Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ales1498650428

Já mam bohužel dva CI+ a to ještě jen pronajaté.

 

Jak spolehlivě Ti celkově ISIO funguje? Mně se teď bohužel u 3 nahrávek stalo, že se mi zasekly. Vypadalo to podobně, jako když se zaseknul Handan co jsem tu dřív od UPC mě. Akorát že nahrávka normálně běžela dál, jen byl zamrzlý obraz a skončila s koncem časovače, tj. jako by se zaseklo dekódování na jednom políčku, ISIO jako takové běží dál. Jedna nahrávka byla teď ze soboty, další dvě starší ze soboty a neděle začátku května. Ve dvou případech se to zaseklo z ničeho nic, v jednom případě se to nejdříve začalo škubat a pak to zatuhlo definitivně. Ve všech případech běžely při nahrávání 2 tunery, v jednom dokonce všechny 4.

Přemýšlím, jestli je to běžná poruchovost, nebo jestli nakonec s mým ISIO není nějaký problém. Jestli je zaseknutých více nahrávek nevím - ještě jsem vše neviděl. Jedině mě napadá, jestli to třeba nedělají ty dekódovací CA moduly. Je to dost nepříjemné, protože jsem takto kvůli tomu přišel o závody MotoGP ze začátku května. Jedině mě napadá obrana nedělat zbytečně dlouhé nahrávky, ale rozkouskovat to. Třeba tu So jsem nahrál v kuse třetí tréninky všech tříd spolu s kvalifikacemi všech tříd do jedné nahrávky - byla mezi tím ani ne hodinu mezera, tak jsem to nahrál do sebe, protože stejně dávám u každé nahrávky hodinu navíc jako rezervu. Je to můj starý zvyk ještě z Handanu, který měl jen 20 časovačů, takže se s nimi muselo šetřit. Tady je to jedno, a když se zkazí jedna nahrávka, tak alespoň budu mít další OK. A pak si samozřejmě rovnou nahrávat i opakování jako zálohu. Tady jsem na to přišel už pozdě, takže jsem s tím už nic nestihl udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

To mě mrzí, že máš potíže.

Dotaz: vzhledem k tomu, že máš zapnutý "uPnP Server", tak máš zapnuté "Rychlé uvedené do provozu" nebo "Rychlý start" - tak nějak se to jmenuje. Je to tak?

Další dotaz: máš zapnuté nebo vypnuté opožděné dekódování?

Na jaký disk nahráváš? Pokud jsi to tu psal, tak se omlouvám, ale nechce se mi to hledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Rychlý start i opožděné dekódování mam zapnuté. Opožděné dekódování tak nějak funguje. Ale je fakt, že jsem zase tak často z více jak 2 tunerů nenahrával. Divné třeba je, že dnes v noci po stažení SFI začal něco dekódovat, ale přitom si nejsem vědom, že bych měl nahranou nějakou zakódovanou nahrávku. Je ale možné, že jsem jí přehlédl.

Nahrávám na interní 1TB disk přímo od Technisat co jsem rovnou objednal s ISIO od Omko. Takže že by HDD nebyl vhodný, by se stát nemělo.

 

Tady je nejhorší, že tyhle poruchy jako že se nějaké procento nahrávek zkazí (je fakt, že já jsem toho už nahrál hodně a akorát u jedné se mi stalo, že to nějak škubalo, ale všechny ostatní vyjma těch 3 jmenovaných byly funkční) se špatně podchycují. Když to dam Omko v rámci reklamace tak to budou nějakou dobu zkoušet a pravděpodobně jim bude vše fungovat bez problémů, protože se do toho procenta vadných nahrávek zrovna netrefí. Nemluvě že tam nemají kabelovku od UPC, takže budou používat úplně jiné CA moduly s jinými kartami a hlavně nepoužijí kabelové tunery ale satelitní. Tj. vytvoří jiné podmínky než mam já. Někde jsem četl, že u nějakého jiného STB od Technisat byl s příjmem ze dvou kanálů kabelovky UPC současně problém a co vím tak třeba Dreamboxy to moc nezvládají. Takže evidentně není CA modul jako CA modul.

Že blbnou třeba CA moduly, mě nepadlo proto, že podobně mi blblo nahrávání přes TV na HDD připojený přes USB. Tenkrát se mi právě taky stávalo, že nahrávka v jeden moment zamrzla. Jenomže tenkrát jsem měl i jiné typy poruch, jako že třeba to při přehrávání najelo na nějaké špatné místo a vypadlo. Když jsem pak přes toto místo pak přejel rychlým přehráváním, tak se mi ho podařilo přeskočit. Celkově jsem to přičítal jednak nízké kvalitě TV (sice Hitachi, ale kdo ví kde to bastlí a je to nejlevnější model s možností nahrávání co jsme našli), nespolehlivosti nahrávání na HDD přes USB (spoj konektory není dokonalý, zástrčka se v zásuvce dost vrtí) a nevhodnosti použitého HDD (byl to 300GB HDD ze starého notebooku, takže žádný přizpůsobený na multimédia jako ten od Technisat). Takže je možné, že to zamrzání ani tak nesouvisí s nahrávacím zařízením nebo HDD, ale obecně s něčím jiným (že jsou třeba CA moduly nebo karty od UPC šmejdy - když mají tak nespolehlivé krámy jako byl Handan, nebo dnes ten jejich slavný Kaon, tak proč by nemohly být jimi poskytované CA moduly taky šunt). U TV se to taky stávalo jen skutečně málo, zbytek (a bohužel hodně častý) byly ty výpadky při přehrávání. TV má jen jeden tuner.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

V Omko by ti jako první věc doporučili, abys vypnul to opožděné dekódování.

Na tuto funkci nikdy v minulosti nebyl úplně spoleh. Je potřeba tu funkci brát spíše jako takový "bonus".

Záleží totiž na kódovacím systému, na četnosti změn klíčů, na použitých modulech. Skylink například mění klíče poměrně často, takže zakódovanou nahrávku už po pár hodinách nedekóduješ.

Já z důvodů současného příjmu z kabelovky UPC a ze Skylink, mám to opožděné dekódování zapnuté. Set-top box má jen dva CI sloty, takže v jednom mám teď CI (neplusový) UPC modul a v druhém mám modul Skylink Irdeto CI+.

V případě Skylinku je to jasné - tam kvůli častým změnám klíčů vím, že nemá smysl, abych nahrával více než jeden kódovaný satelitní program.

V případě nahrávání z kabelovky UPC jsem už narazil na něco podobného, co popisuješ. Pokud jsem testoval nahrávání tři a více kódovaných programů, tak některé ze záznamů nebylo možné přečíst. ALE, myslím, že to souviselo jen se situací, kdy jsem v průběhu toho nahrávání na ty programy zkoušel přepnout. Pokud jsem dal set-top boxu klid, tak nahrávky bylo možné přečíst.

Možná blbá otázka, ale pro jistotu - propojil jsi ten přídavný tuner tím krátkým kusem koaxu ? Ten krátký koax byl součástí balení toho přídavného tuneru.

Ptám se proto, že by se ti teoreticky mohla nahrávat tma kvůli tomu, že ten přídavný tuner nemá připojený zdroj signálu a že pro třetí a vyšší současně nahrávaný program skutečně "přijímá" nic - tmu.

Pokud přijímáš jen kabelovku a máš vložené dva CA moduly UPC, tak bych ti raději doporučoval vypnout opožděné dekódování.

Budeš tím sice omezený na to, že nesmíš nahrávat/sledovat současně více než dva kódované programy, ale budeš mít spolehlivé nahrávání. Třetí a čtvrtý program současně nahrávaný/sledovaný musí být z těch nekódovaných.

Ještě k tomu, jak píšeš - ano, předchozí dvoutunerové TechniSaty (Digit ISIO C a Digicorder ISIO C) skutečně měly v prvních asi třech verzích firmwaru potíže, pokud byly vložené současně dva moduly UPC, ale to vyřešil TechniSat ve firmwaru z března 2014. Od té doby tyto potíže nejsou. (měl jsem doma Digit ISIO C)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Propojené to mam. Když jsem ISIO uvedl do chodu tak jsem i zkoušel, že to funguje - postupně jsem nahrával ze 4 kanálů v časovém přesahu a fungovalo to.

Ono to není, že by se nahrála jen tma. Nahrávka do určitého okamžiku je normální. Pak obraz zamrzne a už se nerozeběhne. Zkoušel jsem samozřejmě i ISIO restartovat, protože jsem myslel, jestli třeba nějak nedošlo k nějaké SW chybě, ale restart to samozřejmě nevyřešil. Jediný rozdíl byl, že v těch místech od zaseknutí už nebyl vidět ani ten zamrzlý obraz ale tma. Samozřejmě jestli je to tím, že v tu chvíli vypadlo dekódování, netuším. Zase na druhou stranu zakódované nahrávky ISIO značí klíčem a tyhle byly značené jako dekódované.

Vypnout dodatečné dekódování bych asi mohl. Potřeba nahrávat z více jak 2 kanalů současně se objeví tak jednou za 14 dní a navíc vždy by to šlo asi řešit přeskupením časovačů (něco nahrávat z opakování atd.). Trochu zmatek v tom dělají časovače sérií, které tam strčí něco, co bych v tu chvíli potřeboval dát na jiný termín. Já jsem to tam prostě namrskal a neřešil jsem to a akorát jsem hlídal, abych nechtěl nahrávat ještě z 5. kanálu. Udělal jsem to tak už jenom kvůli testování. Dřív jsem se musel spokojit jen s jedním kanálem, nebo nejvýše jsem to řešil jeden kanál nahrávat přes STB Handan na HDD videorekordér a druhý přes TV na USB disk.To že se dodatečné dekódování nemusí podařit jsem si vědom. Beru to tak, že když se mi nepodaří přeskupit časovače na maximálně 2 paralelní nahrávání tak to ze 3. a 4. kanálu zkusím nahrát a buďto se to pak podaří dekódovat nebo ne. S ohledem na to, že když to nenahraju, tak o to stejně přijdu, jako když selže dodatečné dekódování, takže s dodatečným dekódováním mam alespoň určitou procentuelní šanci že to uvidím.

Tady jde o to, jak se dodatečné dekódování chová. Já jsem to bral tak, že první 2 kanály se nahrají normálně a tato funkce se neuplatní, teprve u případného 3. a 4. Samozřejmě otázka je, jestli to někdy nezačne bláznit i když se třeba nahrává jen z jednoho kanálu. Třeba zrovna v tu So 2.5. běželo v okamžik kdy se to zaseklo nahrávání jen z toho jednoho kanálu. Nahrávání z 2. začalo až o několik hodin později, takže moc důvodu k nějakým zmatkům s tunery a kartami nebyly.

Je škoda, že když se nastavuje časovač, nejde fixně zablokovat pro tento časovač jednu z karet. Takto to ISIO bere v pořadí, jak nahrávání začíná, jenomže já bych třeba chtěl dříve začínající nahrávku nechat pro odložené dekódování a později začínající rovnou dekódovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Nejsem si tím úplně jistý, ale myslím, že při zapnutém opožděném dekódování nechává TechniCorder při nahrávání vždy jeden CA modul volný - připravený pro dekódování živého sledování TV - to abys mohl při nahrávání přepnout a sledovat jiný kódovaný program.

Zkusím to ověřit, mělo by to být jednoduché - pokud při dvou vložených CA modulech UPC začnu nahrávat dva kódované programy paralelně, tak už ten druhý z nich bude označen klíčkem a bude dekódován až se zpožděním. Proto také lze přepnout jinam, na jiný kódovaný program, protože jeden CA modul je k dispozici a proto také lze i tento kódovaně nahrávaný program současně i sledovat, protože modul se použije pro real-time dekódování kódovaného záznamu z disku.

Moje zkušenost ale je, že není radno dráždit s real-time dekódováním kódovaného záznamu při současném nahrávání téhož, protože set-top box v tomto případě toho musí stíhat hodně (jedno jiné paralelní nahrávání s dekódováním, jedno nahrávání v kódovaném tvaru, jedno timeshift čtení kódovaného záznamu, předání čteného streamu k dekódování CA modulu a zobrazení výsledku). Může v tom může hrát roli i fakt, že CA moduly (alespoň ty od UPC) nejsou zrovna přeborníky v rychlosti dekódování. Stačí se podívat na dobu běhu dávkového (opožděného) dekódování kódovaného záznamu - ta je v podstatě srovnatelná s délkou záznamu. CA moduly možná záměrně ani nejsou stavěné na vyšší rychlost práce - prostě se po nich nechce (nemá chtít), aby program dekódovaly rychleji, než je max. bitrate živého streamu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Prosím tě, jak se ti poslední dobou stahuje SFI? Co jsem přestal vypínat internet tak to vše chodilo bez problémů (tj. jak stahování SFI tak automatická tvorba časovačů na základě časovače sérií). Normálně se SFI stáhlo řekněme tak za 3/4 hodiny. Teď (řekněme tak od Pá) to chodí strašně pomalu a i nějak kvůli tomu blbnou časovače sérií.

Testoval jsem rychlost připojení STB k internetu a ukazuje mi to stejné hodnoty jak dřív. Tak buďto je něco špatně v STB, nebo jestli neblbne server, z kterého se to stahuje.

 

Já jsem zatím opožděné dekódování vypnul. Zatím se vejdu se vším do 2 tunerů. Zapnul bych to, až kdyby nebylo zbytí. Tak uvidím, jak budou vypadat nahrávky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

K té tvé zmínce o dvou tunerech - můžeš nahrávat z více než dvou tunerů. Máš přece 4. Ale v případě vypnutého opožděného dekódování nesmí být ten třetí a čtvrtý nahrávaný(/sledovaný) program kódovaný.

 

Nevšiml jsem si žádné změny, že bych neměl stažené EPG (SFI).

Podívám se, až budu doma, na tu obrazovku o stahování SFI.

 

Jako tip k možnému řešení - jednou se mi rozhodilo stahování SFI tak, že se mi pak následující dny přestalo aktualizovat při těchto okolnostech:

V úvodním průvodci nastavení jsem zvolil, že chci ladit pomocí automatického ladění "Skylink Fastscan". To byla chyba. Taky jsem kvůli tomu pak znovu resetoval do výchozích nastavení a nastavoval vše znovu.

Měl jsem pak dostupné shodné programy jak na kabelovce, tak na satelitu.

Při startu se jednou TechniCorder nenápadně zeptal, jestli chci aktualizovat seznam kanálů a já potvrdil že ano.

Přístroj upřednostnil (díky zvolenému Skylink) programy ze satelitu.

To bych ještě pochopil, ale zajímavé bylo, že mi v seznamu všech programů vznikla "díra" po programu z kabelovky, který ta autom. aktualizace ze seznamu vyhodila. Tam kde měl být program s pozicí 22 nebylo nic! Prostě existoval program na pozici 21 a pak 23. Nenašel jsem ani cestu jak ten program vrátit zpět a skrytý řádek obnovit.

Přestaly se pak stahovat informace SFI (EPG), tak jsem usoudil, že to souvisí. Zřejmě i ta aktualizace, když došla k tomu podivnému místu v seznamu kanálů zblbla.

Zresetoval jsem vše do výchozích nastavení a nastavil znovu, tentokrát bez Skylink Fastscanu.

Od té doby opět vše OK.

 

Mimochodem, máš nejnovější firmware (viz o pár příspěvků výše)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Já jsem věci kolem satelitu vůbec neaktivoval, protože se mě to netýká. Když jsem instaloval předposlední firmware a dělal restart tak jsem si i na tohle dal pozor, abych to nezapnul. Zběžně jsem prolétl nastavování, jestli to přeci jen nemam někde zapnuté, ale vůbec jsem to nenašel. Ještě to pak v klidu pořádně prolezu.

Poslední verzi firmware jsem instaloval včera. Akorát jsem nedělal ten tovární restart, protože to jednak dlouho trvá a hlavně posledně mi to smazalo všechny prázdné adresáře.

Ještě pak zkusím pingnout server z kterého se SFI stahuje. Další věc co mě napadá je posunout to z 2:00 třeba na 3:00 nebo 4:00. To jsou vše časy, ve kterých minimálně nahrávám, takže by mi to nekolidovalo (ono se to pak nestáhne, když běží nahrávání, nevím, jestli to automatický stáhne při další automatické aktualizaci). Další úprava co mě napadá je vyřadit skoro všechny kanály a nechat tam jen ty, z kterých 100% časovač sérií nahrává. Aktuálně jen AXN a Fanda. Mam to nastavené v podstatě na všechny relevantní kanály a mam třeba nastavené hledání "Star Wars", aby když by je někde dávali se mi to nahrálo. Mam jen nějaké starší nahrávky v horší kvalitě daleko od HD. Je fakt, že tohle se dá řešit hledáním v na tvp.cz a časovač sérií nechat na automatické nastavování nahrávek kde se nahrává jeden díl za druhým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...