Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Předpokládám, že když píšeš do tohoto tématu, tak to vypisuje set-top box TechniSat a ne TV. Je tak? Nebo máš přímo v TV další modul a ten to vypisuje?

Pokud už set-top box vypsal, že upgraduje, tak už je asi pozdě, ne? To už bude firmware CA modulu v tuto chvíli zupgradovaný nebo ne?

Já jsem se s tím nesetkal. Ale já mám vložené moduly CI (bez plus), takže je možné, že UPC posílá v síti nový firmware jen k modulům CI+.

Řídí si to UPC. Pokud by tomu mělo jít nějak zabránit, tak jedině v menu modulu.

Do menu konkrétního CA modulu se v menu TechniSatu dostaneš přes menu "Podmíněný přístup".

Modul sám má pak několik položek menu. Nejsem doma, takže to teď nemám jako okouknout, ale někde bys tam teoreticky mohl najít možnost povolit/zakázat aktualizaci firmwaru modulu. Ovšem, pokud je firmware CA modulu upravený specificky pro UPC, nemusí v něm tato možnost vůbec být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mjarek

Ano samozřejmě...zhruba každou minutu mi tohle vypisuje Technisat ISIO STC. V podmíněném přístupu jsem prošel veškeré nastavení, ale nedaří se. Zajímavé je, že se to vypisuje jenom na kanále CI (Skylink).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Aha, tak to jsi předtím nenapsal, že máš v TechniCorderu i satelitní modul.

V tom případě se ti tam zřejmě snaží protlačit novou verzi firmwaru Skylink.

Možná by bylo nejjednodušší ten upgrade skutečně provést.

Doporučoval bych na chvíli ponechat v TechniSatu jen ten modul Skylink, ostatní vyjmout.

Následně na satelitu naladit:

Astra 3B (23,5°E), freq. 12,070 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK

a buď počkat, až se provede upgrade softwaru modulu automaticky nebo aktualizaci softwaru vyvolat v menu modulu ručně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Doplňuji -

Po naladění stanice z toho výše uvedeného transpondéru to ruční spuštění upgradu softwaru najdeš v menu modulu: Podmíněný přístup/

/správa CAM/CAM software upgrade.

Více by ti k tomu ale byli schopni poradit sateliťáci na fóru tvfreak.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Ales1498650428

TO Kodl: Jsi si jist tím resetem na tovární nastavení po načtení nového FW? Já mam totiž za to, že to přepíše i FW na původní tovární. Nedávno jsem si totiž všiml, že u verze SW mam poznámku že je z konce dubna. Přitom jsem dělal celou řadu načtení nového FW v květnu a červnu tak jak vycházely.

 

Postupně jsem prováděl další testy ohledně omezení práv přehrávat nahrávky. Bohužel jsem zjistil, že to nemá řešení. Posledně jsem zkoušel následující opatření:

- Vypnul jsem UPnP. Stejně to u programů dekódovaných CI+ nefunguje a myslel jsem, jestli to celkově nedělá nějaký bordel. Nepomohlo to.

- Prohodil jsem pořadí tunerů. Původně jsem měl vstup antény zapojený na vstup vestavěného kabelového 2tuneru, z výstupu tohoto tuneru propojkou připojený na vstup přídavného kabelového 2tuneru, a výstup z tohoto pak pokračuje dál do TV. Chtěl jsem zjistit, jestli to nemá nějaký vliv. Žádný vliv to nemělo.

- Nahrál jsem nový FW co vyšel někdy teď v únoru. Taky to nepomohlo.

 

Při testech jsem tedy vypozoroval následující záležitosti. První nahrávka z kódovaného kanálu je bezproblémová. Můžu jí přehrávat, jak chci, stříhat jak chci, kopírovat mimo ISIO jak chci. Žádna hláška o časové limitaci práv k užívání se neobjevuje.

Jakmile ale provedu druhou a další nahrávku v kratším časovém odstupu (a je úplně jedno, jestli je odstup jen 5min nebo třeba i několik hodin, jedině to řeší odstup snad skoro 24h a více, nebo mam dojem jestli to nějak neresetuje stažení SFI - to musím ještě vyzkoušet) ze stejného kanálu tak začnou problémy. Nahrávka je jako by složena z 2 - 3 částí. První část (jestli že je) končí 2s. Po ní následuje takové jako by bliknutí (na zlomek sekundy se jakoby objeví černá obrazovka) a tím začne druhá část, která trvá až po 11s záznamu. Když jsem ve střihové obrazovce a dam v této části Pause, tak se objeví v popisu pod oknem hláška „z licenčních důvodů je možné záznam přehrát pouze do 90 minut po vysílání“. U některých nahrávek chybí první 2s část a je hned od začátku je tato s limitací přehrávání na 90min. Po 11s následuje až do konce nahrávky třetí část, která už je opět normální. Chování těchto nahrávek je pak následující:

- Po uplynutí 90min od nahrání prostřední část 2s - 11s zmizí (ta s hláškou „z licenčních důvodů je možné záznam přehrát pouze do 90 minut po vysílání“ při Pause). Při přehrávání pak nahrávka začne od začátku, po 2s je bliknutí a pokračuje až 11s. Popř. rovnou začíná 11s.

- Jakmile na takovou nahrávku sáhnu střihem (umazání jakékoliv části atd., jedno jestli ze začátku, z konce, nebo z prostředku) tak se u ní objeví hláška "právo užívání vyprší ...." a datum vzdálené zhruba 126dnů od data pořízení nahrávky a čas o hodinu více než je čas konce nahrávání nahrávky. Když nahrávku jakkoliv zkrátím, tak se o tento čas posune i čas vypršení práv k užívání. Po tomto datu nejde s nahrávkami už nic dělat - nejdou přehrávat, neotevře je třeba TSDoctor atd.

 

Tohle podle mého nemá nic společného s nějakými omezeními, co vysílá UPC nebo co dělá CI+. Testování jsem třeba prováděl že jsem jeden pořad z Eurosport 1 HD nahrával po 5min úsecích a mezi jednotlivými úseky 5min přestávka. Tj. kdyby to bylo nějaké plánované omezení, tak to bude hned u první nahrávky a bude to vidět u nahrávek pořád a ne až když na to sáhnu střihem Dle mého je to nějaká chyba FW, která se nejspíše objevuje jen u kabelových CI+ karet UPC. Nebo je špatně něco s konkrétně mým ISIO.

Uvažuju obrátit se s tímto problémem na Omko. Jenomže ti bohužel nemají možnost testování v kabelové síti UPC, takže jediné co budou vědět, jestli jim někdo podobný problém taky reportuje. Zajímavé by bylo mít možnost to zkusit s jiným ISIO jestli to bude se stejným FW a stejnými kartami dělat taky, protože kdyby ne tak by se vědělo, že je něco s mým ISIO.

Další věc je napsat tohle na TVfreeks, protože tady jak to vypadá, že už nikdo neví co s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

TO Ales:

Ano, tím resetem do továrního nastavení jsem si jist. Reset do továrního nastavení rozhodně nepřepisuje firmware.

Dále - jsem si jist, že chování, které popisuješ nějak musí souviset s CI+, protože mně, při použití starých modulů CI, se nic z toho co popisuješ neděje. Ostatně, na fóru TVFreak.cz jsem našel zmínku, že i tam se s tou hláškou o "omezení do 90 minut" setkali. Nic tím nepokazíš, když se tam zeptáš, jestli nenašli nějakou fintu.

Mimochodem, zkoušel jsi aktualizovat na nový firmware 2.63.0.4-3133 (16.02.2016). Já jej mám nainstalovaný už několik dní, ale žádnou změnu jsem nezpozoroval - naštěstí, protože předtím mi vše fungovalo, takže jsem se nového firmwaru docela bál, že něco pokazí. Naštěstí nepokazil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Aktualizaci jsem udělal. Akorát jsem neudělal ten reset. To ale můžu ještě udělat a pak třeba znovu vyzkoušet nahrávání. Já jsem od června žádné aktualizace nedělal. Nejdříve jsem byl 3 měsíce pryč a pak jsem se v tom nějak nechtěl vrtat.

 

Na TVfreeks jsem našel toto http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... eho-obsahu a tam to dělal FW. Pomohlo jen nahrát jiný FW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Nevím, jestli jsi to četl, ale probírali jsme to tu v tématu k staršímu modelu ISIO C:

viewtopic.php?f=10&t=4209&start=120

Jeden z uživatelů tehdy potvrzoval, že to skutečně vypadá na souvislost s podivnou dlouhou autentizací modulů UPC, která začala otravovat život od určité verze FW těch modulů.

Uživatelům tehdy pomohla moje rada přepnutí do módu rychlého startu.

To ty ale máš, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...