Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Díky za info!

 

Nová verze přišla s dvouměsíčním zpožděním oproti termínu, který mi avizovali ...

Podle mých informací, někdy na přelomu únor/březen by pro TechniCorder ISIO STC měla vyjít nová verze SW. Ta by, kromě jiného, měla obsahovat i opravu chyby zobrazovaní českých znaků v rozšířené informaci EPG.

... , ale dobře že tak. Super!

Pokud v nové verzi vychytali i další mouchy (na webu zmiňují několik oblastí optimalizací - např. opožděné dekódování), tak jsem si rád počkal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Novou verzi firmwaru 2.63.0.2-2947 (21.04.2015) jsem včera krátce otestoval.

  • Potvrzuji - je opravena chyba nesprávného dekódování českých znaků v rozšířeném popisu pořadu v EPG.
  • Nová webová aplikace YouTube
    Dobré a rychlé ovládání. Kvalita streamu The Force Awakens Official Teaser Trailer byla úchvatná :)
  • Ve "správě filmů" již nezlobí funkce "přesun" když přesouvám film z Technicorderu na NAS.
    V předchozí verzi firmwaru se pomocí funkce "přesun" sice celý film na NAS zkopíroval, ale na konci (při 99%) se proces zasekl. Pomohlo až vypnutí a zapnutí přístroje. Obcházel jsem to tak, že jsem volil funkci "kopie" a následně film z TechniCorderu vymazal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Ještě doplňuji na téma zálohy nastavení, resetu, úvodního nastavení a obnovení seznamů:

Aktualizace firmwaru sice nevyžaduje provedení resetu nastavení, ale jsem zvyklý pro jistotu jej vždy provádět.

Před instalací firmwaru jsem provedl zálohu následovně:

  • pomocí programu Techniport Plus Beta jsem zazálohovat TV list a Radio list na PC.
  • pomocí menu Servisní nastavení v TechniCorderu jsem pro jistotu také uložil zálohu seznamu TV programů a Rozhlasových programů a Timerů.

Pro instalaci nového firmwaru stačilo vložit flashku obsahující soubor cpad a soubor singleupdate do USB portu TechniCorderu. Aktualizace se hned spustila.

Po instalaci jsem provedl reset nastavení (menu Servisní nastavení / Obnovení výchozích nastavení).

POZOR na funkci Fastscan!

Následný automaticky spuštěný proces úvodního nastavení přístroje (Autoinstall) proběhl bez potíží, ale udělal jsem chybu, že jsem pro satelitní příjem zvolil ladění Skylink Fastscan. Kvůli tomu se pak obnovení mého původního seznamu TV programů ze zálohy nedařilo. Funkce Fastscan totiž "vládne všem" - násilím mi cpala (po obnovení a restartu) na úvodní pozice programy Skylink. Můj seznam obnovený ze zálohy Fastscan bez milosti ignoroval.

V mém případě je primárním příjmem kabelovka. Satelitní programy jsou pro mě jen doplňkové. Seznam TV programů si chci určovat sám. Proto byla v mém případě chyba zvolit při úvodním nastavení to ladění Fastscan. Ta druhá nabízená volba se myslím jmenuje "uživatelské ladění" - to je třeba zvolit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Ales1498650428

Už jsem taky nainstaloval nový firmware tak uvidíme.

 

TO Kodl:

Zkoušel jsi prosím nějak masivněji časovač sérií? Já se ho teď snažím používat, ale chová se nějak divně. Někdy mi to nezařadí nový díl (i když v SFI normálně je), dokonce se mi stalo, že už jednou vygenerovaný časovač mi zase zmizel. Je ale fakt, že to bylo ještě se starým firmware, tak jestli se to nějak nespravilo.

 

Ke konfiguraci síťového přístupu jsem se ještě nedostal. V souvislostí s tím mam jeden dotaz - na základě čeho se sestavuje playlist co je pak přístupný přes LAN? Ono jde totiž o to, že ačkoliv mam na interním disku plno nahrávek, tak přes LAN je nevidím.

 

A ještě jeden dotaz - program pro vzdálenou konfiguraci je placený nebo volně stažitelný? Nějak jsem k tomu na stránkách Technisat nedohledal žádné info co se týče ceny.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Zkoušel jsi prosím nějak masivněji časovač sérií? Já se ho teď snažím používat, ale chová se nějak divně. Někdy mi to nezařadí nový díl (i když v SFI normálně je), dokonce se mi stalo, že už jednou vygenerovaný časovač mi zase zmizel. Je ale fakt, že to bylo ještě se starým firmware, tak jestli se to nějak nespravilo.

Zajímavé, časovač sérií mi fungoval dobře i s předchozí verzí firmwaru.

Nemáš problémy s připojením k internetu? Máš TechniCorder trvale připojený k internetu?

Neověřoval jsem to sice, ale u předchozího modelu (Digit ISIO C) byl problém. Pokud v noci, resp. v době, kdy měla proběhnout aktualizace EPG (SFI), neměl přístroj dostupný internet, tak se EPG informace vymazaly. Jelikož časovač sérií je závislý na informacích EPG a po každé aktualizaci EPG probíhá nové prohledání informací a přenastavení časovačů sérií, tak samozřejmě, pokud informace o pořadu zmizí, tak zmizí i časovač.

Doporučuji (viz odstavec níže) po aktualizaci firmwaru reset do továrních nastavení.

Zkontroluj si také, že ty programy, u nichž máš navoleno v "Programový deník", že se k ním mají stahovat EPG informace, jsou všechny dostupné. Že tam například nemáš nějaký exces ve smyslu programu ze satelitu, který už není dostupný. Na takovém programu by se mohla noční aktualizace EPG informací zasekávat a docházelo by právě místo aktualizace k výmazům EPG informací.

 

Ke konfiguraci síťového přístupu jsem se ještě nedostal. V souvislostí s tím mam jeden dotaz - na základě čeho se sestavuje playlist co je pak přístupný přes LAN? Ono jde totiž o to, že ačkoliv mam na interním disku plno nahrávek, tak přes LAN je nevidím.

U původního firmware bylo nutné ručně aktualizovat - aby si "uPnP server" "očichal" obsah disku a nabídl jej v síti.

S novým firmwarem to již nebylo třeba. Ovšem, udělal jsem po aktualizace firmware reset do továrních nastavení. Doporučuji ti to také. Postup se zálohou seznamu programů (a obnovení) najdeš v mém předch. příspěvku.

 

A ještě jeden dotaz - program pro vzdálenou konfiguraci je placený nebo volně stažitelný? Nějak jsem k tomu na stránkách Technisat nedohledal žádné info co se týče ceny.

Bezplatně ke stažení v "Google play" a v "App Store".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Díky za odpověď. Už začínám tušit, odkud vítr vane - kabelový modem máme napojený na zásuvku s vypínačem a ze zvyku když nepotřebuju internet (v noci, když nejsem doma, atd.) tak internet vypínám. Ono se to stejně bude předělávat, protože už kvůli vzdálené konfiguraci bude stejně potřeba, aby byl ISIO pořád na internetu. Shodou okolností mam nastavené načítání SFI na 2:00.

 

No jinak jsem tedy ISIO restartoval do továrního nastavení a stejně mi to na LAN nic neukazuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

To tam vše mam, akorát že to ukazuje 0 / 0 / 0. Já se pak později večer na to ještě podívám, teď tam navíc běží ještě nějaké dodatečné stahování SFI po resetu na tovární nastavení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...