Přejít na obsah

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

O víkendu jsem otestoval firmware 2.56.0.1 (2413) z 13.3.2013, který přinesl set-top boxu Digit ISIO C následující novinky:

1) Live TV uPnP streaming.

2) Watchmi ... integrovány programy internetové (on-demand) televize Watchmi

 

ad 1) Streaming živé TV

... užitečné zejména pro ty uživatele, kteří doma nemají dostatek televizorů a chtějí paralelně, na jiném zařízení sledovat jiný živý TV program než běží na TV (stb) - např. na telefonu, tabletu nebo PC.

 

ad 2) internetová televize Watchmi je německá a také se zaměřuje jen na německého diváka.

Pro mě osobně tato novinka ve firmware představuje jen náhled do budoucnosti technologií TV. Programy Watchmi jsou do set-top boxu integrovány naprosto příkladně. Objeví se v běžném seznamu programů i v EPG. Člověk ani nepozná, že přešel mezi standardním programem kabelovky (DVB-C) a programem internetové televize Watchmi. Mile překvapil i rychlý náběh programů watchmi - žádné dlouhé "bufferování" - náběh srovnatelný s kódovanými DVB-C programy, tj. cca. 3 vteřiny.

Kéž by takhle byly jednou integrované do set-top boxů i internetové videopůjčovny jako je Netflix!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník

Dobrý den. Skutecne se Vam podarilo rozchodit LiveTv?

Mam iPhone, iPad, nainstalovan program na obou

MyTechnisat, ale tuhle funkci se mi zprovoznit nepodarilo - aplikace nevidi zadne nahravky.

zkousel jsem Technisat pripojit jak na wifi, tak k netu kabelem, domnivam se

ze jaem postupoval pri nastaveni dle navodu.

Vzdal jsem to v domneni, ze je treba mit jiny pristroj s internim hd.

zkousel jsem usb. klicenku, sd kartu a externi hdd, na externim hd jsem v zoufalstvi

vytvoril i adresare pozadovane aplikaci, nahral do nich i obsah...

 

Diky za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Aktivoval jste funkci live-TV streamování v menu Nastavení / Speciální funkce / uPnP?

Nemám doma ani jedno zařízení od Applu, takže nemám jak ověřit, ale dočetl jsem se na TVFreaku, ve vláknu věnovanému satelitnímu bratříčkovi (Digit ISIO S1), že pro příjem toho živého uPnP streamu na iPadu používají aplikaci AnyPlayerHD.

Pro ověření funkčnosti uPnP včetně živého streamování TV na PC (ve stejné síti) lze použít aplikaci XBMC (client) nebo VLC Media Player.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Děkuji za rychlou odpověd. Po napsani příspěvku a usnuti obou děti mi to nedalo a pátral jsem na technisatu. Jejich video z nastavení mi objasnilo, jaky jsem tydlyt a uz to funguje. Nicméně ještě jednou děkuji za odpověd. Předpokládám ze problém s hlaskou video lze přehrát pouze 90 minut od nahrání ( hbo) je z podobného soudku - někde jsem něco špatně nastavil. Jinak je technisat špičkove zařízení...

Pekny den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

tak jsem u digicorderu narazil na další "nedomyšlenost" v jinak dobře fungujícím přístroji ... když jsem připojen přes HDMI i SCART, tak na SCARTu prostě není obraz, když TV která je připojena přes HDMI je přehozena na jiném vstupu, tak nějak to postrádá smysl mít na přístroji dva výstupy, snad jedině až se němečtí soudruzi rozhoupou a udělají update na digicorder kde bude streamování po LAN.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Streamování po LAN už je k dispozici od března (viz příspěvky přímo v tomto tématu, těsně nad tvým).

 

Co se týče výstupu SCART - v manuálu je napsáno, že můžeš nastavit výstup buď EuroAV (SCART) nebo HDMI/YPbPr.

I v menu Nastavení je zřejmé, že se ty dvě volby navzájem vylučují, protože se ti volby specifické pro ten či onen zvolený mód výstupu zašedí.

 

Je to běžné. Když si koupíš DVD nebo BD přehrávač, bude to tam také tak.

SCART je na dnešních přístrojích už spíše jen jako bonus kvůli zpětné kompatibilitě, protože stále se najdou tací, kteří nemají digitální TV s HDMI vstupem. Není tam v roli "druhého výstupu" ale "alternativního výstupu".

 

Nenapsal jsi, co tím dvojím připojením vlastně sleduješ. Pokud chceš připojit ještě jednu TV (se stejným obrazem), tak máš násl. možnosti:

a) propojit jednu TV HDMI kabelem a druhou komponentními kabely YPbPr - tyto dva výstupy by současně fungovat měly (i když jsem to nezkoušel)

b) pořídit si HDMI rozbočovač/switch (viz můj příspěvek v tomto tématu: http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=4575#p69780).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- update se streamováním po LAN je pro digit ne pro digicorder, zajímavé že němec si svůj top model nehýčká lépe

viz. https://www.technisat.com/de_DE/DigiCor ... -downloads

 

- co je v menu vím moc dobře, ale i když nastavíš jako výstup scart(576i) a přepneš tv připojenou přes hdmi na jiný vstup, tak se stejně scart vypne, resp. je tam jenom grafika menu, ale ne samotný program ... prostě jim to nastavování nefunguje

 

- na komponentní kabely kakám, další aktivní splitter s dalším adaptérem kupovat taky nehodlám, pasivní switch bude o ničem, takže vyčkám na streamování jestli se němec někdy rozhoupe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Kodl

Já streaming nevyužívám, ale sleduji paralelně vedle upczone ještě i téma o satelitním bratříčkovi "Digit ISIO S" na serveru tvfreak. Tam jsem si všiml, že tento problém řešili viz strana 256 tématu "TechniSat Digit ISIO S1 - zkušenosti". Někteří uživatelé také měli problém se streamováním kódovaných programů, ale byl postup, jak to vyřešit.

Velmi pravděpodobně to fungovat má (alespoň na tom satelitním). Předpokládám, že máš 2 moduly s dvěma kartami?

Na čem jsi to streamování zkoušel přijímat? Pomocí MyTechniSat App na Androidu nebo iPhone nebo nějakým jiným DLNA clientem?

Vyzkouším to doma na svém Digit ISIO C a dám ti vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Zkoušel jsem teď ten Live TV Stream. Konkrétně pomocí VLC Media Player (Win7 PC).

Vypadá to skutečně na chybu ve firmwaru, zřejmě stejnou, s jakou bojují uživatelé satelitního ISIO S na tvfreaku (viz můj odkaz výše).

Zjistil jsem (stejně jako ty, N.O.Vcz), že když ve VLC playeru zvolím nekódovaný program, stream funguje.

Když zvolím kódovaný program, VLC player buď nic nevypíše a samovolně se přesouvá v seznamu na další programy nebo vypíše "resource conflict - streaming not possible" a tím skončí. I když pak přepnu na nekódovaný program, nějak to zlobí. Časem se to ale samo chytne.

Nechal jsem se inspirovat radami na tvfreaku, zkusil jsem v menu ISIO provést reset modulů. Světe div se, hned po resetu se mi ve VLC playeru podařilo přijímat živý stream kódovaného Filmboxu :shock: . Stačilo pak ale přepnout na jiný kódovaný program a zase to začalo zlobit.

Šel jsem v diagnostice ještě trochu dál.

Vypnul jsem ISIO do "rychlého" standby (tím zůstane jeho uPnP server dostupný) a vyndal jsem z něho jeden ze dvou modulů.

A ejhle! :idea: V tu ránu ve VLC playeru fungovalo naprosto vše - kódované i nekódované programy. Bez zaváhání. :!:

Nezáleží na tom, jestli v ISIO nechám starý modul TechniCrypt nebo nový modul SMiT. Prostě, když je vložený v ISIO jen jeden modul, Live TV Stream funguje bez problémů.

ISIO nemusí být ve standby, může běžet, ovšem v tom případě na něm musí být naladěný některý z nekódovaných programů. Logicky, chceme ten jeden vložený modul nechat volný, aby mohl být využit pro dekódování programů pro Live TV Stream (Live Stream použije druhý tuner ISIO).

V případě satelitního bratříčka ISIO S (podle diskuze na tvfreak) Live TV Stream v předchozím firmwaru fungoval správně, bez nutnosti šaškovat s moduly. V tom jejich novějším firmwaru se jim to ale chová stejně hloupě, jako nám nyní v ISIO C. Tak musíme doufat, že to dají Němci v následujícím firmwaru zase zpátky do pořádku. Takhle je to nepoužitelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...