Přejít na obsah

Návod na přenos dat z Handan DVR do PC a editaci videa


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník buchtak

Nevíte náhodou jak vyřešit připojení k disku Handanu ve Windows 7 64-bit? Na stránkách výrobce je strohá poznámka, že 64-bit. verze Vista a Win7 nejsou podporované... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Cigydd
V principu staci na harddisku u kazde nahravky zmenit jeden byte z 0 na 1, pak se z CSA poradu stane FTA.

 

Na disku na offsetu 0xC9623400 zacina tabulka se zaznamy o nahranych poradech

Kazdy zaznam ma delku 17408 bytu, zaznamu muze byt max. 2000

85. byte u kazdeho zaznamu oznacuje, jestli je porad FTA (=1) nebo CAS (=0)

 

Ahoj, mám stažený obsah disku z Handanu jako image na větším externím USB-disku (1TB).

Dělal jsem to v Linuxu:

dd if=/dev/sda of=/media/Verbatim/Filmy/disk.img

Běželo to asi dva až tři dny, ale pak to v pořádku doběhlo.

/media/Verbatim je ten velký disk. Musel jsem ho předtím formátovat na NTFS, abych mohl k datům i z Woken. Systém souborů FAT32 je nepoužitelný, protože může obsahovat jen soubory o maximální velikosti 4 GiB.

 

Koukám, že se dost vyznáš ve formátu „souborového systému“ našeho přehrávače.

Nezjistil jsi náhodou taky, jak najdu začátek a konec samotných dat jednoho pořadu? Popřípadě jak ta data z disku sesbírat? Rád bych totiž z toho imag’e extrahoval jednotlivé HAVy, když už to mám takhle šikovně dostupné i ve Windows.

Než mi někdo i odpoví, možná na to budu muset přijít sám ;-)

 

To uvidíme, ale zkusil jsem taky převést ten obraz disku pomocí prográmku HAVToTS – a světě, div se, povedlo se.

Horší je, že se v tom souboru typu TS objevilo hodně proudů, celkem asi 13, z nichž některé jsou obrazové a některé zvukové.

Pomocí FFmpegu jsem zkusil extrahovat první a druhý proud, ale vyšlo najevo, že ten první (zvukový) proud je prázdný a že k sobě patří (alespoň ve značné části celého velesouboru) druhý a třetí proud (video a audio).

Pokud se mi nepodaří vyjednotit jednotlivé HAVy, pokusím se separovat jednotlivé dvojice proudů pomocí FFmpegu a potom je nějak rozstřihám a zase pospojuji.

 

Ale ta cesta s vybalením jednotlivým HAVů se mi zdá čistější. Dokážete mi něco poradit ohledně umístění dat na disku?

 

Zatím se mějte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...