Přejít na obsah

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Stále nic.

Přes své kontakty jsem se minulý týden dotázal na ten slibovaný nový firmware přímo v Technisatu.

Ptal jsem se konkrétně na port "satelitního" firmware 2.57.x a fíčur s ním spojených (např. podporu funkce vytváření vlastních tematických kanálů) pro kabelové varianty přístrojů ISIO.

V satelitních variantách je ten firmware už od 20.11.2013.

 

Bohužel, daný firmware prý vyřadili z plánu.

Je možné, že tím mysleli vyřazení tohoto jednoho konkrétního firmware a že jednu verzi prostě u kabelových variant přeskočí. V březnu mohou vydat zcela novou verzi, ovšem, i když nový firmware vyjde, stále nevíme, zda přinese nějaké zlepšení kompatibility s CI+ moduly UPC (těmi novými). Moc bych tedy na to nespoléhal.

 

V prostředí německých kabelových televizí evidentně TechniSat se svými settopboxy problémy nemá.

Do řešení kompatibility settopboxu konkrétně s CI+ moduly českého UPC nic TechniSat netlačí. Těch dražších dvoutunerových (dvou CI-slotových) settopboxů "ISIO C" se tu prodá příliš málo na to, aby to TechniSatu stálo třeba i jen za to provést diagnostiku problému kompatibility. Stále se ani neví, na čí straně je problém. Jestli jde o problém výrobce modulů (SMiT) nebo výrobce settopboxu. Leccos však naznačuje fakt, že s moduly Conax CI+ výrobce Neotion problémy v "ISIO C" nejsou.

Kdybych se dozvěděl něco nového, samozřejmě napíši to sem.

 

Jen shrnu pro ostatní:

Situace stále je taková, že "ISIO C" lze provozovat v síti kabelové TV UPC, ale dva současně vložené CA moduly UPC CI+ se v přístroji nesnesou.

Možnosti pak jsou dvě:

1) provoz pouze s jedním modulem UPC CI+ s tím omezením, že nepůjde nahrávat/sledovat dva kódované programy současně (probíralo se výše v tomto tématu)

nebo

2) provoz s alespoň jedním starým "neplusovým" CA modulem UPC "CI" (dodávaným spol. Lica), který se v "ISIO C" současně s tím novým CI+ modulem bez problémů snese (tak to provozuji já, protože z minulosti neplusový modul od spol. Lica doma mám).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter

Zdravím a zapojuji se do diskuze.

Mám jeden zásadní zde nepopsaný problém. Moc sice nenahrávám pořady, ale pokud nahraji kódovaný program (konkrétně HBO, Film+), zobrazí se mně u nahraného pořadu hláška "Z licenčních důvodů je možné záznam přehrát pouze do 90 minut po vysílání". Programováno přes EPG (SFI). V přístroji je jeden modul CI+ od UPC. Nechápu smysl tohoto omezení. Pokud by šlo o omezení kopírování nebo určitá delší doba pro přehrání záznamu - tak prosím ale 90 minut!? Má s tím někdo nějakou zkušenost?

Jinak vše funguje perfektně, maximální spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Jakou máš verzi firmware?

Já se s touto hláškou za těch několik let, co mám doma Digit ISIO C, nesetkal.

Nepochopil jsem z tvého popisu, jestli se hláška jen objeví, ale nijak tě pak neomezuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter

Právě že omezuje - prostě opravdu nelze přehrát - fyzicky záznam existuje ale nelze spustit!

Verzi firmwaru zjistím a ozvu se , ale přístroj mám od 10.4.2013 a již jednou byl firmware aktualizován. Byl jsem z toho velice překvapen a nějak tuším že problém bude asi v modulu a jeho nastavení u UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Já mám v Digit ISIO C firmware 2.56.0.2-2506b (25.07.2013).

Ty zřejmě máš Digicorder, soudě podle verze firmware.

Já jsem se ale ani v předchozích verzích firmware s touto hláškou nesetkal.

 

Je fakt, že já mám oba moduly kupované od spol. Lica. Jak ten starší neplusový tak i ten novější "plusový". Přímo od UPC nemám žádný. Modul UPC CI+ si občas půjčuji na otestování a zjistil jsem, že má určitá specifika oproti Lica CI+. UPC CI+ se inicializuje déle a otravuje s hláškami - něco jako "probíhá autentizace" a pak "autentizace úspěšná". Přesto si myslím, že tvůj problém s tím nutně nemusí souviset.

 

Teoreticky může hrát roli nastavení "dualdecrypt". Tam je možné nastavit "auto" nebo "CI1" nebo "CI2" nebo "CI1 + CI2" nebo "vypnuto". Já mám dualdecrypt nastavený na "vypnuto" (nevím přesně, jak je to tam v menu označené, nemám to teď před sebou).

 

Moduly Conax CI+ obecně, kvůli licenčním podmínkám, neumožňují dekódovat dva programy současně, takže nastavení na "vypnuto" je správně. Pokud bys tam měl nastavení jiné, mohlo by to přístroj "mást". Mohl by si na základě toho nastavení myslet, že je v jeho silách nahrávat současně dva kódované programy i když to tak ve skutečnosti není. O nahrání se pokusí, ale nahrávka bude zakódovaná a později nepřehratelná. Přepni na "vypnuto".

 

V případě toho záznamu, se kterým máš problémy - nebyl náhodou ten záznam pořízen v souběhu s nahráváním nebo sledováním jiného kódovaného programu? Psal jsi, že máš v přístroji jen jeden modul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Řekl bych, že tohle je jedna z "příjemných" funkcí CI+ :roll: a to omezení zadává majitel stanice, nikoliv UPC. Co tím ovšem sleduje, to nechápu.

Myslím si, že v síti kabelové UPC se zatím omezující "CI+" příkazy nešíří, jinak bych se s nimi už setkal. Poměrně často nahrávám z HBO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter
Já mám v Digit ISIO C firmware 2.56.0.2-2506b (25.07.2013).

Ty zřejmě máš Digicorder, soudě podle verze firmware.

Já jsem se ale ani v předchozích verzích firmware s touto hláškou nesetkal.

 

Je fakt, že já mám oba moduly kupované od spol. Lica. Jak ten starší neplusový tak i ten novější "plusový". Přímo od UPC nemám žádný. Modul UPC CI+ si občas půjčuji na otestování a zjistil jsem, že má určitá specifika oproti Lica CI+. UPC CI+ se inicializuje déle a otravuje s hláškami - něco jako "probíhá autentizace" a pak "autentizace úspěšná". Přesto si myslím, že tvůj problém s tím nutně nemusí souviset.

 

Teoreticky může hrát roli nastavení "dualdecrypt". Tam je možné nastavit "auto" nebo "CI1" nebo "CI2" nebo "CI1 + CI2" nebo "vypnuto". Já mám dualdecrypt nastavený na "vypnuto" (nevím přesně, jak je to tam v menu označené, nemám to teď před sebou).

Vyzkouším

Moduly Conax CI+ obecně, kvůli licenčním podmínkám, neumožňují dekódovat dva programy současně, takže nastavení na "vypnuto" je správně. Pokud bys tam měl nastavení jiné, mohlo by to přístroj "mást". Mohl by si na základě toho nastavení myslet, že je v jeho silách nahrávat současně dva kódované programy i když to tak ve skutečnosti není. O nahrání se pokusí, ale nahrávka bude zakódovaná a později nepřehratelná. Přepni na "vypnuto".

 

V případě toho záznamu, se kterým máš problémy - nebyl náhodou ten záznam pořízen v souběhu s nahráváním nebo sledováním jiného kódovaného programu? Psal jsi, že máš v přístroji jen jeden modul.[/quote ]

 

Ano, jedná se o DigiCorder

DigiCorder ISIO C je zapojen paralelně s televizorem a při záznamu byl pouze v běhu jen ISIO C. (V televizi mám další modul takže pokud nahrávám tak sleduji jen TV.) Každopádně ještě jednou děkuji za radu, vše vyzkouším a dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...