Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ales1498650428

Programování nahrávání lze pomocí aplikace MyTechniSat App (iOS nebo Android) a MyTechniSat Multiplay (Android). Samozřejmě i mimo domácí síť.

Sledování živých programů nebo nahraných pořadů v těchto aplikacích je možné také, ale pouze v lokální síti.

Je však jedna možnost - na routeru zpřístupnit zvenku port Twonky Media Serveru, který je integrovaný v TechniCorderu. To je ale téma na samostatný příspěvek. Já to občas využívám - např. když je nějaký sport a já zrovna nejsem doma. Když budeš mít zájem, tak to popíšu.

Rychlost tvého připojení (doma upload na chatě download) musí být dostatečná aby skrz linku prošel alespoň stream programu v SD kvalitě.

Díky za odpovědi.

Tak to bude buďto chtít nějaký emulátor. Anebo mam v hlavě náhradní řešení koupit nějaký levný telefon s Android a používat to čistě na toto. Co jsem koukal tak u Alza začínají od cca 1 700,-. V podstatě ani nepotřebuju SIM a stačí mi jen WiFI přes které se dostanu na ISDN modem (viz níže).

Doma mam internet od UPC (vůči tomu na rozdíl od jejich kabelovky nemam výhrady), takže s rychlostí uploade by neměl být problém. Na chatě je ISDN od T-mobile přes telefonní linku co na konci 90. let vybudoval Telecom. To tak rychlé jako UPC není, ale taky to jde. V podstatě by mi stačilo si to i přetáhnout na disk do notebooku a pak si to teprve pustit.

Co se týče návodu, tak jestli to nezajímá nikoho jiného tak bych se připomněl až jestli skutečně ISIO STC koupím. Do té doby je to jen teoretizování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Odhaduji, že důvodem pozastavení prodejů CA modulů je blízké uvedení nového set-top boxu Horizon na český trh. Zákazníci, kteří by si nyní zakoupili CA modul do vlastnictví a pak by zjistili, že chtějí Horizon, tak by mohli být rozmrzelí po zjištění, že jim je ten CA modul k ničemu. Je to jen moje spekulace, ale takto mi to dává smysl. Doufám tedy, že po uvedení Horizonu na trh společnost UPC znovu odbrzdí prodej CA modulů. Možná je to ale jen "přání otcem myšlenky".

Doufejme. Bohužel do TV nás tenkrát nějak nenapadlo si to koupit a to bylo v době, kdy to prodávali (konec 2012). Mě spíš bohužel přijde, že si spočítali, že pronájem za 70,-/měsíčně je lepší kšeft než prodej třeba za 1 000,- a něco (viz ta má kalkulace návratnosti).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428
Ty teda maluješ černé scénáře! :shock:

I kdyby UPC vyměnila dodavatele CA modulů, tak ty nové moduly se budou muset umět domluvit se stávajícími zařízeními s CI(+) slotem, tj. nejen s TechniCorderem, ale také s televizory a set-top boxy všech možných výrobců. Jinak existence CA modulů ani nedává smysl. Proto tu jsou!

Asi máš pravdu. Na základě zkušeností jsem nějak na UPC nabroušený (přijde mi, že se chovají arogantně - prostě typická nadnárodní korporace působící v ČR dle hesla "buďte rádi čecháčci, že vám sem vůbec přinášíme civilizaci", evidentně zde chybí reálná konkurence), takže v souvislosti s nimi vidím jen to nejčernější. Navíc mam za to, že nás napálili. Viz moje příspěvky ve vlákně o Kaon, na které jsem tu dával výše odkaz. Jen tak mimochodem, k celému problému se postavili tak, že napsali výmluvu ve stylu ble ble ble a milostivě nám slevili 100,- (no super, za to si můžu koupit třeba nějakou propojovací šňůru až si třeba koupím ISIO STC za 12 000,- :-)) a k tomu, že jejich operátoři jsou buďto nekvalifikovaní, nebo vědomě lžou, se nevyjádřili vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Ales1498650428

Takže minulý týden jsem si objednal ISIO STC rovnou i s 1TB diskem a přídavný dvojitým T/C tunerem, a u UPC dva CA moduly se spárovanými kartami. Dnes mi přišel a rovnou jsem ho dal do chodu. Zatím jsem spokojen. Mam ale nejasnost v následujícím:

- Jak je to s odloženým dekódováním? Když ho zapnu tak mam na výběr buďto automatické nebo po vypnutí. Jde nějak nastavit, aby dekódování proběhlo, jakmile se uvolní karta? Při volbě po vypnutí ae to totiž chová tak, že když ISIO nahrává něco ve standby režimu tak k tomuto dekódování nedojde. Dojde k němu, až když ho zapnu a zase vypnu - poté se spustí dekodování (je to vidět na LED panelu). Já bych ale potřeboval, aby když jsem pryč, se to řešilo samo a to hned jak se uvolní karta nebo nejpozději po ukončení všech nahrávání. Jedině mě napadlo to řešit vždy tam zařadit programové probuzení a opětovné uspání třeba po minutě (teď ještě nevím jak by to fungovalo - ještě jsem to nezkoušel). Jestli jsem správně pochopil, tak automatické se realizuje v nějakou vždy nastavenou dobu. Je to tak a pak kdy to je a co by se stalo, kdyby v tu dobu mělo začít další nahrávání, které zablokuje oboje karty?

- Jak jsem zkoušel odložené dekódování tak u jednoho kanálu se mi po každé stalo, že mi dodatečné dekódování selhalo a při opakovaném pokusu opět selhalo, nicméně záznam šel přehrát. V čem může být problém? Kdyby se přeci změnil kód, tak by to nešlo přehrát vůbec.

- ISIO jsem napojil na LAN. Test proběhl v pořádku, ale v lokální síti ho nevidím. Čím to může být? Mam podezření na nastavení routeru.

 

TO Kodl - můžeš mi prosím příležitostně napsat návod jak se dostat do ISIO i z venku?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Jestli jsem správně pochopil, tak automatické se realizuje v nějakou vždy nastavenou dobu.

Ano, myslím, se to provádí v ten stejný čas, který máš nastavený pro aktualizaci EPG (SFI) (před aktualizací EPG). Ve výchozím nastavení to je velmi brzké ráno. Přesně si nepamatuji.

Je to tak a pak kdy to je a co by se stalo, kdyby v tu dobu mělo začít další nahrávání, které zablokuje oboje karty?

To nevím, nezkoušel jsem.

- Jak jsem zkoušel odložené dekódování tak u jednoho kanálu se mi po každé stalo, že mi dodatečné dekódování selhalo a při opakovaném pokusu opět selhalo, nicméně záznam šel přehrát. V čem může být problém? Kdyby se přeci změnil kód, tak by to nešlo přehrát vůbec.

Taky už jsem na to narazil. Soudruzi v tom opožděném dekódování mají zřejmě ještě nějaké mušky. Zdá se mi, že to má souvislost s tím, když v průběhu nahrávání na ten dotyčný program, který se v tu chvíli nahrává kódovaně, přepnu a pak třeba zase přepnu jinam. Jakoby se tím ten kódovaný záznam narušil. Dekódování se pak opožděně rozjede, dojde zhruba v procentech do toho místa, kde jsem na ten program přepnul a tam se ten proces opožděného dekódování zasekne.

Když se program nahrával bez toho, aniž bych ho nějak "rušil", tak se dařilo jej dekódovat. Uvidíme, jestli v tomto směru přijde zlepšení v novém firmwaru.

- ISIO jsem napojil na LAN. Test proběhl v pořádku, ale v lokální síti ho nevidím. Čím to může být? Mam podezření na nastavení routeru.

Co to znamená, že ho "nevidíš"? Pingneš na ten TechniSat z PC? Jeho aktuální IP adresu zjistíš v menu nastavení sítě.

Nebo ho jen nevidíš jako uPnP zařízení v průzkumníkovi Windows nebo ho nevidíš ve VLC Playeru v uPnP DLNA zařízeních?...

Může být spousta důvodů. Možná skutečně máš v síti špatně nakonfigurovaný router, který ti odděluje jednu část LAN od druhé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
TO Kodl - můžeš mi prosím příležitostně napsat návod jak se dostat do ISIO i z venku?

V TechniSat menu - Nastavení - Speciální funkce - UPnP:

UPnP server: zapnout

Obsah live stream: zapnout

Konfigurace přes HTTP: zapnout

V menu nastavení LAN by bylo dobré (kvůli pozdějšímu portforwardingu) nastavit TechniSatu statickou IP adresu místo toho, aby byla přidělovaná dynamicky z DHCP. Např., podle rozsahu adres tvé LAN, 192.168.1.251. Nejdříve si ale ověř (alespoň pingem), že ta adresa není něčím v síti už obsazená.

Nyní otestuj uvnitř LAN, že se dostaneš do konfigurace a zobrazení programů. Ve web-prohlížeči zadej

http://192.168.1.251:9100

.

Když už tam budeš, nastav si v záložce Client/Security (nebo tak nějak) jméno a heslo pro přístup na tyto stránky. Aby ti tam nemohl vlézt každý, až to publikuješ do internetu. Pozor! Po případném resetu přístroje (dlouhé podržení vypínacího tlačítka) je potřeba toto nastavení jména a hesla obnovit.

Na routeru si nastav portforwarding pro přesměrování požadavků zvenku:

např. venkovní port 9129 -> 192.168.1.251 port 9100

Otestovat zvenku (mimo LAN, např. pomocí webového prohlížeče na mobilu s dočasně vypnutou WiFi) přístup

http://:9129

.

Pozn.: Pokud tvůj router umí DDNS a máš tuto službu nastavenou, tak si samozřejmě nemusíš zjišťovat veřejnou IP adresu svého routeru. Obracíš se na něj pomocí DDNS hostname.

Při přístupu zvenku (mimo LAN), hned po kliknutí na kterýkoliv z odkazů v úvodní stránce zjistíš, že se dál nedostaneš. Webové stránky, které TechniSat vrací, totiž, zřejmě záměrně, obsahují lokální IP adresu TechniSatu. Prohlížeč pak samozřejmě hlásí chybu, že se k danému URL nemůže připojit. Jde to snadno obejít. Prostě vezmeš URL z odkazu, na který bys chtěl kliknout, přepíšeš v tom URL IP adresu a port na ty veřejné (

http://192.168.1.251:9100 -> http://:9129

a to upravené URL vložíš do adresního řádku. Takto se asi třemi přískoky dostaneš až do podstránky, kterou potřebuješ.

Abych tuto opičárnu nemusel dělat pokaždé, když si chci z internetu na notebooku spustit živý TV stream, uložil jsem si alespoň tu HTML stránku se seznamem TV programů na lokální disk a v obyčejném textovém editoru jsem provedl hromadné nahrazení IP adresy a portu (viz výše). Když si pak chci pustit nějaký živý stream mimo domov, tak použiji tuto upravenou (uloženou-statickou) HTML stránku v niž kliknu na link příslušného TV programu a stream otevřu ve VLC Playeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Jen doplňuji - výše uvedený postup pro streamování živých programů využívám jen pokud mi jde o vysokou kvalitu obrazu a jsem na rychlém internetu.

Od zavedení služby "Horizon Go" si často vystačím s ní. Má výhodu v nízkém datovém toku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Díky za popis postupu. Postupně to dle časových možností zkouším. Nejspíše pak k tomu budu mít ještě nějaké dotazy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mjarek

Nekorektní české znaky jsou opraveny. Obsahuje funkci Fast Scan.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...