Přejít na obsah

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník paina

Dnes jsem zkoušel dva moduly CI+ SMIT a zdá se, že problém je na Digicorder ISIO pravděpodobně vyřešen. Nahrávání dvou různých programů (AXN, HBO HD) v šifrovaných multiplexech proběhlo v pořádku. Pravdou ale je, že jsem to zatím zkoušel jen velmi krátce.

Teď ještě opravit české znaky v informačním okně pořadu a bude to skvělé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Také jsem dnes testoval Digit ISIO C s novým firmwarem 2.57.0.1 a dvěma současně vloženými moduly CI+ SMiT.

Výsledek, ale není moc povzbudivý. Sice se přístroj s těmi dvěma moduly už nezasekává, což je posun k lepšímu, ale když jsem zapnul nahrávání jednoho kódovaného programu a přepnul na jiný kódovaný program, tak obraz zůstal černý a slyšel jsem jen zvuk.

To ale může být i tím, že já sám doma mám jen jeden CI+ modul SMiT a ten druhý jsem si musel na test půjčit od sousedů. Ti ale mají trochu jinou množinu předplacených programů než já. Sice jsem to samozřejmě testoval na programech, které vím, že jsou předplacené na obou kartách, ale i tak si myslím, že rozdíl předplatného (takový ten podivný hexa řetězec) v těch dvou kartách mohl způsobovat přístroji potíže.

Prosím tedy, "paina" a případně další, kteří mají doma k dispozici dva CI+ moduly, ale s totožným předplatným na kartě, aby provedli důkladnější testy a napsali nám sem výsledky. Bylo by to skvělé, kdyby to již fungovalo! Roli mohou hrát i verze CA modulu (SW i HW), tak prosím napište sem k výsledku testů i je.

Moduly, se kterými jsem provedl testy já:

1. od LICA, únor 2012: SW: CNX-SECPLUSGRC-2.7.9.1, HW: 4.0.2, Interface: 0x40, Build date: May 16 2011

2. od UPC, květen 2012: SW: CNX-SECPLUSGRC-2.8.1, HW: 4.0.2, Interface: 0x40, Build date: Aug 2 2011

Díky předem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdravím, můj DigiCorder s fw 2.56.0.2(2465d) nehodlá nový firmware stáhnout a v příslušném okně trvá na tom, že žádný novější neexistuje. Zkoušel jsem dle mého názoru vše, včetně reinicializace do továrního nastavení, ale stále nemohu s přístrojem najít společnou řeč. Dokázal by mi někdo pomoci? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter

Zdravím,

pokusil jsem se také o stažení nového softwaru do DigiCorder ISIO C - bez úspěchu.

V okně "Aktualizace softwaru" v řádku Aktualizace jsem mněl nastaveno vypnuto. Po manuálním spuštění "Kontroly dostupnosti nového softwaru" se rozběhlo stahování, ale bylo velice pomalé a zaseklo se na 34%. Po dalším pokusu DigiCorder ohlásil že žádný nový software není k dispozici, po třetím pokusu se stahování opět rozběhlo a zase se zaseklo na 34%.

Nastavil jsem tedy v řádku Aktualizace - zapnuto a v řádku Čas stahování 02:00. Další den DigiCorder opět oznámil že žádný nový software není k dispozici.

Tak nevím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Zkusil jsi jinou flashku?

Tedy aspoň předpokládám, že jsi zkusil dát aktualizaci sw z flashky. Přímo na automatickou aktualizaci ze sítě uvolňuje Technisat verze firmware vždy až se zpožděním, až po jakési zkušební době-klidně i měsíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter

Šlo o automatickou aktualizaci ze sítě, takže v tom bude asi ten problém. Nastavil jsem v menu automatické aktualizace "Zap." a počkám až se to chytí. Dám vědět.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter

Zdravím,

tak včera DigiCorder ISIO C ohlásil, že je k dispozici nová verze software 2.57.0.1(2595d). Stažení ze sítě a instalace - vše proběhlo perfektně bez problému.

Zaměřil jsem se zatím na problém popisovaný v příspěvku od "paina" - problém špatně zobrazovaných českých znaků od 4 řádku v okně informací o programu tam skutečně je!

Zda tato verze software řeší problém dvou modulů CI+ Conax od UPC bohužel zjistit nemůžu protože mám jen jeden. Nevím na koho se obrátit? Nechci riskovat koupi druhého modulu když nemám jistotu funkčnosti (záznam dvou kódovaných programů současně je pro mně opravdu výjimečná záležitost), ale mrzí mně když přijímač této kvality a vybavení to neumožňuje.

Díky za každou zkušenost a názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
problém špatně zobrazovaných českých znaků

Problém posledního firmware s nesprávně zobrazovanými znaky s českou diakritikou od cca. čtvrtého řádku textu podrobných informací EPG jsem hlásil na TechniSat, dokonce dvěma cestami. Snad tedy v dalším firmware bude chyba opravena. Určitě ale neuškodí, pokud i vy ostatní eskalujete řešení této chyby na jejich německém kontaktním formuláři (nejlépe samozřejmě německy nebo anglicky). Rozhodně v textu uveďte, že v předchozí verzi 2.56.0.2 se tato chyba nevyskytovala.

Zda tato verze software řeší problém dvou modulů CI+ Conax od UPC ...

Taky mi tu chybí odezva, o kterou jsem pár příspěvků výše žádal.

Nechci riskovat koupi druhého modulu když nemám jistotu funkčnosti (záznam dvou kódovaných programů současně je pro mně opravdu výjimečná záležitost), ale mrzí mně když přijímač této kvality a vybavení to neumožňuje.

No on by to umožňoval, ale bohužel ne s moduly SMiT. Bohužel, moduly Neotion CI Plus (nebo TechniSat CX CSP CI+, které mají stejný HW) zatím ani UPC ani Lica nenabízí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Děkuji za odpověď ohledně aktualizace fw - zadařilo se. Jak píši výše, mám DigiCorder nyní s novým firmwarem 2.57.0.1.

Rozhodl jsem se pořídit druhý CA modul od UPC (první jsem kupoval loni na podzim, tedy oba jsou identické CI+ SmIT) a mohu konstatovat následující:

- bezproblémové nahrávání jednoho kódovaného programu a sledování jiného kódovaného programu,

- bezproblémové nahrávání dvou kódovaných programů,

- bezproblémové nahrávání dvou kódovaných HD programů (ano, zkontroloval jsem, že se obojí netrhaně nahrálo),

- v případě nahrávání dvou programů (i v případě obou nekódovaných) se skryje TV nabídka, tedy nelze zobrazit třetí (nekódovaný) program, ale lze přehrát libovolnou nahrávku,

- bezproblémové použití funkce "obraz v obraze" pro dva SD programy nebo jeden HD a druhý SD program, dva HD programy takto zobrazit nelze (přístroj se o to pokusí, ale jeden z programů se trhá),

- pokud se jeden program nahrává a zároveň na jiném programu zkusím PIP, zobrazí se hlášení "PIP není možný. Na neviditelném kanálu je záznam.",

- pokud nahrávám dva programy a zkusím PIP, zobrazí se hlášení "Vybrané události nemohou být zobrazeny současně.", nicméně v případě nahrávaných dvou SD programů se pod hláškou oba programy korektně zobrazují.

Při zapnutí přístroje se nyní pochopitelně objevuje dvojnásobný počet stavových hlášek (pro oba dva moduly).

Pokud se podaří vyřešit problém s českými znaky EPG, tak z mého pohledu v podstatě nebude co významnějšího vytknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...