Přejít na obsah

Zkušenosti s TV kartou Technisat CableStar HD 2


vpa

Doporučené příspěvky

Návštěvník Petr

Zdravim, mam prosbu potřebuji poradit jak rozchodit CableStar HD 2. Používám MP 1.0 RC3, ale když dám v konfiguraci Televisions/capture carts nic mi nenajde. Tak vubec nevim jak na to budu rád za každou radu předem díky.

ps: v dvdvieweru funguje normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Waladir
Mate nekdo zkusenosti s touto kartou v linuxu? Podle http://linuxtv.org/wiki/index.php/DVB-C_PCI_Cards by snad fungovat, mela.

 

Kartu jsem zkousel zprovoznit, bohuzel se to povedlo pouze castecne, bez podpory CAM, tj. funguji jenom FTA programy. Problem je v driveru, ktery zatim CI/CAM nepodporuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, chtěl bych poprosit zkušenější uživatele karty cablestar HD 2 o radu. kartu jsem instaloval do htpc, připojení na UPC. Jde mi pouze o nekódované kanály, takže jsem nepořizoval kodovaci modul. Po instalaci ovladačů a obslužného SW mi karta nenašla žádné kanály, použil jsem chanellist z těchto stránek a opět karta nic nenašla. Když jsem použil pro scann předdefinovaný seznam kanálů pro německo, našla karta 9 (podruhé pouze 7) kanálů. Ovšem při přehrávání, nic nezobrazí a je vidět pouze tma, bez zvuku. EPG a teletext fungují normálně (EPG bez potíží, teletext je rozsypaný cca z 1/3). Kodeky jsem měl z nějakého balíčku vše v jednom :-), podezříval jsem je. Po dlouhém laborování jsem přeinstaloval systém (původně MCE 2005) na XP Professional SP2 (následně i SP3) a pro MPEG 2 kodek jsem nainstaloval Power DVD 8, nic jiného v PC nebylo , ale chyba je pořád stejná. Pokusil jsem se použít jiný SW na obsluhu karty, ale se stejným výsledkem (nic nenajde, nebo zamrzne). Vyměnil jsem VGA (původně X200) za 6800 ultra a stále nic. Na stejném okruhu mám dva STB od UPC a ty běhají normálně. Pokud by měl kdokoli zkušenost s tímto problémem nebo nějaký dobrý nápad rozhodně by mi pomohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:oops: Pozor:Toto není pravda.

 

Mudul potřebujete i pro FTA kanály. Kódované jsou vlastně všechny kanály, volné programy se od těch, kterým tu říkáme kódované, liší tím, že pro ně nepotřebujete spárovanou kartu od UPC.

Zrovna o víkendu jsem to takto zkoušel pro jednoho uživatele, který mi poslal soukromou zprávu. Jakmile jsem CI modul ze slotu vyjmul, obraz černý, CI modul jsem vložil bez karty, FTA programy fungovaly, po vložení modulu s vloženou spárovanou kartou, funguje vše.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mudul potřebujete i pro FTA kanály. Kódované jsou vlastně všechny kanály, volné programy se od těch, kterým tu říkáme kódované, liší tím, že pro ně nepotřebujete spárovanou kartu od UPC.

Zrovna o víkendu jsem to takto zkoušel pro jednoho uživatele, který mi poslal soukromou zprávu. Jakmile jsem CI modul ze slotu vyjmul, obraz černý, CI modul jsem vložil bez karty, FTA programy fungovaly, po vložení modulu s vloženou spárovanou kartou, funguje vše.

Naprosté bludy, programy v MUX1 a MUX7 NEJSOU kódovány a pro příjem stačí přijímač / PC karta bez modulu, odzkoušeno na TV s DVB-C.

V DVB neexistuje mód pro kódování, při němž by pro dekódování stačil modul bez karty. Pokud zakódují je vždy potřeba karta (mluvím principielně - nekamenujte mě SW řeřením emulací CA - to pro UPC DVB-C nefunguje)

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Standa má samozřejmě pravdu. Nejprve bych zkusil sw dodaný výrobcem (je velmi málo vhodného alternativního softu), rovněž bych nepodceňoval přívpd vf signálu - rozbočovač, konektory. Digitální signál je oprpti analogu velmi náchylný na různé nedokonalosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník doktordoktor331

Mohl bych poprosit někoho z uživatelů cablestar HD 2 o ozkoušení postupu popsaného uživatelem VPA. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Z kontextu dotazu soudím, že se jedná o DVB Viewer, nicméně nejprve uveď použitý soft - verze. Postup uvedený uživatelem vpa (pokud si vzpomínám - nechce se mi hledat) je velmi vhodný. Každý multiplex obsahuje informace o všech ostatních v dané síti, takže by postačila i pouze jedna frekvence, ostaní se dopkní automaticky. Obecně při ladění je vhodné vědět, že existuje Symbolová rychlost (SR), standardně 6900 S/sec ta bývá přednastavená a nestandardně 5000 S/sec, tu je nutno většinou zadat ručně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník doktordoktor331

Ano ladil jsem převážně v bundlovaném SW DVBViewer TE (verzi ted nevim, ale zkoušel jsem i jinou ze stránek), symbolovou rychlost jsem měl na 6900 a 5000, QAM 64 (zkoušel jsem i jiné), ale jak píšu problém není, alespoň se zdá v nalezení kanálů, ale v tom, že je PC nezobrazuje nic kromě EPG a teletextu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Mohl bych poprosit někoho z uživatelů cablestar HD 2 o ozkoušení postupu popsaného uživatelem VPA. díky

Od června 08 do října 08 jsem díky Cablestar HD2 bez CA modulu bez potíží na PC sledoval všechny "must-carry" programy: ČT1, ČT2, Nova, Prima, ČT24, ČT4 Sport, Z1, Óčko. Po zakoupení modulu s kartou samozřejmě pak již všechny. 8)

To stejné platí i pro sledování "must-carry" na TV Sony Bravia (s integrovaným DVB-C tunerem). Opět všechny must-carry programy lze sledovat i bez CA modulu (využívám na jedné TV dodnes).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...