Přejít na obsah

Návod na přenos dat z Handan DVR do PC a editaci videa


tomus

Doporučené příspěvky

Jak připojit a přenášet data z DVR do PC a editaci videa

 

Nainstaluj Handan USB downloader + ovladace pro USB, ktere jsou obsazeny v instalaci (Win 98, 2000, XP)

download/usb_downloader_v1.2.0.zip

 

Pokud pouzivas Windows Vista, tak si stahni jeste tento ovladac pro USB:

http://www.handan.fi/tuotetuki/ajurit/u ... driver.zip

 

Navod v anglictine na instalaci USB ovladacu najdes v instalacnim baliku v USB downloaderu (ENG USB driver installation.doc)

 

Nebo pri problemech s instalaci ve Win XP cti navod nize.

 

Pokud pouzivas Linux, cti navod zde: viewtopic.php?t=2465

 

Pred exportem videa s DVR do PC, nebo MP3 a fotek z PC do DVR, vypnete v menu DVR vypinani HDD po urćite dobe, jinak muze dojit k preruseni prenosu mezi PC a DVR.

 

Stahnout z DVR do PC pujdou pouze videa nahrane z nekodovanych TV stanic (FTA), kodovane (CAS) stahnout nejdou a nepomuze ani vyjmuti HDD a pripojeni k PC, protoze HDD pouziva jiny system souboru, ktery Vase PC neuvidi.

 

Po stazeni videa je nutne prevest video z formatu HAV na format TS, ktery se jiz da prehravat napr. ve WM playeru nebo v Media Player Classic a upravovat v PC.

 

Prevadi se pomoci programu HavToRecGUI, ke stazeni zde:

download/HavToRecGUI.rar

 

nebo pomoci programu HAVtoTS, ke stazeni zde:

download/hav_to_ts.zip

 

Navod na prevod z HAVtoTS a dalsi upravy je zde:

 

Prevest HAV na TS pres prikazovy radek:

kde se do radku napise havtots jmeno_souboru.hav jmeno_noveho_souboru.ts, napr. havtots upc.hav upc.ts

 

nebo:

 

Naasosiovat soubory .hav na convert.bat soubor (ktery obsahuje program HAVtoTS) - Dělá se tak, že kliknu na ten soubor pravým tlačítkem myši, volba vlastnosti, tlačítko Změnit u popisu Otevřít v programu.

Tam jako výchozí vybrat ten convert.bat.

 

2) Měl jsem velké potíže s zvukem. Stalo se mi, že zvuk uprostřed nahrávky zmizel. Mám postup, jak to zachránit.

a) Převedu .hav na .ts

b) projectx - vystříhám nežádoucí reklamy, provedu demux (vytvoří soubor s videem .m2v a s audiem .mp2). Důležitá je kontrola na konci logu - je tam summary délka videa a délka audia. Pokud je audio kratší, tak je problém.

Problém se řeší tak, že se v projectx nahrávka rozsekne na dvě části. První je původní délky audia (projektx ukazuje čas podle hodin, musíte si to sečíst), druhá část naopak začíná po té poruše, která je většinou vidět a která způsobila tu ztrátu audia. Tím získám dva soubory .m2v a .mp2

 

3) Pro vytvoření DVD používám program DVDstyler, tam (režim Adresář) dám oba video souboru, ke každému přiřadím audio a do vlastností prvního dám při konci skok na druhý soubor.

 

ProjectX: download/ProjectX_0.90.4.zip

 

Navody na ProjectX : http://www.tvfreak.sk/modules.php?name= ... cle&sid=11 (nase verze je jiz zkompilovana)

http://trinitro.net/Navody/PX.htm

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navod na instalaci USB ovladacu pro pripojeni PC s DVR ve Win XP:

 

Autor: Mike

 

Tak jsem dnes dostal stejný přístroj a měl jsem asi stejný problém jako vy.

Problem je v tom, že jste připojil přístroj, ale nedošlo k jeho nainstalování, protože nebyly nalezeny ovladače. Musíte údělat následující:

 

1) Propojte STB s počítačem.

2) Jestliže máte Win XP, pak otevřene nabídku Start, pravým tlačítkem klikněte na "Tento Počítač", zvolte vlastnosti. Klikněte na záložku "hardware", klikněte na tlačítko Správce zařízení.V nabídce bude něco jako nerozpoznaná zařízení USB, nebo tak něco (má to jako ikonu žlutý otazník) - klikněte pravým tlačítkem na tuto položku a zvolte odinstalovat. Zobrazí se hláška, zda si opravdu přejete odebrat USB, potvrďte, že ano. Nemusíte se bát, že si odeberete usb port, jen tento STB přístroj. Následně se objeví potvrzení odinstalování.

3)Odpojte usb kabel a znovu jej připojte, počítač opět najde nový hardware a bude chtít ovladače.

4) Zvolte, že chcete zadat místo, kde má počítač hledat ovladače a zadejte umístění, kam jste extrahoval program na přenos dat pokud tento program extrahujete na plochu jako já, pak bude konec cesty vypadat asi takto...

\Plocha\usb_downloader\hdstb_usb_driver\winxp

 

5) Poté se ovladače nainstalují a když spustíte USB downloader tak již bude připojený.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prikazovy radek se spousti pres Start -> Všechny Programy -> Příslušenství -> Příkazový řádek,

nebo Start > Spustit > Zadat prikaz: cmd

 

Nebo pokud pouzivas napr. Total comander, tak ten ho ma implementovany ve spodni casti okna.

 

Jiny funkcni soft na upravu HAV formatu zatim neexistuje,

jedine ze by se nasel nekdo kdo pro ten HavtoTS udela graficky GUI.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník redroker

Jak by měl vypadat (vzor)ten příkazový řádek? Když jsem po stažení spustil HAVtoTS,problikl jen černý rámeček. Je jasné,že se ninst. někam na C disk. Když spustím přík.řádek (cmd) je tam v černém poli : C:/Documents and settings/Owner> zadám

F1-VC1.Australie.hav F1-VC1.Australie.ts , jak už jsem se zmínil v soukr.zprávě tomusovi, vypíše se havtots není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu,spustitelného programu nebo dávkového souboru

 

Vypadá to,že jsem trulo,že chci tak polopatě vysvětlení, ale ještě jsem takové akce ,co se týče přík.řádku,neprováděl.Díky za pochopení.

 

Jinak jsem zasílal nějakých 10MB HAV formátu do redakce CHIPu,evidentně se ještě s tímto formátem nesetkali,takže ho podrobně zkoumají,jak by se dal zpracovat. Poradili mi, že se dá HAV koncovka přejmenovat na AVI v Totalcomanderu,(vyvolaný stiskem F6). Pak se dá částečně přehrát v SMPlayeru,ale obraz je do půli rozkostičkován.

 

Dovoluji si citovat zprávu z redakce:

tak to vypadá, jako kdyby byl obraz zakódovaný. Když jsem použil přehrávač

HAV souborů (http://www.gromada.com/download.html), tak si s obrazem

neporadil. Soubor jsem poté přejmenoval na AVI, aby z něj byl běžný

kontejner a otevřel v SMPlayer (na posledním Chip DVD). Ten rozpoznal

správně stream MPEG-2, ale soubor byl narušený. Zkuste ten váš velký soubor

přejmenovat na AVI a otevřít v SMPlayer, možná mu delší časový úsek půjde

lépe. Ještě každopádně zkoušíme další možnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámoš: udajne by to melo jit s pomoci programu GetHAV, uz se to tu resilo, ale pry to nejak nefunguje, ale muzes si s tim jeste zkusit pohrat:

http://www.upczone.cz/download/GetHAV.zip

 

redroker: Uplne nejjednoduzsu reseni je naasosiovat soubory .hav na soubor convert.bat (ktery je soucasti programu HAVtoTS - toho co je ke stazeni zde)

V Total commanderu si najed na nejaky soubor HAV, nahore klikni na Soubory - Asocivat s.. a pomoci tl. Najit si najdi na tvem HDD soubor convert.bat.

Pak uz jen staci poklikat na nejaky HAV soubor a ten se automaticky zacne prevadet na format TS.

Pokud ani tohle nezvladnes, tak redeji zustan u toho videa. :wink:

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DVR Studio jsem take vyzkoušel (ještě, když jsem neměl JAVU pro překlad Project(u)X), ale podle mého je ProjectX dobrý - navíc umí bez titulky - i když ne bez problémů, nepodařilo se mi je exportovat ve všech formátech který nabízí. Když máš výpadky ve streamu, tak ti sebelepší soft nepomůže - ty data tam prostě nejsou.

Osobně používám řetězec: usb downloader -> havtots -> projectX -> cuttermaran -> dvd lab pro a co jsem vychytal drobné mušky, tak to šlape v pohodě. Až na tu rychlost mezi STB a PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DVR Studio jsem take vyzkoušel (ještě, když jsem neměl JAVU pro překlad Project(u)X), ale podle mého je ProjectX dobrý - navíc umí bez titulky - i když ne bez problémů, nepodařilo se mi je exportovat ve všech formátech který nabízí. Když máš výpadky ve streamu, tak ti sebelepší soft nepomůže - ty data tam prostě nejsou.

Osobně používám řetězec: usb downloader -> havtots -> projectX -> cuttermaran -> dvd lab pro a co jsem vychytal drobné mušky, tak to šlape v pohodě. Až na tu rychlost mezi STB a PC.

 

Já používám řetězec: usb downloader -> havtots -> projectX -> MPG2Cut2 -> Sony DVD Architect 4.5. Bohužel u některých programů (CT1 a CT2, a HBO) je výsledný MPG pro DVD architect nečitelný, nebo je potřeba konverze videa.. Asi řejdu taky na DVD Lab.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník dan1

V principu staci na harddisku u kazde nahravky zmenit jeden byte z 0 na 1, pak se z CSA poradu stane FTA.

 

Na disku na offsetu 0xC9623400 zacina tabulka se zaznamy o nahranych poradech

Kazdy zaznam ma delku 17408 bytu, zaznamu muze byt max. 2000

85. byte u kazdeho zaznamu oznacuje, jestli je porad FTA (=1) nebo CAS (=0)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

script zmeni vsechny nahrane CAS porady na FTA, takze je mozne je stahnout pomoci usb downloaderu, testovano pouze na linuxu:

 

#!/usr/bin/perl
use strict;

### nazev zarizeni (harddisku) <--- ZMENIT PODLE SKUTECNEHO UMISTENI VASEHO HDD!!!
my $device = '/dev/sdb';

# zacatek tabulky se zaznamy
my $offset = 0xC9623400;

# pro prevod kodovani nazvu filmu z iso do utf8 je treba mit nainstalovanou iconv knihovnu 
# (v debianu + ubuntu se jmenuje libtext-iconv-perl)
use Text::Iconv;
# inicializace konvertoru
my $conv = Text::Iconv->new('ISO8859-2', 'UTF-8//TRANSLIT');

# otevrit disk pro cteni i pro zapis
open(DEV, '+<', $device) or die("Nepodarilo se otevrit disk");
binmode(DEV);
# prejit na zacatek tabulky se zaznamy
seek(DEV, $offset, 0);

my ($count,$header,$name,$ch,$chname,$off,$block,$kod,$rest);
my (@h,@kodArr);

# postupne prochazet celou tabulku se zaznamy
foreach (0 .. 1999) {
   # header - prvni dva byty urcuji, zda je zaznam nahrany
   read(DEV,$header,2) or die("Nepodarilo se cist z disku");
   # prvni dva byty do pole
   @h = unpack("C*", $header);
   # prazdny zaznam ma na zacatku 0xFF 0xFF
   if($h[0] == 0xFF && $h[1] == 0xFF) {
       # u prazdneho zaznamu jen nacteme potrebny pocet bytu, 
       # abychom se dostali na zacatek nasledujiciho zaznamu
       read(DEV,$rest,0x43FE);
   # u existujiciho zaznamu nacteme data
   } else {
       # jmeno poradu
       read(DEV,$name,39);
       # cislo kanalu
       read(DEV,$ch,1);
       # nazev stanice
       read(DEV,$chname,38);
       # nepotrebujeme
       read(DEV,$off,4);
       # tento byte urcuje, jestli je zaznam FTA nebo CAS
       read(DEV,$block,1);
       # 0x01 = neblokovane
       if(ord($block)) { 
           $kod = 'FTA'; 
       # 0x00 = blokovane
       } else { 
           $kod = 'CAS';
           # offset na kterem je CAS byte pridat do pole
           push(@kodArr, tell(DEV)-1);
       }

       ++$count;
       print "$count. ".$conv->convert($name)."\t\t$chname\t\t$kod\n";

       # nacist zbytek abychom se dostali na zacatek nasledujiciho zaznamu
       read(DEV,$rest,0x43AB);
   }
}

print "\nCelkem nalezeno $count/2000 zaznamu\n\n";

# prazdne pole = zadne CAS zaznamy
unless(@kodArr) { 
   print "Nebyly nalezeny zadne CAS zaznamy k odblokovani, koncim...\n"; 
# nalezeny CAS, nabidnout odblokovani
} else {
   print "Prejete si odblokovat vsechny zaznamy? [a/N]";
   my $action = <>;
   chomp($action);
   # akce potvrzena
   if(lc($action) eq "a") {
       # prochazet pole s offsety k odblokovani
       foreach (@kodArr) {
           seek(DEV, $_, 0);
           # zapsat jednicku na prislusny offset
           print DEV pack('C', 1) or die("Nepodarilo se zapsat na disk");
       }
       print "Hotovo! Vse odblokovano\n";
   } else {
       print "Nepotvrdili jste odblokovani, koncim beze zmen...\n";
   }
}
close(DEV);

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
Návštěvník

já dávám do příkazového řádku :

havtots mezera jménosouboru.hav mezera jménobudoucího souboru.ts

oba soubory mám ve svých dokumentech v jedné složce,jinde mi to nějak nechtělo chodit,šlo mi převést i 8,2 Gb asi za 2 min ,

používám kombinaci :

HvToTs - VSO DivxToDVD a ve shrinku střihám (ten VSO enkoder je dnes i v free verzi);

jediný problém ktrý s tímto mám je jak jsem psal výše,že je obraz na výšku-nikoli protažené obličeje ap. ale pouze obraz (formát obrazu),nevím jak to srovnat,zvuk a vše ostatní je v pořádku to obstará VSO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...