Přejít na obsah

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl
Ahojte,- jak po čase jste spokojeni s ISIO C? Objevil se nějaký problém ?

Jako set-top box je ISIO C výborný - rychlý a především spolehlivý.

Jako multimediální centrum bych ho ale nedoporučil. Sice jako uPnP Server, Renderer i Client funguje dobře, ale neumí externí textové titulky, jak víš. Taky mi přijde, že nemá moc rychlé ethernetové rozhraní. Ovšem, pokud nepotřebuješ externí textové titulky (já málokdy), tak je naprosto použitelný. Pokud potřebuješ přehrávat multimédia s externími titulky, pořiď si buď nějaký BD/DVD přehrávač, který to umí (např. LG seženeš do 2kKč) nebo ještě lépe - pořiď si nějaké multimediální centrum, např. "eGreat U1 Android", také kolem 2kKč. Nakonec stejně většina lidí dospěje k potřebě multimediálního centra (nejlépe otevřeného s instalací XBMC).

Zabudovaný webový prohlížeč je sice otevřený, ale neumí flash a je pomalý.

Co bych u ISIO C vyzdvihl

- schopnost každou noc se automaticky zapnout, stáhnout aktuální EPG informace z navolených programů a pak se zase vypnout. Ráno tak máš u všech programů aktuální info (... které je potřeba i pro správné nahrávání - viz níže).

- HbbTV také funguje spolehlivě (i když navigace v HbbTV nabídce není z nejrychlejších).

- Taky spolupráce se smartphony Android a iPhone není k zahození (MyTechniSat App).

A ještě je tu možnost nastavení plánu pro nahrávání seriálů. V podstatě jde o vyhledávací filtr, ve kterém napíšeš co má mít pořad v názvu, případně ještě upřesníš stanici a den v týdnu a set-top box ti vše, co nastaveným filtrem projde, nahraje (samozřejmě i v následujících týdnech). Nastavil jsem si takto např. nahrávání seriálu "České století" (filtr: vyhledávat vždy jen v neděli, mezi 12:00 a 24:00 hod). Tuto neděli to zafungovalo stoprocentně i přesto, že došlo ze soboty na neděli ke změnu času.

To 2x CI+ je pořád nefunkční?

Bohužel, stále je potřeba pro využití obou tunerů mít k dispozici alespoň jeden starší neplusový modul od Lica nebo UPC. Ten lze provozovat i v kombinaci s jedním novým CI+ modulem.

Možná by stálo za to zkusit oslovit s prosbou spol. Lica, jestli by pro tebe třeba někde ve skladu nevyškrábli jeden starší neplusový modul. Problém se projevuje při současném vložení jejich dvou CI+ modulů značky SMiT. Jestli je problém na straně modulů SMiT nebo na straně ISIO C nevím. I kdyby ale v Lica neměli k dispozici ty starší neplusové moduly, možná bys je přesvědčil, aby ti dodali nějaký alternativní CI+ modul. Např. s moduly TechniSat TechniCrypt CX CSP CI+ problém s kompatibilitou není. Ostatně, zkus se jich zeptat. Za to nic nedáš.

Brali by jste to znova?

Ano, určitě. Nevím o žádné srovnatelně kvalitní a spolehlivé konkurenci. To ovšem neznamená, že taková neexistuje. Vzpomínám si například, že jsme zde ve fóru probírali i Dreambox 7020, se kterým byl majitel "Dic" spokojený. Mám ale pocit, že v něm provozoval jen jeden DVB-C tuner+modul. Dreambox, pokud by v něm fungovaly současně dva DVB-C tunery s dvěma UPC CI+ moduly, by rozhodně nebyl špatná volba.

A nechci dělat paniku,asi jsem to špatně přeložil,- na němec forech jsem něco zaevidoval o problémech s CI+,kde jim teď kabelovky znemožnily něco ohledně kodovaných programů.Nevíte něco o tom? Omlouvám se,jestli zde pouštím nějakou "kachnu".

Také jsem to kdesi na německém fóru zaznamenal. Tvrdí, že mají problém od firmwaru verze 2.56.0.2, který ale já osobně mám nainstalovaný ve svém ISIO C už od července a žádný problém s blokováním / exportem nahrávek jsem nezaznamenal.

Myslím si, že jejich problém spočívá v tom, že používají integrovanou čtečku Conax - mají kartu vloženou přímo v ní (ostatně, na tom fóru je to zmíněno). Domnívám se, že v tom případě je TechniSat svázán pravidly Conaxu, které musí dodržovat - proto má záznamy placených programů kódované vnitřním klíčem přístroje a nelze je exportovat. Dle mého názoru se to nás, kteří používáme moduly, netýká. Myslím, že jsem někde četl, že se úplně stejně chová satelitní "TechniStar SIR". I u něj prý při použití modulu jsou záznamy volně exportovatelné, ale při vložení karty přímo do integrované čtečky jsou záznamy placených programů zakódované a nelze je exportovat.

Jak už jsem psal, nás, kteří používáme moduly, se to zatím netýká. UPC ale může kdykoliv začít u placených programů vysílat omezení CI+ a tím může začít omezovat nahrávání i nám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník inko1

Děkuji moc za obsáhlou odpověď. S těmi kartami bych až tak problém asi neměl,mám 2 ks CI ve 2ks TV a STB z UPC,který používám pouze na nahrávání.Takže by mi stačilo něco, abych ten stávající STB mohl UPC vrátit a aby to nové fungovalo:

1.Jako STB fullHD pro kabelovku,kde bych mohl nahrát na exter.disk aspoň 1 program,(nezáleží,zda současně mohu,nebo nemohu z STB sledovat v TV jiný program,protože v TV mám kartu).

2.Tuto nahrávku z STB na exter.disku abych mohl pustit v PC.

3.Abych si nahrávky pořízené v PC, mohl z exter.disku pustit přes tento STB do TV.

Zatím,co jsem tak pochytil od vás odborníků o K1,K2(pomalé ?),VU+,ISIO ,- tak to ISIO se mi jeví "jako laikovi " nejvhodnější.Registruji ještě zmínky o Xtreme 9500 (10000),ale pro provoz na kabelovce moc informací není.

Jsem moc nerozhodný,váhavý,je to dost peněz,tak se snažím pochytit co jak nejvíc kladných informací,které by mě postrčily ke koupi.Tak ještě jednou dík za Tvoje i vaše příspěvky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Pokud ti stačí jeden tuner, tak bych doporučoval ten TechniStar K2. Počkej ale ještě raději, jaké budou odezvy na ten nový firmware, který teď vyšel. Já sice ještě stále K2 doma mám na testování, ale k updatu a otestování toho nového firmwaru se dříve než o víkendu nedostanu. Někdo z ostatních uživatelů K2 mě možná předběhne? Uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V kazdom pripade odporucam (pokial sa da este zohnat) klasicke CI moduly (podla moznosti s identickym predplatnym.. hlavne ked chcete vyuzivat live streaming (inak budu chyby pri pridelovani dekodovania a cierna obrazovka), aspon mne celkom funguje uz aj pri dvoch moduloch - pouzivam neverejnu verziu fw vdaka nemeckemu supportu Technisatu), kedze v Nemecku nepouzivaju kablovi operatori Conax (okrem Kabelkiosku, ktory vyzaduje CSP parovanie), nemali to vyvojari Technisatu ako testovat (a nemali ziadne info od tzv. cz distributora).. CI+ modul zavadza (aj ked UPC nepouziva pridanu CI+ funkcionalitu - zatial) mnohe problemy pre stb.. majitelia novych Alphacryptov (Kabel Deutschland/Sky) ci HD Plus kariet/modulov by vedeli rozpravat!

 

Kvalita obrazu (hlavne upscaling SD na HD) je vyborna, asi najlepsia, co som zo STB videl.. nahravanie bezproblemove, kopirovanie nahravok tiez (Windows 8.1 pozna upnp server Technisatu out-of-the-box a priamo zobrazuje a kopiruje ts subory, netreba ziadnu utilitu).

 

Novy fw bude verejne k dispozicii najskor v januari buduceho roku (spolu s pridanou funkcnostou watchme atd.).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Kodl

quadra2030: Ta tvá zmínka o neveřejné verzi firmwaru starých CI modulů TechniCrypt mě zaujala.

Po její instalaci ti tedy live-streaming jede bez potíží i u placených programů a to i přesto, že máš v ISIO vložené oba moduly?

Jak jsi ten firmware do modulů dostal? Musíš na to mít speciální zařízení nebo stačí PCI karta např. CableStar HD2 v PC a nějaký flash prográmek?

Flashnutím nového firmwaru se "párování" neztratí, předpokládám?

Díky předem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
...nahravanie bezproblemove, kopirovanie nahravok tiez (Windows 8.1 pozna upnp server Technisatu out-of-the-box a priamo zobrazuje a kopiruje ts subory, netreba ziadnu utilitu)...

Ještě si dovolím potvrdit a doplnit co psal quadra2030:

Ano, ve Windows 8.1 se TechniSat ISIO C zobrazí normálně v průzkumníkovi. Pokud je v nastavení set-top boxu zapnutá funkce Live TV Streaming, je v průzkumníkovi vidět i adresář s jednotlivými programy živé TV. Dvojklik na vybraný program otevře Windows Media Player s živým vysíláním daného programu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je neverejny fw pre Technisat ISIO C Digicorder, ktory mi poslali z Technisatu.. ked som bol v Nemecku koncom leta, zobral som so sebou STB a skusal s alphacrypt CA modulmi (Kabel Deutschland), tam problemy s live streaming (pri dvoch moduloch s identickym predplatnym/sluzbami) neboli, takze problem bol v komunikacii s konkretnymi CA modulmi (Smit Conax).

 

Po dalsej komunikacii s Technisatom mi poslali beta fw (mam pocit, ze to je ten, ktory mali v STB, ktore vystavovali teraz na IFA 2013), pretoze je tam ine watchme (ale plne bugov, takze ho nepouzivam).. a s nim live streaming funguje.

 

UPC SK pouziva iba Smit moduly (CA i CA+) - ak to vyjde, mam dohodnuty pokus o sparovanie Technisatu s UPC Conax smartcard.. som zvedavy, ci pri tom pojde cardsharing na dva tunery (napokon ich Kaon HD DVR to dokaze, ma dva tunery a iba jednu smartcard).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, před rokem jsem tady na fóru dostal chuť na ISIO C, ale bohužel se situace s moduly, jak jsem to tu pročetl, nikam neposunula. Nemám praktickou zkušenost, prosím potvrďte (nebo vyvraťte) mi, co můžu za současné situace očekávat. Mám kabel od UPC a chci mít možnost dostat nahrávky do PC.

 

Pořídím si ISIO C (model s diskem nebo bez) a pouze jeden CI+ modul od Licy (starší CI nemám, dva CI+ jsou mi na nic - TV nemám):

- budu moct sledovat/nahrávat jeden kódovaný kanál (v nabídce Kaonu označený "$")

- budu moct sledovat/nahrávat jeden kódovaný a přitom sledovat/nahrávat jeden nekódovaný kanál - tedy využiju přítomnost dvou tunerů

- bude fungovat PiP (opět s omezením kódovaný/nekódovaný a ještě s omezením SD/HD nebo SD/SD)

 

Zmátla mě věta ze staršího příspěvku: "Bohužel, stále je potřeba pro využití obou tunerů mít k dispozici alespoň jeden starší neplusový modul od Lica nebo UPC" - myslí se tím "pro PLNÉ využití dvou tunerů - narávat dva kódované současně", ale to, co píšu výše, to půjde?

 

Nějakou odůvodněnou naději na nápravu (Technisat - úprava fw; Lica - nabídka jiných modulů než SMiT) asi zatím nevidíte, že?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Odpovím pouze obecně:

- Jeden televizní kanál, v našich zěměpisných šířkách zpravidla šířce 8 MHz (příklad: televizní kanál K38 má střední frekvenci 610 MHz, čili frekvenční rozsah od 606 MHz do 614 MHz, kanál K39 pak má rozsah od 614 MHz do 622 MHz, střed je 618 MHz)

- V každém tv kanálu lze šířit buď jeden analogový program (což nás už nemusí zajímat) nebo jeden digitální multiplex, jinak řečeno soubor více tv programů (stanic) a služeb.

- Jeden televizní tuner dokáže naladit jediný tv kanál, tedy jediný multiplex.

- V jednnom multiplexu mohou být některé programy kódovány, nebo múže být kódován celý multiplex.

- Maximální přenosová rychlost jednoho kanálu je v DVB-C (při šířce kanálu 8MHz) 40 Mbit/s, prakticky asi 38 Mbit/s. O tuto rychlost se musí podělit všechny programy v multiplexu obsažené...

- Pro dekódování šifrovaných programů je nutno použít dekódovací zařízení, v našem případě CA modul (Conditional Acces Module) spárovaný s předplacenou smart kartou.

. UPC ČR používá kódovací systém Conax CAS7, který neumožňuje (teď si nevybavuju odborný termín) dekódovat více než jeden program.

 

Takže co a jak lze sledovat/nahrávat lze z výše napsaného odvodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, myslel jsem tedy nikoli "kanál", ale "program". Dva tunery tedy využiji, ale s omezením, že pouze jeden ze současně sledovaných/nahrávaných programů může být kódovaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...