Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Zní to hrozně složitě, co píšeš.

Já po poslední aktualizaci fw provedl reset nastavení a všechno funguje zcela bez potíží.

SFI data se mi v noci stahují.

Samozřejmě je možné, že na rozdíl ode mne, ti každou noc něco z naplánovaných časovačů koliduje s procesem stahování SFI (EPG) dat, ale stejně se mi to nějak nezdá - taková náhoda? Několik dní za sebou? (EPG je na minimálně sedm dní, takže by ti to stahování EPG dat muselo kolidovat sedm dní za sebou, aby sis toho v přehledu všiml).

Chápu, že reset nastavení znamená dost práce, ale myslím, že to za následné bezproblémové fungování stojí.

Pokud je riziko, že je nějaký zádrhel přímo v seznamu programů, tak bych doporučoval raději ani nevracet seznam programů ze zálohy a ponastavovat opravdu vše úplně znovu.

Jaká čísla máš v menu/Nastavení/Konfigurace systému v řádku "SFI aktualizace"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

V době stahování SFI nenahrávám. To bylo jen jednou a o tom jsem věděl, takže jsem to ani neřešil.

U SFI aktualizace mam následující: 27.05.2015 02:45 (40 min / 2 / 0, 67,1). Tomu zbytku nerozumím, ale doba stahování 40min (jestli to tedy je doba stahování) je už v normě jak to chodilo dřív. Dokonce jsem viděl že už se mi i správně vytvořil časovač sérií pro nově načtený záznam. Tak snad už se to nějak spravilo samo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Aktuální zkušenost s použitím funkce opožděného dekódování:

Konfigurace vložených modulů: 1 CA modul kabelové UPC + 1 CA modul satelitní Skylink

Naplánované nahrávání z HBO HD.

Shodou okolností se v době začátku nahrávání dcerka dívala na jiný placený (kódovaný) kanál - Disney Channel.

Záznam z HBO HD se provedl. Byl (logicky) označen ikonou "klíčku" - tedy byl pořízen v zakódovaném tvaru.

Při pokusu jej tentýž den živě dekódovat a přehrát jsem neuspěl. Přehrávání se sice spustilo, ale nebylo plynulé. Sekalo se.

Trochu jsem se bál, že je záznam poškozený.

Nechal jsem ale TechniCorder, ať v noci automaticky záznam na disku dekóduje. (lze spustit ručně, ale trvá to dlouho, nechtěl jsem blokovat TV)

Druhý den záznam v pohodě možno přehrát.

Soudím, že při tom pokusu o současné živé dekódování a přehrání záznamu některé ze zařízení (TechniCorder nebo CA modul) prostě nestíhá. Ještě budu testovat - třeba to souvisí s vysokým datovým tokem streamu HBO HD.

V každém případě jsem rád, že to dopadlo dobře - funkce opožděného dekódování zafungovala jak měla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Můžeš nějak ovlivnit, co se bude nahrávat z UPC a co ze Skylink? Já mam vše jen UPC, takže je to jedno. Škoda, že ISIO neumožňuje vložit 4 CA moduly - jen bych zažádal ještě o jeden na víc a jeden bych vytáhl z televize a pouštěl televizi přes ISIO. Bohužel v podstatě nahrávám jen z kódovaných kanálů.

Je možné, že ty poškozené nahrávky byly nějak špatně dekódované. Každopádně byly značené jako dekódované. Teď už se k tomu nic nedozvím, protože jsem je smazal. Vlastně myslím, že jednu ještě mam.

Zatím jsou nahrávky OK. Akorát záznam Indy 500 se nějak sekal, ale to může být taky, že to byl přímý přenos z USA přes satelit a někdy jim to cestou blbne. Pro jistotu jsem si ještě nahrál opakování. Zatím jsem si záznam ještě vlastně nepustil, jen jsem to zběžně kontroloval.

 

Jinak reset jsem už provedl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Můžeš nějak ovlivnit, co se bude nahrávat z UPC a co ze Skylink?

V seznamu mám programy jak z kabelovky UPC tak i několik ze Skylink.

Záleží tedy jen na mně, který program pro nahrávání zvolím.

To sekání, o kterém píšeš - už jsem se s tím setkal a už jsem tu o tom psal. Když jsem v režimu opožděného dekódování zvolil několik kódovaných programů současně k nahrávání a přitom jsem ještě otravoval TechniCorder s tím, že jsem chtěl, aby mi živě dekódoval a přehrával (s časovým posunem) některé z těch běžících nahrávání, tak se mu to nelíbilo a skutečně pak i ten záznam byl nějak trhaný.

Myslím tedy, že když se budeš na nějaký kódovaný program dívat a zároveň v pozadí další dva kódované programy nahrávat, tak to bude v pohodě, pokud nepodlehneš pokušení a nepřepneš na některý z těch probíhajících záznamů (s klíčkem :) ). Zřejmě se musíme smířit s tím, že na nahrávky pořízené pomocí funkce opožděného dekódování v kódované podobě, se můžeme dívat až po provedení dávkového dekódování.

Jak jsem říkal, ještě ze zvědavosti vyzkouším, jak se to chová u SD programů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Pokud by někoho zajímal význam těch čísel v menu/Nastavení/Konfigurace systému v řádku "SFI aktualizace":

Probírá se to na sousedním tvfreak:

http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... post513240

Přestože TechniSaty používám už spoustu let, ani jsem nevěděl, že se ke stejné informaci lze dostat i menu/Nastavení/Programový deník - OPT - Stav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Stalo se ti někdy, že nejdou některé nahrávky z vestavěného HDD v ISIO překopírovat nebo rovnou přesunout ven? Já se teď snažím trochu vyčistit HDD, takže některé nahrávky jsem začal přes Techniport kopírovat na USB disk. Nicméně u některých nahrávek mi to hodilo hlášku "device is busy, try later" nebo něco v takovém smyslu. Zkusil jsem je proto kopírovat přímo v ISIO na připojený USB disk ale na příkaz pro kopírování to nereaguje. Teď zkouším jednu nahrávku nakopírovat na ven z adresářů na vestavěném HDD jestli to pak třeba nepůjde (zatím to kopírovat jde).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Tak ani z jiného místa na disku mi to nejde přesunout. Schválně jsem zkusil nahrávku upravit - umazat na konci a na začátku kus kde už nic nebylo, ale stejně to nejde. Zkoušel jsem to jak na připojený USB disk tak na do sdíleného adresáře na mém notebooku.

Ještě pak můžu zkusit to přesunout na USB disk naformátovaný na souborový systém, co používá ISIO (teď si nevzpomenu co je to za formát), protože jak USB disk tak disk v mém notebook je samozřejmě naformátován na NFTS. Bohužel ten formát co používá ISIO pak nejde číst na PC. Takže sice bych tím vyřešil přesun z interního HDD, ale jestli se tohle stane u nahrávky, co si chci nechat tak bude problém.

Divné je, že to je dost nahodilé. Třeba nahrávku ze stejného kanálu co je nahraný program hodinu před tím jsem normálně přesunul.

 

Jediné co mě napadá, že ty CA moduly od UPC jsou fakt nějaké šunty a prostě to nějak blbě dekóduje. Jinak tyto nahrávky jsou samozřejmě dekódované a byly pořízeny už s vypnutým opožděným dekódováním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Nakonec jsem zkusil jeden prázdný USB disk naformátovat na TSD formát a taky mi to tam nechtělo nakopírovat. Pak jsem zkusil vnitřek nahrávky při editaci nakopírovat jako novou nahrávku a ta mi taky nejde kopírovat. Přesouvat a kopírovat po vnitřním HDD v ISIO to jde. Je možné, že by tam bylo schválně nějaké blokování proti kopírování mimo ISIO? Moc se mi to nezdá, když jak jsem psal, nahrávka o hodinu dříve ze stejného kanálu šla normálně kopírovat. K rozdílu tam není důvod – byl to jeden dalších ze závodů superbike co se ten den jel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Na tento problém jsem nenarazil. Je ale fakt, že poslední dobou nepřesouvám nahrávky na externí USB disk, ale kopíruji je přímo z interního disku TechniCorderu na NAS (Synology DS415play).

Mimochodem, NAS (nějaký model "play" se schopností transkódování videa) by pro tvé účely - možnost sledování záznamů vzdáleně na chatě (obecně mimo domov) mohl být také velmi zajímavý.

Předpokládám, že interní disk máš naformátovaný FAT32? Je to tak?

Pro kopírování na externí USB disk doporučuji jej také naformátovat jako FAT32. Linux nemá problém z NTFS číst, ale se zápisem už to tak spolehlivé není.

Je také možné, že máš záznam na interním disku nějak poškozený. Nezaplnil sis v předchozích dnech ten interní disk nad 90% ?

V takovém případě může dojít k poškození souborového systému. Setkal jsem se s tím u souseda.

Můžeš zkusit funkci "Zkontrolovat souborový systém" - je to někde v menu nastavení DVR. To provede kontrolu a případnou opravu souborového systému (stejná funkce jako je ve Windows Kontrola chyb disku).

Na zaplnění disku je potřeba si dávat pozor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...