Přejít na obsah

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Ano, jedná se o DigiCorder

DigiCorder ISIO C je zapojen paralelně s televizorem a při záznamu byl pouze v běhu jen ISIO C. (V televizi mám další modul takže pokud nahrávám tak sleduji jen TV.) Každopádně ještě jednou děkuji za radu, vše vyzkouším a dám vědět.

Mohl jsi mít naplánované současně nahrávání dvou kódovaných programů, aniž by sis to uvědomoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter

Tak jsem v "Nastavení kódovacího systému" (duální kódování - dualdecrypt) změnil možnost na "Vypnuto" (bylo nastaveno auto). Modul je zasunut ve slotu 2. Přes EPG (SFI) naprogramoval záznam dvou pořadů z HBO. Jeden ve 20 hod. - 21 hod., druhý 22,50 - 0,10 hod. Přijímač byl ve "standby" - nic se na něm během záznamu nesledovalo.

Problém přetrvává - stále hláška "Z licenčních důvodů je možné záznam přehrát pouze do 90 minut po vysílání" u obou záznamů, a záznamy nelze spustit.

Ještě jeden poznatek pro upřesnění - tento problém jsem řešil již minulý rok a pokud si dobře pamatuji tak pokud jsem záznam spustil do těch 90 minut tak poté zůstal již bez omezení přístupný. Považoval jsem to za náhodu a z časových důvodů jsem se k tomu nevracel. Ale jak vidět náhoda to nebyla.

Pokud nahrávám dva pořady nekódovaných programů ve stejný čas - bez problému. Dokonce jsem zkusil i zakódovaný erotický program v "okamžitém záznamu" a zůstal na disku přístupný.

Nepomohl by reset do továrního nastavení?

Předem díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Modul je zasunut ve slotu 2.

Slot 2 je ten horní? A pokud ne, je nějaký důvod mít modul ve spodním? Když jsem dělal testy s jedním modulem, měl jsem modul v horním slotu. Může to hrát roli.

Nepomohl by reset do továrního nastavení?

Tovární nastavení by mohlo pomoci. Minimálně proto, abys měl jistotu, že sis to nerozhodil nějakým svým nastavením.

Schválně doma znovu provedu podobný test (s nahráváním z HBO) pouze s jedním modulem a dám vědět. Ovšem, jak už jsem psal, mám CI+ od Lica, takže úplně stejné podmínky nenavodím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter

Slot 2 je spodní a důvod proč je ve spodním není žádný - zasunul ho tam technik UPC při instalaci.

Přehodím do horního slotu, zresetuji do továrního nastavení (je fakt že jsem projížděl všechna nastavení a mohlo se stát....)

Budu zkoušet dále

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém přetrvává - stále hláška "Z licenčních důvodů je možné záznam přehrát pouze do 90 minut po vysílání" u obou záznamů, a záznamy nelze spustit.

 

tuhle hlášku čas od času mám u nahraného pořadu taky, stačí spustit a přetočit něco dopředu ... spíš bych řekl chyba fw. než skutečné licenční omezení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter

Až po resetu do továrního nastavení se podařilo totéž co píšeš. Pokud ovšem záznam vrátíš na začátek zase hláška. Stačí odmazat pár sekund začátku záznamu a je po problému, nebo se nevracet do úplného začátku. Je tam nějaký konflikt mezi modulem a počátkem záznamu kódovaného programu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Možná to souvisí s tím, že tomu CI+ modulu od UPC trvá déle proces autentizace, než je tomu u modulu CI+ od spol. LICA. Psal jsem o tom výše.

To bude zároveň důvod, proč jsem se s tím já nikdy nesetkal.

Modul UPC se obecně, ve všech Technisatech projevuje tak, že po spuštění je na obrazovce vypsána hláška něco jako probíhá autentizace a pak po dlouhé době se vypíše autentizace úspěšná. To je možná ten začátek nahrávky, o kterém píšeš - pár vteřin, které UPC modul nedekódoval. Modul UPC má jiný firmware než modul od Lica (aspoň to tak bylo, když jsem jej kupoval já).

Nevím, jestli toto chování modulu je ze strany UPC záměr, V každém případě je teď jasné, že je lepší brát moduly od Lica.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník inko1

Už,už jsem měl TS ISIO C skoro pořízené,ale něco mi to finančně zhatilo.Teď se zase ta koupě rýsuje,tak se ptám: nemáte někdo nějaké zprávy o případné slevě ceny tohoto STB,popř. o nějakých brzkých nových modelech pro kabelovku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to souvisí s tím, že tomu CI+ modulu od UPC trvá déle proces autentizace, než je tomu u modulu CI+ od spol. LICA. Psal jsem o tom výše.

To bude zároveň důvod, proč jsem se s tím já nikdy nesetkal.

Modul UPC se obecně, ve všech Technisatech projevuje tak, že po spuštění je na obrazovce vypsána hláška něco jako probíhá autentizace a pak po dlouhé době se vypíše autentizace úspěšná. To je možná ten začátek nahrávky, o kterém píšeš - pár vteřin, které UPC modul nedekódoval. Modul UPC má jiný firmware než modul od Lica (aspoň to tak bylo, když jsem jej kupoval já).

Nevím, jestli toto chování modulu je ze strany UPC záměr, V každém případě je teď jasné, že je lepší brát moduly od Lica.

 

Drobně bych vstoupil do této diskuze. UPC a LICA používá stejné moduly, nic speciálního si v nich nenecháváme měnit ani upravovat. Jediné co je jiné je verze FW v modulech. Je to dáno tím, že UPC má za poslední 2 roky asi 60x větší obrat modulů. S tím jsou spojené i rozdílné verze FW. Pokud LICA koupí 1000 modulů tak jim vydrží dost dlouho na to, aby mezitím výrobce vydal nový Fw pro modul. Pro info LICA teď doprodává moduly s FW který mělo UPC cca před rokem. Nyní jsou již dodávány moduly CI+ v.1.3 s FW 3.0.x .

Všechny verze modulů se snažíme předem otestovat na starých TV s CI. Máme k dispozici asi 5 TV různých výrobců ve kterých testujeme a zatím jsme se nesetkali s problemem.

 

Dále zatím nejsou aktivovány žádné funkcionality z CI+ protože při zapnutí těchto funkcí by přestaly fungovat stávajíci starší STB. Nějaké omezení však může přimo do kodeku vkládat vysíilatel ( kolega např zaznamenal nemožnost nahrání nějakých pořadů v DVBT na TV Panasonic). Zkusim něco zjistit u HBO, ale nedávám tomu naději - maďar nechce pouštět informace

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter
Možná to souvisí s tím, že tomu CI+ modulu od UPC trvá déle proces autentizace, než je tomu u modulu CI+ od spol. LICA. Psal jsem o tom výše.

To bude zároveň důvod, proč jsem se s tím já nikdy nesetkal.

Modul UPC se obecně, ve všech Technisatech projevuje tak, že po spuštění je na obrazovce vypsána hláška něco jako probíhá autentizace a pak po dlouhé době se vypíše autentizace úspěšná. To je možná ten začátek nahrávky, o kterém píšeš - pár vteřin, které UPC modul nedekódoval. Modul UPC má jiný firmware než modul od Lica (aspoň to tak bylo, když jsem jej kupoval já).

Nevím, jestli toto chování modulu je ze strany UPC záměr, V každém případě je teď jasné, že je lepší brát moduly od Lica.

 

 

Je to přesně tak jak píšeš. Tu prodlevu s autentizací přijímač vyhodnotí jako omezení a proto ta hláška "Z licenčních důvodů......." Dnes ještě dotestuji jednu kombinaci záznamu která potvrdí příčinu tohoto problému. Sdělím přehledně svoje poznatky.

Ještě jednou moc děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...