Přejít na obsah

Návod na přenos dat z Handan DVR do PC a editaci videa


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník s

Ale ta cesta s vybalením jednotlivým HAVů se mi zdá čistější. Dokážete mi něco poradit ohledně umístění dat na disku?

 

handan ma na tom disku nejaky jednoduchy, pravdepodobne custom filesystem

 

je tam zopar statickych tabuliek, kazda s 2000 zaznamami (2000 = max. pocet suborov), jedna pre nazvy suborov, druha pre informacie o subore a tretia bitmapa blokov v datovej casti, ktora hovori, ze ktore bloky patria konkretnemu suboru

 

NAME_TABLE=0xC9604000
FILE_TABLE=0xC9623400
BITMAP_TABLE=0xCB757400
DATA_START=0xD45FD800 #320gb
#DATA_START=0xCFDB0400 #160gb
#DATA_START=0xCBF28400 #20gb

BITMAP_SIZE=0x12400 #320gb
#BITMAP_SIZE=0x9000 #160gb
#BITMAP_SIZE=0x1000 #20gb

 

vsetko je adresovane cislom slotu (0..1999)

 

takze postup vykopirovania vsetkych suborov je nasledovny, seek na FILE_TABLE, precitat 2000 zaznamov kazdy o dlzke 0x4400, pozriet sa, ci dany slot je obsadeny (vtedy su prve dva bajty 0xff), nacitat si pripadne informacie o subore (meno, cas, kanal, ...)

z tohto vypadne zoznam slotov, v ktorych su subory

 

pre kazdy nacitat bitmapu blokov z offset BITMAP_TABLE+(slot+1)*BITMAP_SIZE, dlzka BITMAP_SIZE

(slot+1 preto, ze v prvom zazname ma informacie o celkovom obsadeni disku (viacmenej logicky OR vsetkych slot bitmap zaznamov)

 

preiterovat cez bity, ked je bit 1, znamena to, ze dany blok v datovej oblasti patri do suboru, jeho offset je DATA_START+block_idx*512*1040, dlzka 512*1040

 

potom este ostava zbavit sa HOJIN subblokov (kazdy blok ma 16 subblokov, treba vyhadzat tie, ktore maju na zaciatku text "[HOJIN"), urezat posledny subblok na spravnu dlzku, pripadne kontrolovat idcka subblokov, podla coho vidno, ze ako velmi mal handan zlu naladu pri zapisovani (filesystem je trivialny, napriek tomu ho ten firmware prilis nezvlada, prehadzane bloky, etc sposobuju potom neopravitelne chyby v subore)

 

toto je +- zaklad, snad som to prilis nedomotal, reverzoval som to asi pred 3 rokmi

 

som ochotny pripadne zodpovedat nejake doplnujuce otazky, ak budu k veci ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem vyzkousel vyse popsany postup,

HDD sem vymontoval z DVR a pripojil k PC, spusil Linux, chvily to bezelo, jenze pak to vyhodilo nejakou chybu a PC se zaseklo,

po resetu PC uz to ale znovu neslo spusit.

HDD sem tedy pripojil zpet k DVR, ale STB na HDD ted nedetekovalo zadnou nahravku a ani neslo spustit nahravani,

nakonec pomohlo az formatovani HDD, jenze tim se me smazali vsechny ulozene nahravky,

doprdele prace, HDD byl skoro plny a ted nemam nic :-(

To vazne neexistuje nejaky normalni spusob jak dostat ven i nahravky s kodovanych programu ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...