Přejít na obsah

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl
Diky za pomoc, zalohovani i obnova funguje. Opet se ukazalo, ze komunita je uzitecnejsi nez distributor :-)

Jen pro doplnění - ten návod na stránkách distributora je, ale je bohužel uveden jen v záložce "Podpora" u modelu TechniStar K2 ISIO.

Viz také příspěvek "pukace" zde v sousedním tématu.

Mé doporučení zálohovat pouze seznam stanic (a ne kompletní nastavení) - viz můj příspěvek v tomtéž tématu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Dobrý den,

hodlám si koupit Digit ISIO C a hledám v návodu jak se prochází v nahraném záznamu, konkrétně jak budu přeskakovat reklamu. Bohužel v návodu, který je ke stažení nenacházím možnost posunu po časové ose o X minut. Na starých rekodérech jsem měl možnost poskočit např. o 6 minut vřed, pak o 20 sec. dozadu a zbytek 2x rychlo-posunem vřed, takže jsem reklamu přeskočil během 2-4 vteřin (mnohdy i rychleji, protože reklamy jsou u daného konkrétního pořadu/filmu většinou stejně dlouhé a tak když skáču podruhé už vím přesně kolik). Úplně stejně to funguje na nové televizi, která umí také nahrávat. Má vůbec ISIO takové možnosti nebo bude nutné 10 vteřin přetáčet 64x rychlostí vpřed pak se dalších 10(a více) vteřin vracet asi 4x-16x zpět, protože při takové rychlosti 100% nechytím konec a na závěr X vteřin hledat začátek (po reklamě), protože při zpětném posunu samozřejmě opět nechytím to správné místo...

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha, Černý most I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Na dálkovém ovládání jsou tlačítka pro rychlé převíjení. Každé stisknutí zrychlí převíjení tj. 2x - 4x - 16x - 64x a pak každé další stisknutí provede skok o 10minut. Celovečerní film je tak možné přeskákat během pár vteřin.

Pokud tedy přeskakuji reklamy, tak pětkrát stisknu převíjení a tím přeskočím o 10 minut a pak už jemněji převinu vpřed nebo vzad - dle délky reklamy.

 

Pozn.: UPC v kabelu šíří některé programy, které UPC sama na svém zařízení přepočítává z původního SD rozlišení do HD rozlišení (provádí upscale). Tyto uměle přepočítávané programy mají oproti nativním HD programům nějaké specifikum. Zřejmě neobsahují časové synchro-pakety (viz problém, který se tu v sousedním tématu řešil s TV Panasonic).

Na TechniSatu bez problému lze záznamy těchto programů převíjet, ale ta absence synchro-paketů neumožňuje set-top boxu v průběhu převíjení zobrazovat náhled obrazu. Na SD programech i nativních HD programech (ČT1 HD, HBO HD, atd.) převíjení s náhledem obrazu funguje korektně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě bohužel nepotěšilo. Některé reklamy jsou 8 minutové, tam se 10 min. skok vyplatí, ale jindy jsou kratší 6 minutové a nebo někdy udělají jenom takový 2-3 min. šot (např. rychlé zprávy), takže skok o 10 minut vpřed a odvíjení vzad je kontraproduktivní a je to prostě na koncový produkt látkové výměny. Bohužel TS Digit ISIO je aktuálně jediný videorekordér, který má pro mě význam kupovat, takže bohužel kupuji to nejmenší zlo... Mimo jiné na TV, kterou nyní na nahrávání používám jsem se s problémem absence náhledu při převíjení nesetkal, zřejmě dobrý software/firmware ;-) ...

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha, Černý most I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Až budeš přístroj mít, zjistíš, že žádný problém neexistuje.

Zrovna na převíjení jsem nikdy nenadával. Funguje perfektně!

Prostě přetáčíš tak rychle jak potřebuješ, takže není problém ani minuta, ani dvě, ani pět, ani deset ani padesát.

Jestli ty se náhodou nesnažíš najít problém tam, kde není! ;-)

 

Mě spíš o dost více trápí fakt, že v aktuální verzi firmwaru Digit, Digicorder a nyní i TechniStar K2, je nějaká nově zavlečená chyba v zobrazování diakritiky v doplňkových informacích v detailním zobrazení textu EPG (zhruba od třetího řádku textu - viz příklad, který tu už někdo jiný publikoval). Doporučuji tedy zatím neaktualizovat firmware na nejnovější verzi. Problém jsme společně s dalšími členy zde z fóra TechniSatu již hlásili. Snad tedy přijde náprava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak diakritika je pro mě zase minoritní problém, stejně tak problémy v označování a detekci konfliktů v časování, i když to je už zásadnější. Přístroj budu mít prioritně na nahrávání a přehrávání s případným střihem, proto je způsob pohybu v záznamu pro mě zásadní. Počítám, že někdo má přístroj jako STB k TV bez DVB-C a tedy EPG(SFI) jej trápí víc. Já rekordér kupuji, protože v současné chvíli nemůžu nahrávat dva a více pořadů zároveň, což je dost často. Vzhledem k tomu, že 90% pořadů jsou seriály, a že mám DVB-C TV s EPG a Smartphone, kde si případně na ČSFD najdu mnohem lepší popis jak v EPG + reakce lidí, tak mě diakritika na rekordéru až tolik nepálí, i když samozřejmě očekávám nápravu v novém FW. Aktuálně nejnovější FW naopak budu aktualizovat, neboť jsem čekal, kdy se najde videorekordér, který zvládne u CI+ bezproblémové nahrávání, přehrávání a sledování dvou kódovaných HD programů a to tento FW zjevně na řeší...

 

Ne, nehledám problémy kde nejsou. Stejně jako mě vadí, že s příchodem DVB se přestali vyrábět TV s plnohodnotným dvou-tunerovým PIPem, přičemž cena tuneru je vzhledem k ceně televizoru (přístroje za víc jak 20000Kč) velmi malá až zanedbatelná, tak mě vadí, že musím dělat něco (z mého pohledu) pomaleji a nešikovněji než jsem zvyklý. Navíc, když u jiných přístrojů je to běžná věc... V době, kdy končil analog, tak skoro každá druhá TV byla dvou-tunerová s PIPem, ale s příchodem DVB jako by plnohodnotný PIP bylo něco zakázaného a zpátky na stromy... Prostě jsem si na něco užitečného zvykl, a když musím jím o krok zpět, tak mě to samozřejmě vadí (Kupředu levá, kupředu levá, zpátky ni krok...) . Rekordér stejně kupuji, protože nic lepšího za rozumnou cenu není (Pokud ovšem vůbec existuje něco lepšího za cenu nerozumnou. Tak poctivě jsem nehledal.) . Udělám ovšem jeden pokus. Až si přístroj pořádně osahám, tak napíšu na Technisat a/nebo Omko prosbu, jestli by nerozšířili možnosti přehrávání a případně co ještě objevím (Asi nic dalšího, protože vše ostatní, alespoň dle návodu, vypadá dobře. Hlavně se mi líbí a budu na 100% využívat přejmenování záznamů.), že by se dalo vylepšit. Tím nic nezkazím a jistá naděje, byť velmi malá, tu je...

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha, Černý most I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
...Aktuálně nejnovější FW naopak budu aktualizovat, neboť jsem čekal, kdy se najde videorekordér, který zvládne u CI+ bezproblémové nahrávání, přehrávání a sledování dvou kódovaných HD programů a to tento FW zjevně na řeší......

Myslím, že problém kompatibility dvou současně vložených modulů UPC CI+ vyřešil už ten firmware předchozí (před tím aktuálním). Teď nemám čas to dohledávat, ale psal to tu "quadra".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
... Stejně jako mě vadí, že s příchodem DVB se přestali vyrábět TV s plnohodnotným dvou-tunerovým PIPem...

Panasonic myslím má modely TV s dvěma tunery, tedy i s možností PIP a současného nahrávání a sledování jiného programu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvoutunerové TV má opravdu Panasonic a Samsung (už v loňské řadě), ale pouze u nejvyšších modelů.
Odpověď:

- na první větu souvětí: Bohužel, moc pozdě... navíc opravdu mají 2xDVB-C s CI+ sloty?

- na druhou větu souvětí: No právě, jen velké úhlopříčky (47"+) a ceny (+-40000Kč)...

 

--------

 

Když už si tady tak povídáme, padla v diskuzi otázka:

jde nějak udělat downgrade fw.?
Odpověď by mě také zajímala...
  • 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha, Černý most I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...