Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ales1498650428

Na 90% zaplnění jsem se ještě nedostal. Zatím jen tak max. na 60 a něco %.

Interní disk mam naformátovaný na TSD formát. Jde o to, že jak jsem se někde dočetl tak jen s tímto formáte jde dělat editace nahrávek, což potřebuju.

Kontrolu souborového systému jsem provedl, ale alespoň přes Techniport se mi to u těch dotyčných nahrávek stejně nepovedlo kopírovat. Třeba s problémem zápisu na NFTS bych rozuměl, ale to by se snad nemělo týkat kopírování přes Techniport, u připojení USB disku třeba do předního konektoru přímo k ISIO bych tomu rozuměl.

Ještě zkusím připravit USB disk naformátovaný na FAT32. Musím ale nejdříve jeden uvolnit, ten co jsem zkoušel s formátem TSD z nějakých důvodů na FAT32 naformátovat nejde.

Tohle jsou naštěstí nahrávky, co jsem chtěl po přehrání stejně smazat. Akorát že pak nemůžu uvolnit místo na interním disku. Zatím jsem alespoň provedl zkrácení těch nejdelších nahrávek vymazáním doběhových rezerv co jsem tam měl. U přímých přenosů jako je F1 nebo Indycar jsem tam měl třeba 4 - 6 hodin navíc a to už i při pár nahrávkách dělá docela ranec. U ostatních mam implicitně doběhovou rezervu 1h. Ona 1h v HD dělá 5GB. Ale stejně to budu muset více vyčistit, než pojedu na dovolenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Já jsem pro TechniSaty (jak ISIO C tak i ISIO STC) vždy používal formát FAT32. Vždy vše OK.

Výhoda je, že je čitelný v PC a zároveň v TechniSatu umožňuje editaci záznamů (střihové funkce).

Z toho důvodu jsem formát FAT32 doporučoval zde na fóru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Tak to jsem nějak buďto nepochopil nebo přehlédl. Někde jinde jsem zase právě četl, že to mam naformátovat na TSD. Doporučuješ tedy, až disk úplně vyprázdním, tak to přeformátovat na FAT32?

Mě je v celku jedno, jestli to budu mít FAT32, TSD nebo NFTS. U interního disku je pro mě podstatné abych mohl nahrávky sestříhat a pak abych je mohl kopírovat ven. U USB disku je akorát blbé, že u FAT32 mi delší nahrávky automaticky rozděluje na soubory max. cca 4,3GB, tj. není to už pak jeden kus.

Já jsem jeden USB disk naformátoval přímo přes ISIO na FAT32. Mam Win 7 a ty mi HDD formátovat na FAT32 nedovolí, proto jsem to předtím nenašel. Když jsem tedy disk naformátoval přímo v ISIO, tak mi pak nahrávka co předtím kopírovat nešla, najednou nakopírovat šla. Nicméně provedení kopie bylo jakési divné. Normálně mam vše překopírované na USB disk (jedno jestli ve FAT32 nebo NFTS) v adresářích kde jsou TS a nějaké další soubory, přičemž formát pojmenování je <Čas> . Nicméně v případě této nahrávky se adresář nevytvořil a soubory se tam nakopírovaly nějak samostatně, nahrávka se z neznámého důvodu rozdělila na 2 části (do těch 4,3GB by se v pohodě vešla celá), bylo nastavené nějaké úplně nesmyslné jméno (pojmenoval to "konec vysílání" - nevím kde na to přišel). V notebook pak šel přehrávat jen ten druhý soubor, první nešel. Divné taky bylo, že když jsem to chtěl smazat tak mi to hlásilo, že nemam uživatelská práva. Smazal to až Průzkumník co je ve Win 7. A ještě divnější je, že když jsem zapojil USB disk zpět do ISIO tak už nahrávka podruhé na něj nakopírovat nešla.

 

Teď mě napadlo, jestli naformátování interního disku na TSD nesouvisí s problémy, co se týče stramování. I když je divné, že u prvních několika nahrávek to šlo.

 

Stala se mi taky ještě jedna divná věc – 2 nahrávky najednou přestali jít v ISIO přehrávat. V přehledu začali být místo bílým textem značeny šedivě a když jsem dal INFO tak to hlásilo, že vypršela práva k nahrávce. Jednak to byla jedna z těch zaseknutých nahrávek (ta jediná tam zůstala, ostatní jsem smazal), tak jsem si řekl, že je to fakt třeba nějak blbe dekódované od toho opožděného dekódování. Nicméně pak mi to udělal i druhá nahrávka z Ne 7.6, kterou jsem ještě navíc bez problémů před nějakou hodinou sestříhal kvůli úspoře místa. Naštěstí ale šla tato nahrávka kopírovat na USB disk a v notebook jí normálně přehraju.

 

Nevíš, jestli má Technisat nějakou podporu v ANG? Možná by bylo nejlepší problémy směřovat přímo na ně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Rady na použití formátu TSD jsi skutečně mohl číst nebo slyšet. Před mnoha lety (tím myslím 10+) totiž skutečně byl formát TSD jediná spolehlivá volba pro nahrávání záznamů z TechniSatu. Dávno to ale neplatí. TSD formát je omezující, protože se takový disk (v případě nouze) blbě čte na PC.

Stejně si ale myslím, že tvůj problém není způsobený tím, že máš interní disk naformátovaný na formát TSD. Formát TSD by měl fungovat stejně dobře, jako FAT32 (jen s tím diskomfortem výše).

I když - kdoví? Třeba už v TechniSatu ani nikdo netestuje nahrávání na formát TSD. Už i oni pracují s FAT32. Mohou tam mít bug související s formátem TSD.

V každém případě, je to jeden z mála rozdílů v naší konfiguraci, přičemž já potíže s nahráváním a kopírováním záznamů nemám a ty ano.

Znovu ale upozorňuji - já už dlouhou dobu přesunuji vybrané záznamy přímo z TechniCorderu na NAS, takže USB konektor TechniCorderu jsem použil naposledy při úvodním testech.

Až budeš mít možnost, doporučuji přejít u interního disku na formát FAT32.

Teď si nevzpomínám a nechce se mi to hledat - tu kontrolu disku "Zkontrolovat souborový systém" jsi v TechniCorder pro ten interní disk spustil, jak jsem ti radil?

Dalším rozdílem naší konfigurace jsou moduly.

Já mám staré CI a ty novější CI+.

Zkus se podívat sem - tady se řešil problém dlouhé autentizace modulů v ISIO C:

viewtopic.php?f=10&t=4209&start=120#p77675

Ty jsi ale říkal, že "rychlé uvedení do provozu" zapnuté máš, že?

Že by už poskytovatelé obsahu vysílali ve svém streamu nějaká omezení CI+?

Ještě jsem ti neodpověděl na dřívější otázku - pokud ti program Techniport nahlásí "device is busy, try later", tak má TechniCorder skutečně zřejmě něco na práci.

TechniPort mi tuto hlášku psal, když zrovna set-top box nahrával (nebo streamoval do sítě). Zřejmě kvůli tomu, aby nedocházelo ke konfliktu přístupů na disk, nedovolí set-top box číst obsah disku paralelně s jinou činností. (sledování TV ale samozřejmě možné je i při kopírování přes síť)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Souborový systém jsem překontrolovat nechal.

Rychlý start zapnutý mam.

 

Je to celé divné. Dnes se mi podařilo nakopírovat na USB disk nahrávku, co dříve kopírovat nešla. Zase na druhou stranu nejdou kopírovat jiné novější nahrávky. Celkově se to chová tak nějak nahodile.

Ty máš tedy, jestli si dobře pamatuju, taky nahrávky tříděné do adresářů? Napadlo mě, jestli to není třeba tím. Nicméně nahrávat to vše rootu by znamenalo udělat na disku neskutečný bordel, v kterém se pak nikdo nevyzná.

 

Přemýšlím, jestli nekoupit ještě jeden disk od Technisat. Bohužel je to ale investice 2 700,-. Nevidím totiž reálně, že se mi podaří disk vyčistit, než odjedu pryč. Jednak to blokují ty nekopírovatelné nahrávky a hlavně je tam třeba celé 24H Lemans včetně všech tréninků a kvalifikace. Teď se každý týden něco jede, takže nahrávky spíše přibývají. NAS by byl ideální a chci ho pořídit, ale teď se mi to finančně nehodí. Chci koupit nějaký na 4 disky a pak do něj koupit 5 nebo 6 TB disk pro začátek. To je ale investice odhadem 15 000,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Tak už se mi taky stalo, že mi jedna nahrávka šla zkopírovat až takovým podivným provizorním způsobem. Byla to nahrávka z HBO. Když jsem se jí snažil zkopírovat na NAS tak kopírování vytuhlo - někdy v 60% někdy v 30%, ale ani jednou to nedoběhlo celé.

Pak jsem zkopíroval film do jiného místa na stejném disku. To šlo. Pak jsem využil toho, že se takto objevil záznam rozkouskovaný po 4GB a ty kousky jsem postupně zkopíroval na NAS.

Stalo se mi to poprvé. Původně to byl záznam zakódovaný (s klíčkem) který jsem musel dekódovat. Možná to nějak souvisí. Budu to zkoumat dál.

Jo a myslím, že by sis mohl udělat zálohu toho obsahu disku ve formě binárního image.

Nebo, pokud bys už chtěl pořizovat další disk , tak to nemusí být Technisat ale já třeba mám WD Scorpio AV 2,5" 1TB. Vyšel levněji a je to disk určený právě pro použití v STB .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Já jsem mezitím přišel na jinou zajímavou věc - když kopíruju celý adresář tak to jde. Tj. i s těmi nahrávkami co kopírovat nešly. Takže je vidět, že to s tím uložením do adresáře skutečně nějak souvisí. Vypadá to jako by měl ISIO problém tu nahrávku nějak přes ten adresář najít (vzhledem k tomu, že na disku vlastně fyzicky adresáře nejsou a je to jen uživatelské rozhraní). Teď už kopíruju zbytek 24H Lemans (skoro 150GB) a až to budu mít tak bude disk čistý a vlítnu na přeformátování na FAT32.

Pro mě je kopírování celého adresáře i lepší. Můžu pustit přesun celé dávky třeba přes noc a nemusím to dělat ručně. Divím se, že mě to nenapadlo hned.

 

Já si myslím, že disky Technisat stejně budu asi ve skutečnosti WD nebo Seagate. Nikdo jiný dnes, jestli se nepletu, disky nedělá a podle mě by jich Technisat vyráběl tak málo, že by se mu to snad ani nevyplatilo, Nejspíše to bude nějaká řada dělaná na objednávku pro Technisat i s jejich logem. Nejlepší by bylo, kdybych tam mohl dát 2TB disk. Nedávno jsem si jeden takový koupil do notebooku - viz https://www.alza.cz/seagate-momentus-sp ... 132966.htm Jenomže to je běžný 2,5 SATA III disk do notebooku, nikoliv pro multimedia do STB, a mohlo by to pak dělat při nahrávání bordel (hlavně třeba při nahrávání 4 pořadů současně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Já mám taky další nové zjištění ohledně toho jak jsem psal, že se mi najednou nedařilo nahrávky kopírovat na NAS.

Bylo to sítí!

Před týdnem jsem měl v bytě technika UPC, který se snažil vyřešit námi nahlášený problém s pomalým a výpadkovým internetem (spousta chybových paketů, rychlost kolísavá sotva 0,5Mbps místo zaplacených 120Mbps).

Všechno začalo termínem plánovaného výpadku. UPC v rozvodech něco změnili a trvalo týden, než to doladili. Já byl tak hloupý, že jsem třetí den po výpadku povolal technika. Myslel jsem si, že se přijde jen ujistit, že ten problém je u nich - mimo byt.

Myslel jsem si, že se hned na začátku napíchne do krabice na chodbě a tam si to naměří.

To ale neudělal. Bez toho, aby si ověřil kvalitu v krabici na chodbě, vrhl se na řešení problému v mém bytě, kde problém jistojistě nebyl.

Prošel přehnaně aktivně koax-kabeláž v bytě, odstřihl všechny koncovky a nakrimploval nové.

OK, tím celkem nic nezkazí, ale bylo to úplně zbytečné. V bytě mi celou dobu vše fungovalo a s rozvodem se nic nedělo.

Co je ale nejhorší, vyměnil mi původní modem Cisco EPC3925 za ten Technicolor.

Prý by náš problém s internetem mohl být způsobován i tím modemem.

Bohužel, nebyl jsem v té době doma, takže jsem té výměně modemu nemohl zabránit.

Musel jsem pak překonfigurovat celou síť (DNS v LAN, statické IP, atd.).

Neměl jsem ani poznamenanou konfiguraci portforwardu a dalších nastavení.

Byla to spousta práce, ale především - ten Technicolor je šílený! Takový shit jsem ještě neviděl.

V konfiguraci DHCP nelze nastavit rezervování IP adresy. Výchozí nastavení LAN 192.168.0.1 (DHCP 192.168.0.10+) nejde jen tak změnit na 192.168.1.1 (DHCP pool 192.168.1.10+). Když jsem se o to pokusil, tak webové rozhraní hlásilo chybu.

Až později (od technika přes dotaz na UPC kontaktní formulář) jsem se dozvěděl, že je prý nutné zvolit nejdříve nějakou zcela odlišnou síť, např. 10.10.10.1, a pak teprve je možné převést na 192.168.1.1. To už jsem měl ale všechno překonfigurované na 192.168.0.x.

U jiného routeru jsem takové kiksy nezažil! Dokonce ani u těch nejlevnějších Tenda routerů.

K tomu jsem včera večer zjistil, že NAS komunikuje s routerem rychlostí jen 100mbps.

Vrtalo mi hlavou, proč je kopírování z TechniSatu na NAS pomalejší než dřív a že se dokonce občas kopírování zasekává. Ne každé procento procesu kopírování trvalo stejně dlouhou dobu. Zjistil jsem, že na straně u toho TechniColoru byla poškozená koncovka RJ45 kabelu, který vede k NASu. Technik zřejmě při výměně modemu tu koncovku poškodil.

Komunikace mezi TechniSatem a NASem byla tím pádem hrozně nespolehlivá. Proto bylo věcí náhody, jestli se na NAS nahrávka nakopíruje celá nebo ne.

Kabel jsem vyměnil. Od té doby je kopírování z TechniSatu na NAS opět parádně rychlé a především spolehlivé.

I ty nahrávky, které včera kopírovat nešly, jak jsem psal v příspěvku výše, tak dnes byly během chviličky zkopírované.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Jo a ještě reakce na tvůj příspěvek.

Já sice používám v TechniSatu nahrávání některých pořadů do adesářů, ale jsou to většinou seriály, které pak mažu a nikam je nekopíruji.

Proto s tím co popisuješ nemám zkušenost. Klidně můžeš mít pravdu, že to souvisí s tím, že ty záznamy jsi měl v podadresářích. Obzvlášť, pokud jsi ten adresář měl pojmenované třeba nějak s českou diakritikou.

Nahrávky, které kopíruji z TechniSatu ven jsou vždy v hlavním adresáři "Moje záznamy TV pořadů".

A k těm diskům)

TechniSat určitě sám disky nevyrábí.

Nechci tě navádět, abys mi to pak nevyčetl, ale stejně si myslím, že bys do toho 2TB disku Seagate klidně mohl jít. Je pravda, že to není specializovaný disk pro AV, ale vždyť disk notebooku musí vydržet obecně prakticky jakýkoliv druh zátěže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...