Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ales1498650428

Tak moment - tohle mě celé docela zajímá. Speciálně ta část že nahrávka nejde po 24h přehrávat. A to hlavně jestli to jde zařídit CI+ modulem. Když jsem v Omko diskutoval jestli UPC může nějak zhatit používání tohoto STB k účelům co chci tak mi tvrdili, že jedině když by se přešlo na HD2 (nebo jak se to chystané HD s ještě větším rozlišením jmenuje), což ale UPC nejspíše neudělá, protože to neutáhne už pomalu 20 let stará kabeláž a investovat do nové asi chtít nebudou. Jestli UPC nějak zhatí nahrávání přes CI+ tak mi pak už zbude jen nahrávat tím na starý HDD videorekordér v SD a celé mi to bude vzhledem k ceně k ničemu. Nahrávky co nelze pustit po 24h jsou mi k ničemu, nemam čas pořád čumět na TV a plno věcí si pustím až s třeba 1/2ročním zpožděním.

Docela by mě zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby se HDD vyndal z STB a napřímo připojil k PC. Jak by to bylo s kopírováním, přehráváním i po 24h apod.

 

Čas od času se mi u některé nahrávky objeví poznámka "právo k užívání vyprší ..." nebo tak něco, většinou je to za 4 měsíce, ale u některých nahrávek i bylo že to vyprší do pár minut. Nějak se to nejdříve záhadně rolovalo a pak skutečně najednou nahrávka nešla přehrát. Naštěstí šla ale kopírovat na USB disk. V PC mi sice přehrávat taky nejde, ale když jsem jí pomocí MediaCoder konvertoval na třeba mp4 soubor tak to šlo - zatím to mam vyzkoušené jen u jedné nahrávky. Jak to dopadne u ostatních, netuším. Divné je, že to jsou třeba nahrávky nejen ze stejného kanálu, ale stejného pořadu (kvalifikace silničních motocyklů různých tříd, naposledy třeba části přenosu Lemans 24H) – jedna je OK a druhá má takovéto podivnosti s uživatelským právem.

Stejně tak nutno podotknout, že kopírování nahrávek s vypršeným právem šlo, když jsem měl interní HDD naformátovaný na TSD souborový systém. Jak to bude s FAT32 na který jsem disk aktuálně přeformátoval, netuším. Ještě jsem se s tím problémem zatím nesetkal (a stejně tak netuším, jestli ta expirace práv nebyla nějaká chyba spojená s TSD souborovým systémem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Já nerozporuju, že technologie CI+ umožňuje nařizovat set-top boxu, jak má omezit nakládání s pořadem (jestli má povolit ukládání, jak dlouho po odvysílání má povolit timeshift/přehrání záznamu (platnost záznamu), zda má povolit export záznamu mimo set-top box, atd.) s cílem omezovat uživatele pod zástěrkou "ochrany autorských práv". To ostatně je cílem technologie CI+.

Já jen předpokládám a snad budu mít i za pár dní příležitost vyzkoušet, že UPC tyto příznaky ve svém transport streamu ještě nepoužívá.

Pokud tedy "Ales" nahrává jen z kabelovky, tak by se ho jakékoliv omezení pomocí příznaků CI+ nemělo týkat.

A pokud "Ales" tvrdí, že mu v případě kódovaných programů UPC nefunguje streamování přes uPnP a v případě nekódovaných ano, tak mi z toho vychází, že se zřejmě skutečně uplatňuje omezení, o kterém píše Omko v recenzi červenou barvou "doplněno" zde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Ještě doplním - už jsem tu na to upozorňoval a už to hlásili někteří uživatele předchozí řady ISIO C - někdy se hlášení o tom, že platnost záznamu vyprší za "xxx" hodin/dní/měsíců objevovala jen proto, že prvních pár vteřin CI+ modul tvrdil set-top boxu, že už je nainicializovaný a že je připraven, přitom ale ještě nedekódoval a trvalo dalších několik vteřin, než dekódovat skutečně začal. Ostatně - majitelé CI+ modulů to vidí při každém studeném zapnutí set-top boxu nebo TV. Nejdříve se objeví jedná hláška o inicializaci modulu a teprve po několika vteřinách se objeví "autentizace úspěšná" (nebo tak nějak to tam je).

U takové nahrávky, která hlásila omezení, stačilo prvních pár vteřin přeskočit a už žádné omezení nebylo (ani po vypršení toho termínu).

Tu šíleně dlouhou autentizaci ty staré (neplusové) moduly CI nedělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Ales1498650428

2 CI+ moduly od UPC to zvládá. Opožděné dekódování teď nevyužívám (vejdu se do 2 současně nahrávaných kanálů, příp. další nekódovaný).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Já opožděné dekódování používám, občas se mi totiž sejdou k nahrávání více než dva kódované programy současně.

Ta funkce opožděného dekódování je trochu nespolehlivá. Odhaduji, že cca. v jednom případu z deseti je záznam nějak poškozený. Myslím, že to nějak souvisí s tím, že se občas někdo z rodiny na ten běžící záznam přepne. On to ten set-top box sice zvládne, je schopen dekódovat ten kódovaně nahrávaný pořad i živě v timeshift módu, ale zřejmě to nějak zatěžuje systém - odhaduji, že rozhraní s moduly nestíhá.

Většinou ten "poškozený" záznam lze normálně shlédnout, ale nelze ho dávkově celý úspěšně dekódovat. Dávkové dekódování (automatické i ruční) u takto poškozeného záznamu skonči s chybou. To "poškození" se projevuje třeba tak, že v průběhu sledování se obraz zastaví a je potřeba ho o pár vteřin posunout.

Uvažuji, že tu funkci opožděného dekódování vypnu. Přece jen - více než 2 kódované programy nahrávám současně jen zcela výjimečně a lze se tomu vyhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Já teď třeba nahrávám poměrně hodně motosport, když je sezona. Ale vždy se mi podařilo přeskupit nahrávání (nahrávka opakování atd.) tak aby to byly vždy jen max. 2 kódované programy současně. Další 2 tunery používám, jen když jsou to nekódované kanály.

Spíš mě štve, že mi to u některých nahrávek dělá, že je ISIO nepřehraje a je tam ta hláška o skončení práv k záznamu. V počítači jí pak normálně přehraju. Budu muset vyzkoumat co pak s tím, tj. jestli pomůže konvertovat to na jiný formát než TS4 co ISIO přehraje, nebo zkusit odstřihnout začátek kde se dekódovací karty ještě načítaly atd.

 

TO Kodl:

Já tedy uvažuju o pořízení nějakého velkokapacitního NAS. Jak bys pak prosím doporučil řešit nahrávání - nahrávat to rovnou vše na NAS nebo to na NAS jen vždy z ISIO přesunout? Momentálně jsem nahrávky přesouval přes USB disk všelijak na notebook a na další USB disky (spíš popravdě kam se mi to ještě vešlo, protože toho mam snad 2,5TB). Ale je to dost pomalé a mam podezření že to není čistě jen kapacitou USB2, tj. že to brzdí i jak to ISIO nějak transformuje z interního záznamu na formáty TS a TS4. Jednou jsem zkusil kopírovat z ISIO přes LAN přímo do sdíleného adresáře a šlo to taky dost pomalu. Stejně tak z notebooku přes LAN na ISIO. Tj. ideální by bylo nahrávat rovnou na NAS (už jen proto, že bych nemusel nahrávky, co po přehrání smažu a nebudu je archivovat sestřiháva od náběhového a doběhového času - to dělá poměrně dost a kdybych to nechal jak je tak se 1TB interní disk hned zaplní).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Nahrávám na interní disk WD Scorpio AV 2,5" 1 TB vložený v TechniSatu a naformátovaný na FAT32.

Na NAS (Synology DS415play) přesouvám jen pořady, které chci uchovat. Než záznam přesunu, ostřihnu jej v TechniSatu.

Přesun na NAS provádím přímo v TechniSatu - v menu funkce "Správa filmů". Ta funguje jako běžný souborový manažer. Vlevo mám seznam záznamů interního disku, vpravo si vyberu cílovou sdílenou složku z NASu a pak jen zvolím "Přesun". S ohledem na velikost záznamu (klidně až 15 GB na 1 film z HBO HD) může kopírování trvat několik minut. Přesně jsem neměřil.

Rychlost kopírování samozřejmě záleží na rychlosti sítě. TechniSat mám s NASem spojený gigabitovou sítí. Jednou jsem se divil, proč se kopírování výrazně zpomalilo. Pak jsem zjistil, že NAS je připojený jen ve "fast" režimu (100Mbit). Mohla za to UPS, kterou jsem pořídil k NASu a skrz kterou jsem protáhl i ethernet (bonusová funkce UPS - ochrana proti přepětí). Jakmile jsem ethernet znovu připojil přímo do NASu, NAS byl zase na gigabitu.

Nahrávání z TechniSatu přímo na NAS jsem kdysi testoval - viz můj příspěvek zde.

Pro nahrávání na interní disk jsem se rozhodl z následujících důvodů:

  • nahrávání na interní disk bude vždy spolehlivější než nahrávání přes síť
  • úvodní zobrazení seznamu nahrávek z interního disku je svižnější
  • interní disk využíváme jako buffer - až když film shlédneme a líbí se nám opravdu MOC, tak jej ostřihnu a přesunu na NAS (moc nekřečkuju, na NAS archivuji jen opravdové poklady, případně pořady pro děcko)
  • využívám střihové funkce TechniSatu, které jsou podporovány jen pro záznamy na lokálně připojeném disku (SATA/USB).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Ales1498650428

Díky za vysvětlení. Asi to tak taky udělám. Bude to chtít nový router, aby byl přesun svižnější. No jinak i se současným routerem mi to zvládá přehrávat nahrávku z mého notebooku přes síť. Tj. že jí v ISIO otevřu ze sdíleného adresáře a přehraju.

 

Jinak co se týče řešení problému, že mi některé nahrávky nejdou přehrát s hláškou že vypršela práva k užívání. Zjistil jsem že, když přesunu nahrávku z adresáře "Moje záznamy TV pořadů" do rootu tak je nahrávka už teoreticky přehratelná. Prakticky ne, protože to strašně kostičkuje, zadrhává atd. Nicméně řešení je takovou nahrávku natáhnout do počítače a tam jí konvertovat např. na wmv formát. Divné je, že když nahrávku pak nahraju opět někam do adresáře "Moje záznamy TV pořadů" tak opět nejde přehrávat s odůvodnění vypršení uživatelských práv. V rootu už jde přehrávat bez problému.

U všech nahrávek teď rovnou ustřihávám prvních pár sekund, jak nejdříve to jde. Problém je, že někdy to nestihnu a nahrávka už je nepřehratelná. Někde u nahrávky dokonce třeba 10 - 15s chybí - při přehrávání prostě skočí čas o tuto hodnotu dál, takže tyto místa rovnou raději umazávám. Nevím, jestli by pomohlo nějakým střihovým programem pokažené nahrávky zkusit upravit ustřižením prvních 15s kdy se načítala dekódovací karta.

Nemáš prosím tip na nějaký vhodný střihový program?

 

Ještě co se týče konverze na jiný formát. Používám program MediaCoder. Nicméně je zde jedna zvláštnost. Když provedu plnou konverzi nahrávky se vším všudy třeba do wmv, tak jediný přehrávač který soubor přehraje je VLC media player (a pak mi jí samozřejmě přehraje ISIO). Ostatní, jako třeba Windows media player, mi nahrávku nepřehrají s odůvodněním, že přehrávač našel chybu. Když nahrávku konvertuju bez zvuku tak přehrávat normálně jde.

Máš prosím nějaké zkušenosti s konverzí nahrávek?

 

Díky

 

PS: Tak už nám sem chce UPC taky nacpat jiný kabelový modem. Řekl jsem tátovi, ať tomu pokud možno zabrání (smlouva s UPC je na něho). Bohužel nevím, jestli si to UPC nějak nemůže vynutit, když je to jejich modem. Teď máme Cisco a tomu věřím rozhodně víc než blbému Technicolor nebo nějakému čínskému šuntu co sem strčí. Bohužel jak jsem někde četl, tak si kabelový modem nemůžu koupit od koho chci a musím ho koupit (nebo pronajmou) jen od UPC. A to prodává jen Technicolor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Z programů doporučuji vyzkoušet TS Doctor. 30 denní verze je plně funkční a má i spec. volby na opravu záznamů z Technisatu.

Navíc obsahuje prográmek rawcutter (v utilitách) kterým můžeš vystřihnout kteroukoliv část záznamu.

http://cypheros.de/tsdoctor_e.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...