Přejít na obsah

router vlastní nebo od UPC s wifi?


Návštěvník drejk

Doporučené příspěvky

Návštěvník shrap

No od varianty Cisco modem s wifi routerem me odrazuje

Občas se mi kousne i když ho mám postavený a ofoukávaný větrákem..

Nechci nic, co se "obcas kousne". Muj starej dobrej Edimax jel nonstop 4 roky. Jedinej problem byl, kdyz jsem neco zmenil v nastaveni, tak jsem ho musel rucne restartovat (odpojit napajeni). Ale nestalo se, ze by se kousnul sam od sebe. Az ted, po 4 letech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Ono spíš záleží co všechno má ten cisco zpracovávat...u mě musí zvládnout počítač na kterým dělám já kdy sem tam něco stahuju ale chci aby web mi nabíhal rychle..do toho 2 x ntb holek na wifi co si pouští online hudbu, stahují nějaký věci a dělají online testy do školy, do toho fakebook a skype..a ještě 2x mobil na wifi..a trvale zapnutý nas server s torrenty...já když se dívám na film tak z nas serveru...to musí zvládat + odmítat hackerské útoky na wifi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

já potřebuji stabilní rychlost.. v plánu je multimediální centrum. NAS server má jen jednu gigovou lan takže data potečou jak do nas serveru tak z něj jednou lajnou. kromě toho wifi a net a mobily a fkb. rychlost a stabilita je pro mě zásadní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Nejsme offtopic...kdyby byla přímá úměrnost a hlavně neplatily Murphyho zákony pak by bylo možná lepší vzít od UPC za cca 1300 kč jejich kabelový modem co je tupé zařízení co má jen jednu gigovou lan a za něj napojit nějakej kvalitní router. Jenže kvalitní router si dovedu představit za dobrých 2500 kč. Jenže jelikož Murphyho zákony platí pak nejslabším článkem bude cisco modem od UPC. A v tom případě je pro mě osobně výhodnější mít za 1900 jejich wifi router co oproti modemu umí navíc wifi 2.4ghz/5ghz + 4 * 1gb lan...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník shrap

No, z toho mi ale vychazi (vzhledem k tomu, ze soucasnej UPC Modem od Motoroly jede naprosto bez problemu), ze kdyz poridim kvalitni router, budu v pohode. Takze bych to videl na Mikrotik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Pardon, já myslel, že chceš přejít na vyšší rychlost....pak když je to tak tak doporučuju router asus, zkus starší řadu 500 kde jsou skvělé kousky co se dají za pár kaček sehnat z druhé ruky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník shrap

Ba ne, tak kecam. Motorolu jsem mel driv (na 30mbitu). Ted mam 60mbit (cca rok) a k nemu Cisco EPC3208. Kazdopadne jede stabilne (kdyz nesel net, tak jsem restartoval modem a nesel furt, takze to byl problem na strane UPC. Za hodinu se to rozbehlo samo).

Tak ja furt nevim. Jestli to Cisco s Wifi je stejne stabilni jako tohle, tak bych mozna sel do nej (sice dam za vymenu 650,- coz mi trosku stve, ale kupovat to za dvojku nechci. To radsi budu platit mesice o 25,- vic a kdyz se neco podela, vymeni to do druhyho dne (doufam :) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Mě když se to podělá ještě dalších cca 18 měsíců tak taky zavolám do upc a přivezou mi novej modem...záruky 2 roky platí..za 2 roky to budu mít už dávno zaplacený na poplatcích ale je to moje..za 2 roky možná tady budou ufoni, konec světa a nebo upc bude mít vyšší rychlost a tak přejdu na rychlost i s novým železem...prostě když jsem si spočítal kolik to bude stát tak jsem ho raději koupil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...