Přejít na obsah

router vlastní nebo od UPC s wifi?


Návštěvník drejk

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jaku

Sice ho nemám, tak mi nemusíš věřit, ale vím, že ti nikdo nezaručí jakou rychlostí poběží tobě.

To totiž záleží na mnoha okolnostech.

 

Nikdy nezáleží jen na jedné straně komunikace, zde WiFi routeru od UPC.

Komunikace je o dvou koncových zařízeních, prostředí a protokolu.

Pokud obě budou komunikovat v "N" (v pásmu 2,4 GHz), tak to bude dobré, ale stále záleží na prostředí.

Tím nemyslím jen vzdálenost a překážky mezi zařízeními, ale i rušivé signály od jiných WiFi sítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reknu ti to asi takhle, na 30 a 60 Mb tarif ti bude vpohode stacit router ktery mas nyni,

nakupem jineho z 1 Gb portama a plnou N wifi si maximalne zrychlis prenos uvnitr site, ale na rychlost internetu to nebude mit prakticky zadny vliv.

Vyhoda modemu s integrovanym routerm je, ze mas na stole jedno zarizeni s mensi spotrebou, odpada problem s kompatibilitou a je u nez moznost pouzit i 5 Gh pasmo,

na druhou stranu EPC 3925 ma mensi moznosti nastaveni a trochu mesi dosah signalu, nez nektere lespi routery.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník shrap

Zdravim,

pisu to do tohohle vlakna, pac se to sem hodi a nechtel jsem plevelit s dalsim extra prispevkem, snad je to tak v pohode. Muj problem:

Odesel mi router (starej Edimax 6204). Takze resim, jestli poridit Cisco wifi od UPC (pronajem) nebo vlastni, pravdepodobne TP-LINK 1043ND.

1. Mam nekolik skromnych pozadavku. Chipset nesmi byt Realtek (kvuli nekompatibilite s Android ICS ...). To myslim splnuji obe zarizeni (Cisco i Tplink), ale projistotu to zminuji.

2. Potrebuju funkcni DHCP (nekdo tu psal, ze je naky orezany), priradit pevny adresy podle MAC (kvuli port forwardingu)

3. Potrebuju funkcni portforwarding (ciste zaklad, tj. port XYZ presmeruje na IP ABC).

4. Stabilita a rychlost. Mam fiber 60, na Edimaxu to jelo chvilema naplno, chvilema napul (po kabelu). Nehledal jsem priciny, zas tak moc to neresim. Ale kdyz uz porizuju novy zarizeni, bylo by fajn, kdyby to jelo naplno. Co se stability tyce, tak sem zvyklej, ze na router prakticky vubec nesaham (zadnej reset, nic). V praci ted mame ty TPLinky a trosku zlobi, ale tady jsem na ne cetl (kdysi, tak pred rokem a driv) celkem chvalu, tak nevim. Proto prosim o vase zkusenosti.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Rotery od CISCO pro UPC májí DHCP ořezaný. Já osobně chci k adrese MAC napsat název komu jsem IP nastavil. To on neumí. Uměl by to můj NAS server jenže ten má co dělat se stahováním a má zatím pomalý disk na to aby ještě hlídal na síti DHCP. Adresy podle MAC zvládne router přidělit. Portforwarding taky zvládá. Občas se mi kousne i když ho mám postavený a ofoukávaný větrákem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník shrap

Tak jsem mel Tp-link 1043 pujcenej asi 5 dni, za tu dobu se dvakrat slehnul (neslo se nikam dostat, ani na 192.168.1.1). Tak jsem nahodil OpenWRT, v tom pro zmenu nefunguje pripojeni WAN portu vubec (udajne nakej bug v original firmwaru, kterej se projevi az po flashnuti WRT ...). Musim rict, ze mi TP-Link docela zklamal. Koukam ted po Mikrotiku. Kolega ma 751 http://www.i4wifi.cz/rb751g-2hnd-64-mb- ... d2838.html, ja mam doma gigovej switch, takze by mi stacila verze se 100megabitem http://www.i4wifi.cz/rb951-2n-300-mhz-3 ... ign=120620 (stoji cca polovinu). Slozitejsi nastavovani mi nevadi, chci hlavne spolehlivost (casto se pripojuju vzdalene domu). Co myslite? Je Mikrotik dobra volba? Funguje na UPC dobre, spolehlive?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Otázkou je, zda cena: "kabelevý modem + vlastní router" nebude vyšší než cisco s wifi od upc a zda spojení router za router nebude spíš kontraproduktivní. Osobní zkušenost kdy jsem měl doma wifi router asus s nějakým boostrem asus a na něm všesměrovou 14 dbi anténu. Dcery v panelákovým bytu s n-kovou wifi na ntb od asus i se zapnutou automatikou na boostre asus nedosahovali ani z poloviny rychlosti a kvality signálu jako s ciscem od upc. Gigová lan na certifikovanejch 6 kovejch drátech je taky poznat. Jistě, být na trhu lepší routidlo třeba od asusu co by v sobě mělo kabelový modem pro UPC a za rozumnou cenu šel bych raději do něčeho jinýho. Nicméně, když něco nefunguje tak můžu zavolat na UPC a nadat jim, se svým routerem by mě vyfakovali, že je to můj problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...