Přejít na obsah

Prosim o radu s ladenim na TV LG


Návštěvník amur55

Doporučené příspěvky

Návštěvník

děkuji za reakci.

určitě mám nejnovější aktualizaci.zjištěno na stránkách lg,tak i několikrát aktualizováno přes televizi,píše jen že verze je nejnovější.

zaráží mě že všechny ostatní kanály jsou ok,100%,ale když dám automatické vyhledávání na jekékoli zemi,finsko,švédsko,dánsko,norsko,tak mi to najde 109pr+16rádií.zadám ručně 163500/5000 a signál 0,jak síla,tak kvalita.nechápu to,přitom 170500/500 je signál na 100%!!(hbo atd..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

zdravím,

můžete mi někdo poslat odkaz na stáhnutí sw 5.12.05.televizor mi tuto aktualizaci nechce stáhnout.aktualizoval bych přes usb.

předem moc děkuji. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

napsal jsem včera že mám nejnovější aktualizaci,dle fóra zde asi nemám!.na stránkách lg mají ještě zřejmě starší,která neřeší můj problém s laděním....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cituji z Tvfreak.cz:

 

Firmware je zatiaľ dostupný iba cez TV pripojené k internetu - Menu: Aktuálizácia SW, na stránke LG supportu ešte nie je k dispozícii...

 

takze zatial jedina zmena, ktoru som zistil je, ze LG zablokovalo moznost aktivovat si napr DVR, alebo THX mody v servisnom menu EZ-adjust. Cele menu Tool Option3 je vysedene a neda sa menit. Ostatne veci, napr aktivacia HbbTV sa editovat daju...

Takze pokial niekto pouziva nieco naviac aktivovane v Tool Option 3, tak by asi nemal upgradovat (ak nema ziaden iny problem s TV, ktory by mohol upgrade vyriesit).

 

Edit:

Na mojej 42LW5500 som si este pred upgradom aktivoval THX mody obrazu. Po upgrade sa sice ani tam uz neda menit Tool option 3, ale THX zostalo aktivovane. Cize zrejme je len znemoznena zmena, to co uz bolo zmenene predtym zostane zmenene

 

P.S. pokial by niekto potreboval, tak postup ako sa vratit k predchadzajucemu FW :

- v menu sa nastavis na "Možnosti" (to je ten obrazok aktovky)

- stlacis tlacitko "9" na dialkovom 7 krat

- TV sa restartne a mala by mat FW, ktory tam bol pred upgradom

 

edit: takze zistil som, ze na novom firmware (05.12.05) uz nefunguje ani standardny downgrade, cize neda sa downgradnut ani pomocou 7x "9" ani pomocou 7xFAV takze vyzera to, ze tento firmware len plata security... Ziadne funkcne vylepsenia som si zatial nevsimol...

 

Tu je postup downgrade z fw 05.12.05 na fw 05.11.08, ktory som odskusal na mojej 42LW5500. Ako zdroj mi posluzilo jedno polske forum, ale musel som to kusok upravit :-E

Vsetky potrebne subory najdes tu (https://www.dropbox.com/sh/t9tw5tkbn6vdx47/lB3FeWRqEn).

Upozornujem, ze je to uspesne odskusane na LW5500, rovnako by to ale malo fungovat aj na dalsich modeloch ktore maju rovnaky firmware (napr LW650s).

Vsetky nasledujuce cinnosti su na vlastne riziko !!! Dolezite je hlavne to aby to nikto neskusal na TV, ktora nie je kompatibilna s prilozenym firmware...

 

1 - naformatovat USB kluc na FAT32 a po naformatovani na nom vytvorit adresar LG_DTV

2 - rozbalit LW5500-downgrade.rar niekam na HDD

3 - do adresara LG_DTV skopirovat subor GP3_EU_BB_[special_ChangeOldKey]_C0_RevNo59622_V09.00.00_ota_V2_SECURED.epk

4 - zasunut USB kluc do TV (port USB1)

5 - TV ponukne upgrade na verziu 09.00.00, vykonat upgrade, TV sa na zaver restartne

6 - vymazat z USB kluca GP3_EU_BB_[special_ChangeOldKey]_C0_RevNo59622_V09.00.00_ota_V2_SECURED.epk a nakopirovat tam Software File_Version 05.01.10.epk

7 - zastrcit kluc do USB1 na TV. TV oznami, ze ma novsi firmware a nie je potrebny upgrade, to je v poriadku. Treba potvrdit hlasku na DO

8 - na DO stlacit Home, prejst na Nastavit a stlacit OK. Prejst na Moznosti (ikonka aktovky), nepotvrdzovat len prejst !!! 7x stlacit tlacitko FAV na DO. TV oznami, ze na USB je verzia 05.01.10. Potvrdit na dialkovom a tym sa spustiti update firmware. Po dokonceni sa TV restartne.

9 - vymazat z USB kluca Software File_Version 05.01.10.epk a nakopirovat tam Software File_Version 05.11.08.epk

10 - zastrcit kluc do USB1 na TV. TV ponukne update na verziu 05.11.08. Potvrdit update. Po dokonceni sa TV restartne a bude tam firmware 05.11.08.

 

Heureka :-!!!

v tejto verzii nie je zablokovane Tool option 3, ani 5...

 

vela stastia, snad ti to pomoze :-E

 

Na mojej TV som nemusel aktivovat nahravanie, takze to neviem na 100%, ale napr ja som si v EZ-adjust aktivoval THX rezim obrazu a to zostalo aktivovane aj po update na 05.12.05, takze predpokladam, ze ak po aktivovani nahravania urobis update na 05.12.05, bude to menu Tool option 3 a 5 opat zablokovane, ale nahravanie ti zostane aktivovane....

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

ufff,

tak to budu zkoušet přes telku,ale aktualizaci jsem prováděl snad 100krát a píše že žádná nová není dostupná :x .mám ten co je na stránkách lg.... :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

lg pz 750-za fw 05.02.02 tento fw je poslední a neřeší problém nalazení 163,5/5000.signál 0.vše ostatní síla signálu 94%-kvalita signálu 100%.

nevíte,nporadíte.zkoušel jsem snad 100krát ladit ručně a nic.vše ostatní ok.zatím díky pro případné rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

tak mi odepsali z lg,cituji-chyba bude na straně dodavatele signálu,v tomto případě upc.

nic jiného jsem nepočítal že mi odepíšou... :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...