Přejít na obsah

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník
ad kompatibilita aplikace Techniport) Zajímavé, mně aplikace Techniport proti mému Digit ISIO C funguje - jak proti aktuální verzi FW (prosincová, co je teď na webu Technisatu), tak i předtím proti předchozí verzi. Zrovna dnes jsem s ní přenášel filmy na PC. Že by rozdíl mezi fw pro Digit vs DigiCorder?

 

tak jsem to vyzkoušel ještě jednou ale jinak, zapnul jsem prvně digicorder a pak až pc, ověřil jsem, že ho router vidí jako zařízení na síti, pak jsem spustil techniport a funguje, jde stáhnout TV list a všechno ... možná se někdy stb nachází ve stavu kde se k němu nejde připojit nebo program je nutné spustit až je stb na síti, přisuzuju to beta stavu Techniportu, ale hlavní je, že to nějak funguje. Mediaport třeba fungoval vždy a nebylo nutné nic dělat extra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Souhlas, taky mám raději sdílené složky než uPnP. Ten uPnP Twonky server na Technisatu je dostačující na to, aby se dala bez problémů z jiného zařízení v síti spustit nahrávka pořízená přijímačem bez toho, abys byl nucen ji nejdříve někam zkopírovat. Asi to ani nebylo míněné tak, že ten disk v přijímači se stane centrálním úložištěm tisíců souborů multimédií. Hodně vlastností Twonky uPnP serveru, včetně řazení do složek ale můžeš ovlivnit ve webové konfiguraci uPnP serveru, když si ji v menu zapneš. V ní je mnohem více nastavení než v menu přijímače.

 

S webovou konfigurací si ještě někdy pohraju, stačilo by mi aby přijal strukturu adresářů jak je vidí prohlížeč v digicorderu, po rychlém průzkumu web konfigurace to nevypadalo, že to půjde.

 

Nikdy jsem si nevšiml nějakého rozpliznutí, ale ani jsem po něm nijak důkladněji nepátral a speciální testovací obrázky jsem přijímači nepředkládal - asi právě proto, že mi zobrazení fotografií (ze sdílených složek z PC) přišlo naprosto v pořádku (snad jen trochu v živějších barvách než na kalibrovaném IPS monitoru u PC). Zkoušel jsi v nastavení přepnout dočasně, na prohlížení fotek, rozhraní barev HDMI z auto na YCbCr 4:4:4? Na zobrazení JPG by to mohlo být lepší.

 

Fotky vypadají dobře o tom žádná, je to viditelné hlavně na testovacích obr., colorimetr jsem na to ještě nevytáhl, možná časem, ale nečekám, že by to nemělo být v pořádku co se týče gamutu.

Zkoušel jsem všechny nastavení, bez změny v zobrazení. Momentálně jedu na RGB vzhledem k různým zdrojům a nechávám stb, ať si ty barevné prostory přepočítá sám a TV dodává jen ten z nabízených nejlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Zdravím,

 

před pár měsíci jsem si pořídil TechnoTrend TT-3650 CI se kterým jsem nadmíru spokojen, co se týče nahrávání, co me ale štve, že v poslední době mi DVBViewer Recording Service nějak neumí nahrávat šifrované programy. Samotný DVB Viewer Pro to umí v pohodě. A jelikož si veškeré nahrávky nastavuji přes webové rozhraní (tedy na Recording Service), tak se ze zařízení stává pro mě bezcenný krám. Vím že existuje webserver i nad DVB Viewerem jako takovým, ale to rozhraní není prostě ono a ani jsem nezkoušel, zda problém zde přetrvává a rozhodně nemám chuť a náladu přeinstalovávat OS.

 

Vyhlídl jsem si tedy tento STB - TechniSat ISIO C a po dnešní návštěvě prodejny v Brně jsem poněkud zklamán, nakolik mi bylo řečeno že sice patří mezi špičku, ale díky tomu, že ja mám Connax CI+ modul spárován s kartičkou od UPC, tak veškeré nahrávky jsou šifrované. Lze tedy (když by to UPC neblokovalo) cokoliv nahrávat na externí zařízení (USB disk, flashku,...), avšak přehrát to bude možné jen v tomto STB. Je to údajně vlastnost CI+ modulů. Pokud bych měl starší CI modul, tak nahrávka je nešifrovaná a lze s ní dál pracovat na PC.

 

Máte prosím někdo s tímto zařízením podobnou zkušenost? Psalo se zde (ale jen okrajově), že nahrávky lze dešifrovat buď přímo, nebo později, pokud CAM modul není používán - tedy nenahrávám jinou šifrovanou stanici nebo se na jinou šifrovanou nedívám. Jak to tedy prosím je?

 

Prodavačem mi byl jinak doporučen na mé účely (občasné nahrávání dokumentů z History HD) STB s označením DreamBox, který má DVB-S a DVB-T tuner a lze do něj za asi 1.600,- Kč doplnit i DVB-C tuner, zařízení funguje na nějakém distru linuxu. Základní cena 15.600,- Kč mi přijde ale šíleně moc - a to je bez DVB-C tuneru navíc.

 

A nebo ještě z jiného soudku - jaký STB by jste mi doporučili, když mám CI+ modul spárován s UPC kartičkou, chci si nahrávat dokumenty z History HD (eventualně Discovery), tyto nahrávky pak chci na PC zpracovat (vystříhat reklamy, zkonvertovat)? Četl jsem zde i nějaké hardcore řešení na ten PVR box od UPC, že se vymontuje HDD... na to nemám čas a chuť. Tento jejich PVR box mám v krabici na skříni (a blbec za něj platím pronájem) - taky je mi k ničemu, nakolik v HD rozlišení těch 320GB vypráskám hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

ad DVBViewer recording service) Kdysi jsem používal DVBViewer Pro + recording service, včetně webového rozhraní, ale poslední dva roky už ne, takže v tom, proč ti zlobí nahrávání kódovaných programů, neporadím. DVBViewer Pro (bez recording service) mi jede bez potíží (mám v PC kartu TechniSat CableStar HD2 + starý CA modul UPC), včetně kódovaných programů.

 

ad TechniSat ISIO C) To je nějak mnoho dezinformací najednou :D

Jak jsem už v tomto tématu psal - problém, o kterém se ví - v TechniSat ISIO nefungují současně dva nové CI+ moduly UPC. Nějak se v přijímači hádají. Současně lze provozovat v TechniSat ISIO jen 1starý + 1nový modul UPC.

Jinak vše funguje. Nahrávka se dekóduje ihned (současný firmware kabelových přístrojů ještě ani neumí odložit dekódování na později - viz toto téma o pár příspěvků výše). Snad tuto vlastnost brzy přebere kabelový software od satelitního bratříčka - stačil by pak zřejmě jen jeden UPC modul a vyřešil by se tím ten zmíněný problém dvou současně vložených "nových" CI+ modulů. Nahrávky lze normálně přenášet jak přes síť tak i přes USB a lze je přehrát i jinde, tedy třeba v PC.

CI+ standard si ten prodavač vykládá nějak po svém. Tento standard umožňuje vysílateli poslat ve streamu pro modul CI+ informaci o tom, že je nahrávání pořadu nepřípustné, takže CI+ modul jej sice dekóduje a umožní pořad sledovat, ale přijímači, přes CI+ rozhraní "zakáže" pořad nahrávat. Starý CA modul takový stream zcela odmítne dekódovat, protože obsahu nerozumí. CI+ standard umožňuje také zakázat přepnutí programu (rozuměj - při reklamě) a podobné hnusné věci. Naštěstí se v kabelové síti UPC, pokud vím, ještě žádné takové omezující příkazy CI+ neposílají. Myslím, že by lidé, kteří ještě stále používají starý CA modul, byli hódně naštvaní, kdyby jim zcela vypadl obraz.

Pokud někdo vidí do CI+ standardu více, tak mě kdyžtak prosím opravte! Já to pochopil takto.

 

ad Dreamboxy) V seznamu zařízení pro příjem kabelové TV UPC (samostatné téma zde) je k Dreamboxům poznámka:

"Dreamboxy se zatim pro prijem DVB-C bohuzel moc neosvedcily, vice hledejte ve foru"

Já sám zkušenost s Dreamboxy nemám, ale soudě podle zkušeností mých známých, kteří přijímají satelit, jsou skvělé. To, že zřejmě nejsou vhodné pro kabelovku UPC, je tedy škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
... Každopádně co jsem se i zde dočetl zkušenosti s Dreamboxama, tak lidi si stěžují, že jim nejedou paralelně dva tunery - a to přece nejede ani na tom Technisatu, ne? ...

Jen ještě upřesním - v TechniSat ISIO C fungují paralelně oba tunery. Pro paralelní dekódování dvou programů v TechniSat ISIO C ale zatím bohužel nelze použít kombinaci dvou nových CI+ modulů od UPC. Musíš mít k dispozici alespoň jeden starší modul UPC (ten co ještě před rokem dodávala spol. Lica). Pokud do softwaru kabelových přijímačů zahrnou funkci "opožděného dekódování", bude pak stačit jediný modul UPC - druhý tuner může paralelně nahrávat nerozkódovaný obsah s tím že nahrávku přijímač rozkóduje později.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Oba nové CA moduly už mám, jeden s CI+ jsem strčil do TV, tam funguje vše normálně i když to je jedna z prvních TV s DVB-C tunerem koupená někdy na začátku 2008, původní s CI a nový s CI+ do Technisatu a vše funguje jak má. (kombinaci dvou CI+ jsem nezkoušel, když i distributor píše že to nefunguje i to bylo potvrzeno tady na fóru).

 

Co by mohli vychytat, tak to jsou hlášky o inicializaci CI modulů po zapnutí stb a ještě se tam objevuje hláška o ověřování u nového CI+ a to hned dvakrát (start/success).

 

Nějaký tip co znamená v menu podmíněného přístupu položky CI hodiny - normální/snížené a CI duální kódování, to co říká nápověda se mi moc nezdá, dal jsem normální a vypnuto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Co by mohli vychytat, tak to jsou hlášky o inicializaci CI modulů po zapnutí stb a ještě se tam objevuje hláška o ověřování u nového CI+ a to hned dvakrát (start/success).

Tahle otravná hlášení pochází konkrétně z modulu od UPC. Lica má v úplně stejném modulu jiný firmware, který s tím neotravuje.

Měl jsem možnost to porovnat a otestovat:

CA modul TechniSat Technicrypt CXV ... říjen 2008 z Lica dvb-c-shop.cz - žádné hlášky

CA modul TechniSat Technicrypt CXV ... březen 2009 z Lica dvb-c-shop.cz - žádné hlášky

CA modul SMiT CSP CI+ ... únor 2012 z Lica dvb-c-shop.cz - žádné hlášky

CA modul SMiT CSP CI+ ... květen 2012 přímo z UPC - otravné hlášky "start autentizace modulu" a po chvíli "autentizace úspěšná".

Nepočítám úvodní hlášení "Inicicializace modulu", které se vyskytuje vždy a zřejmě pochází od samotného přijímače.

V menu některých modulů (dostaneš se tam skrze MENU/Podmíněný přístup/SMiT CSP) bývá možnost potlačit hlášení (zkus se podívat do submenu Stav/Úroveň). Zkoušel jsi to? Já měl ten "otravný" modul jen půjčený, takže to už nemám možnost otestovat. Správně by se měla ta hláška o autentizaci a jejím úspěchu objevit jen při první autentizaci modulu s přístrojem. Při dalších spuštěních přístroje by se už objevovat neměla, ale v tom modulu UPC je ve firmwaru "něco špatně".

Nějaký tip co znamená v menu podmíněného přístupu položky CI hodiny - normální/snížené a CI duální kódování, to co říká nápověda se mi moc nezdá, dal jsem normální a vypnuto.

Nastaveni "CI hodiny" jsem nechal na "snížené", což je výchozí nastavení. Četl jsem někde, že až při případných potížích se má nastavení přepnout na "normální".

"CI duální kódování" jsem zcela vypnul, protože použité moduly nepodporují "dual-decrypt".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- v menu CA modulu jsem nic na vypnutí hlášek nenašel, procházel jsem to už včera po té, co jsem našel postup pro satelitní CA moduly http://www.tvdigitalne.cz/files/1348/Vy ... hnisat.pdf ... v tom postupu se taky zmiňuji o nastavení CI hodin na hodnotu "normal", tak to tak používám

 

- zjistil jsem, že po prvním zasunutí nového CI+ modulu do STB dochází k pěti krokové autentizaci, která nějakou dobu trvá, při každém dalším zapnutí je jak píšeš "start autentizace modulu" a po chvíli "autentizace úspěšná"

 

- ten samý CI+ modul v TV s CI rozhraním bez jakýchkoliv problémů, stejně tak starý CI modul v CI+ STB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Jo, mám taky ten CI+ modul ve své staré TV Sony. Ta nehlásí NIC.

Jak jsem psal, stejný modul SMiT CI+, ale jiný firmware (od Lica) a obejde se to bez otravných hlášek v STB. Je vidět, že to jde. Nechápu, proč těmi hláškami UPC otravuje svým zákazníkům život.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zase taková katastrofa to není a až bude ve fw. přidán late descrambling, tak třeba CI+ modul půjde do druhé TV a v Technisatu zůstane starý CI, který je bez hlášek

 

jinak za ten týden používání maximální spokojenost, žádné resety STB nebo výpadky HDMI, nahraje všechno, EPG data dostupná hned po startu, vyhledávání v EPG datech, výborný obraz HD kanálů s HDMI 1080p výstupem, svižná reakce na dálku ... jsou tam věci, které by šli doladit nebo dělat jinak a lépe, nicméně základ je kvalitní hw. a ostatní jde upravit ve fw. na kterém němci průběžně dělají

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...