Přejít na obsah

Zrušení internetu, ponechání kabelové televize


Doporučené příspěvky

Pročítal jsem loňské diskuze ohledně internetu s vlastním modemem a jen tak mimochodem tam bylo zmíněné, že v případě výměny pronajatého modemu za vlastní musí dojít k deaktivaci a opětovné aktivaci služby a to nejen té internetové, ale i televizní, která je na ni navázaná. Toto má zároveň za následek nemožnost opětovného připojení odkoupených CA modulů pro DVB-C.

 

Z toho mi jaksi vyplynulo, že pokud bych chtěl jednoduše zrušit kabelový internet a ponechat si televizi, nebudu moct nadále využívat svoje odkoupené CA moduly.

Toto by měla být informace od @Ondra - Vodafone, který tu naposledy argumentoval tím, že kabelová TV nefunguje bez internetu (což nejspíše technicky platí pouze na hybridní koncept Vodafone TV s použitím set-top-boxu, který kombinuje lineární DVB-C vysílání se zpětným zhlédnutím přes internet), a proto nelze jednoduše provozovat jedno bez druhého.

 

Chci se zeptat, jaká je aktuální situace, jestli je to opravdu takto nepochopitelně složité, nebo se něco změnilo k lepšímu.

Jak říkám, jde mi o poměrně jednoduchý případ, kdy zruším internet a nechám si TV ve stávající podobě. Neboli set-top-box nepoužívám, mám pouze CA moduly v osobním vlastnictví. Vodafone aplikace pro Android TV, mobil nebo prohlížeč funguje samozřejmě naprosto nezávisle, může využívat internetové připojení nejen přes DOCSIS od Vodafonu, takže mám i zpětné zhlédnutí.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabelová TV ne, ale co internetová?

Za 320 Kč měsíčně by se snad mělo dát užívat TV Základní nabídka bez dalších služeb + eventuálně k tomu další balíčky (+150/+199/+220/+620 Kč).

K tomu by snad měl stačit jakýkoliv internet a ty bys mohl sledovat na zařízeních mimo A a F z tohoto odkazu. 

Kdybys měl mobilní tarif, šlo by za 150 Kč + eventuálně balíčky.   

Upraveno uživatelem Technikus
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukat na film na mobilu - to musí být úžasný zážitek (pro notebook platí to samé). Ano, je to každého svobodná volba - a moje svobodná volba je se tomu nepodřizovat. A doufám, že DVB-C zůstane zachován i nadále.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jde mi specificky o DVB-C. Ty CA moduly mám dva. Jeden v televizi, druhý v USB tuneru na nahrávání pořadů.

Zpětné zhlédnutí je někdy fajn, sledování v mobilu taky, ale nedostanete z toho nešifrovaný stream.

Mně samozřejmě vyhovuje služba v aktuální podobě, kdy mám DVB-C a internetovou TV v jednom.

 

Četl jsem tu dokonce, že v některých případech vám Vodafone snad nechá základní připojení k internetu (nějakých 50/5?) zdarma pro údajné zajištění funkčnosti TV služeb (toho jejich STB?). Tak mě zajímá, jestli teda ukončení internetové služby znamená prakticky tohle, nebo se to ještě nějak komplikuje. Je mi samozřejmě jasné, že cena TV je zvýhodněna až ve chvíli, kdy mám od Vodafonu nějakou další službu (což bych už neměl).

 

Klíčové pro mě je, abych mohl nadále používat CA moduly.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Technikus napsal:

Proč myslíš?

V dnešní době, kdy kde kdo sleduje kde co z mobilu, tabletu, notebooku apod. a není nutno sedět doma před televizí? 

Jednak ovládání DO od TV, jednak možnost nahrávání na HDD v TV, výběr jazykových stop, 5.1 zvuk a pod..

Internet TV beru jako doplněk. Když nejede internet, nemám ani TV. Když nejede kabel, mám pořád internet. TV.

Sedím u PC, mám to puštěné na druhém monitoru přes internet. V podstatě mám to posichrované.

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, janmichaelvincent napsal:

 

Četl jsem tu dokonce, že v některých případech vám Vodafone snad nechá základní připojení k internetu (nějakých 50/5?) zdarma pro údajné zajištění funkčnosti TV služeb (toho jejich STB?).

Takhle to mám já.

Při migraci z UPC mi zavedli "pevný internet kabel 50/3 Mbps" s trvalou slevou 100 procent.

Ale běžně se prý k Vodafone TV dává připojení které je funkční jen pro set top box.

Upraveno uživatelem Ivo2003
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja používám taky DVB-C přes mediabox  je to nejlepši neseka se to fotbal hokej plynule bez sekání,,,,, je to perfektní ,,, mám známého má internetovou televizi když kouká na Sport tak mu to seká občas 

Upraveno uživatelem petr-000
  • -
  • -
  • Sport
  • -
  • mladá boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)

Jenom poprosím, téma DVB-C vs. IPTV je pro mě celkem off-topic. Spíš čekám na vyjádření někoho z Vodafone, nebo pokud je tu náhodou někdo, kdo má zkušenost s rušením internetu a zachováním kabelovky se vším všudy. Co jsem tak viděl, lidí s vlastími CA moduly tu na fóru není úplně málo.

 

P.S. ano, můžu si zavolat a ptát se na to přímo, ale není to nic, co bych chtěl řešit právě teď. Zatím jenom zjišťuju možnosti.

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...