů ze staršího PVR Synaps, které nemohu na Technisatu přehrát a asi už nebudu moci nahrát znovu.

 

Co se týče nahrávek na Technisatu, které nemohu překopírovat na NASku. Tak nejprve, mám NASku také Synology, konkrétně typ DS212j. Nedomnívám se, že by problém kopírování byl závislý na některých českých písmenech v názvu. Stejné znaky jako u těch co mi nešly zkopírovat jsou i u velké většiny ostatních, se kterými nebyly problémy. Nejdříve, když se to stalo u dvou souborů vzniklých jejich rozdělením, jsem si myslel, že je to jejich názvem. Nikoli názvem souboru, který jsem změnil, ale názvem, který je vypisován po stisknutí tlačítka INFO, a ten se ani po uživatelské změně názvu nemění, zůstává původní. Ale i tuto domněnku jsem opustil, když se vyskytl soubor, který se nedal zkopírovat a zároveň neměl stejné pojmenování v žádném ze záznamů na disku.

Při dalším pátrání jsem objevil společnou vlastnost všech těchto souborů a sice text na první řádce informací (INFO) "Platnost nahrávky vyprší dne ......", což mne utvrdilo v přesvědčení, že se jedná o podmíněnou platnost nahrávky. Znovu jsem prohlédl všechny zaznamenané soubory na HDD (vyjma těch, které jsem už do počítače překopíroval, tam nevím, jak se k těmto údajům dostat) a u žádného dalšího jsem tento údaj neobjevil. Už jste to tu v tomto vláknu myslím dříve řešil s Alešem (8.6.2015). Pro upřesnění zopakuji, že mám v Technisatu 2 moduly CA a sice jeden CI (slot 1) a druhý CI+ (slot 2). Osazení bylo náhodné, jak mě moduly přišly pod ruku. Nepoužívám opožděné dekódování. Dne 24.1. jsem provedl následující zkoušku (pokus).

 

- Naplánoval jsem (SFI/EPG) nahrávku filmu K9- můj přítel se studeným čumákem na Prima MAX. Po jejím spuštění jsem ručně spustil nahrávání seriálu Castle

na zabití na stanici Prima Love. Pokud se nemýlím tak se v tomto okamžiku využívaly pro dekódování oba moduly. Po skončení nahrávek jsem zkontroloval

jejich INFO a ani na jednom záznamu se nevyskytl text o podmíněné nahrávce.

 

- Tentýž den jsem pak znovu přes SFI naplánoval nahrávku filmu Poirot .... a pak spustil z Novy ručně seriál Stalker. Po skončení nahrávek se na epizodě Stalker

objevil text o podmíněné nahrávce a tento záznam nešel na NASku zkopírovat.

 

Zda to byla jen nějaká zkouška modulu CI+, těžko říct. U těch prvních souborů se to projevilo u seriálu Castle .... zaznamenaných ze stanice Prima Love (proto jsem to také z ní zkoušel), ale nyní to bylo tam v pořádku, zato se to objevilo u Novy. Ten signál podmíněné platnosti nahrávky zřejmě vysílá stanice a nikoli poskytovatel (UPC). Je však třeba říct, že podobných situací, kdy nahrávám ze dvou kódovaných kanálů současně je hodně, ale podmíněná platnost se tam neobjevuje. Je to velká výjimka. Ještě mne napadlo, že by to eventuálně mohlo být působeno nějakou chybnou manipulací (stiskem tlačítek?). Někdy se mi stane, že se ve tmě na dálkovém ovladači přehmátnu (nemám ten ovladač Technisatu ještě úplně "v ruce" a pak zazmatkuji. Ale jestli se mi to stalo zrovna v den mých experimentů, to už si bohužel nepamatuji.

Chtěl jsem jen popsat svou zkušenost s tímto případem. Vy máte, pokud se dobře pamatuji oba moduly CI a tak se Vás to zřejmě netýká. Každopádně děkuji za případný nápad, zda by se to dalo nějak "obejít".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

1. Píšete "naplánoval" - došlo tedy k tomu nahrávání z vypnutého (studeného) stavu nebo se nahrávání spustilo za běhu?

2. Máte v menu TechniSatu nastaven "rychlý start"? ("rychlé uvedené do provozu" nebo tak nějak se to jmenuje)

3. Zkuste prvních pár vteřin nahrávky, která má v sobě atribut "omezení platnosti nahrávky", odstřihnout střihovými funkcemi TechniSatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Omezení platnosti nahrávky - mam pocit jestli to není stejný problém co mam já. Tam ustřižení nepomůže. Taková nahrávka byla definitivně poškozená. Jediné, co mi jako prevence proti opakování u jiného nahrávání pomohlo, je mezi 2 nahrávání ze stejného kódovaného kanálu vložit nahrávání z nějakého jiného

Teď jsem nějak neměl čas, abych si dotaz pročetl celý – musím tak teprve udělat. Mě se tohle právě dělo, když jsem nahrával za sebou ze stejného kódovaného kanálu, aniž by mezi tím bylo jiné nahrávání. Přičemž bylo jedno, jestli byl rozestup 1min, 1hod, nebo 1 a více den. Takové nahrávky nešly kopírovat mimo Technisat a zároveň po nějaké době (tuším asi 3 měsíce) už pak nešly přehrávat vůbec. V poznámce se tam vždy někde píše, do kdy to jde přehrávat. Některé nešly přehrávat už i dřív, třeba těsně i těsně po nahrání.

Někde výše o svém problému píšu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pbr

Dobrý den,

To: Kodl, Aleš

1. Nahrávání prvního filmu (K9 .... viz můj předchozí příspěvek) jsem naplánoval cca 10 minut před vlastním záznamem, který byl ve 20.15 hod, tedy se nahrávání spustilo "za běhu".

2. Rychlý start nastaven nemám.

3. Dle Vaší rady jsem odstřihnul z nahrávky, která vykázala atribut "Platnost nahrávky vyprší dne ...." začátek (reklamy až do vlastního zahájení seriálové epizody) a pak znovu zjišťoval přítomnost výše zmíněného atributu. Nic se nezměnilo, ta podmíněná platnost tam stále byla.

 

Ještě popíšu podrobnou časovou "mapu" mého experimentu ze 24.1.2017 :

- 20.05 (cca) jsem naplánoval záznam filmu K9 .... ze stanice Prima MAX

- přepnul jsem se na stanici Prima Love

- 20.20 (cca) jsem ručně spustil záznam seriálové epizody Castle ....

- 21.15 (cca) jsem ručně po skončení epizody záznam zastavil (dále probíhal záznam z Prima MAX)

- přepnul jsem se na ČT1

- 21.20 (cca) jsem naplánoval (SFI/EPG) záznam filmu Hercule Poirot ....

- (od cca 21.20 do 22.10 se současně zaznamenávaly 2 filmy, jeden na Prima MAX a druhý na ČT1)

- 22.30 (cca) jsem ručně spustil záznam seriálové epizody Stalker z Novy (v té době dobíhal ještě záznam Poirota na ČT1)

- 23.30 (cca) jsem po skončení epizody ručně zastavil záznam (v té době již žádný jiný záznam neprobíhal)

- zkontroloval jsem atributy (INFO) všech toho dne zaznamenaných souborů a zjistil jsem, že omezení platnosti nahrávky se vyskytlo pouze u seriálu Stalker z Novy

 

Zatím se mi nedaří zjistit, zda šlo o náhodu (to se většinou vypátrat nepodaří), nebo o nějakou podmíněnou skutečnost. Budu pátrat dál. Teď kontroluji po záznamu každou nahrávku, kdy mám ještě podmínky toho záznamu v dobré paměti a pokud něco zjistím tak dám vědět. Možná by se to hodilo i ostatním.. Děkuji Vám za Váš čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Udělejte následující pokus, budete potřebovat nějaké 2 kódované kanály A a B:

1. Udělejte nahrávání z kanálu A. To bude nahrávka 1.

2. Udělejte přestávku řekněme 5 min.

3. Udělejte nahrávání z kanálu B. To bude nahrávka 2.

4. Udělejte přestávku dalších 5 min.

5. Znovu udělejte nahrávání z kanálu B. To bude nahrávka 3.

6. Udělejte přestávku dalších 5 min.

7. Znovu udělejte nahrávání z kanálu B. To bude nahrávka 4.

8. Udělejte přestávku dalších 5 min.

9. Udělejte nahrávání z kanálu A. To bude nahrávka 5.

10. Udělejte přestávku dalších 5 min.

11. Udělejte nahrávání z kanálu B. To bude nahrávka 6.

12. Udělejte přestávku dalších 5 min.

13. Udělejte nahrávání z kanálu A. To bude nahrávka 7.

14. Udělejte přestávku dalších 5 min.

15. Udělejte nahrávání z kanálu B. To bude nahrávka 8.

 

Jednotlivá nahrávání stačí dlouhá jen třeba 5 min. Každopádně je ale dělejte časovačem, ne ručně (protože nevím, jestli to třeba nějak nesouvisí).

Pak se podívejte, jak jednotlivé nahrávky dopadly, co se týče těch práv k užívání. Vyjma tedy nahrávky 1, tu ignorujte, to je jen takový reset.

Celý pokus několikrát zopakujte, jestli bude výsledek vždy stejný. Jestli máte stejný problém jako já, tak by to mělo dopadat následovně:

Nahrávka 2: OK bez omezení

Nahrávka 3 a 4: Bude mít hlášku o omezeni

Nahrávka 5 - 8: OK bez omezení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Ještě jsem zapomněl upozornit, aby v té době neběžela žádná jiná nahrávání než výše zmíněná. Udělejte to vždy třeba přes noc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...