Přejít na obsah

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

To je fakt zvláštní, že tam máš nuly.

Těch 10:00 hodin, co je na obrázku, odpovídá času, kdy nám ráno skončilo nahrávání. Hned po skončení nahrávání se spustila aktualizace seznamu médií.

V nastavení DVR média máš nastavený explicitně ten "pevný disk"?

Pak si vzpomínám, že šlo myslím vynutit aktualizaci médií (vyhledání médií na zvoleném DVR záznamovém médiu) přes to webové rozhraní (v LAN je to na portu 9100).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Na to nastavení se pak taky ještě podívám.

Máš ty nahrávky volně na disku, nebo v adresářích? Já si je nechávám rovnou ukládat do tématických adresářů abych se v tom pak vyznal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Kontorloval jsem to a mam tam nastavené disk. Pak jsem schválně zkusil jeden záznam nakopírovat do kořenového adresáře, restartovat server (v prohlížeči tam skutečně na to je funkce) a stejně nic není vidět. Tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Já mám na tom disku jen záznamy pořízené TechniSatem. Jiná média jsem na ten disk (zatím) nekopíroval.

Tím pádem jsou záznamy ve zdánlivé složce "Moje záznamy" - nevím teď přesně, jak to TechniSat pojmenoval.

Kromě záznamů v té hlavní zdánlivé složce "Moje záznamy" mám ještě záznamy ve zdánlivých podsložkách. Např. seriálový časovač seriálu Vyprávěj se ukládá do zdánlivé podsložky "Vypravej".

Když se podívám přes to webového rozhraní (port 9100) tak tam vidím ve Videos jak záznamy z "Moje záznamy" tak jsou tam i odkazy na ty podsložky.

"Zdánlivé složky a podsložky" píši proto, protože na disku žádné takové adresáře a podadresáře nevznikají. Jen TechniSat má někde v těch popisných souborech uloženou informaci o zařazení toho kterého záznamu do složky.

Když vlezeš v tom webovém rozhraní Twonky (port 9100) do "My TV Recordings", vidíš tam nějaké záznamy?

V odkazu "TwonkyMedia Settings" v "Sharing" - co vidíš v "Content Locations"?

Zkoušel jsi provést "Rescan"? (viz "TwonkyMedia Settings" - "Sharing"- tlačítko "Rescan content directories"?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Já tam taky žádné jiné než nahrané ISIO nemam. V tom přehledu nic nevidím. V tom nastavení sharing vidím to co je na přiloženém obrázku.

PrtScr.png.4a63999c78f63710157e34e240daae2a.png

Upraveno uživatelem Ales1498650428
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Ještě jedna věc - divné je, že ze začátku používání ISIO jsem nějaké nahrávky po síti viděl. Ale už tenkrát ne všechny. Většinu jsem už po přehrání smazal. Jedna zůstala, ale už jí taky nevidím (už si přesně nepamatuju, myslím, že původně byla nahrána v kořenovém adresáři a pak jsem jí přesunul do složky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Ten tam je když klikám dál v nabídce Browse. Měl jsem ho tam i nastavený ručně a stejně nic. Jinak když kliknu na Rescan tak se objeví hláška "Rescan of content directories in progress."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

Tak jsem zkoušel vzdálený přístup pomocí MyTechnisat. Tu jsem nainstaloval bez potíží. Zatím to mam přes emulátor BlueStacks. Zkoušel jsem instalovat i MyTechnisat Multiplay, ale to mi Google Play napsal, že není v této zemi dostupná. Nevím, jestli nějak nedělá bordel ten emulátor. Zatím jsem to zkoušel ze stejné LAN, jako je připojen ISIO. Divné je, že když jsem zkusil připojení přes VPN, co máme v práci (abych emuloval přístup z venčí mimo LAN), tak se aplikace nebyla schopna s ISIO spojit. Otázka ale je, jestli to nedělá bordel taky ten emulátor. Jinou možnost jak se připojovat z venkovní sítě kvůli otestování teď momentálně nemam.

Divné na tom totiž je, že jestli to správně chápu, tak aplikace komunikuje s ISIO přes nějaký server provozovaný Technisat, na který se jak ISIO tak aplikace připojují pomocí zadaného uživatelského jména v podobě emailu a hesla, protože nikde se nezadává žádná IP adresa atd., navíc pro tento vzdálený přístup není ani požadována konfigurace na routeru, aby umožňoval viditelnost ISIO i mimo LAN.

U emulátoru asi zůstanu. Na telefonu mam ještě staré Windows Mobile. Původně jsem uvažoval koupit nějaký levný telefon s Android jen pro tento účel, ale jelikož je mi Andorid krajně nesympatický tak se na to asi vykašlu a zůstanu u emulátoru. Internet v telefonu neplatím a v podstatě to potřebuju, jen když jsem v létě na chatě kde je ISDN a to mam samozřejmě s sebou notebook.

 

Aplikace mi jinak chodí v pohodě. Jediné co je blbé, že při zadávání časovače nejsou k dispozici všechny volby, jako když se to dělá přímo na ISIO (tj. výběr adresáře, možnost zadat časovač sérií, atd.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Než jsem pořídil android-mobil (mimochodem, taky jsem měl vůči androidu averzi, ale jsem teď celkem spokojený), tak jsem v práci na win-PC používal ten emulátor z Android SDK, ve kterém jsem měl nainstalovanou aplikaci MyTechniSat App.

S VPN jsem ji nezkoušel.

Přes internet se mi ta aplikace MyTechniSat app normálně připojila k domácímu TechniSatu a mohl jsem nastavovat časovače.

A ano - kvůli jednoduchosti pro uživatele je ta aplikace řešená tak, jak píšeš. Právě kvůli tomu, aby nebylo potřeba nastavovat přesměrování portů na routeru, tak aplikace pro zobrazení EPG zvolených programů a nastavování časovačů využívá prostředníka - server TechniSatu.

V aplikaci lze spouštět i multimédia ze set-top boxu, ale pouze v LAN (uPnP).

Také jsem četl, že chráněné (kódované) programy nemusí být dostupné pro streamování ani v LAN, pokud pro dekódování je použit modul CI+. Prý je to cíleně blokováno kvůli autorsky chráněnému obsahu v souladu s licencí, týkající se produkce spotřební elektroniky s vestavěným rozhraním CI+.

Já mám, naštěstí, oba moduly ještě ty staré neplusové "CI", takže toto omezení nepozoruji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...