Přejít na obsah

router vlastní nebo od UPC s wifi?


Návštěvník drejk

Doporučené příspěvky

Návštěvník drejk

Má vůbec upc wifi modem nějaké nevýhody oproti běžně prodávaným routerům asus dlink tplink -nastavení portů apod. v ceně cca. 1500Kč??????Vůbec mi nejde o peníze,když mi poradíte lepší volbu vlastního routeru.

A ještě mě zajímá jestli není z upc wifi modemu slyšet vysokofrekvenční sykavý zvuk jakoby pískání??? protože jsem měl už asi 3 routery a některé jsem kvůli tomu měnil.Bylo to slyšet jen z malé vzdálenosti od routeru.nyní mám micronet bez wifi a je úplně tichý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník drejk

1.Dočetl jsem se o slabším dosahu wifi signálu u modemu EPC3925, proto se teď ptám těch co ho vlastní..

Pokud bude umístěný u vchodových dveří,jak moc bude signál přes zdi v dalších místnostech degradovaný?(nejlépe nějaké srovnání s běžně prodávanými routery s externíma anténkama).Jestli je tu někdo kdo měl vlastní wifi router a přešel na wifi od upc?polepšili jste si nebo pohoršili?

Momentálně mám modem motorola a v další místnosti obyč. router bez. wifi na rozbočení LAN.Nechce se mi tahat nové kabely tak uvažuju že nový modem zase nechám na stejném místě a na místo stávajícího routeru použiji jen switch(jako router+wifi bude sloužit modem).

 

2.Pokud se v budoucnu rozhodnu pořídit vlastní wifi router -můžete mi někdo poslat screen kde se v UPC modemu EPC3925 dá vypnout routrování(aby fungoval jen jako třeba základní modem EPC3208).

 

3.pokud bych vzal rovnou jen základní modem EPC3208 - jsou stále problémy s připojením a rychlostí routerů ASUS?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník JuraS.

Řešil jsem přechod na vyšší rychlost tím, že jsem EPC3925 koupil z důvodu, že doma potřebuji pro dcery n kovou rychlost wifi. Dřívější motorola a za ní asus wl500gp byl špičkový co do správy ale měl jen 100 lan a pomalou wifi. Částečně jsem wifi suploval externí antenou s 30 cm klackem a signálem nastaveným na maximum abych se propípal přes řadu panelákových stěn přes celej byt. I tak to bylo málo. Proto jsem za skvělou cenu necelých 2.000 vzal tohle cisco routidlo. Síla wifi je skvělá a holky se teď dostanou do sítě z jakýho koliv místa bytu (i z lodžie). Co mě těší je i gigová lanka. Co mě ale štve na maximum je ořezaný firmware. Především tragické je dhcp které na routidle potřebuji nutně mít plnokrevné. Vadí mi, že u přiřazerných adres nelze zadat popis a to ve výsledku s ddns znamená, že všichni jsem schovaní pod xyz.dyndns.info...protože to nelze měnit a dávat routidlo za routidlo je blbost jem pořídil NAS server co běhá na linuxu a má plnokrevný dhcp a ddns. To všechno vypnu a nechám dhcp a ddns na NAS serveru. Řesení je to možná elegantnější než vžít zakladní routidlo cisco od upc a za něj dát pořádný wifi routidlo třeba asuse s víc funkcemi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gew

Co je to, probůh, za nešvar říkat "routidlo"? Když se ti za každou cenu nelíbí anglické router, tak používej třeba směřovadlo, nebo co já vím, ale routidlo je jak z mateřské školky... :)

 

Jinak samozřejmě díky za info ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Ve forech mluvím jak mi zobák narostl..až budu psát příručku a nebo scripta tak tam budou názva oficiální. Nevím jak dlouho jsi ty na netu. já od roku 1996 před tím 3 roky na bbs. Moji uin icq je pod 1.000.000. a když tak dodržuju netiquete. A před tím to byly pmd85 a můj zx spectrum...

Upraveno uživatelem JuraS.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Co je to, probůh, za nešvar říkat "routidlo"? Když se ti za každou cenu nelíbí anglické router, tak používej třeba směřovadlo, nebo co já vím, ale routidlo je jak z mateřské školky... :)

 

Jinak samozřejmě díky za info ;)

Výraz "směřovadlo" je stejně nesmyslny jako to routidlo. Jedině router a nesnažit se za každou cenu o český překlad (což je směrovač) :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Atta

Ahoj, budu se stehovat do bytu, kde je upc.

Vlastnim dir-600 a otazka zni, zda si objednat modem bez wifi a pripojit za nej dir-600 ci rovnou wifi modem?

Nevite jakoe rychlosti bych mohl max dosahnout na soucasnem routeru a jake s upckovym modemem?

 

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...