Přejít na obsah

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl
jediný co mě na tom Technisatu zaráží, že neumí zobrazit klasickou tabulku EPG z které by bylo na první pohled viditelný program na další cca 2 hodiny a jejich překrývání (jak to má Kaon), sice je to spíš o zvyku, ale mohli by to nabízet jako jednu z možností k tomu jejich zobrazení

Jestli myslíš přehled, kterému se říká Timeline, tak souhlas - taky mě to překvapilo, že TechniSat prostě tento typ přehledu neuznává. Já jsem byl na Timeline zvyklý z EPG své Sony TV. S mým tátou (taky má TechniSat, jen satelitní) vedeme dodnes spory o to, které zobrazení EPG je lepší. On tvrdí, že by to "technisaťácké" zobrazení v žádném případě neměnil. Když se měl orientovat v EPG na mé Sony TV, tak mu vadilo, že v Timeline přehledu jsou názvy pořadů zkrácené, takže, obzvláště u "krátkometrážních" pořadů, jimž v timeline odpovídá také "krátkometrážní" :) zobrazovací pole, musíš na pořad najet kurzorem, abys vůbec zjistil, co je to za pořad. Je fakt, že ten EPG přehled TechniSatu (s těmi "progress bars") má i své klady. Obzvlášť užitečný mi přijde ten přehled "Příští" (na žlutém tlačítku).

Timeline přehled bych rozhodně také uvítal - alespoň jako doplňující volbu zobrazení. Třeba podobně, jak je to v programu DVBViewer (pohled "Časová osa"), jehož autor s TechniSat dlouho a úzce spolupracuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
jako se v popisu píše "možnost vzdáleného nastavení nahrávání" ... nějak se o tom nikde v manuálu nepíše. Na portu 9100 je konfigurace twonky media serveru a to je tak všechno o čem se manuál zmiňuje.

V předchozích verzích SW na Digit ISIO to fungovalo stejně, jako u přijímače TechniStar K1 (viz má recenze - obrázek 6) - jen to bylo natvrdo na portu 80. Abyste mi věřili - všimněte si, že je tato funkce zmíněna i v prvním odstavci na doposud nezaktualizované anglické stránce.

V menu v nové verzi SW bylo nastavení vzdáleného přístupu (tj. povolení a nastavení hesla) nahrazeno nastavením "MyTechniSat". Souvisí to s tou novou možností nastavovat časovače vzdáleně ze smartphone aplikace MyTechniSat-App. Nemám Applí ani Androdí telefon, takže jsem neměl možnost vyzkoušet. Pokusím se ale ověřit, jestli zůstala i původní možnost nastavovat nahrávání přes webový prohlížeč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Digicorder je doma, po zapnutí se hodlal aktualizovat přes net, ale neaktualizoval se na nejnovější verzi, kterou mají na webu, zajímavé ... nicméně v té verzi fw. co mám je web rozhraní DVR opravdu na portu 80.

Zatím jsou dojmy hodně pozitivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

aktualizoval jsem na nejnovější verzi, nastavení časovače přes web už dostupné není, ale jejich funkci nahrazují zřejmě programy TechniPort a MediaPort co jsou na stažení na stránkách Technisatu, budu testovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Mediaport je starší prográmek na kopírování nahrávek po síti.

TechniPort je novější prográmek, který kromě toho umožňuje i manipulaci se seznamy TV a Radio programů + internetových odkazů.

Pokud si vzpomínám dobře, ani jeden z těch dvou programů nenastavuje časovače.

Funkci původního vzdáleného webového nastavení časovačů (nahrávání) nahradili, jak už jsem psal, tím "MyTechniSat" přístupem z aplikace MyTechniSat-App (zatím pro iOS, tj. iPhone a iPod). Píší, že na verzi pro Android se pracuje. O verzi pro PC/web nikde ani zmínka - ohledně toho jsem včera poslal na support dotaz a čekám na odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

včera po update fw. skrz USB se mi stb vrátil do továrního nastavení, takže všechno ladění a rovnání znovu ... to je normální?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Ano, je to normální. Některý update fw vyvolá automaticky tovární nastavení a některý ne. V každém případě ale je doporučované provést tovární nastavení VŽDY, i když si to update fw přímo sám nevyžádá. Předejdeš tím případným pozdějším problémům, kdy budeš hledat ducha - zakletý, víceméně náhodný problém. Příště doporučuji:

-zálohuj seznam programů a internetové záložky pomocí aplikace Techniport

-zaktualizuj sw

-proveď tovární nastavení

-vrať seznamy ze zálohy

Dříve se dělaly zálohy seznamů na USB pomocí nastrčení prázdného souboru dbdump s tím, že pro návrat se poté použil soubor dbload. Zálohování pomocí aplikace Techniport sice nemám vyzkoušené, ale mělo by být ve finále jednodušší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

pár poznatků:

- určitě bych TechniPort Plus použil na zálohu uspořádání programů, nicméně ten s novým fw. taky nefunguje ... hází to hlášku o nekompatibilitě se software zařízení když se chceš připojit. Snad to němečtí soudruzi dají do příštího update do pořádku, Techniport Plus je ostatně jen v beta verzi.

- český překlad menu si nějak plete MB a GB a jiné vtipné překlady (ale celkově ok), byla docela prdel když jsem udělal nahrávku, délka 2h v HD a koukám že má 7,5MB :lol:

- rychlý posun v přehrávaném záznamu (třeba když chci přeskočit reklamu), někdy je s náhledem (třeba na CT) a někdy bez (třeba Prima), obojí HD tak netuším proč jednou s a podruhé bez :scratch:

- obraz na SCART je jen v případě, že je nastaveno výstupní rozlišení 576i i na HDMI, trochu nepraktické i když na to mají na ovladači extra tlačítko a nemusí se do menu

- Digicorder vidí všechny PC v síti a jejich sdílené složky, to je hodně dobrý třeba na kopírování z HDD PC, obráceně to nejde jedině přes MediaPort program běžící na PC

- hrátky s UPNP serverem jsem ukončil, i když mám věci na disku nějak uspořádany ve složkách, Twonky si to nějak sám přechroustá a při tom to rozhází, navíc klienti nemůžou kopírovat na server ... to není chyba Technisatu, ale celé praktické využití UPNP/DLNA je dost o ničem. Ideální stav by byl kdyby všichni v síti viděli na HDD všech zařízení a mohli volně číst a zapisovat.

- perfect recording v čechách asi nebude mít moc využití, klasicky nastavený přesah času nahrávání před a za to jistí

- obraz z HD zdrojů v 1080p je opravdu dobrý, SD se snaží udělat upscale tak, aby výsledek byl spíš ostřejší obraz, to se mu daří, ovšem můžou vznikat artefakty, viditelné třeba na info grafice CT24, v běžném SD vysílání to je ok.

- HDMI výstup používá RGB video úrovně tj. 16-235 což je dobré pro video obsah, nicméně to dělá menší problém při prohlížení obrázků, které jsou samozřejmě v plném 8-bit rozsahu 0-255, musí se přepočítat na video úrovně a při tom se to rozplizne (zase je to viditelné jen z blízka na testovacích 1080p obr., na běžných fotkách pozorovaných z normální vzdálenosti to není poznat a obraz vypadá dobře)

- SFI je po zvyknutí si na jiný způsob zobrazení opravdu dobré, vyhledávání v EPG datech podle názvu je taky hodně šikovné

- reakce na dálku jsou rychlé, žádné výpadky signálu po HDMI, prohlížeč www je relativně použitelný, EPG data jsou dostupná rychle po zapnutí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

ad kompatibilita aplikace Techniport) Zajímavé, mně aplikace Techniport proti mému Digit ISIO C funguje - jak proti aktuální verzi FW (prosincová, co je teď na webu Technisatu), tak i předtím proti předchozí verzi. Zrovna dnes jsem s ní přenášel filmy na PC. Že by rozdíl mezi fw pro Digit vs DigiCorder?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
- rychlý posun v přehrávaném záznamu (třeba když chci přeskočit reklamu), někdy je s náhledem (třeba na CT) a někdy bez (třeba Prima), obojí HD tak netuším proč jednou s a podruhé bez :scratch:

Taky jsem na to narazil a vysvětlil jsem si to tím, že v jednom případě zároveň přijímač nahrával, takže asi automaticky náhled při převíjení nedělal aby zredukoval přístupy k disku. Beru to, že ten malý diskomfort je lepší, než potenciální zásek nahrávky. Zaměřím se ale teď na to detailněji a zkusím vysledovat, jestli ty souvislosti jsou skutečně takové.

- hrátky s UPNP serverem jsem ukončil, i když mám věci na disku nějak uspořádany ve složkách, Twonky si to nějak sám přechroustá a při tom to rozhází, navíc klienti nemůžou kopírovat na server ... to není chyba Technisatu, ale celé praktické využití UPNP/DLNA je dost o ničem. Ideální stav by byl kdyby všichni v síti viděli na HDD všech zařízení a mohli volně číst a zapisovat.

Souhlas, taky mám raději sdílené složky než uPnP. Ten uPnP Twonky server na Technisatu je dostačující na to, aby se dala bez problémů z jiného zařízení v síti spustit nahrávka pořízená přijímačem bez toho, abys byl nucen ji nejdříve někam zkopírovat. Asi to ani nebylo míněné tak, že ten disk v přijímači se stane centrálním úložištěm tisíců souborů multimédií. Hodně vlastností Twonky uPnP serveru, včetně řazení do složek ale můžeš ovlivnit ve webové konfiguraci uPnP serveru, když si ji v menu zapneš. V ní je mnohem více nastavení než v menu přijímače.

V příštích verzích FW nás pravděpodobně čeká jedna užitečná vlastnost - možnost sledování streamu živého vysílání - přes síť - právě přes uPnP server. Vycházím z popisu a reakcí na nejnovější betaverzi FW satelitních bratříčků.

- HDMI výstup používá RGB video úrovně tj. 16-235 což je dobré pro video obsah, nicméně to dělá menší problém při prohlížení obrázků, které jsou samozřejmě v plném 8-bit rozsahu 0-255, musí se přepočítat na video úrovně a při tom se to rozplizne (zase je to viditelné jen z blízka na testovacích 1080p obr., na běžných fotkách pozorovaných z normální vzdálenosti to není poznat a obraz vypadá dobře)

Nikdy jsem si nevšiml nějakého rozpliznutí, ale ani jsem po něm nijak důkladněji nepátral a speciální testovací obrázky jsem přijímači nepředkládal - asi právě proto, že mi zobrazení fotografií (ze sdílených složek z PC) přišlo naprosto v pořádku (snad jen trochu v živějších barvách než na kalibrovaném IPS monitoru u PC). Zkoušel jsi v nastavení přepnout dočasně, na prohlížení fotek, rozhraní barev HDMI z auto na YCbCr 4:4:4? Na zobrazení JPG by to mohlo být lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...