Přejít na obsah

Zkušenosti s TV kartou Technisat CableStar HD 2


vpa

Doporučené příspěvky

Návštěvník doktordoktor331

Nj. tak toho se bojím taky, ale s kabelazi toho moc neudelám. Je po rekonstrukci bytu zasekaná ve zdech. Takže pokud by to bylo na kabelech tak jsem v pytli :-) Předpokládám, že v tom má "prsty" pasivní prvek který dělý signál po vstupu do bytu na 5 větví. Pokusím se ho vyměnít za aktiv se zesilovačem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě po nainstalování nenacházel vůbec nic, ale zkusil sem to ve win XP a tam našel všechno. Pak sem an internetu hledal možný důvod a ukázalo se, že je to ovladačem - pokud máte 64bit windows a 4GB RAM a víc, tak to takhle blbne.

Nouzovým řešením je pak:

1)start >> spustit >> msconfig

2)záložka spuštění počítače

3)upřesnit možnosti

4) omezit paměť na 3096 (možná půjde i víc, tohle bylo v tom návodu)

 

po restartu už i visty naladí všechno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník doktordoktor331

Tak problém vyřešen. Nemohl za to rozbočovač, ale zásuvka. Na pohled byla zapojená dobře, ale pro jistotu jsem ji předělal a okamžitě se zvedla kvalita signálu. Karta nalezla 81 stanic (včetně rádií) a hraje bezvadně. Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

V síti UPC je celkem k dnešnímu dni 110 stanic (včetně rádií a rezerv), z toho 83 televizních (také včetně rezerv a duplicitních tv). Karta zřejmě naladila pouze muxy se standardní symbolovou rychlostí 6900 S/s. Pro naladění muxů na 163,5 a 170,5 MHz je nutno zadat manuálně symbolovou rychlost 5000 S/s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Čísla ještě jednou:

83 TV včetně rezerv

28 Rádií

111 Celkem [83+28]

Tedy tak to je u nás v Sokolově. :D

Možná je to tím, že ladím na STB Handan 5000 nebo na TV s DVB-C tunerem.

Upraveno uživatelem Jaku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Pro majitele všech PC karet od Technisatu (i pro tuto kartu) je možné stáhnout beta verzi DVBViewer TE2 ze stránek Technisatu: http://www.technisat.com/indexdde8.html?nav=Downloads,en,33&pID=211 . Přeložil jsem program do češtiny, Technisat ji v další verzi zveřejní, ale pro zájemce jí nabízím ke stažení tady:http://rapidshare.com/files/189771795/Czech.lng . Pokud má někdo plnou poslední verzi DVBViewer PRO 4.0 přeložil jsem i ten: http://rapidshare.com/files/189774652/CzechDVBViewer40.rar . Stačí soubor s češtinou zkopírovat (U DVBpro nejdříve rozbalit do instalačního adresáře do složky Language a v menu si vybrat čestinu. :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rovnez jsem mel problem, ktery jste tu popsal a diky vami zverejnemu postupu mi to naslo vsechny kanaly. Doufam tu chybu v driveru co nejdrive opravi, zkusim jim i napsat, jestli to necemu pomuze...

Dalsi problem je, ze ikdyz mi to naslo ki odovane kanaly tak mi je to nechce prehravat, pouze nekodovane. Kartu i modul mam v ci slotu,takze nevim kde by mohla byt chyba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji za konstruktivni prispevek.

 

S kodovanymi kanaly se to vyresilo. Patrne chvili po zapojeni novyho conax modulu trva nez se zaktivuje, nyni jiz neni zadny problem.

 

Jelikoz vsak mam Vista 64 s 4GB ram musim omezit ramku (jak psal uzivatel yusukeurameshi) na neco mensiho, aby to bezelo. Maj tam proste bug, nekde v tom driveru zapomeli na 64bit adresovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...