Jump to content

Snah

User
 • Posts

  70
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Snah

 1. Support potvrdil, že zřejmě buď hoster nebo někde po cestě blokují určité rozsahy, možnosti řešení jsou ale dost omezené. Protože stránku využívám jen občas, umím si s tím poradit (VPN nebo jinak). Zkusil jsem napsat i na faststone, ale zatím bez odpovědi. Díky všem co napsali funkčnost a IP segment.
 2. Včera mě na základě mého nahlášení kontaktoval support, mají také podezření na nějaké blokování určitého rozsahu, ale neměl jsem čas to s nimi zkoušet podrobněji, jsme domluveni na pondělí. Před chvilkou jsem to na základě vašich odpovědí zkusil a ono to jelo - myslel jsem že je to vyřešeno, teď po pár minutách web zase nejede. Chová se to dost podivně a vypadá to, že je spíš problém na straně hostingu těch stránek.
 3. Každopádně díky za potvrzení, že se jedná o problém u providera na exUPC síti a ne u mě.
 4. Na domácím připojení mi nefunguje www.faststone.org. Na jiných providerech (Sit21, T-mobile data nebo i VPN) mi normálně funguje, můžete to někdo zkusit, případně někdo z Vodafone to zkontrolovat? DNS mi vrací 64.29.151.221, v tom by problém být neměl, spíš mám podezření na nějaký Vodafone filtr. Nejde ani ping. Jedná se o kabelové připojení (exUPC).
 5. Tak jak se dalo čekat výměna Compal za Compal nepomohla. Částečně jsem to vyřešil úpravou nastavení torrentového klienta (omezení spojení pod 190 a omezení rychlosti) + QoS na routeru Asus. Při tomto nastavení v podstatě nikdo jiný na síti nepozná, že jede torrent, jen ta rychlost stahovávání je pak stejná jako u předchozího tarifu 300/20 a Cisca (tam jsem měl výchozích 500 spojení a žádný limit rychlosti). Jako zásadní vypadá ten limit počtu spojení pod 190, u 200 už to hapruje a přestává reagovat i webové rozhraní správy modemu. Teď je otázkou, zda by tohle omezení pomohla vyřešit výměna za Arris. Pokud bych měl jistotu, že ano, asi bych to toho šel, ale znovu absolvovat výměnu bez jistého výsledku - no ještě uvidím.
 6. Mám prosbu na zkušenější majitele tohoto modemu. Potýkám se s jistým problémem s Compal modemem a než přistoupím na případnou výměnu za tento modem, chtěl bych poprosit o otestování. Jedná se o vytížení modemu vícevláknovým stahováním. Zkusit naráz stáhnout 2-3 torrenty velikost>5GB a s počtem seed/leech v řádu vyšších stovek (na trackrech bývá kategorie top100 apod. kde je najdete). Přitom sledovat chování internetu (procházení webu, klidně pustit nějaké video) na stejném a klidně i na jiném zařízení v síti. V ideálním případě byste měli pozorovat mírné snížení rychlosti a reakcí, snížení kvality videa. Na vašem spojení by to nemělo trvat víc jak 30 min. Můžete zkusit se i připojit a přihlásit na rozhraní modemu, zda reaguje. V horším případě začne internet úplně vypadávat, přerušovat se spojení apod. Potom test ukončete, zastavte/smažte torrenty, za chvilku by se mělo vše vrátit do normálu, pokud ne restartujte modem. Ochotným dobrovolníků předem děkuji.
 7. Jak jsem slíbil, hlásím se s aktualizací. Zapojil jsem vlastní router (Asus AX-58U) a Compal přepl do bridge. Bohužel situace je velmi podobná. Jakmile začne nabíhat stahování a narůstat počet spojení internet zkolabuje (projeví se na všech zařízeni), po chvilce začne opět nabíhat, ale jakmile se opět vytíží, zase spadne a tak pořád dokola. Zastavení torrentů vrátí situaci zpět do normálu. Přitom výpadku přestane reagovat rozhraní modemu (v bridgi bohužel nelze použít ping), ale podle logu se nerestartuje. Vypadá to, že prostě nezvládá tu zátěž a zahltí se. Asus router v pohodě. Volal jsem na support, z jejich strany žádný problém nevidí, signál v pořádku, domluvena výměna modemu a uvidíme, zda není vadný kus. Pokračování příště...
 8. Tak jsem se připojil k Ciscu, abych si porovnal nastavení firewallu a IP flood apod. byly vypnuté, taky bylo povoleno UPnP. Takže jsem to udělal i na Compalu a výsledek je následující. Při stahování torrentu, dojde ke zvýšení latencí, což se projevuje pocitově pomalejší odezvou a načítáním stránek a služeb, ale už ne tak výrazně. Zajímavé je, že se výrazně zvedne ping in na router/modem samotný (občas až stovky ms), takže to vypadá, že Compal i tak asi nestíhá. Co je podstatné, po zastavení torrentu dojde téměř ihned k návratu do normálu, tzn. už to netrvá dalších 30-60 minut, jako před tím. Uvidím, až mi přijde nový router, jak se to bude chovat v bridge režimu, ale i tohle už je přijatelné. Děkuji všem za nápady a rady. Jinak cache u torrentu není třeba měnit, jak jsem psal samotný torrent jel v pohodě. Problém bylo to odstavení ostatní komunikace, které přetrvávalo i po ukončení.
 9. @tomus Díky za zkušenosti. Používám moderní qBittorrent, a nic jiného než počty/limity spojení mě nenapadá, ale nejsem na to expert a googlením jsem také (zatím nic nenašel). Ale navedls mě na jinou možnost a sice mám dojem, že v Security jsou nějaké ochrany typu IP flood, až budu doma zkusím je vypnout, jestli to nepomůže. Divné je že to roky používám stejně s Ciscem dříve 150/10, pak 300/20 a problém začal až teď s Compalem na 500/50.
 10. @Marek-26 To jsem zkoušel, ale moc to nepomohlo. Resp. tam bylo zlepšení jen mírné, což mě navedlo na to, že bude problém právě s počtem spojení. Pokud by platila ta omezení QOS, proč by to na Ciscu fungovalo a s Compalem ne? Je možné, že by se s jiným modemem/tarifem použil jiný QOS u VF? Jen aby bylo jasno, nejsem žádný masivní stahovač. Ty torrenty neběží nonstop nebo nějaké velké množství, cca jednou za týden si něco stáhnu, většinou to trvá 20-30min (z downloadu si to vezme ani ne 50% rychlosti), zase to zavřu, to podle mě není žádné extrémní vytěžování linky. Ale díky i za tuto informaci.
 11. @sodekczTo vypadá na trochu jiný problém, mě se modem nesekne. Ale narazil jsem na toto https://www.techforum.cz/topic/60965-timeoutování-nových-tcp-spojení/ to vypadá hodně podobně a ten to má v bridgi a řešení nenašel😬. Chtěl jsem se vyhnout zkoušení, zdá se mi divné, že by to neřešilo více lidí, ale asi mi nic jiného nezbyde. Objednal jsem https://www.czc.cz/asus-rt-ax58u-v2/335824/produkt, tak uvidím. Pak tedy ještě možná zkusit modem Vodafone Station. Nejraději bych se vrátil k Ciscu, ale to už prý není možné. Ach jo, člověk si myslí, že si polepší, a místo toho je to horší...
 12. Přešel jsem na modem Compal a tarif 500/50, předtím jsem měl Cisco 3925 a tarif 300/20 a mám následující problém, který jsem předtím neměl. Při běžném používání internetu vše chodí jak má, naměřím deklarovanou rychlost. Problém nastane, jakmile začnu stahovat 2-3 torrenty s mnoha aktivními uživateli, rychlost se dostane na cca 20-25MBs. Po cca 10 minutách, začne být internet nestabilní, nemohu se připojit na stránky nebo jsou pomalé. Tento stav navíc trvá i po skončení stahování, měřáky rychlostí kolísají. Situace se vrátí do normálu až za cca 30-60 minut od ukončení torrentu. RS chyby v modemu v řádu nízkých stovek, signál by měl být OK. Zkoušel jsem stáhnout i nějaké ISO (12GB) přes Chrome, rychlost cca 30MBs, po pár minutách staženo, žádné výpadky nebo nestabilita. Trochu mi to připadá, že Compal nezvládne větší počet spojení a pak potřebuje nějaký čas na návrat do normálu. S Ciscem jsem podobně stahoval torrenty bez problémů. Neměl jste někdo podobný problém? Pomohl by bridge a vlastní router?
 13. @marian.lozi Přesně o to jsem se pokoušel, ale neuspěl jsem 😪 Možná při příštím pokusu natrefím na vstřícnější operátorku...
 14. @tomus Mám ho koupený a nechce se mi platit nájem po výměně. Ale jak píšeš stejně se tomu asi brzo nevyhnu...
 15. @Adolf.Shitler Máš pravdu, já to nerozporuji. Jsem jen stará škola, a dřív tyhle údaje běžně provideři transparentně někde uváděli. @tomus 130Mb? Myslím že se uvádělo až 250Mb. Tedy ano, o omezení vím. Tarif 300 mám jen proto, že při přechodu na VF jsem ho měl za stejnou cenu jako 150 a nechtěli mi dát v ceně nový modem (spoléhal jsem, že mi ani přechod bez něj neumožní a ukecám ho třeba jen za 1Kč/měsíc). Vím, že o problematice modemů jsou tu další vlákna a tohle Cisco už je fakt dědeček (ale zaplatil se mi snad víc jak 5x), ale to už patří do jiného vlákna.
 16. Souhlasím, a přesně o to mi jde. Očekával bych, že pro tyto případy to bude mít VF někde uvedené. Jediné kde jsem to ale našel je toto vlákno, a protože se tu objevil Ondra, poprosil jsem jej o oficiální potvrzení. Souhlasím, že to BFU neřeší (ale jsou např. i firemní uživatelé apod.). Jinak já osobně preferuji kombinaci DNS providera a veřejné DNS (OpenDNS, Google apod.), ale to už je na každém, a kdo ví co dělá, můžu doporučit pomůcku https://www.grc.com/dns/benchmark.htm
 17. Ano, ty používám, ale rád bych, aby je Ondra oficiálně za Vodafone potvrdil. Proč nejsou nikde oficiálně uvedeny (alespoň já jsem je nikde nenašel, jen tady od tebe)? A jinak tady rozhraní Cisca - nikde tam možnost automatiky nevidím. Mě navíc vyhovuje kombinace s OpenDNS.
 18. A můžete uvést adresy DNS serverů, pro ty co si to chtějí/musí nastavit ručně? Např. můj modem Cisco EPC3925 má políčka na pouze na ruční zadání.
 19. Snah

  vodafone.cz/muj

  Ano to vypadá stejně jako u mě - doporučuji řešit na infolince.
 20. Vypadá to, že to začalo opět fungovat. Zjištěno náhodným pokusem, VF mě o opravě (zatím) neinformoval. A už se ozval i VF, že je opraveno, což jsem potvrdil.
 21. Tak k původnímu dotazu: Dnes po týdnu stále nefunkční, kontaktována infolinka, předáno na technické oddělení. Tak uvidím...
 22. Tak na infolinku jsem se doboxoval a řekli mi, že mají opravdu zvýšený počet hlášení na nefunkčnost po přihlášení a předávají to technikům. Každopádně čím víc lidí jim to nahlásí, tím vyšší prioritu to získá.
 23. Chápu to tedy správně, že je to pozůstatek těch výpadků a zatím mám počkat? Nebo rovnou absolvovat porod na infolince?
×
×
 • Create New...