Přejít na obsah

Návod na přenos dat z Handan DVR do PC a editaci videa


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Zdravim. Tak jsem se podlouhých experimentem stal zběhlým nahrávačem pořadů na DVD z UPC DVR díky vašemu a TVFreak fóru.

Rád bych se podělil o zkušenosti pro ty co narazí na podobný problém jako já.

 

* Skladba programů - USB Downloader, HavToTS, ProjektX (Demux), Mpeg2Schnitt (sestřih), InfoEdit (mux).

* Když sem se pokošel připojit HDD přímo do PC narazil jsem na problém (již zmiňovaný) jiného (pravděpodobně) souborového systému (jeho modifikovaného bratřička) od UPC a nemožnost jej přes někdy dřív zmiňovaný program stahnout do PC a tudíž jedu přes USB 1.1 což je značně časově náročné.

* S tím souvisí problém s kopírováním. Jak již bylo zmiňováno, lze stahovat do PC jen soubory FTA (ostatní jsou kódované) ale i u těch jsem měl problémy a psalo mi to uprostřed stahovaní "fail". Inů vyměnil jsem USB kabel (po dlohém bádání) za 1,8m ProfiGold Bendrich a hle veškeré trable s kopírováním ustali (původní 5m obyč kabel tudíž byl nestabilní).

* Zasadní problém vidím v firmware DVRka. Když se stahne jeden soubor do PC, další již nelze nahrát, dokonce nejde ani nahrávat pořad z TV. Přístroj se musí vypnout a zapnout (tedy restartovat) Následně se dá pokračovat ve stahovaní do PC či nahrávat pořad z TV.

* Ještě bych tu zmínil problém při převodu do TS. Film nesmíte mít pojmenovaný v DVR nějakými znaky, který jsou ve woknech pro název souboru zakázané (nepříklad * / a podobně), HavToTS totiž do výsledného jména souboru vloží i název původní z DVR !!!

 

??? !!!!

Největší problém (dosud mnou nevyřešený) je duální vysílání televize Nova. Po vytvoření DVD je v levém kanálu český dabing a v pravém originální znění. Zaobíral jsem se tím už dlouho, našel jsem editor kterým soubor mp2 otevřu a dokážu levý kanál překopírovat i do pravého, ale už jsem nenašel program, který by mě upravený zvuk uložil do formátu mp2, respektive formátu který by schroustnul InfoEdit.

Pokud někde tento problém již vyřešil, prosím dejte vědět, rád bych měl Modrou lagunu a Návrat do Modré laguny na DVD. Moc děkuji.

??? !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak už znám odpověď na poslední překážku kterou jsem měl.

Duální zvuk z Novy se dá vyřešit programem "Mpeg Video Wizard DVD". Ten umožní zkopírovat jeden kanál do druhého. Navíc tam korektně fungují kapitoly, které mi v InfoEdit nefugovali.

O řešení jsem se dočetl na http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=13380 (díky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po prehodeni z hav do ts doporucujem pouzit Im too Mpeg Encoder v nom si vyberies lubovolny format do akeho to chces previest .. od vob /dvd/ cez divx avi az po mpeg ...

inak ja som si firmware slepo neupgradoval mam stale 1.0 a kopirujem, co chcem ... pre set top box som bol osobne prave aby som nemusel zapasit s nejakym "technikom" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kether
script zmeni vsechny nahrane CAS porady na FTA, takze je mozne je stahnout pomoci usb downloaderu, testovano pouze na linuxu:

 

#!/usr/bin/perl
use strict;

### nazev zarizeni (harddisku) <--- ZMENIT PODLE SKUTECNEHO UMISTENI VASEHO HDD!!!
my $device = '/dev/sdb';

# zacatek tabulky se zaznamy
my $offset = 0xC9623400;

# pro prevod kodovani nazvu filmu z iso do utf8 je treba mit nainstalovanou iconv knihovnu 
# (v debianu + ubuntu se jmenuje libtext-iconv-perl)
use Text::Iconv;
# inicializace konvertoru
my $conv = Text::Iconv->new('ISO8859-2', 'UTF-8//TRANSLIT');

# otevrit disk pro cteni i pro zapis
open(DEV, '+<', $device) or die("Nepodarilo se otevrit disk");
binmode(DEV);
# prejit na zacatek tabulky se zaznamy
seek(DEV, $offset, 0);

my ($count,$header,$name,$ch,$chname,$off,$block,$kod,$rest);
my (@h,@kodArr);

# postupne prochazet celou tabulku se zaznamy
foreach (0 .. 1999) {
   # header - prvni dva byty urcuji, zda je zaznam nahrany
   read(DEV,$header,2) or die("Nepodarilo se cist z disku");
   # prvni dva byty do pole
   @h = unpack("C*", $header);
   # prazdny zaznam ma na zacatku 0xFF 0xFF
   if($h[0] == 0xFF && $h[1] == 0xFF) {
       # u prazdneho zaznamu jen nacteme potrebny pocet bytu, 
       # abychom se dostali na zacatek nasledujiciho zaznamu
       read(DEV,$rest,0x43FE);
   # u existujiciho zaznamu nacteme data
   } else {
       # jmeno poradu
       read(DEV,$name,39);
       # cislo kanalu
       read(DEV,$ch,1);
       # nazev stanice
       read(DEV,$chname,38);
       # nepotrebujeme
       read(DEV,$off,4);
       # tento byte urcuje, jestli je zaznam FTA nebo CAS
       read(DEV,$block,1);
       # 0x01 = neblokovane
       if(ord($block)) { 
           $kod = 'FTA'; 
       # 0x00 = blokovane
       } else { 
           $kod = 'CAS';
           # offset na kterem je CAS byte pridat do pole
           push(@kodArr, tell(DEV)-1);
       }

       ++$count;
       print "$count. ".$conv->convert($name)."\t\t$chname\t\t$kod\n";

       # nacist zbytek abychom se dostali na zacatek nasledujiciho zaznamu
       read(DEV,$rest,0x43AB);
   }
}

print "\nCelkem nalezeno $count/2000 zaznamu\n\n";

# prazdne pole = zadne CAS zaznamy
unless(@kodArr) { 
   print "Nebyly nalezeny zadne CAS zaznamy k odblokovani, koncim...\n"; 
# nalezeny CAS, nabidnout odblokovani
} else {
   print "Prejete si odblokovat vsechny zaznamy? [a/N]";
   my $action = <>;
   chomp($action);
   # akce potvrzena
   if(lc($action) eq "a") {
       # prochazet pole s offsety k odblokovani
       foreach (@kodArr) {
           seek(DEV, $_, 0);
           # zapsat jednicku na prislusny offset
           print DEV pack('C', 1) or die("Nepodarilo se zapsat na disk");
       }
       print "Hotovo! Vse odblokovano\n";
   } else {
       print "Nepotvrdili jste odblokovani, koncim beze zmen...\n";
   }
}
close(DEV);

 

Takze tohleto je ono ... jestli to spravne chapu tak "staci jen"

vymontovat disk

namountovat ho pod linem a spustit tenhle skript (samoska po uprave na spravny zarizeni)

a nasledne vratit disk do dvr

 

je to tak nebo je v tom jeste nejakej zadrhel ? :) ... pripadne zkousel nekdo ty soubory kopcit pod linuxem (napr po siti) na nejakou windowsi stanici ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Pokud to spravne chapu tak tento skript se vubec nedotyka firmware alebrz jiz zapsanych dat na disku (nahravek) a to pouze tak ze zmeni hlavicku tak aby se firmware a software domnivaly ze jde o nahravku z FTA stanice ... pote co tuto nahravku odstranim je vse "tak jak ma byt" ... jen jsem doufal ze se autor skriptu vyjadri k tomu na co jsem se ptal.

 

a) ten perlovy skript v nahravkach na disku jen prepise 0 na 1 - tzn. zmeni u kazdeho zaznamu jediny byte - tim se z CAS stane FTA - da se to vycist primo z toho skriptu + z komentaru

 

b) co se stane po odstraneni nahravky to netusim, ale muze se stat, ze smazani znamena opet jen prepsani nejakeho bytu a tim padem tam zustane ta "smazana" nahravka az do doby, nez bude prepsana novym zaznamem

 

c) pokud nekdo nema moznost spustit skript v perlu, tak totez co dela skript by slo udelat rucne v nejakem hexaeditoru - prepsat byte na prislusnem offsetu - stejne jako to dela skript

 

urcite by taky nebyl problem - pro toho kdo to umi - naskriptovat to primo ve Windows

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze tohleto je ono ... jestli to spravne chapu tak "staci jen"

vymontovat disk

namountovat ho pod linem a spustit tenhle skript (samoska po uprave na spravny zarizeni)

a nasledne vratit disk do dvr

 

je to tak nebo je v tom jeste nejakej zadrhel ? :) ... pripadne zkousel nekdo ty soubory kopcit pod linuxem (napr po siti) na nejakou windowsi stanici ?

 

Presne tak - vyndat disk z STB, pripojit ho do PC, pustit nejaky linux (asi by sla i live distribuce typu Knopix, Ubuntu?), mountovat neni nic potreba - jen upravit ve skriptu nazev zarizeni pod kterym linux ten disk vidi, spustit skript, vratit disk do STB a vse je FTA.

 

Ty soubory na disku nejdou jen tak nakopirovat - neni tam zadny znamy filesystem, ktery by sel pod Lin/Windows pripojit, ale v principu by opet nemel byt problem nejakym skriptem zkopirovat do souboru vsechny byty, ktere patri konkretni nahravce a pak to prohnat nejakym tim HAVtoTS (nebo jak se to jmenuje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Pokud to spravne chapu tak tento skript se vubec nedotyka firmware alebrz jiz zapsanych dat na disku (nahravek) a to pouze tak ze zmeni hlavicku tak aby se firmware a software domnivaly ze jde o nahravku z FTA stanice ... pote co tuto nahravku odstranim je vse "tak jak ma byt" ... jen jsem doufal ze se autor skriptu vyjadri k tomu na co jsem se ptal.

 

a) ten perlovy skript v nahravkach na disku jen prepise 0 na 1 - tzn. zmeni u kazdeho zaznamu jediny byte - tim se z CAS stane FTA - da se to vycist primo z toho skriptu + z komentaru

 

b) co se stane po odstraneni nahravky to netusim, ale muze se stat, ze smazani znamena opet jen prepsani nejakeho bytu a tim padem tam zustane ta "smazana" nahravka az do doby, nez bude prepsana novym zaznamem

 

c) pokud nekdo nema moznost spustit skript v perlu, tak totez co dela skript by slo udelat rucne v nejakem hexaeditoru - prepsat byte na prislusnem offsetu - stejne jako to dela skript

 

urcite by taky nebyl problem - pro toho kdo to umi - naskriptovat to primo ve Windows

 

Jde to například v programu HxD - není sice česky, ale dá se stáhnout ve Slovenštině, nebo standartně v Angličtině a jiných jazycích.

http://mh-nexus.de/en/downloads.php?product=HxD

 

Není to sice skript, ale i ručně to netrvá dlouho. Jen se musí dát pozor, aby se nepřepsala nějaká jiná data.

 

V programu HxD si otevřete připojený fyzický disk z DVR (poznáte ho podle 16 sektoru disku, kde je "Handan HFS Vol000"). (Jde to v WXP i přes USB redukci.) Pozor na zaškrtávací okénko "Jen pro čtení" - pro editaci odškrtnout.

Podle scriptu je začítek tabulky záznamů na adrese 0xC9623400 (zadávat bez 0x - do funkce "Jdi na "- Ctrl+G) nebo přímo hledaný bajt v prvním záznamu je na adrese 0xC9623454

Ten změníte z 00 na 01, pokud tam již 01 není (poku je 01 záznam je z programu který je FTA)

Pak jen pokračujte na další záznam stejnou funcí "Jdi na" - Ctrl+G (jen změňte ze "začátek" na "současný ofset") o 0x43FF nebo 0x4400 pokud jste před nebo za bajtem

Pokud je na začátku sektoru FF FF, je tento záznam již smazaný nebo prázdný.

Po změně nastavení u všech záznamů, které chcete uvolnit dáte Soubor-Uložit (Ctrl+S).

Program se ještě zeptá jestli opravdu chcete uložit změny - ANO, pokud jste si jistí, že jste změnili to správné.

A pak již jen vrátit disk do PVR a po připojení v USB Downloader jsou záznamy FTA a jdou stáhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník Milav

To je pravda, na ten jsem zapomněl - ale Nero zvládá i .TS uložené z HD vysílání, DVR studio ho zatím nepodporuje (autor sice tvrdí, že letos přidá podporu H264, ale zatím kde nic tu nic).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...