Přejít na obsah

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl
Jediné co je jiné je verze FW v modulech.

Ano vím. Stejné moduly, jiný firmware - detaily v dřívějším příspěvku tohoto tématu výše.

 

Dále zatím nejsou aktivovány žádné funkcionality z CI+ protože při zapnutí těchto funkcí by přestaly fungovat stávajíci starší STB. Nějaké omezení však může přimo do kodeku vkládat vysíilatel ( kolega např zaznamenal nemožnost nahrání nějakých pořadů v DVBT na TV Panasonic). Zkusim něco zjistit u HBO, ale nedávám tomu naději - maďar nechce pouštět informace

Myslím, že omezením ve vysílání to být nemůže. Já s CI+ modulem od Lica jsem nikdy to hlášení v prvních vteřinách nahrávky nepozoroval. Navíc N.O.Vcz i Peter píší, že stačí o pár vteřin nahrávku přetočit dopředu. Problém je jen s těmi prvními několika vteřinami nahrávky a jen v případě modulů (firmwaru) UPC.

Skutečně to vypadá, že viníkem je ten dlouhý "autentizační" proces. Ten v dřívějších firmwarech nebyl.

Zdá se mi, jakoby při zapnutí (na základě času naplánovaného nahrávání) přímo na kódovaný program, modul set-top boxu řekne, že je již inicializován, set-top box pak, nic netuše, začne hned nahrávat, ale plně dekódovat modul začne až ve chvíli, kdy vypíše tu hlášku "autentizace úspěšná".

 

Tak mě napadá - N.O.Vcz a peter: máte Technisat v standby módu "rychlý start"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter

Ne, mód rychlý start nemám. Je to opravdu tou prodlevou autentizace, teď jsem si to potvrdil - napíši kompletní příspěvek pro přehlednost

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Jen na zkoušku - zkus přepnout do módu "rychlý start". Samozřejmě, zvýší se tím mírně spotřeba energie ve standby, ale čistě teoreticky by to mohlo problém s podivnou autentizací modulů UPC řešit. Při probouzení z "rychlého startu" se možná nebudou znovu autentizovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter

TechniSat ISIO C DigiCorder - problém se spuštěním nahraného zakódovaného programu

Verze fw: 2.56.0.2(2465d)UL2,17-OBL3(385) - z 10.6.2013

1x Dekódovací modul CI+ Conax od UPC

verze sw: CNX-SECPLUS GRC-2.8.2.4

Modul zasunut do horního slotu 1

CI duální kódování nastaveno na "vypnuto"

 

Autentizací modulu vznikne prodleva, kterou přijímač vyhodnotí jako omezení pro zaznamenaný pořad a proto ta hláška. Pokud se rychloposuvem trošku záznam posune tak se normálně spustí. Vrácením na počátek záznamu se problém opakuje - buď se nevracet, nebo začátek odmazat (stačí několik sekund). Platí pro záznam spuštěný ze standartního "Standby"

Pokud je nahrávání spuštěno časovačem při zapnutém přijímači problém není

Elegantnější řešení (od "Kodl") je přepnutí Standby do módu "rychlý start" kde žádný problém není, ovšem za cenu vyšší spotřeby z 1,2W na 7,7W (se zapnutými hodinami) ?!.........

V každém případě je to problém dekódovacího modulu CI+ Conax od UPC a jeho prodlevou s autentizací, se softwarem TechniSat ISIO C DigiCorder.

Děkuji všem za rady a pokud budou další poznatky dám vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Díky za shrnutí!

Jsem rád, že nastavení standby na "rychlý start" to řeší.

 

Stejně bys asi nakonec u režimu "rychlý start" skončil. Ze začátku jsem se taky snažil šetřit energii, ale komfort rychlého startu (s hodinami :-) ), možnost vzdáleného ovládání z android aplikace a hlavně zapnutého DLNA/uPnP serveru jednoznačně převážila.

V domácí síti máme několik zařízení (notebooky, telefony), u kterých je fajn mít možnost si pustit z TechniSatu přes uPnP ať už nahrané pořady nebo živé vysílání.

 

Od Windows 8 výše navíc nemusíš nic instalovat. TechniSat se ti nabídne přímo v průzkumníkovi a můžeš hned přehrávat (včetně živého vysílání, jak jsem psal, pokud v settopboxu povolíš livestream). Využíval jsem toho teď mocně při sledování olympiády, když se rodina chtěla na TV dívat na něco jiného. Spustil jsem notebook pustil jsem livestream (využívá druhého tuneru set-top boxu, pokud je v tu chvíli volný).

Živý stream přes uPnP není úplně bez much. V případě, že máš v set-top boxu osazené dva moduly a chceš sledovat kódovaný kanál přes live stream, tak se to nějak pohádá. To ale není tvůj případ, protože jsi říkal, že máš jen jeden modul. S jedním modulem nebudeš mít problémy ani s těmi kódovanými.

Pozn.: Já sice mám v set-top boxu osazené dva moduly, ale livestream pro nekódované programy funguje bez potíží i v této konfiguraci - toho jsem využíval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rychlý strat to sice řeší, ani zvýšená spotřeba by mě nevadila, ale co nezkousnu je neustálý běh ventilátoru co pořád hučí ... a to si myslím, že pokud neběží server nebo se nenahrává, tak ten ventilátor běží celkem zbytečně.

Dokázal bych to modnout, aby ventilátor běžel pouze když podsvit on/off tlačítka je modrý, ale pořád mám záruku, takže do toho nepolezu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter

Tak to jsem nezaregistroval. Teď jsem se na to díval a naprostý klid. Přijímač je ve "standby -rychlý start" (červený podsvit). Pokud na něj položím ruku je o poznání teplejší než býval ve standartním režimu což je pochopitelné. Faktem je, že pokud je v činnosti tak nevím - nesoustředil jsem se na to. Přijímač je ve skříňce za matnými skleněnými dvířky, takže i při činnosti asi nic slyšet nebudu.

 

Zpět - omlouvám se! Byl jsem to ještě jednou zkontrolovat a opravdu pokud jsem vrazil hlavu do skříňky a dal ucho na přijímač - ventilátor běží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cele riesenie pre 2tunerove nahravanie je divne.

shit Kanyon ktory dava UPC zvladne nahravat 4 programy, alebo aspon 2 s jednou kartou. neviem ako na tom je kanyon pre HD ale ten tiez tusim nahrava 2 programy s 1 kartou bez problemov. ine zariadenia to nezvladaju lebo nieco.

znamena to, ze kanyon porusuje licencne podmienky, je to technologicky HighEnd alebo to nahravanie sabotuje UPC ?

zaujimalo by ma, ci v zahranici tiez maju problemy pri nahravani a pouziti CI+ modulov.

 

berte to len ako povzdych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...