Přejít na obsah

Návod na přenos dat z Handan DVR do PC a editaci videa


tomus

Doporučené příspěvky

#!/usr/bin/perl

use strict;

 

### nazev zarizeni (harddisku) <--- ZMENIT PODLE SKUTECNEHO UMISTENI VASEHO HDD!!!

my $device = '/dev/sdb';

 

# zacatek tabulky se zaznamy

my $offset = 0xC9623400;

 

# pro prevod kodovani nazvu filmu z iso do utf8 je treba mit nainstalovanou iconv knihovnu

# (v debianu + ubuntu se jmenuje libtext-iconv-perl)

use Text::Iconv;

# inicializace konvertoru

my $conv = Text::Iconv->new('ISO8859-2', 'UTF-8//TRANSLIT');

 

# otevrit disk pro cteni i pro zapis

open(DEV, '+<', $device) or die("Nepodarilo se otevrit disk");

binmode(DEV);

# prejit na zacatek tabulky se zaznamy

seek(DEV, $offset, 0);

 

my ($count,$header,$name,$ch,$chname,$off,$block,$kod,$rest);

my (@h,@kodArr);

 

# postupne prochazet celou tabulku se zaznamy

foreach (0 .. 1999) {

# header - prvni dva byty urcuji, zda je zaznam nahrany

read(DEV,$header,2) or die("Nepodarilo se cist z disku");

# prvni dva byty do pole

@h = unpack("C*", $header);

# prazdny zaznam ma na zacatku 0xFF 0xFF

if($h[0] == 0xFF && $h[1] == 0xFF) {

# u prazdneho zaznamu jen nacteme potrebny pocet bytu,

# abychom se dostali na zacatek nasledujiciho zaznamu

read(DEV,$rest,0x43FE);

# u existujiciho zaznamu nacteme data

} else {

# jmeno poradu

read(DEV,$name,39);

# cislo kanalu

read(DEV,$ch,1);

# nazev stanice

read(DEV,$chname,38);

# nepotrebujeme

read(DEV,$off,4);

# tento byte urcuje, jestli je zaznam FTA nebo CAS

read(DEV,$block,1);

# 0x01 = neblokovane

if(ord($block)) {

$kod = 'FTA';

# 0x00 = blokovane

} else {

$kod = 'CAS';

# offset na kterem je CAS byte pridat do pole

push(@kodArr, tell(DEV)-1);

}

 

++$count;

print "$count. ".$conv->convert($name)."\t\t$chname\t\t$kod\n";

 

# nacist zbytek abychom se dostali na zacatek nasledujiciho zaznamu

read(DEV,$rest,0x43AB);

}

}

 

print "\nCelkem nalezeno $count/2000 zaznamu\n\n";

 

# prazdne pole = zadne CAS zaznamy

unless(@kodArr) {

print "Nebyly nalezeny zadne CAS zaznamy k odblokovani, koncim...\n";

# nalezeny CAS, nabidnout odblokovani

} else {

print "Prejete si odblokovat vsechny zaznamy? [a/N]";

my $action = <>;

chomp($action);

# akce potvrzena

if(lc($action) eq "a") {

# prochazet pole s offsety k odblokovani

foreach (@kodArr) {

seek(DEV, $_, 0);

# zapsat jednicku na prislusny offset

print DEV pack('C', 1) or die("Nepodarilo se zapsat na disk");

}

print "Hotovo! Vse odblokovano\n";

} else {

print "Nepotvrdili jste odblokovani, koncim beze zmen...\n";

}

}

close(DEV);

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdravím...dneska jsem obržel handana a cely den sem zkoušel jedotlivé programy pro převod .hav-->.ts-->.avi

Po ozkoušení několika programů vám můžu doporučit tuhle skladbu

havtorecGUI (http://www.upczone.cz/download/HavToRecGUI.rar link od tomus)

jednoduchý a rychlý převod .hav do .ts

Dále doporučuji Avidemux (http://www.slunecnice.cz/sw/avidemux/)

Jednoduše si převedete .ts do aviny i do jiných formátů, je tam hodně možností úprav zvuku(posunutí zvukové stopy atd), videa a různé filtry.

Avidemux má češtinu, jen si jí musíte zvolit v seznamu komponent Aditional languages při instalaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník s
["]Muzete napsat kde nebo kym a v cem konkretne jste byl mylne informovan ?

 

jako pan Jaros. I me Vase agentka s teplou vodou presvedcila k najmu pristroje sliby o moznosti stazeni filmu do PC. Bezostysne Vam ten personal lze hlavne, ze vsechno monitorujete.

ved si ich mozes grabnut analogovo tv kartou, stiahnut cez usb alebo vykopirovat z disku

moznosti a moznosti, ledazeby ti slubila nejaku jednoduchu moznost ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

pokud vas rozciluje, ze neni mozne vetsinu nahravek stahnout do PC, stahnete si bootovaci CD, ze ktereho nabootuje linux a automaticky spusti skript, ktery detekuje disky s HANDAN FILESYSTEMEM (pripojene k PC) a zmeni u vsech nahravek bit oznacujici typ poradu (ze vsech CAS udela FTA, takze pujdou stahnout pres USB downloader)

 

POZOR, cely postup vyzaduje vyndat HDD z settopboxu a pripojit ho do PC. Tim pravdepodobne porusite obchodni podminky UPC (nebo tak neco), takze to delejte (nebo nedelejte) s timto vedomim a rizikem.

 

1) stahnout soubor hanbian.iso (cca 100MB, upravene .iso image debian linuxu)

http://www.hellshare.com/337586/hanbian.iso/

 

2) vypalit .iso soubor na CD, pripojit HDD z Handanu do PC

(klidne pritom pro jistotu odpojte svuj HDD s operacnim systemem, ale neni to podminkou)

 

3) nabootovat z CD, chvili bude nabihat linux, psat nejaka pismenka :-) a na konec detekuje HDD z Handanu, odblokuje a oznami ze skoncil

 

4) vypnete PC, vyndejte CD z mechaniky a vse dejte do puvodniho stavu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud vas rozciluje, ze neni mozne vetsinu nahravek stahnout do PC, stahnete si bootovaci CD, ze ktereho nabootuje linux a automaticky spusti skript, ktery detekuje disky s HANDAN FILESYSTEMEM (pripojene k PC) a zmeni u vsech nahravek bit oznacujici typ poradu (ze vsech CAS udela FTA, takze pujdou stahnout pres USB downloader)

 

Tady je to na rapidu:

 

http://rapidshare.com/files/194836778/hanbian.rar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahojte. Ja som zákazník SatroNitra a mám trošku podobný problém. V pohode skopírujem všetky súbory do PC, ale nahrávky s chránených kanálov nedokážem spracovať.

Asi to bude tkvieť v tom probléme s 84bytom a označovaním nahrávok ako chranených a nechránených,(CAS a FTA), o čom sa zmieňujete v tomto vlákne. A ten script je dosť problém, nakoľko nemôže STB rozobrať ani si neviem predstaviť ako by som ho napojil na môj notebook.. Chcel by som niekoho poprosiť či by mi nevedel povedať ako ten konkretny byte prepíšem, alebo aspoň skontrolujem či je to tak.Program ProjectX mi vyhlasuje " can not find sequence header ". Ale dá sa v tomto programe použiť Hex editor, použil by som ten ak by mi niekto vedel poradiť ako na to. Ďakujem.

Venujem sa tomuto problému aj na jednej stránke:

http://sites.google.com/site/dvbarion/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V úpravách scriptom nie som zrovna zbehnutý nedalo by sa to skusiť cez nejaký HEXeditor. Napr: priamo ProjectX. Myslím že asi dalo ale potrebujem s tým pomôcť.

Ak môžte pomôcť vyskúšajte mi to ukázať screnshotmi na súbore (krasna pokojska) čo som dal na stránku: http://sites.google.com/site/dvbarion/videa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník AnSON

Tak jsem se prokousal tímto mnohastránkovým topicem (který potřebuje hodně promazat!) a pokusím se to shrnout. Hledal jsem nějaký soft, který by mi filmy stáhnul přímo z disku do PC, ale jak jsem poznal, tak GetHAV(http://www.haenlein-software.com/HS/dow ... tHAV13.zip) a TransHan(http://kp-klup.de/blabla/TransHan_v1.5.3.zip) u UPC CZ NEFUNGUJÍ. Naštěstí se tu objevil alespon linuxCAS-FTA, který FUNGUJE. Ale stále zůstává ta svízel, že se filmy musí stahovat ze STB přes zastaralé USB 1.1. Ha druhou stranu k vyndání disku jsem musel odšroubovat 14 šroubků a to také není "user friendly". Podle jednoho z uživatelů se to dá obejít připojením počítačového šuplíku na HDD. Někdo tu také dříve psal, že má k STB připojený 24 hodin denně staré PC a přes něj data stahuje, ale nechtěl bych vidět jeho účet za elektřinu. :(

 

A jaký je závěr v mém případě? Koupím si DVD rekordér od Panasonicu s DVB-T tunerem, kam si budu přímo nahrávat věci z antény. A když budu chtít něco z kabelovky, tak bud využiji propojeni analogového SCART-SCART, a nebo nabootuji linuxový script pro stažení do PC, to ale v krajní nouzi, protože vyndání disku je docela časově náročné a kupovat rámeček kvůli tomu nebudu. Pokud by tedy někdo neudělal program, kterým by se data dala stahovat přímo a ne přes STB-USB-PC.

 

Howgh, ich habe gesprochen!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník stareksoft

A teď zase já (už sem asi trapnej s tim množstvím příspěvků, ale soráč)

 

Už mi začalo docházet místo na HDD a tak jsem se rozhodl poprvé připojit HDD k PC a použít slavný Hanbian alias Linux Live CAS to FTA a narazil jsem na zásadní problém.

Hanbian neumí komunikovat s diskem připojený přes USB :-( konkrétně přes D-Lock redukci USB/IDE/SATA. No dobře, zvolil jsem (ne)přímou cestu a připojil jsem disk na přídavný řadič IDE na základní desku. Mám Asus P5K-E kde na standartnim řadiči je už jen SATA a IDE je řešeno přídavným řadičem. V tomto přépadě Hanbian disk rozpoznal, ale při zpřístupňování a konvertování z CAS na FTA to začalo psát samé errory s IDE rozhraním a psalo to tak dlouho, že jsem nakonec PC natvrdo vypnul. Po vložení do DVR disk i pořady nahrané byli stále vpohodě, ale také stále CAS :-(.

Chtěl bych proto poprosit tvůrce, zda by nemohl udělat nějaký zásah do distribuce, aby i lidi co nemají IDE přímo podporován chipsetem, aby jim to chodilo. Začínám mít nouzi o místo na HDD v DVR.

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník s
A teď zase já (už sem asi trapnej s tim množstvím příspěvků, ale soráč)

 

Už mi začalo docházet místo na HDD a tak jsem se rozhodl poprvé připojit HDD k PC a použít slavný Hanbian alias Linux Live CAS to FTA a narazil jsem na zásadní problém.

Hanbian neumí komunikovat s diskem připojený přes USB :-( konkrétně přes D-Lock redukci USB/IDE/SATA. No dobře, zvolil jsem (ne)přímou cestu a připojil jsem disk na přídavný řadič IDE na základní desku. Mám Asus P5K-E kde na standartnim řadiči je už jen SATA a IDE je řešeno přídavným řadičem. V tomto přépadě Hanbian disk rozpoznal, ale při zpřístupňování a konvertování z CAS na FTA to začalo psát samé errory s IDE rozhraním a psalo to tak dlouho, že jsem nakonec PC natvrdo vypnul. Po vložení do DVR disk i pořady nahrané byli stále vpohodě, ale také stále CAS :-(.

Chtěl bych proto poprosit tvůrce, zda by nemohl udělat nějaký zásah do distribuce, aby i lidi co nemají IDE přímo podporován chipsetem, aby jim to chodilo. Začínám mít nouzi o místo na HDD v DVR.

Děkuji.

skus si nabootovat knoppix a pustit ten script v tom, mozno to ma lepsiu podporu radicov (nepozeral som na com je postavene to livecd, nepotreboval som ho)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...