Přejít na obsah

router vlastní nebo od UPC s wifi?


Návštěvník drejk

Doporučené příspěvky

Návštěvník lejno
To co píše Elnc, že dokáže router obsloužit mix je mi jasné ( "elnc" si nepřečetl pořádně mojí otázku ), ale jak to dokáže obsloužit - rychlostně. To je důležité. A v tom videu je to řečeno.

 

Takže odpověď na mou otázku od "elnc" je trošku zavádějící - nepřesná a nepravdivá.

 

Jináma slovama pokud s připojím na tento router starým mobilem s G po 2,4 GHz, a pak se připojím dalším noťasem s N na 5 Ghz můžu na novou rychlost tohoto noťase zapomenout.

Měl jsem zato, že je řeč o připojení v jednom pásmu v režimu mix bgn, kde technicky není problém obsluhovat rozdílná zařízení (viz princip TDMA, dohledatelný na Google) a nikoliv o souběhu v obou pásmech. Tam bych spíš doporučil TP-LINK TL-WDR4300.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník drejk

A ještě jak je to s tou délkou koaxu od zásuvky upc kterou mám hned u vchodových dveří.Router epc3925 bych potřeboval do místnosti asi 10metrů.

Ještě prosím jak je to s kvalitou a dosahem signálu toho upc wifi ve srovnání s běžně prodávanými routery asus apod.?Bojím se toho že když není anténka že bude slabší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekteri uzivatele si stezovali, ze Cisco 3925 ma trochu mensi dosah wifi signalu, nez nektere lepsi routery, ale v ramsi bytu to myslim bude OK.

S tim kabelem snad take problem nebude, kratka vzdalenost se davala kdysi za Karnevalu, dneska uz se to tak neresi.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se zeptám pokud mi stará motorola mi zobrazuje SNR 34. Což je hraniční hodnota, pro kvalitní ( bezproblémový ) internet.

A já tu pak vidím v galerii nebo u uživatelů obrázky, kde modem-router epc 3925 ukazuje SNR 41 ( +/- ) .

 

To jako toto zařízení tu hodnatu bere ( vypočítavá ) jinak ?

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě ta stará Motorola ( ještě z dob Karnevalu ) ukazuje pokud se podívám do jejího menu právě většinou SNR 34, někdy i SNR 33. A nenám žádný problém.

 

Ale pak tu vidím, obrázky uživatelů co mají CISCO epc3925 ( nebo i jiný ) a tam se SNR pohybuje nad 40.

 

Měl jsem za to, že SNR je nějaká přesná veličina. Která je jasně definová a dá se tedy jasně změřit.

 

Ale jak je vidět, tak asi není. viz : příspěvek os "Slamb".

 

PS: snažim si sám sobě vymluvit přechod ( koupi ) nového CISCA epc3925, když mne ta stará motorola šlape jako hodinky. Ale sere mne ten mesíční pronájem za tento modem. Motorola bohužel odkoupit nejde.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...