Přejít na obsah

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Ahoj,

přiznám se, že mě nikdy nenapadlo otestovat, zda půjde s jedním CA modulem nahrávat jeden kódovaný a jeden nekódovaný program. Otestuji a dám vědět. Mám ale pocit, že když jsem kdysi před mnoha lety chtěl sledovat nekódovaný kanál, tehdy ještě bez TechniSatu, jen v televizoru Sony, musel jsem v CI slotu mít vložený alespoň modul (stačilo bez karty, ale musel tam prostě být). Jestli i ISIO C bude vyžadovat pro příjem nekódovaného kanálu vložený alespoň modul bez karty, to jsem nezkoušel. Vyzkouším a dám vědět.

 

Co se týče potenciální nápravy kompatibility ISIO C s dvěma UPC moduly (SMiT Conax CI+) ...

v červnu 2012 jsem spolupracoval s Omko na sesbírání podkladů pro Němce (snímky, sériová čísla, verze modulů, popis problému atd.).

Pokud vím, německý TechniSat argumentuje tím, že s jejich moduly TechniCrypt CX CSP funguje ISIO C správně (ověřeno i v Lica) a že tedy nekompatibilitu způsobují UPC moduly, tj. moduly výrobce SMiT.

Výrobce SMiT ale nemá motivaci řešit problém svých modulů v dvoutunerových TechniSatech, protože ty jim jinde v jednotunerových zařízeních (TV/STB) fungují. Dodnes se tedy neví, na čí straně ten problém je.

Prý (slyšel jsem od odborníků) je problém samotný standard "CI+", který je prý bastl a přivodil spoustu potíží.

 

Díky svým kontaktům vím, že se snad konečně rýsuje nějaké řešení, ale nemohu prozradit víc.

Kromě toho, je tu určitá naděje, že nový firmware TechniSat ISIO C, který má vyjít zhruba v lednu 2014, může vyřešit problém kompatibility s UPC moduly (SMiT). TechniSat totiž obdobný firmware právě předevčírem vydal pro satelitní varianty Digit ISIO S1. Firmware dle popisu změn řeší vylepšení použití modulů CI a skutečně, první odezvy uživatelů jsou pozitivní. Pro klienty satelitní TV je spíše podstatná kompatibilita s moduly Irdeto CI+ a už jsem slyšel, že i moduly Irdeto CI+ výrobce SMiT se nyní s ISIO S1 snáší lépe. Vkládám tedy určitou naději v to, že i kompatibilita s conaxovými SMiT CI+ dozná zlepšení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Zase jen obecně... UPC/Lica začalo dodávat moduly SMiT až poté, co je Technisat přestal nabízet. Ovšem TechniSat výrobu/nabídku CA modulů tuším letos opět obnovil. Pokud bude v nabídce i Conax, možná UPC opět změní dodavatele (možná se pletu, informace pouze z webu Technisatu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, naděje trvá, počkáme tedy ještě.

K tomu nahrávání - kdyby to s jedním nešlo a musel tam být vložen druhý modul (alespoň bez karty), byli bychom za současného stavu zase v pytli - musel by jeden z modulů být ten bez "+" - (ne)přítomnost karty na tom nic nemění, že. Předem díky za vyzkoušení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Pokud bude v nabídce i Conax

Právě že Conax v nabídce TechniSatu je! Psal jsem o tom:

... německý TechniSat argumentuje tím, že s jejich moduly TechniCrypt CX CSP funguje ISIO C správně (ověřeno i v Lica) ...

Zkratka CX v názvu modulu označuje Conax. Zkratka CSP označuje Chipset-Pairing.

To nejsou ty stejné TechniSat moduly, které dodávala Lica předtím. Tyto o nichž píši jsou už Conax CI+ a s nimi je ověřeno (testy v Lica), ISIO C spolupracuje bez potíží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Pořídím si ISIO C (model s diskem nebo bez) a pouze jeden CI+ modul od Licy (starší CI nemám, dva CI+ jsou mi na nic - TV nemám):

- budu moct sledovat/nahrávat jeden kódovaný kanál (v nabídce Kaonu označený "$")

- budu moct sledovat/nahrávat jeden kódovaný a přitom sledovat/nahrávat jeden nekódovaný kanál - tedy využiju přítomnost dvou tunerů

- bude fungovat PiP (opět s omezením kódovaný/nekódovaný a ještě s omezením SD/HD nebo SD/SD)

Vyzkoušeno. Funguje to překvapivě dobře. Zřejmě je ISIO chytré natolik, že pro nekódovaný program vždy automaticky zvolí tuner bez modulu a pro kódovaný zvolí ten tuner, který k dispozici modul má, ať už je pořadí uživatelských požadavků jakékoliv.

Modul jsem měl vložený pouze v horním CI slotu.

1. Sledování Barrandov TV,

2. z EPG nastaveno nahrávání HBO2

3. Na obrazovce zůstal nadále Barrandov TV.

4. Přes EPG zvoleno nahrávání Prima TV.

5. ISIO nemělo jinou možnost - přepnulo sledování na Prima TV a začalo nahrávat.

Pro jistotu jsem zkoušel kroky otočit a začít nahráváním nekódovaného programu a pak přidat sledování/nahrávání kódovaného.

Opět všechno OK.

Ono to ale až tak překvapivé není, že to funguje tak jak má. V satelitních variantách se přece s podobnou logikou musí přístroje ISIO potýkat běžně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník xray0045

Mohl by mi nekdo poradit jak na live streaming? Na ISIU mam zapnute upnp render, server, livestream a konfiguraci pres HTTP. Na PC ve stejne LAN mam nainstalovany VLC player. Jakym protokolem a na jakem portu by melo byt dostupne vysilani? Zkousel jsem http na portu 80 a 8080 a nic. Do VLC zadavam URL pro sitovy proud v nasledujicim tvaru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Kodl

Bohužel, zatím nic nového.

Teď v průběhu ledna má TechniSat vydat nový firmware pro ISIO C, který kromě jiného zasahuje i do ochrany Conax CI+. Satelitní přístroje (ISIO S) už jej mají (verze 2.57*).

Hned jak firmware vyjde, otestuji funkčnost dvou CI+ modulů a dám sem vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...