Přejít na obsah

router vlastní nebo od UPC s wifi?


Návštěvník drejk

Doporučené příspěvky

Návštěvník drejk

Plánuji přechod z fiber 30 na 60 a budu muset nechat vyměnit starou motorolu za nové cisco ED3.na současnou motorolu mám napojenej obyč. router a z něj do 3 PC kabelama.Už ale potřebuji na mobil i wifi a tak nevím jestli je spolehlivější vzít wifi epc3925 přímo od upc a nebo obyč epc3028 a k tomu koupit zase nějaký vlastní router s wifi.jde mi o kvalitu a dosah signálu po panelákovém bytě.Někdo tu řešil problémy s modemama a routerama asus, tak nevím.navíc kdybych vzal ten s wifi od upc musel bych ho dát až na místo kde mám teď router a použít do modemu asi 10metrů koaxiální kabel - a to nevím jestli není problém(kdysi nám technik tvrdil že může být max 1 metr od zásuvky).

 

-vadí nebo nevadí větší vzdálenost modemu od zásuvky???

-je dosah wifi od upc dobrý????a hlavně běží modem epc3925 spolehlivě???

 

Předem díky za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na tom stejně jako TY - mám taky ještě starou Motorolu, a plánuji přechod na routr CISCO epc3925 ale :

 

- několik uživatelů na tomto fóru si stěžovalo, že po přechodu na tento router je spojení nestabilní.

- kolega v práci si minulý tyden tento model přímo koupil, a taky nedosahuje koupenou rychlost. Kontakt s CALL centerm bez výsledku.

- stará motorola mi zobrazuje SNR 34. Což je hraniční hodnota, a nevím zda přechod na nový router by nebyl problematický.

 

- v současné době mi stará motorola funguje zcela bez závad, Restart jsem nedělal několik let. Je to prostě držák, co mi zajišťuje bezproblémový připojení.

 

Jinýma slovama si říkám, radši pomalejší rychlost a vlastní routr za modemem Motorola, než nový CISCO epc3925, kde bych vyřadil vlastní routr, ale otázka jak by to pak připojení bylo kvalitní.

 

A ještě otázka dokáže CISCO epc3925 obsloužit na WIFI rychlosti N a G soubežně a v různých pasmech ? Například nový noťas s N a starý mobil.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník garensk

Presne, ak nemáš nejaké špeciálne požiadavky, tak ti stačí ten od nich.

Upraveno uživatelem garensk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dandys74
Odpoved mas zde (od 0:55 minuty):

Ovšem to zpomalení na géčkovou rychlost (1:27 min) je blbost.

Jsem připojenej rychlostí 300 Mbit a po připojení dalšího NTB s Wifi g, se žádné zpomalení nekoná.

Všechna připojená zařízení sviští svojí maximální rychlostí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpoved mas zde (od 0:55 minuty):

 

Díky "Tomus".

Já si nebyl úplně jistý, ale na tom videu je to jasně a přesně řečeno : ..."pokud připojíte starý standart, tak VŠECHNY nové standarty poběží na tom starém. Standart = rychlost.

 

To co píše Elnc, že dokáže router obsloužit mix je mi jasné ( "elnc" si nepřečetl pořádně mojí otázku ), ale jak to dokáže obsloužit - rychlostně. To je důležité. A v tom videu je to řečeno.

 

Takže odpověď na mou otázku od "elnc" je trošku zavádějící - nepřesná a nepravdivá.

 

Jináma slovama pokud s připojím na tento router starým mobilem s G po 2,4 GHz, a pak se připojím dalším noťasem s N na 5 Ghz můžu na novou rychlost tohoto noťase zapomenout.

 

PS: Asi zůstanu na staré Motorole, která mi běží bez problémů už tolik let. :D

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...