Přejít na obsah

Zkušenosti s TV kartou Technisat CableStar HD 2


vpa

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

1. Takže, DVBV TE by měl nalézt celkem 11 multiplexů. (2 s SR 5000, zbytek 6000). Pokud naladí jen některé muxy (/když další dva STB pracují normálně), hledal bych chybu v kabeláži

2. Podobný problém s černým displejem jsem už kdysi řešil, bohužel, skleróza.... Neznám možnosti DVB TE (je to spíše demo), Má-li naravení/directX, zkusil bych měnit dekodéry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Standa má samozřejmě pravdu. Nejprve bych zkusil sw dodaný výrobcem (je velmi málo vhodného alternativního softu), rovněž bych nepodceňoval přívpd vf signálu - rozbočovač, konektory. Digitální signál je oprpti analogu velmi náchylný na různé nedokonalosti.

Omlouvám se za mylnou informaci, když to všem chodí, ale já to tady tak mám. Možná je to nastavením programu, nevím, ale pokud vyndám kartu z CI slotu, nechytnu nic.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ladil jsem převážně v bundlovaném SW DVBViewer TE (verzi ted nevim, ale zkoušel jsem i jinou ze stránek), symbolovou rychlost jsem měl na 6900 a 5000, QAM 64 (zkoušel jsem i jiné), ale jak píšu problém není, alespoň se zdá v nalezení kanálů, ale v tom, že je PC nezobrazuje nic kromě EPG a teletextu.

Bez modulu v CI slotu to přesně takto mám. Nastavení v DVBVieweru - Has CI module?

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď jsem to znovu zkoušel, a poprvé mi volné programy šly bez modulu, dal jsem modul, ok, vyndal modul a nic, nešly, asi pět minut jsem to zkoušel vypnout program, vyndat zapnout program, vypnout, zasunout, zapnout. Bez modulu mi volné již nechodily. Ale asi tam bude nějaký jiný problém, protože poslední dvě minuty přestaly chodit ostatní programy i při zasunutém modulu. Teď už mi to s modulem chodí zae normálně.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uživatel Arminius, (kterému jsem přes soukromé zprávy popsal ten blábol s kódovanými versus volnými programy) mi potvrdil, že ve verzi DVBViewer Pro mu volné nechodily, zkusil to ve verzi TE a tam chodilo, takže to opravdu vypadá někde na nastavení.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
...ve verzi DVBViewer Pro mu volné nechodily, zkusil to ve verzi TE a tam chodilo ...

Já po celou dobu používám zakoupenou verzi DVB Viewer Pro a "must-carry" programy mi v tomto programu fungovaly i bez vloženého modulu, jak už jsem tu psal.

Teoreticky by mohl rozdíl být v tom, že když jsem CA modul ještě neměl, tak jsem ani neměl v Cablestar HD2 kartě zasunutý ten plochý kabel s CI slotem. Třeba se karta chová jinak, pokud detekuje, že k ní byl připojen CI slot :?: Možná pak předpokládá, že v CI slotu najde nějaký modul?

Taky je možné, že se mezitím změnilo chování programu DVB Viewer Pro. Bez modulu jsem sledoval must-carry programy od června 08 do října 08, takže je možné, že s nějakou novější verzí DVB Vieweru je problém sledovat s Cablestar HD2 programy bez zasunutého modulu. Musel bych to doma vyzkoušet. Snad si večer vzpomenu a testnu to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem o tom přemýšlel, jestli to nemůže být tím, ale asi ne. Nejprve mne ale napadlo nastavení programu či zda neběží nějaký z programů, které kartu používají. U Technisat Digicorderu HD K2 píší, že výměna karty by měla být ve vypnutém stavu, u Cablestar HD2 stačí, aby kartu žádný program nepoužíval, počítač se vypínat nemusí. Ale to asi taky nebude ono, vypnul jsem i DVB Recording Service a snad jiný program kartu nepoužíval, těžko říct, mám jich nainstalováno víc. No a nakonec mne napadlo, jestli se ten CI modul třeba nedá vyměňovat tak často, že karta potřebuje nějaký čas ke správné komunikaci a funkčnosti. Nevím, v každém případě mi to včera po prvním vyjmutí fungovalo tak, jak má, tj. volné kanály fungovaly bez vloženého CI modulu a to co jsem tu psal o kódování byly nesmysly.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Zpočátku jsem též provozoval CS2HD bez CAM, problém s FTA neznám...

Zajímavost: Zkoušel jsem použít CAM MultiCrypt 1 CI (Conax & Cryptoworks) se smartkartou spárovanou s Handanem >> sestava dekódovala všechny slovenské programy i asi dva-tři další z různých muxů......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník doktordoktor331

Tak se zdá, že problém je vyřešen. Vzal jsem kartu ke kamarádovi, u něj bez problémů našla všechny kanály. Doma jsem odpojil ostatní zařízení od antén a našel jsem 24 kanálů (včetně rádií), Rádia i obraz se pro nízkou kvalitu signálu zasekávali. Pravděpodobně je UPC STB méně náročný na kvalitu signálu. předpokládám, že vložením zesilovače by se problém měl vyřešit. Všem kteří se mi snažili pomoct děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...