Přejít na obsah

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

dík za vyčerpávající odpověď, s Kaonem jsem teď maximálně nespokojen, něco přehráváš a začne třeba vypadávat zvuk nebo obraz, zrnění jak kdyby se rozpadla komunikace po HDMI ... u nahrávání jsem už několikrát pozoroval, že se sám ze stand-by zapne aby nahrával, jenže pak se hned vypne a nic nenahraje, nebo se sám místo vypnutí restartuje a pak zůstane zapnutý dokud ho někdo manuálně nevypne ... takže pokud bude technisat spolehlivě nahrávat a přehrávat, tak budu spokojený. U Technisatu s nahráváním ze stand-by nebudou podobné problémy že?

 

Ještě dotaz, ve specifikaci jsem si všimnul, že mají výstup i v 1080p, takže předpokládám, že se vše i SD přepočítává na 1080p, zvládá přepočet bez problémů, stejně tak převod z interlaced na progressive?

Ještě by mě zajímalo jakým způsobem lze stahovat sw., na českýh stránkách technisatu ani digicorder nemají, na německých jde stáhnout soubor označený jako SOFT_DigiCorder-ISIO-C_DE_E, tak nevím jestli je to univerzální sw. pro evropu nebo jen deutschland?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

ad CABLE OUT) ano, samozřejmě přes anténní konektory je signál průchozí i ve standby stavu. Považuji to za samozřejmost a udivuje mě, že by tomu snad kdy u nějakého přístroje mělo být jinak, protože by takový konektor nedával smysl. Já mám tímto způsobem za TechniSatem zapojený televizor (s DVB-C).

ad Nahrávání ze standby stavu) opět, považuji to za samozřejmost, že přístroj nahraje daný pořad, ať už se nachází ve standby nebo ne. Jen pro doplnění - v nastavení TechniSatu lze nastavit úrovně standby, zde uvedu módy standby společně se spotřebou:

< 0,7 W ve standby s vypnutým zobrazením hodin na displeji

< 0,8 W ve standby se zapnutým zobrazením hodin na displeji

< 6 W ve standby módu "rychlý start"* s hodinami vypnutými

typ. 6 W ve standby módu "rychlý start" s hodinami zapnutými

* Mód "rychlý start" kromě rychlého startu umožňuje také vzdálený přístup přes síť např. pro vzdálené nastavení plánu nahrávání. V tomto módu je také TechniSat dostupný pro ostatní zařízení jako uPnP/DLNA server.

Pro jistotu znovu opakuji - zvolená "hloubka spánku" neovlivňuje schopnost přijímače se včas probrat a spolehlivě nahrát naplánovaný pořad. Zvládne to ze všech režimů.

Pro úplnost ještě uvedu spotřebu za běhu přístroje (údaje z příručky - neověřoval jsem):

typ. < 8 W bez USB-disku a bez vloženého CA modulu

typ. 10,2 W s CA-Modulem

typ. 11,2 W s USB-diskem

typ. 13 W s vloženým CA-Modulem a USB-diskem

ad Přepočet rozlišení a deinterlacing) TechniSat ISIO jsou skutečně přijímače nejvyšší třídy, takže přepočet rozlišení i deinterlacing zvládají perfektně. Jak jsem tu na fóru již psal, mám zkušenost i s levnějším modelem TechniSat TechniStar K1 - tam ještě bylo možné najít v přepočtu rozlišení a v odstraňování prokládání nějaké mouchy (u HD programů ani ne, ale u SD pořadů ano). V případě ISIO je však obraz skutečně perfektní (ještě aby ne, za ty peníze , že? :) ).

V minulosti si občas přijímač stáhl nový software sám z internetu. Když jsem však byl netrpělivý, tak jsem stahoval software přímo z těch německých stránek. Zřejmě je ten software univerzální, protože češtinu vždy obsahoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

škoda, že Digit neumí nahrávat na NAS po LAN, pak by byl opravdu výborný za tu cenu, takhle spíš pořídím Digicorder který má vše uvnitř ... ještě zkusím zjistit jestli Omko dokáže sehnat variantu v černé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mojmirus

Mozna jsem krapet mimo s otazkou na kodla. TechniSat Digit ISIO C

1.Je mozne napr mit jeden tuner napojeny na UC s modulem a druhy tuner na pozemni DVB-T s tim, ze by se dalo zaroven nahravat z obou zdroju ?

2. Predpokladam, ze je uplne v poho zaroven nahravani a soucasne sledovani nahraneho

3. Neni problem se stabilitou a rychlosti ohledne pripojeni ext disku pres USB z hlediska nahravani - ze to nahraje dva zaznamy jdouci ihned za sebou napr 20:00-20:35 +

20:35 -21:35 ? ( Mam jako nouzovku satelitni Arrivu 250 a to vubec neumi nahravat jak potrebuji - des )

 

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

ad 1) Tomus má pravdu - oba tunery jsou DVB-C, takže na nich nelze naladit DVB-T (jistě mohu říci, že automatickým laděním přijímač DVB-T multiplexy nenaladil, manuálně jsem je naladit nezkoušel, ale předpokládám, že kdyby byl v přijímači obojetný tuner, tak by se tím výrobce pochlubil).

ad 2) Ano, samozřejmě lze přitom sledovat jak záznam nahraný v minulosti, tak i ten aktuálně nahrávaný, včetně posuvu v něm.

ad 3) Se stabilitou připojení ext.disku přes USB jsem problémy nikdy neměl. Zkoušel jsem:

- WD Passport Elite 320GB 2,5" přes USB (napájený z USB, tj. z TechniSatu)

- WD MyBook Studio II (2 x 3,5" 500GB HDD v mirroru) připojený jak přes USB (napájený z ext.zdroje) tak i přes eSATA

- WD MyBook AV 1TB 3,5" - jak přes USB (napájený z ext. zdroje) tak i přes eSATA. Tento posledně jmenovaný disk mám nyní připojený trvale přes eSATA rozhraní (aniž bych měl předtím problémy s USB - jen kvůli svému dobrému pocitu. Přece jen je eSATA rychlejší než USB 2.0).

U všech jmenovaných připojení bylo možné nahrávat dva HD programy najednou. V USB módu jsem tehdy myslím nezkoušel největší "záhul", tj. zároveň dva HD pořady nahrávat a přitom jeden z nich ještě i přehrávat. Zde už by se možná limit rychlosti USB projevil. Pokud byste někdo měl zájem, mohu otestovat. Bude to ale pak zřejmě záviset i disk od disku.

Při testování MyBook Studio II jsem si až zpětně uvědomil, že jsem vlastně testoval nahrávání na disk, který byl naformátovaný na NTFS - přitom nahrávky, kupodivu, OK. Oficiálně je ale myslím podporovaný jen filesystem FAT32 anebo TSD (to je proprietární fs Technisatu). NTFS je oficiálně podporované jen pro čtení. Já používám ten disk MyBook AV formátovaný na FAT32.

Nahrávání pořadů po sobě jdoucích se řídí logikou, kterou bych od přijímače očekával. V obecných předvolbách přijímače jsem si nastavil bezpečnostní přesahy nahrávání, konkrétně 5 minut před začátkem a 15 minut po konci. Pokud se jedná o po sobě jdoucí pořady na stejném programu, tak přijímač uloží jeden velký záznam, ve kterém se pak lze při přehrávání (i při zabudované operací "stříhání"), pohybovat po záložkách, které odpovídají časům a názvům těch dvou (nebo více) pořadů z EPG. Pokud nejsou pořady na stejném programu, tak přijímač pro nahrávání druhého pořadu využije druhý tuner (asi nechce porušit ten nastavený bezpečnostní přesah konce prvního pořadu).

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Ještě jedno příjemné zjištění - v aktuálním firmwaru je integrovaný webový prohlížeč již naprosto použitelný. Kdysi, před pár měsíci, při mých prvních testech, sice prohlížeč správně zobrazoval české znaky, ale nebylo možné je zadat. Nyní je již problém pryč. Zkoušel jsem namátkou pár webů - "www.seznam.cz" a "www.aktualne.cz", včetně procházení fotografií ve fotogalerii. Vše OK. Používání webového prohlížeče s klávesnicí "TechniSat ISIO Control" je parádní. Omezující je jen fakt, že klávesnice musí mít přímou viditelnost na přijímač (IR přenos). Zadávání znaků z dálkového ovládání také docela ujde, protože lze přepnout do SMS módu, který všichni z mobilních telefonů umíme.

Nadále platí to výše zmíněné omezení webového prohlížeče, že nepodporuje Adobe Flash. Tedy žádná videa ze seznam.cz ani z aktualne.cz. Videa jsou podporována pouze ve standardu HTML5. Youtube funguje díky podpoře HTML5 v portálu "YouTube Leanback" (neboli YouTube TV).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CA moduly jsou objednány, Omko má takový divný e-shop kde jde dát pouze poptávka, ale prý v Brně na skladu mají i černý Digicorder, takže jsem poptávku odeslal a má se někdo ozvat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám, že brzo rozchodí to nahrávání z obou tunerů při použití jednoho CA modulu, ať můžu ten druhý strčit do TV co používám jako monitor u PC, tím bych zprovoznil kompletní nabádku UPC na všech TV :D

Ještě dotázek, ten cable out výstup, to že funguje při stand-by víme, ale funguje i když není STB zapojen do zásuvky? (kompletně bez napájení)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...