Přejít na obsah

Návod na přenos dat z Handan DVR do PC a editaci videa


tomus

Doporučené příspěvky

Ahoj, jelikož to ne uplně patří do této diskuze, slibuji, že je to poslední příspěvek na toto téma. Ale:

 

1.) V TV mám kromě STB také dva sloty na kartu. Takže by to ta televize poznala asi tak, že bych ji tam tu kartu zasunul. Řešil jsem to s jedním člověkem od UPC a ten mi potvrdil, že UPC nemá zájem podporovat integrované STB v TV a to z důvodu paušálních poplatků za pronájem. I kdybych si pořídil ten modul, o kterém píšeš, stále to znamená investici navíc. Ale díky moc, podívám se na to, moje TV má o mnoho lepší interface než STB (jak já nesnáším, jak mi STB přepíná formáty obrazu s půlvteřinovým výpadkem obrazu a nejde to vypnout) a dva ovladače mi prostě pijí krev.

 

2) Od UPC je opravdu hezké, že PŘIPRAVUJÍ STB s HDD a HD rozlišením. Jak dlouho, že jsou podobné výrobky běžně k dostání na trhu? Ovšem... nepodporuje ho UPC... klasický háček...

 

3) §15 autorského zákona. „Autorovo svolení k užití díla nepotřebuje a odměnu není povinen poskytnou, kdo a) zhotoví rozmnoženinu nebo napodobeninu uveřejněného díla pro svou osobní potřebu,..„ Tím je to myslím dost jasné. U nás je to prostě nastaveno tak, že nejsi právně postižitelný za to, že něco stáhneš nebo že si pořídíš kopii. Je pravda, že to, že Ti někdo poskytne SVOU nahrávku k tomu, aby sis ji zkopíroval je trestné. Čili při absolutním dodržení zákona bys nikdy neměl mít přístup k něčemu, co není Tvé (Tebou zakoupené vč. autorských poplatků) a proto je kopírování takto volné. To že lidé zákon nedodržují a díla na net vystavují, je věc druhá. Ano, v autorském zákoně je v tomto smyslu díra, je trochu zastaralý. Btw: na základě toho je trestné například užívání P2P sítí (torrenty atp), jelikož nejen STAHUJEŠ kopii pro svou potřebu, ale současně ji poskytuješ dále.

 

Zmiňuješ také to, že z Handanu to lze přes Scart nebo cinche zkopírovat. Ehhhhh.... a výhoda nebo logika tohoto je kde? U VCR nebo DVDR které si pořídím jinde než u UPC je to normální a legálni postup. Tohle je prostě komplikace stran Handanu (UPC). Fakt mi nepřijde uživatlsky nejideálnější nutnost dalšího zařízení pro zachycení signálu. Píšeš o tom jako o normální věci, ale ono to není normální. On totiž opravdu není z právního hlediska rozdíl mezi tím, jestli si to nahraješ do STB (pořídíš kopii pro vlastní potřebu) nebo to nahraješ na VHS nebo DVD (pořídíš kopii pro vlastní potřebu). Není potom jednodušší pohledat film po netu nebo si ho opatřit jinde? Přístup UPC a Handanu pirátsví v tomto pípadě přímo podporuje.

 

Na závěr bych chtěl říct, že osobně rozhodně nepodporuji pirátské stahování a už vůbec vystavování takových věcí na netu ale absolutně nesouhlasím s politikou OSA a jim podobných organizací. (Pokud někoho tato problematika zajímá, nechť pohledá po netu, úvah, peticí i právních rad jsou hromady)

 

Osobně si raději vychutnám film v dobré kvalitě za kterou jsem ochoten platit, než nějaký kinorip z netu atd atd...

 

Nicméně toto téma sem již uplně nepatří, takže děkuji všem, kdo si toto přečetli a kdo se nad tím trochu zamyslí, třeba to pochopí jednou i OSA, Handan, UPC a podobní. Komplikování života legálním uživatelům není krok správným směrem, protože přímo nutí uživatele hledat méně komplikované alternativy.

 

A teď se jdu podívat po tom modulu a ještě jednou díky za ten tip. Howgh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

No jak je vidět tak zájem příliš není. Škoda.

 

Kdyby se někdo z Prahy přece jen rozhodl pomoct ostatním, tak mi pište na email Fire-man @ seznam.cz

 

Software mám skoro hotový potřebuji to jen doladit a otestovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dan1

Podle mne tady neni zas tak zivo, aby nekdo stihl do 1 dne zareagovat :-)

 

Ja tedy uz Handan nemam, vratil jsem jim ho UPC zpatky a zrusil kabel. televizi, kdyz zacali takhle nechutne prudit zakazniky.

 

Ale myslim, ze ani neni treba vozit harddisky, mohlo by stacit udelat image disku a poslat to pres sit.

 

Nevim jak udelat takovy image neznameho filesystemu na win, ale na linuxu bych to delal nejak takhle:

 

1) zapsat na cely handan disk stejne byty - 0x00

(nebo mozna lepe 0xFF, ale to neumim na jeden radek :-) )

predpokladejme, ze handan disk je /dev/hdx:

 

dd if=/dev/zero of=/dev/hdx

 

2) takto "vynulovany" disk v handanu zformatovat a nahrat par kratkych ukazek

 

3) udelat image handan disku do souboru (na jiny disk)

 

dd if=/dev/hdx of=handan.img

 

4) soubor handan.img zazipovat nebo jinak zkomprimovat (melo by to jit snadno, pac to bude plny nul) a soubor poslat firemanovi

 

5) na vytvoreni image staci pouzit nejaky mensi disk - neco mezi 4-10GB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by asi mohlo jít, nevím s CYGwinem jsem si nehrál, tak nevím jak se staví k přístupu přímo k disku když Windows ten disk "nevidí".

 

Tak či tak, to proč to někteří nedokážou udělat v Linuxu je proto, že nevědí co mají dělat. Jednoduchá utilitka pro Windows by to udělala za ně.

 

Navíc, jak jsem říkal, pokusil bych se udělat i přímé stažení souboru, bez nutnosti stahovat to přes USB, to by mohlo ušetřit hodiny času.

 

Mohl by jsi když tak poslat image třeba nějakého menšího disku, tak jak psal Dan1?

Stačilo by podle mě tak 1 až 2GB disk. Pokud by tam navic těch nahrávek bylo málo a zbytek disku byl zaplněn nulami, tak by to podle mě šlo i velice dobře zabalit dobře zabalit nějakým archivátorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník s
To by asi mohlo jít, nevím s CYGwinem jsem si nehrál, tak nevím jak se staví k přístupu přímo k disku když Windows ten disk "nevidí".

 

cygwin dokonca mapuje aj /dev/sd* na fyzicke disky, takze by to malo ist

 

Navíc, jak jsem říkal, pokusil bych se udělat i přímé stažení souboru, bez nutnosti stahovat to přes USB, to by mohlo ušetřit hodiny času.

 

no prajem vela stastia, nie je to tak jednoduche ako zmenit par bajtov v tabulke suborov :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...