Přejít na obsah

router vlastní nebo od UPC s wifi?


Návštěvník drejk

Doporučené příspěvky

Návštěvník lejno
Tak jsem mel Tp-link 1043 pujcenej asi 5 dni, za tu dobu se dvakrat slehnul (neslo se nikam dostat, ani na 192.168.1.1). Tak jsem nahodil OpenWRT, v tom pro zmenu nefunguje pripojeni WAN portu vubec (udajne nakej bug v original firmwaru, kterej se projevi az po flashnuti WRT ...). Musim rict, ze mi TP-Link docela zklamal. Koukam ted po Mikrotiku. Kolega ma 751 http://www.i4wifi.cz/rb751g-2hnd-64-mb- ... d2838.html, ja mam doma gigovej switch, takze by mi stacila verze se 100megabitem http://www.i4wifi.cz/rb951-2n-300-mhz-3 ... ign=120620 (stoji cca polovinu). Slozitejsi nastavovani mi nevadi, chci hlavne spolehlivost (casto se pripojuju vzdalene domu). Co myslite? Je Mikrotik dobra volba? Funguje na UPC dobre, spolehlive?

Já měl ten TP-Link několik let, na něm 20 zařízení a co je to výtuh, to jsem zažil jenom jednou (když jsem do USB připojil externí HDD nevědíc, že to není dobrá volba).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník shrap

Hmm, no taky jsem tu na nej cetl uz driv same chvaly, ale moje zkusenost s konkretnim kouskem byla jina. A nechci riskovat, ze se podobne bude chovat i ten, co si koupim. Imho ty starsi kousky byly spolehlivejsi (ale to je pouze moje domnenka). No, uz mam objednanej Mikrotik :) Ale beda vam, jestli mi to nepujde! Beda vam! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ba ne, tak kecam. Motorolu jsem mel driv (na 30mbitu). Ted mam 60mbit (cca rok) a k nemu Cisco EPC3208. Kazdopadne jede stabilne (kdyz nesel net, tak jsem restartoval modem a nesel furt, takze to byl problem na strane UPC. Za hodinu se to rozbehlo samo).

Tak ja furt nevim. Jestli to Cisco s Wifi je stejne stabilni jako tohle, tak bych mozna sel do nej (sice dam za vymenu 650,- coz mi trosku stve, ale kupovat to za dvojku nechci. To radsi budu platit mesice o 25,- vic a kdyz se neco podela, vymeni to do druhyho dne (doufam :) ).

650Kč za výměnu platit nebudete.

A výměna nejpozději do 2 pracovních dnů by měla proběhnout, ale to i první 2 roky se zakoupeným zařízením.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník weaver

Ne, v tom případě se poplatek 650 Kč neplatí, ověřeno na vlastní kůži.

Viz také info o Fiber Power na stránkách UPC:

U stávajících zákazníků internetové služby, kteří již využívají některý z tarifů s rychlostí nižší než 50 Mb/s, je nutné zajistit výměnu modemu. Tato výměna modemu je zpoplatněna částkou 650 Kč. Částka se neúčtuje v případě, kdy si klient modem zakoupí do osobního vlastnictví.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Masaa

Zdravim panove.

Dokaze mi nekdo poradit proc(hlavne pres noc) mi modem piska? Pokud rano zapnu PC ukazuje to ,ze jsem bez netu,musim ve winech dat opravit problem a ihned je net.Dekuji za rady

modem.png.58189b7f01a07d4a76c861079b42cc84.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...