Přejít na obsah

Neustálé výpadky Brno


Návštěvník Ex

Doporučené příspěvky

Kabelovku vlastním již 9 let (dříve Karneval), později přibyl i internet. Na různá fóra jsem pravidelně "chodil", dali se tam sehnat zajímavé informace a rady. Poslední dobou pozoruji na tomto fóru, že se z toho stává fórum hodně pochlebné UPC!!!!

To chce číst více jak pár posledních příspěvků a nebo chodit pravidelně.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím lidičky, mám od UPC internet 10/1 Mbit a nedávno jsem četl, že by se snad ty staré tarify měly zrušit a místo toho zavést nové, konkrétně 30/1 Mbit za trochu vyšší cenu. Na oficiálních stránkách UPC jsem toho moc nevypátral. Tahle změna se bude všem uživatelům zavádět sama automaticky nebo až novým zákazníkům, zatímco stará nabídka už nepůjde aktivovat? Všiml jsem si, že měřáky rychlosti mi ukazují kolem 13 Mbit download, dokonce mi nedávno jeden torrent stahovat chvílemi 1,9 MB/s. Čili jakési zvýšení nastalo, ale 30 Mbit to zase neodpovídá. Bude se tedy to zvyšování provádět postupně, jak budou technici stíhat upgradovat síť nebo mám případně zkusit restartovat modem, jestli nechytím novou IP a vyšší rychlost? Popravdě mi 10 Mbit celkem bohatě stačí, spíš bych uvítal zvednout upload, přece jen chce člověk občas odeslat pár fotek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dochází k výpadkům rychlosti a někdy i dlouhodobě. Nejhorší je to v Brně - Staré Brno. Jde o to, že máte přidělenou IP adresu a každá IP je směrována se světem jinou cestou, přes jiné UPC servery. Ted to například v Brně spojení s Prahou jede maximálně 40M (16.6.2012 15:20h). Dlouhodobé výpadky jsem měl cca 2 měsíce zpět a UPC to neřešili. Prý je to ok, signál je ok, ale přetížený server se jim řešit nechtělo. Chytře řekli, připojte modem k PC přímo a pojede to ok. To je logický - připojíte PC k modemu přímo, modem zaznamená jinou MAC adresu a přidělí jinou IP a ta jiná IP jede přes jiný uzly a je to ok. A UPC techniky pak velice rádi nutí zákazníky kupovat si nové a nové zařízení (routery). Je zvláštní, že když jsem MAC naklokoval do routeru, tak to jelo taky rychle. To je logický, když jsem měl jinou IP a šlo to po rychlé cestě. Každopádně internet ok funguje na Starém Brně jen sotva týden, pak to blbne. Já osobně už s technikama řešit nic nebudu - ruším smlouvu s UPC a podávám trestní oznámení na UPC po poškozování zákazníka - způsobená škoda je totiž vyšší než 5 tisíc korun. Jinak to UPC řešit nejde. Jedině přes PČR. A můžete mě rádoby posílat do blázince jak chcete a jak často to tady děláte. Uvidíme, kdo se u soudu bude smát. Není pro mě problém sem nahodit naskenovaný protokol o trestním oznámení!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Brno štýřice, nedele, 4 hod odpo :)

http://rychlost.cz/rs/2012245515.png

http://www.speedtest.net/result/2013716009.png

dsl.cz namereno 29mbits

http://speedmeter.internetprovsechny.cz/mereni/1783404

 

ale je pravda, ze tady kdosi psal o mac adresach, ze nektere mac adresy routeru omezuji-zmenil jsem si ji na mac co mam v pc a od te doby mi to furt jede tak jak vidis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Neutronek

Zdravím po čtvrt roce :) Druhé čtvrtletí končí a náprava ze strany UPC pořád žádná. Tak jim hned v červenci pošlu opět mail, jak to vypadá s technikou z holandska, jestli se to opět nestihlo dovézt. Ještě jedno čtvrletí a bude to přesně první výročí kdy UPC o problému ví, ale neřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...