Přejít na obsah

Prosim o radu s ladenim na TV LG


Návštěvník amur55

Doporučené příspěvky

Návštěvník k.i.l.l.e.r

Zdravim.. Televize LG 42LW5500, stejný problém. Mám CA modul od UPC, frekvence 163500 kHz, Symbol rychlost (kS/s) 5000, Modulace 64QAM. Indikátor síly signálu zobrazuje 90-98%, ale kvalita doslova z vteriny na vterinu kolísá od 0% do 25%, tedy kánál Prima Cool, Nova Cinema, a další jsou nekoukatelné. Na jiné TV to funguje normálně, problém tedy může být jen v LG televizi. Psal jsem i na ten email LGEservisni@gmail.com , ale nemyslím si, že to je někdo od LG, že by LG využívalo gmail? Zkoušel jsem do TV dát nejnovější software, beze změny. Vyřešil jste to už někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo

Mám TV LG 37LH4900 (někde se uvádí jako 5000) a všechny multiplexy jdou bez problémů. S CI+ i přes STB. Ten mám PVR Handan kvůli možnosti nahrávání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník k.i.l.l.e.r

Bezva, diky za info. Kdyz by prosim kdokoliv vedel jakekoliv dalsi info, tak to sem prosim napiste.. sleduju to tady.. snad se to nejak vyresi.. Aktualne se proste na nova cinemu a Prima cool nekoukam, ale je to skoda..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je u tohohle muxu vyhodou, ze vsechny kanaly v nem vysilaji i v analogu. Nevim jak je na tom LG, ale Samsung umoznuje prepinat mezi DVB a analogem, takze kdyz nejde digitalni program, muzete prepnout na analog. Obraz je sice o neco horsi, ale neni to tak hrozne. Takze zkuste tenhle postup, jak jsem koukal, vase tv by anologovy tuner mela mit...

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mrapa

Po kontaktování UPC zákaznického centra a emailu na "lgeservisni@gmail.com" odkud mi žádná odezva a ani řešení nepřišlo jsem se odhodlal k "nouzovému" kroku.

Mám LG 55LW5500 (firm.0.5.11.08) a kromě problému na frekvenci 163,5 mi i na frekvenci 170,5 občas programy "zakostičkovaly" a nebylo to úplně ono. Jelikož jsem měl sílu signálu kolem 5% tak jsem posílil signál zesilovačem SCHWAIGER BN4212 (http://www.astrasat.cz/41_70-Zesilovce- ... -4212.html) a nejen, že jsem se na frekvenci 170,5 dostal na 60% ale i na frekvenci 163,5 mám nyní sílu signálu 50% a kvalita kolísá mezi 35-55% nevypadává obraz nekostičkuje, prostě to běží v pohodě (Nova Cinema, Prima Cool, Óčko atd.).

Tudíž opravdu nevím co si mám myslet o vyjádření technika UPC, že signál je v pořádku a problém je v LG. Nejsem elektromechanik, o rušení frekvencí toho mnoho nevím, ale zesilovač ty frekvence myslím neodrušil :)

Snad to někomu pomůže, pokud ano tak sem napište reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud pomohl zesilovac, tak by to jen mohlo potvrzovat domenku, ze se jedna o ruseni,

pokud signal na zasuvce UPC nema dostatecnou intenzitu (i kdyz je treba v norme), pak je mnohem jedoduzsi ho zarusit nejakym silnejsim signalem.

 

Jak velke zesileni si na tom zesilovaci nastavil ?

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na tom muxu sílu signálu 95-100%, takže se obávám, že mně ani zesilovač nepomůže. Navíc když tu byl technik, zkusil pro vyzkoušení zesílit signál přímo on v rozvodné skříni (dočasně prý stáhl signál i od jiných účastníků) a nepomohlo to...

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mrapa
Pokud pomohl zesilovac, tak by to jen mohlo potvrzovat domenku, ze se jedna o ruseni,

pokud signal na zasuvce UPC nema dostatecnou intenzitu (i kdyz je treba v norme), pak je mnohem jedoduzsi ho zarusit nejakym silnejsim signalem.

 

Jak velke zesileni si na tom zesilovaci nastavil ?

 

Nastavil jsem ho "na plno" takze cca. 20dB

Na ostatních muxech mám nyní sílu signálu kolem 95%, takže se to "nepřebudilo".

O rušení nic nevím, ale z logiky věci máš pravdu, že pokud mám silnější signál "přetluču" rušivé elementy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...