Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Zkušenosti s nahráváním přímo na síťové úložiště (NAS)

Dočasně jsem se ocitl bez svého externího disku (WD MyBook AV 1TB), který jsem používal pro nahrávání z TechniCorder ISIO STC. Využil jsem příležitosti a otestoval jsem nahrávání z TechniCorderu přímo na NAS - v mém případě Synology DS415play.

Funguje to, ale doporučuji předem prověřit parametry LAN a odstranit úzká hrdla - viz níže.

  • V případě připojení přes FastEthernet switch (omezení teor. rychlosti na max. 100 Mbit/s) jsem spokojený nebyl. Dva HD programy jsem nahrával a jeden z nich jsem současně se zpožděním sledoval (timeshift). Tok odpovídající současně třem HD programům síť nezvládla. Obraz se zadrhával. Díval jsem se pak do pořízených nahrávek - i v nich byly "záseky". Pokud jsem nahrával na NAS pouze jeden program, nebyl problém jej zároveň se zpožděním sledovat.

  • V případě připojení přes GigabitEthernet switch (omezení teor. rychlosti na max. 1 Gbit/s) již bylo vše OK. Znovu jsem provedl výše uvedený test - tentokrát bez zasekávání.

Pozn.: V případě záznamů nahraných (uložených) na NAS (CIFS) nelze (alespoň v současné verzi SW) využít funkce pro editaci nahrávek (stříhání), které jinak přijímače TechniSat poskytují u nahrávek na přímo připojených discích (FAT32 nebo TSD).

 

Někomu by se mohl hodit poznatek:

TechniCorder ISIO STC pro nahrávání na sdílenou složku v NAS používá stejný (nebo alespoň kompatibilní) způsob evidence a pojmenovávání záznamů, jaký používá pro nahrávání na přímo připojené disky.

Když jsem se měl dočasně vzdát svého externího USB disku, řešil jsem, jak zazálohovat několik desítek starších nahrávek, které jsem na disku měl a to tak, aby zůstaly dostupné pro přehrávání z TechniCorderu. Stačilo připojit externí USB disk k PC, zkopírovat jeho obsah 1:1 do sdílené složky a pak tu sdílenou složku nastavit v TechniCorderu jako záznamové medium. Po nastavení si TechniCorder pár desítek vteřin "očichával" obsah té sdílené složky, pak jsem už v seznamu nahrávek (tlačítko DVR) normálně viděl dřívější nahrávky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Ales1498650428

Díky za mnoho užitečných informací o TechniSat TechniCorder ISIO STC. Aktuálně zvažuju, jestli koupit tento přijímač, nebo některý z Drembox. Budu přijímat v kabelové síti UPC. Spíše se ale přikláním k ISIO STC, a to z následujících důvodů:

- Vychází cenově lépe

- V základu mam už 2 DVB-C a přikoupením můžu mít až 4. Potřeba současného nahrávání 2 kanálů se u mě objeví relativně často.

- Ohledně Dreambox chodí různé informace, že s 2 DVB-C to u UPC není nic moc. Ještě se ale na Dreambox budu informovat.

 

Obecně chci přijímač co má i DVB-S a DVB-T vstupy, protože co kdyby mi náhodou došla s kabelovkou UPC trpělivost a přešel jsem na satelit.

 

K TechniSat TechniCorder ISIO STC mam následující dotazy:

- Jak spolehlivě funguje nahrávání na externí HDD přes USB? Moje zkušenost s nahráváním na USB HDD pomocí TV je, že je to dost nespolehlivé (někdy se nic nenahraje a nikdo neví proč). Ještě horší zkušenost mam s Kaonem, který nám sem aktuálně UPC naočkovalo, ale to neberu jako reprezentativní vzorek protože je to šunt.

- Jak je to s přístupem do přijímače po interentu úplně z venčí (tj. mimo lokální síť doma)? Konkrétně mi jde o to, jestli lze např. na dálku programovat časovač (dost často by se hodilo), nebo si třeba streamovat nahrávky (popřípadě je stáhnout, atd.)? Např. abych mohl, třeba když jsem na chatě (a přijímač mam samozřejmě doma), tak si nastavit nahrávání, případně si nahrávku pustit atd. Přičemž potřebuju přístup z počítače, nikoliv tabletu (nemam a ani nechci) nebo telefonu (sice mam, ale má ještě steré Windows Mobile, takže něco nového tam nedostanu a měnit telefon nechci). Někdo mi říkal, že to snad jde, ale jestli je to pravda a jak dobře to funguje.

- V současné době mam vše koaxiálem propojené následovně do série: Ze zásuvky do STB, z STB do HDD video rekordéru, a z rekordéru do TV. Paralelně pak je STB napojen na rekordér přes SCART a rekordér do TV taky přes SCART. Jak by fungovalo podobné zapojení u ISIO STC? Tj. ze zásuvky napojit na RF vstup u ISIO STC, ze Smyčka výstup napojit do TV (aby mohla TV běžet na svůj tuner a neblokoval jsem zbytečně jeden v ISIO STC), a dále potom ISIO STC připojit k TV přes HDMI (pro práci s ISIO STC včetně pouštění nahrávek). HDD video rekordér bych jen nechal napojený na TV přes SCART, protože bych ho používal jako DVD přehrávač (mam plno věcí vypálených na DVD).

 

Pak mam obecnější dotazy, které s použitím přijímače souvisí okrajově:

- UPC pronajímá CA moduly za 70,-/měsíčně. To ale znamená celkový další měsíční náklad 210,-. Jeden CA mam v televizi (a asi by tam i zůstal - ISIO STC bych používal čistě jako rekordér) a další 2 přijdou do ISIO. Dá mi UPC k dispozici 3 samotné karty mez modulů a kolik to stojí? Můžu si pak koupit jakýkoliv Conax modul (např. http://www.omko.cz/technisat-technicrypt-cx-conax-4/ - za 1 a 1/4 bych měl investici zpět), nebo musím mít nějaký konkrétní? Lica, co je prodávala, je už neprodává a UPC je jen pronajímá. Můžete mi případně někdo nějaký doporučit?

- Jak často UPC mění v kabelové síti kódování? Jde mi o to, jak by byla použitelná funkce opožděného dekódování. Tj. že bych mohl reálně nahrávat 4 kanály a přitom měl jen 2, nebo dokonce 1 kartu (a teoreticky třeba vyndal tu z TV, měl jí v ISIO STC a signál pro TV pouštěl přes HDMI z ISIO STC, tj. kartu měl primárně na přímé sledování a když už nahrával při sledování tak s odloženým dekódováním).

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Pak mam obecnější dotazy, které s použitím přijímače souvisí okrajově:

- UPC využívá kódovací systém CONAX CAS7, který je charakteristický mj. tím, že každá abonentská karta (smart card) je spárovaná se zcela konkrétním (jedinečným) dekódovacím modulem, přičemž tím dekódovacím modulem může být jak externí CA modul, tak i interní dekódovací čip v přijímači (STB)

 

- Systém Conax CAS7 neumožňuje sdílení karet (card sharing)

 

- UPC údajně na žádost spáruje dekodér s kartou (občas to zde tvrdí někteří disktující). Má někdo konkrétní zkušenost s požadavkem na spárování UPC smart karty s cizím přijímačem nebo modulem? Cizím myslím přijímač (nebo CAM), který UPC nikdy nemělo ve své nabídce). Ptám se proto, že TechniSat opět nabízí své CAM a právě TechniCrypt »CX CSP« je tuším vhodný pro použití v UPC. Ten co nabízí Omko (viz odkaz výše) je nevhodný, neumožňuje párování. Cena by měla být srovnatelná s nabídkami UPC nebo LICA, někde jsem našel cca $ 39,-

 

Berte výše uvedené úvahy s rezervou, praktické poznatky nemám, vše je pouze vyčtené... :)

 

Zde je odkaz na zmiňovaný TechniCrypt »CX CSP«. Přímý odkaz v textu nelze vložit ???

https://www.technisat.com/en_XX/TechniCrypt-»CX-CSP«/352-1674-8703/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Jak spolehlivě funguje nahrávání na externí HDD přes USB?

Spolehlivě :)

USB 2.0 by však mohlo tvořit úzké hrdlo při nahrávání / přehrávání více než dvou HD streamů najednou. Já jsem koupil a do TechniCorderu vložil disk WD AV-25 WD10JUCT 1TB - a spokojenost. Uvažoval jsem chvíli i o pořízení SSD kvůli bezhlučnosti, ale s ohledem na poměr ceny vůči kapacitě jsem vzal klasiku.

Jak je to s přístupem do přijímače po interentu úplně z venčí (tj. mimo lokální síť doma)?

Programování nahrávání lze pomocí aplikace MyTechniSat App (iOS nebo Android) a MyTechniSat Multiplay (Android). Samozřejmě i mimo domácí síť.

Sledování živých programů nebo nahraných pořadů v těchto aplikacích je možné také, ale pouze v lokální síti.

Je však jedna možnost - na routeru zpřístupnit zvenku port Twonky Media Serveru, který je integrovaný v TechniCorderu. To je ale téma na samostatný příspěvek. Já to občas využívám - např. když je nějaký sport a já zrovna nejsem doma. Když budeš mít zájem, tak to popíšu.

Rychlost tvého připojení (doma upload na chatě download) musí být dostatečná aby skrz linku prošel alespoň stream programu v SD kvalitě.

... Jak by fungovalo podobné zapojení u ISIO STC? Tj. ze zásuvky ...

Nevidím v tom tvém popisu zapojení žádný zádrhel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- UPC údajně na žádost spáruje dekodér s kartou (občas to zde tvrdí někteří disktující). Má někdo konkrétní zkušenost s požadavkem na spárování UPC smart karty s cizím přijímačem nebo modulem? Cizím myslím přijímač (nebo CAM), který UPC nikdy nemělo ve své nabídce).....]

 

Spárovat jdou pouze moduly a STB, které má UPC ve své databázi a byly vyrobeny pro operátora "UPC" (to jsou i ty z Licy). To moduly od Technisatu nejsou :-(

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Já to tušil, že v tom bude nějaký háček. Nejhorší je, že takto nejen že bude UPC docela slušně hrabat na pronájmu, ale hlavně budu závislí na jejich rozhodnutích. Když si třeba usmyslí, že moduly co pasují do ISIO STC stáhnou a nahradí je nějakým jejich udělátkem vyrobeným pro ně v Číně, tak se s ISIO STC za 12 000,- (+ ještě cena HDD, druhého tuneru atd.) můžu nechat vyfotit (stejně jako s HDD video rekordérem, co mě stál v roce 2006 18 000,-, protože šunt Kaon nepouští signál pro nahrávání ven do SCART.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Ty teda maluješ černé scénáře! :shock:

I kdyby UPC vyměnila dodavatele CA modulů, tak ty nové moduly se budou muset umět domluvit se stávajícími zařízeními s CI(+) slotem, tj. nejen s TechniCorderem, ale také s televizory a set-top boxy všech možných výrobců. Jinak existence CA modulů ani nedává smysl. Proto tu jsou!

Odhaduji, že důvodem pozastavení prodejů CA modulů je blízké uvedení nového set-top boxu Horizon na český trh. Zákazníci, kteří by si nyní zakoupili CA modul do vlastnictví a pak by zjistili, že chtějí Horizon, tak by mohli být rozmrzelí po zjištění, že jim je ten CA modul k ničemu. Je to jen moje spekulace, ale takto mi to dává smysl. Doufám tedy, že po uvedení Horizonu na trh společnost UPC znovu odbrzdí prodej CA modulů. Možná je to ale jen "přání otcem myšlenky".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... (stejně jako s HDD video rekordérem, co mě stál v roce 2006 18 000,-, protože šunt Kaon nepouští signál pro nahrávání ven do SCART.

 

Kaon normálně pouští do scartu PAL signál a zároveň HD signál do HDMI.

 

STB musíš mít nastaven na SD Video výstup = CVBS (ne na SCART RGB)

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

Také si říkam že urcitě jde nahrávat ze SCARTU tam žádná ochrana není a z HDMI i přes ochranu HDCP s trochou snahy mi jde taktéž

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Hele to je divné. Už jsem to řešil tady viewtopic.php?f=10&t=4329&start=440 a když začne nahrávání tak na SCART je sice napětí informující přijímač o signálu (HDD rekordér jsem měl nastavený na automatické nahrávání, jakmile je na SCART signál) ale vlastní signál tam není a nahraje se jen tma. Je to prý SW zablokované. To nemam z vlastní hlavy, to mi psal někdo v tom vláknu.

 

Vám to tedy normálně funguje? Tj. když si nastavíte časovač tak vám to pustí signál i do SCART? Nám to sem dali na přelomu únor/březen, tak je možné jestli to nemají tyto nověji distribuované bloklé.

 

Jak je to s HDMI nevím. Teď popravdě nevím, jestli tento rekordér má vůbec HDMI vstup (předpokládám, že ne když má ještě starý analogový tuner). Musel bych se podívat do manuálu (díky hafo kabelů co jsou v zadu napojené to není zrovna sranda posunout dopředu a otočit).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...